Şimdi Ara

RADYO SİNEMA TELEVİZYON BÖLÜMÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
12
Favori
339.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ossus

solenzera : torpil'i kastediyor tanıdık dediin ya

nese bende bu bölümde okumak isitpyorum ama yorumlari gürünce çok korktum ya

Boşver sen milletin lafına bakma.Üniversiteyi boş geçirmezsen,kendine çevre yaparsan bitirdiğinde işsiz kalman zor olur.İddia ediyorum ki en eğlenceli fakültelerden biri de İletişim'dir.Mükemmel zaman geçirirsin.Ama şunu da unutma başlardaki maaş seni tatmin etmeyebilir.Bunları aklında olsun İletişim Fakültesi'ne gelirken.

• quote:

Orijinalden alıntı: Solenzara

Bir halt bilmeyenler sussada milletin kafasını bulandırmasa keşke

Devlet işini unut diyorsun daha yeni iki arkadaşımı Trt'ye staja soktum tanıdık vasıtasıyla...

Düzgün bilgisi olmayan atıp tutmasın burada.

Altı üstü stajer olarak girmişler ne kadar yaygara yapıyorsunuz

Gören duyanda aylık 5000 TL ile işe başlamışlar zanneder

Yarın ordan çıksınlar yine boşta kalırlar yine iltimas ararlar

Allah kahretsin bu düzeni işi yapacak insan oraya gelmiyor havadan civadan ezberi iyi olan üniv. kazanıp hava yapıyor yada yaptığını zannediyor ardından birde haksız torpil aman yesinler senin havanı

• bence bu işi gercekten istiyorsan yaparsın ki zaten sözelcilerin garanti meslek sansı cok az sözel bölümde ii olarak rdy snma tv hlkla ilşklr ve öğretmenlik var hiç biride garenti degill eger çok istiyorsanız başaracagınızada inancınız varsa neden olmasın

bende bu bölümü çok istiyorum ama ankara ünüverstesini istiyorum ben ora hakkında bi bilginiz var mı acaba???
  • Bu siteye sırf buradaki muhabbet için üye oldum..
    Çünkü biri bana yardım etmeli..
    Ben oyunculuk istiyorum çok küçük yaşlardan beri.. ve bu konuda kendime çok fazla güveniyorum.. şu an bi andolu lisesindeyim...
    oyunculuk için okumam gereken en mantıklı bölüm tiyatro.. ama burası yetenek sınavı ile alıyo bende bu yetenek sınavını geçemeyeceğimi bildiğim için sinema tv düşünüyorum.. ordan çıkar ajasla yolum devam ederim diyorum.. en azından istediğim mesleğin daha bi ayrıntısını kamera arkasını öğrenmiş olurum diyorum.. ama yine de kafam çok karışık ne yapmalıyım mantıklı mı düşünüyorum bilmiyorum BİLEN birileri bana yardımcı olursa çok mutlu olurum arkadaşlar.. şimdiden teşekkürler.. :)
  • Konuyu geçen sene açarak sormuştum nasıl bölüm falan gidelim mi diye gittik

şimdi sorulara cevap verme zamanı ilk önce ben Mimar Sinan Sinema Televizyona yerleştim

radyo sinema televizyon veya sinema televizyon farklı eğer iletişim fakültesi ise sorun değil fakat benimki gibi sanat fakültesiyse biraz farklı(daha çok sinemaya yönelik)

bu bölümlere gidersem para kazanırmıyım iş var mı

İş var kardeşim eğer kafan çalışıyorsa ve sağlamsan iş bulursun ilk başlarda az paralara çok işler yaparsın ama deli gibide para kazanma şansına sahip olursun

bu bölümü nerde okumalıyım sorusu ilk önce istanbulda bir üniversite istanbul dışı sadece anadolu üniversitesi izmir ankara olabilir

oyunculuk istiyorum bu bölüme gidersem olurmu

Olmaz bölüm arka plan adamları yetiştirir ama yapan arkadaşlarımda var bölümde neye yoğunlaşmak istiyosanız onu olursunuz

Uzun lafın kısası doğru karar vermek gerekli hayallerin geleceğin hayatın söz konusu içinizden ne geliyorsa onu yapın sonradan pişman olunucak karar vermemeye uğraşın

• eyvallah saol türkiyede 2839. olmustum
  • Puanımız yeterse yazacağız işte.. Kafayı üniversitede çalıştıracağız.
  • Peki mimar sinan iletişim fakültesi olmadığı için iş bulma olanağı diğerlerine göre daha zor diyorlar.. bu doğru mu ?
    e fakültede oyunculuk yapan arkadaşlarım da var dediniz bana biraz bu konuda bilgi verin lütfen.. buna çok ihtiyacım var.. :(
  • abi mimar sinan dewlet mi vakıf mı?
  • Melek Mimar Sinan'dan mezun olursan kamera önünde olursun.Radyo Sinema ve Televizyon'dan mezun olursan kamera arkasında olursun.Ama bu demek değildir ki Rts'den mezun olunca oyuncu olamayacaksın.Eğer yeteneğin varsa üniversiteyle birlikte ajans işlerini de yürütürsün.Hangisini seçeceğine öncelikle karar ver.

Ossus Mimar Sinan devlet üniversitesidir.
  • Sayısal'dan istediğim yeri kazanamazsam , eşit ağırlıktada hukuk tutturamazsam düşünebileceğim bir bölüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: qraff

Melek Mimar Sinan'dan mezun olursan kamera önünde olursun.Radyo Sinema ve Televizyon'dan mezun olursan kamera arkasında olursun.Ama bu demek değildir ki Rts'den mezun olunca oyuncu olamayacaksın.Eğer yeteneğin varsa üniversiteyle birlikte ajans işlerini de yürütürsün.Hangisini seçeceğine öncelikle karar ver.

Ben oyunculuk istiyorum kararım kesin.. o zaman mimar sinan sinema televizyon okuyup ajanslarla devam etmeliyim sanırım..
    anlamadığım şu mimar sinandan mezun olursan kamera önünde olursun demekle mimar sinan sinema televizyou kasteddin değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melek..

quote:

Melek Mimar Sinan'dan mezun olursan kamera önünde olursun.Radyo Sinema ve Televizyon'dan mezun olursan kamera arkasında olursun.Ama bu demek değildir ki Rts'den mezun olunca oyuncu olamayacaksın.Eğer yeteneğin varsa üniversiteyle birlikte ajans işlerini de yürütürsün.Hangisini seçeceğine öncelikle karar ver.

Ben oyunculuk istiyorum kararım kesin.. o zaman mimar sinan sinema televizyon okuyup ajanslarla devam etmeliyim sanırım..
    anlamadığım şu mimar sinandan mezun olursan kamera önünde olursun demekle mimar sinan sinema televizyou kasteddin değil mi ?

Evet

• arkadaslar oncelıkle selam

sözelciyim bu sene mezun oldum
    ygs 398 puan
    lys de 170 sorudan 150 netım var

istediğim bölüm ankara üniversitesi sinema radyo televizyon fakat burası daha cok tv agırlıklı. ben daha cok sınemaya yonelık okumak ıstıyorum o yuzden mımar sınan sınema tv daha cazip fakat ımkanlar sınırlı.
    cevremden cok fazla tepki alıyorum öğretmenlik gibi daha garanti meslek seç diyolar ama hiç içimden gelmiyor.
    gerçekten sağlam bi sinema kültürüm var.
    sızden de bıkac yorum almak ısterım oncekı yorumları da okudum tam da dusundugum gıbı her sey kendını gelıstırmeye bakıyo ki o da bende potansıyel olarak var ınanıyorum buna en azından.
    dil kesinlikle şart bunun farkında olduğum için en kısa zamanda dil kursuna kayıt olmayı düşünüyorum.
    sosyal olma konusunda da fazla sıkıntım yok.

neyse kısa kesmeli bi kaç görüş fena olmaz ;)

kendımı tanıttım ama bu arada da cok egoıst bı ınsan oldugumu da bellı ettım :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet

Mimar Sinan'dan mezun olunca kamera önü derken nasıl yani kamera önü oyuncu manasında mı?

Melek sanada oyunculukla ilgili mesaj attım bir oku istersen...

Sinema ve Televizyon , Güzel Sanatlar Fakültesi'nde olduğu için genellikle amacı kamera önünde olmak olanlar gider.Mimar Sinan'ın da kendi yaptığı Sinema ve Televizyon açıklamasından da biraz ediyor kendini.En azından kendi çevremde Sinema ve Televizyon okuyup da oyuncu olmak istemeyen arkadasım yok.Sadece bir arkadaşım yönetmenlik istiyor.Ama çevremdeki Radyo Sinema ve Televizyon okuyanlar ise daha çok olayın kamera arkasında olmak isteyenler.

Olayın aslına gelirsek Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki Sinema ve Televizyon'un ders içeriğinin işin teknik boyutuna da dayandığı görebiliriz.Ama nedenini anlayamadığım bir şekilde ülkemizde insanlar Sinema ve Televizyon'a direk oyunculuk vs. gibi bakıyor.Bu tip bir isteği olanların Sinema ve Televizyon'a gitmesi bu sebeplerden dolayı daha mantıklıdır bana göre.Tabi herkesin düşüncesi bir olmayabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet

Mimar Sinan'dan mezun olunca kamera önü derken nasıl yani kamera önü oyuncu manasında mı?

Melek sanada oyunculukla ilgili mesaj attım bir oku istersen...

Sinema ve Televizyon , Güzel Sanatlar Fakültesi'nde olduğu için genellikle amacı kamera önünde olmak olanlar gider.Mimar Sinan'ın da kendi yaptığı Sinema ve Televizyon açıklamasından da biraz ediyor kendini.En azından kendi çevremde Sinema ve Televizyon okuyup da oyuncu olmak istemeyen arkadasım yok.Sadece bir arkadaşım yönetmenlik istiyor.Ama çevremdeki Radyo Sinema ve Televizyon okuyanlar ise daha çok olayın kamera arkasında olmak isteyenler.

Olayın aslına gelirsek Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki Sinema ve Televizyon'un ders içeriğinin işin teknik boyutuna da dayandığı görebiliriz.Ama nedenini anlayamadığım bir şekilde ülkemizde insanlar Sinema ve Televizyon'a direk oyunculuk vs. gibi bakıyor.Bu tip bir isteği olanların Sinema ve Televizyon'a gitmesi bu sebeplerden dolayı daha mantıklıdır bana göre.Tabi herkesin düşüncesi bir olmayabilir.

Ben Sinema Televizyon bölümünden oyuncu olunmuyor diye biliyorum

Arkadaşım ben oraya girsersen kesin oyuncusun gibi bir şey demedim ki.Zaten Sinema ve Televizyon'un ders içeriklerine bakarsan işin teknik boyutunun çok fazla olduğunu görürsün.Ama Mimar Sinan'da Sinema ve Televizyon okuyan çoğu kişinin amacı , üniversiteyle birlikte bir ajans işi yürütüp sonunda kamera önüne kaymak.Çünkü Mimar Sinan oyunculukta ve yönetmenlikte gerçekten Radyo Sinema ve Televizyon mezunlarının bir adım önünde oldukları bir gerçek.Çünkü Mimar Sinan'da her dönem kısa filmlerin içinde olmalısın,yönetmelisin.Ve bu filmlerdeki oyunculuğun,yönetmenliğin değelerdirmesini,geçip geçmediğini de baya sıkı adamların olduğu bir jüri yapıyor.Diğer üniversitelerin Rts'lerine göre daha sıkı ve boşlamaya kesinlikle gelinmicek bir yer olduğu söylenebilir.Tercih eden kişiler de bunu aklında bulundurursa iyi olur.

• oyuncu olmak için iletişim fakültesinde okumaya da gerek yok aslında. bir ajansa kaydolursun, bir kaç dizide oynarsın, olmadı bir konservatuara gidersin, kendini biraz daha geliştirirsin. iletişim fakültelerinde aşağı yukarı her bölüm (halkla ilişkiler, reklamcılık hariç) kamera eğitimi verir, teknik şeyler öğretir, haber yazmayı öğretir falan filan.

yani oyunculuk için temel olmayan şeyleri öğrenmek zorunda kalırsın burada. tabi radyo-tv okuyup, dışarıdan da ajansla devam edenlerde olabilir. onlarda yeteneklerine göre yol çizerler zaten. ancak şimdiden oyuncu olmaya karar vermiş birisinin iletişim fakültesinde okuması zaman kaybıdır.

yalnız bizim okul şu an sadece oyunculuğa yönelik bir opsiyon getirecekmiş. eğer becerebilirlerse ileride yayılır bu opsiyon. o zaman oyunculuk isteyenlerde iletişim fakültelerinde zaman kaybetmeden okuyabilirler.

ayrıca bu fakülteyi çok istiyorsanız seçin. kesinlikle içinizde kalır. maaşı tıkır tıkır yatan bir edebiyat öğretmeni olursunuz ama içinizde kalır bu lanet bölüm. öyle pis bir özelliği var. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavkar@fb -- 29 Haziran 2010; 20:13:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yavkar@fb

oyuncu olmak için iletişim fakültesinde okumaya da gerek yok aslında. bir ajansa kaydolursun, bir kaç dizide oynarsın, olmadı bir konservatuara gidersin, kendini biraz daha geliştirirsin. iletişim fakültelerinde aşağı yukarı her bölüm (halkla ilişkiler, reklamcılık hariç) kamera eğitimi verir, teknik şeyler öğretir, haber yazmayı öğretir falan filan.

yani oyunculuk için temel olmayan şeyleri öğrenmek zorunda kalırsın burada. tabi radyo-tv okuyup, dışarıdan da ajansla devam edenlerde olabilir. onlarda yeteneklerine göre yol çizerler zaten. ancak şimdiden oyuncu olmaya karar vermiş birisinin iletişim fakültesinde okuması zaman kaybıdır.

yalnız bizim okul şu an sadece oyunculuğa yönelik bir opsiyon getirecekmiş. eğer becerebilirlerse ileride yayılır bu opsiyon. o zaman oyunculuk isteyenlerde iletişim fakültelerinde zaman kaybetmeden okuyabilirler.

ayrıca bu fakülteyi çok istiyorsanız seçin. kesinlikle içinizde kalır. maaşı tıkır tıkır yatan bir edebiyat öğretmeni olursunuz ama içinizde kalır bu lanet bölüm. öyle pis bir özelliği var. :)

Bu dediğin konuda o kadar haklısın ki.Herhalde Radyo Sinema ve Televizyon kadar insanın içine oturan bir bölüm yoktur.Benim ilk hedefim Rts'idi.Birçok insanla görüşmem sonucunda 2.hedefim olan Halkla İlişkiler'e kaydım.Sosyal biri olduğum için Halkla İlişkiler'i daha iyi yapabileceğime inandım.Şimdi Halkla İlişkiler okuyorum ama Rts okuyan arkadaşlarımı gördükçe imreniyorum.Aklımda iki bölümü de okumak var.Hayırlısı diyelim

• arkadaslar yorum beklıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: omertsl

arkadaslar yorum beklıyorum

Sana şunu söyleyeyim , benim aldığım puan da sözeldeki her bölüme yetiyordu.Öğretmenlik gibi işinin garanti olduğu,maaşın düzenli yattığı bir iş varken kendimi riske atıp İletişim Fakültesi'ne gittim.Çünkü kişisel yapım öğretmenlik yapmaya uygun değil.Diğer insanlar gibi de hayatım garanti olsun diye öğretmenliği de seçmedim.Çünkü herkesin ellerine bırakılmıcak kadar kutsal bir meslek.Bu yüzden görüyoruz liselerde ne tip hocalar var.Gerçi İletişim'e gitmeye risk denir mi orası da ayrı bir konu.Eğer gönlünde bu meslek varsa başka hiçbir şey düşünme.Yoksa o kadar içinde kalıcak ki.Her günün aynı geçtiği liseli veletlerle uğraştığın ama işinin atandıktan sonra garanti olduğu,maaşın her ay yattığı bir öğretmenlik mi yoksa okuması da çok eğlenceli olan,iş konusunda da kendini tekrar etmeyecek ve her gününün aynı geçmesini sağlamayacak olan ama hiçbir zaman işinin garantisi memurluk gibi olmayacak olan Sinema ve Televizyon mu? Seçimi sen yapacaksın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.