Şimdi Ara

AMD'nin RS880 yonga seti GeForce 6800GT seviyesinde grafik performansı sunabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki ay içerisinde duyurmayı planladığı RS880 kod adlı yeni yonga seti entegre grafik performansıyla dikkat çekecek gibi görünüyor. Soket AM3 formundaki işlemciler için hazırlanan ve 880G adı altında lanse edilmesi beklenen yeni yonga setinin, entegre grafik işlemcisiyle bir dönemin yüksek performans odaklı ekran kartlarından birisi olan GeForce 6800GT ayarında performans sunduğu ve 3DMark 2006'da 1800 puan civarı skor aldığı belirtiliyor.

RV610 GPU'sunu temel alacağı ve DirectX 10.1 desteği sunacağı belirtilen entegre grafik işlem biriminin Radeon HD 4200 olarak isimlendirilmesi bekleniyor. Unified Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yeteneğine de sahip olacak Radeon HD 4200 IGP'sinin aynı zamanda SidePort bellek teknolojisi ile desteklenmesi bekleniyor. Grafik performansı en yüksek entegre çözüm olacağı söylenen RS880 yonga setini temel alacak anakartların Eylül ayı ile birlikte yaygınlaşması bekleniyor.

• cıksın artık 790 lar ucuzlasın
  • Amd özellikle dahili grafik konusunda çok başarılı çalışmalar yapıyor. ardı ardına çıkardığı birbirinden üstün grafik yongaları ile sektörde rakipsiz.

6800gt performansı verebilmesinde oldukça iyi bir gelişme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atalay_xxx

cıksın artık 790 lar ucuzlasın

valla ya çıksında bir tane 790+phenom işlemci alıyım..

tabi ne kadr ucuzlucağıda var
  • Hocam 6800 GT mi kaldı ya. Önceki nesilden yüzde kaç hızlı onu öğrenelim yeter. Neymiş 6800 GT seviyesinde olabilir. Şuan internet bilgisayarımdaki X1950 Pro oyunlara yetmiyor; 6800 GT seviyesinde performans sunsa ne olucak ki? Oyun oynanırmı oynanmaz; e o zaman performanslı üretmenin ne anlamı var? Yeterki HD videolarda sorun çıkarmasın yeter.
  • 6800 gt şu an PS3 ve X-BOX 360'taki GPU'larla çok benzer yapıda bir performans sunan bir kart. Bu da sadece biz PC'cilerin ekran kartı departmanında ne kadar önde olduğumuzun göstergesi.
  • genele bakmak lazım benzer oldukları aynı performansı vereceklerı anlamına gelmez ona bakarsan şu anki ekran kartları fotoğraf kalitesinde oyun oynatmalı ama hala saçma sapan grafiklerle oyun çıkarıyorlar. dx 10 u gerçekten kullansalardı kimse konsol almazdı
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Hocam 6800 GT mi kaldı ya. Önceki nesilden yüzde kaç hızlı onu öğrenelim yeter. Neymiş 6800 GT seviyesinde olabilir. Şuan internet bilgisayarımdaki X1950 Pro oyunlara yetmiyor; 6800 GT seviyesinde performans sunsa ne olucak ki? Oyun oynanırmı oynanmaz; e o zaman performanslı üretmenin ne anlamı var? Yeterki HD videolarda sorun çıkarmasın yeter.

Tabi, tabi hatta onboard GTX 295 olması lazım ki o anakartı aldığına değmeli demi..?

Onboard grafik kartından bahsettiğinden hatta onboard grafik kart nedir, piyasadaki mevcut onboard GPU performansları hakkında bi haber olduğundan o kadar eminim ki....

Gerçekten çok güzel bir gelişme inşallah bu ayarlarda çıkartırlarda çoğu giriş seviyesi kartlara ihtiyaç kalmıyacaktır..Bravo AMD....

• tebrikler ati ye 295 in fiyatına bilgisayar toplarım ben hiç gerek yok
  • @TURK-ŞAD neden tepki gösteriyorsun ki şu anki onboardlarla da bununlada oyun felan oynayamazsın bu bir gerçek.
  • vallahi iyi gelişme yani bundan sonraki nesille benim athlon XP sistemimdeki 7900GT seviyesi olur ve buda ps3'ün grafik performansının aynısı demek oluyor.
    birde arkadaşım şu anki sistemimde (8200) 1024*768 de yüksek detayda SF IV'ü 60 Fsp ortalama ile oynuyorum daha ne olsun. Bu igp ile 1280*1024te tüm ayarları açıp oynamak olacaktır buda bana yeter şimdilik
  • @sadtneverdie, ben oynuyorum. Eski AGP sistemimde 6800GT ile aynı performans veren 7600GS ekran kartım var. Tabii ki Crysis denemedim bile, ama CoD4'ü 1024x768'de 2xAA ile akıcı bir şekilde oynuyorum.

AMD'yi tebrik ederim. Onboard ekran kartlarının çöp kategorisinden daha ileri gideceği zamanları görecekmişiz demek ki..
  • güzel bir gelişme
    ob kartlar windows a bile yetmiyordu yaf :)
  • @TURK-ŞAD

Hocam senle geçende tartışmıştık benzer bir konuyu. Yani emin ol senden daha çok bilgim var onboard grafik çipleri hakkında. Beni diğer bilgisiz kişilerle karıştırma...

O zaman Intel'de Onboard grafik çipinde FX 5900 performansını yakaladık diye haber yapsa, Intel'i de alkışlayacaksın.

@sadtneverdie

Hocam işte bende bunu diyorum. Oyun oynayamıyorsan yüksek performans(ki bu zamana göre oldukça düşük) göstermesinin ne anlamı var. Ofis PC'lerinde yüksek grafik performansının ne anlamı var. Yeterki HD performansı iyi olsun, ve de tüketimi düşük olsun. Gerisi önemsiz...

@aoguz

Kusura bakma arkadaşım; fakat oyun oynamak var, oyun oynamak var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 9 Temmuz 2009; 14:41:18 >
  • İnsanların cahilliğine tepki gösteriliyor.Eğer bu onboard grafiklerle crysis oynanabilseydi millet gerizekalı mı niye gidip 400-500 TL versin ekran kartına.Onboard grafiğin amacı zaten farklıdır.Esas amaç hiçbir zaman oyun olmamıştır.Ama 6800GT gücünde bir onboard grafik tahmin ediyorum ki birçok oyunu oynatabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenan109

İnsanların cahilliğine tepki gösteriliyor.Eğer bu onboard grafiklerle crysis oynanabilseydi millet gerizekalı mı niye gidip 400-500 TL versin ekran kartına.Onboard grafiğin amacı zaten farklıdır.Esas amaç hiçbir zaman oyun olmamıştır.Ama 6800GT gücünde bir onboard grafik tahmin ediyorum ki birçok oyunu oynatabilir.

Eğer bu sözün banaysa kınıyorum seni. Esas amacın oyun olmadığını söylüyorum bende. Esas amaç oyun değilse, yüksek performansa da gerek yok diyorum...

Eğer AMD gidip yeni onboard grafik çipiyle HD 4770 performansı yakaladık deseydi; işte o zaman ayakta alkışlardım, çünkü amaç yavaş yavaş oyun performansına kayardı. Fakat şu durumda performansın 6800 GT kadar olması pek de önemli değil...

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 9 Temmuz 2009; 14:47:32 >

• Günümüzdeki gibi 5-6 yıl önce de yeni üretilen yüksek seviyedeki e.kartları, işlemciler vs. her zaman orta düzey oyuncular ve giriş-orta seviyesi kullanıcıların sahip olmak istediği donanımlar olmuştur. Her zaman olduğu gibi bu ürünlere sahip olmayı düşünenler daha büyük kasa ve daha güçlü psu vb. satın almanın gerektiğinide düşünmüşlerdir. Bir geek olarak ise benim düşüncem şu; bir köşede geçmişte sahip olduğumuz veya olamadığımız bu ürünlere bir örnek olarak orta-düzey 6800gt konumlandırılmış ve karşısında da daha ucuza gelen geliştirilmiş işlevsel özelliklere sahip rs880 'in grafik performansı konumlandırılmış. Rs880 grafik desteği ile performansın yanında asıl çekici olan cpu ya yüklenmeden gelişmiş hd-video gösterimi, yeterli sayıda giriş çıkış ara-birimle donatılması, masa üstünde daha az enerji harcaması ve herşeyi bir arada mini sistemlere sahip olacağımız düşüncesidir. Bu donanımlar yani günümüzdeki giriş-orta seviyesi sistemler geçmişte daha pahalıya satılan orta ve yüksek seviye sistemlere meydan okuyorcasına her zaman daha cazip ve ekonomiktir.

• quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

@TURK-ŞAD neden tepki gösteriyorsun ki şu anki onboardlarla da bununlada oyun felan oynayamazsın bu bir gerçek.

Ya onboard VGA nın üretim ve kullanım amacı nedir, yani bu tip donanım ne amaçla kullanıcı hizmetine sunulur.. bunu cevapla sonra bi konuşalım istersen...

quote:

@TURK-ŞAD

Hocam senle geçende tartışmıştık benzer bir konuyu. Yani emin ol senden daha çok bilgim var onboard grafik çipleri hakkında. Beni diğer bilgisiz kişilerle karıştırma...

O zaman Intel'de Onboard grafik çipinde FX 5900 performansını yakaladık diye haber yapsa, Intel'i de alkışlayacaksın.

aynı şey senin içinde geçerli...@buraoca2

bilgilerini ne yönde kullandığın şu yukarda yazdıklarından alenen ortay çıkıyor zaten.. Onun için seninle tartışmaya dahi girmeyi düşünmem...

AMD'nin yeni nesil yongaları arasında yer alan RS880 IGP'si (Entegre Grafik İşlemcisi), iddialara göre eski RS780'den %15 oranında daha hızlı olacak. Grafik performansı olarak baktığımızda ATI Radeon HD 4200 ismiyle lanse edilecek olan IGP, 3DMark 2006 yazılımından yaklaşık olarak 1,800 puan alıyor ve bu değer, RS880'ü, DirectX 9 zamanında yüksek performans sunan GeForce 6800 serisi ya da ATI X800 serilerinin bazı kartları ile aynı kefeye sokuyor. Resmi olarak Ağustos ayında çıkması beklenen yeni yonga için kesin bilgiler söylemek henüz güç olsa da, entegre grafik işlemcisi sayesinde birçok PC oyununu normal ayar seviyelerde oynamak mümkün olabilecek.

KAYNAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURK-ŞAD -- 9 Temmuz 2009; 15:14:36 >

• Ya hocam sende ne diyorsun;

"Onboard VGA nın üretim ve kullanım amacı nedir, yani bu tip donanım ne amaçla kullanıcı hizmetine sunulur?"

Evet kullanım amacı nedir? Sende bir açıklama bekliyorum...
  • hayret bişeysiniz siz ya, geçen yaz amd 740g kullandım acayip memnun kaldım elimin altında 1 farklı konfig. değil bir çoğu mevcut neyini eleştiriyorsun be arkadaşlarım birde birbirinize ben senden daha cok igp yi biliyorum diye üstünlük taslıyorsunuz dergilerden burdan öğrendiğiniz terimlerle bu iş olmaz cebine nasıl yansıyacak fiyat performansı nasıl olacak eksileri nedir artıları nedir siz kriz zamanında bile tartışmaya açıksınız ama tamamen krizden farklı konuda kusura bakmayında sizi alıp düzgün bir işe bile koymazlar ortalığı karıştırırsınız siz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.