Şimdi Ara

Computex 2009: Asus HD 4890 Formula modelini sergiledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Asus, Computex 2009 fuarında Formula serisi ekran kartı ailesinin en yeni modellerini de sergiledi. Formula 1 araçlarından esinlenilerek hazırlanan özel tasarım soğutucuları ile öne çıkan serinin en dikkat çekici modellerinden biri de hiç şüphe yok ki EHA4890 Formuala idi. AMD-ATi'nin tek grafik işlemcili en hızlı ekran kartı çözümü olarak öne çıkan Radeon HD 4890 modelinin temel alındığı model, tahmin edilebileceği üzere arttırılmış saat hızlarıyla geliyor.

Hakkında fazla bir açıklama yapılmayan kartın 950MHz GPU saat hızına sahip olduğu ve Asus'un yeni nesil ekran kartlarında kullanmaya başladığı Voltage Tweak özelliği ile frekansın 1GHz+ seviyesine çıkartılabileceği belirtildi. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV790 GPU'sunun güç verdiği 1GB GDDR5 bellekli model, Siyah renkli baskılı devresi ile dikkat çekerken, özel soğutucusu sayesinde AMD-ATi'nin referans tasarım Radeon HD 4890 modeline kıyasla daha serin ve sessiz çalıştığı açıklandı.

• Tasarımlar hep üst üste ortalık fena kızıştı
  • Kasaya takarken güzelde , kapağı kapatıp kullanmaya başladığında üzerindeki süslemelerin hiçbir anlamı kalmıyor, o yüzden görünümünden ziyade soğutmanın etkili olması önemli.
  • F1 pistinde yarıştırmak lazım bu kartı
  • Boww :) Tasarım cayır cayır :) :) :)
  • ASUS firma olarak görünüme çok önem veriyor buda müşteriyi çekiyor benim bile alasım geldi.
  • Soğutma Acayip Olmuş..
  • powercolor PCS+ 1010Mhz in ne eksiği var
  • ben voltajsız burda stok fanla 1000 yaptım ama stabil değil az voltaj verdim olayı çözdüm... yukardaki kalıbının adamıysa en az 1100 yapmalı vmod ile
  • her zamanki gibi en yüksek fiyattan piyasada olur.
  • yaw asus başka kuş tanımam kimnederse desin
  • Son zamanlarda soğutuculara araba şekli vermek de moda oldu.
  • iyice saçmaladılar bence :D soğutucuyu değiştirip değiştirip uyutuyolar milleti :D
  • MUHTEŞEM BİR GÖRÜNTÜ BEEEE KART SIRF GÖRÜNTÜSÜ İÇİN ALINIR BEEEE43E
  • görüntü güzel :) şu 5xxx serisi çıksa çok merak ediyorum performanslarını
  • Altada 4 tekerlek lazım , bin üstüne gazla ....
  • Stok Fan bile daha şekil duruyor bence. Formulay mış neymiş, % 10 - % 15 Hız aşırtma yapılmış adına OC değil formula diyorlar... F1 kazığı olsa gerek buda sanırım...
  • Yine kullanıcıyı kazıklamaya odaklı bir zamazingo.Asusdan nefret ettiğim kadar hiçbir firmadan nefret etmiyorum.
  • Değişik bi stil
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyzadeM

Yine kullanıcıyı kazıklamaya odaklı bir zamazingo.Asusdan nefret ettiğim kadar hiçbir firmadan nefret etmiyorum.

Aynen..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.