Şimdi Ara

Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Playstation 3'ün Killzone'u  Xbox360'ın Gears of War'ı ... Sizce konsollar performanslarının limitlerine ulaştı mı ?

Burnout Paradise yapımcıları Criterion'a göre daha öğrenilecek çok şey var.Çünkü onlara göre çıkmış oyunlar sadece "yapılmış olan en iyiler" ve ileride görsel açıdan daha başarılı oyunlar gelecek.

Criterion mühendisi Alex Fry konuyu şöyle açıklıyor ; "Her zaman birşeyler yaparken yeni yollar bulursunuz.Bu da sınırı yükseltir.Yapılan her yeni konsolla değil yaptığınız her yeni oyun ile farklı birşey keşfedersiniz.İster devam oyunu olsun isterse yeni bir oyun, geliştirirken farklı şeyler öğrenirsiniz...daha iyisini ve böylece sınır genişler.Siz birşeyleri daha üst seviyeye çıkardığınızı söylerken bu aslında onun son aşamasına geldiğiniz anlamına gelmez." diyerek bize geçtiğimiz jenerasyon konsollarını hatırlattı ;

Playstation 2'nin Devil May Cry 1 ile Devil May Cry 3 arasınd ki farkını,Shadow of the Colossus'u,Black'i ...Gamecube'e ilk çıkan oyunlardan Eternal Darkness ile Resident Evil 4 farkını,Xbox'ın HALO'dan sonra HALO 2 ile nasıl bir görsel şölen sunduğunu...Xbox360 4, Playstation 3 ise henüz 3 yaşında ve yapımcıların gerçektende öğreneceği daha pek çok şey olabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Anlayamıyorum bu adamları.
  • Doğru söylemiş. İlk çıkan PS2 oyunu ile son çıkan PS2 oyununun arasında kocaman bir fark var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Özgür

Anlayamıyorum bu adamları.

Bunun ismi reklam , büyük firmalar gündem den düşmemek için bu tür açıklamaları herzaman yaparlar,

dünya üzerinde bu konuların tartışılacağı bir sürü forum olduğunu yada tartışma ortamı olduğunu biliyorlar popülerliğin önemli noktalarından biride gündem de olmaktır.
  • mantıklı bir acıklama biz bunlaı zaten biliyoruz... Ps2'nin ilk oyunları ile son oyunları arasındaki farkı, yada o kadar geriye gitmeden, GENJi ile Uncharted arasındaki farkı gördükten sonra yeni cıkacak ve özenle hazırlanmış oyunlardan fazlasını beklemek normal
  • Bence konsol oyunlarındaki grafiksel gelişimin sebebi pazarlama stratejisi diye düşünüyorum. Bir Forza2ye bir de forza3 e bakın,arada dağlar kadar fark var. Belki de Forza2 çıktığında grafikler Forza3 kalitesinde olsaydı, Forza3 ü çıkardıklarında firma grafiksel bir gelişim gösteremeyecekti, bu da olumsuz yorumlara neden olacaktı. Nitekim Gears of War 2 çıktığında bu olumsuz yorumları gördük, kaplama kalitesinin artırılması dışında bir yenilik sunmamıştı grafiksel açıdan.
    PGR3 ve PGR4, FNR3 ve FNR4 gibi oyunlar arasındaki bu grafiksel farkın nedeninin de firmaların pazarlama stratejilerine birer örnek olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silex -- 14 Haziran 2009; 23:39:37 >
  • buna katılmamak mümkün değil.ama niye biri çıkar ps3 karışık der niye biri çıkıp xbox doyum noktasına geldi der anlamadım gitti,yapın oyununuzu adam gibi satın hem siz kazanın hemde oyuncular.
  • ne güçmüş arkadaş göster göster bitmedi
  • bunun parayla alakası yok. hanginiz emeklerken koşmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akşahin -- 15 Haziran 2009; 0:10:13 >
  • Benimki gosterdi....

5 gun once verdim tamire yapilir isllh...
  • black 2 ile gostersinler
  • X360 sınırını geçeli 1 sene oldu, onu bi geçiversin bi zahmet, Ps3 için evet katedilecek yol var, Nintendo Wİİ zaten bu konuda iddalı olduğunu hiçbir zaman söylemedi, geriye sadece PS3 kalıyor...

PS3 de uzaylılar tarafından yapıldığı için CELL in gücü henüz keşfedilemedi, yeryüzündeki tüm mühendisleri bu yönde araştırmalara destek olmaları ve insanlığın geleceğine ışık tutacak bu keşfi gerçekleştirmelerini dilemekten başka bişey gelmiyo elimizden..

CELL' in GÜCÜ ADINA......GÜÇ PS3 de ARTIK ............
  • quote:

Orjinalden alıntı: TURK-ŞAD

X360 sınırını geçeli 1 sene oldu, onu bi geçiversin bi zahmet, Ps3 için evet katedilecek yol var, Nintendo Wİİ zaten bu konuda iddalı olduğunu hiçbir zaman söylemedi, geriye sadece PS3 kalıyor...

PS3 de uzaylılar tarafından yapıldığı için CELL in gücü henüz keşfedilemedi, yeryüzündeki tüm mühendisleri bu yönde araştırmalara destek olmaları ve insanlığın geleceğine ışık tutacak bu keşfi gerçekleştirmelerini dilemekten başka bişey gelmiyo elimizden..

• ne keşifmiş arkadaş, keşfet keşfet bitmedi.

yok %60 ını kullandı, yok %65 e yeni gelindi bilmemne.

göstericekse göstersin anasını satıyım.
  • quote:

X360 sınırını geçeli 1 sene oldu, onu bi geçiversin bi zahmet, Ps3 için evet katedilecek yol var, Nintendo Wİİ zaten bu konuda iddalı olduğunu hiçbir zaman söylemedi, geriye sadece PS3 kalıyor...

Xbox 360 sınırı geçmiş hala bunu diyebiliyorsun yaw çıkan oyunları da mı görmüyorsun?

• bugün yarın ps4 çıkıcak hala ps3 ü çözmekten bahsediyor adamlar walla criterionda konuşmasını biliyor o zaman çıkarsın her donanımı yüzde 100 kullanan bir oyun görelim:D
  • Bence haklılar ama eksik açıklama yapmışlar. Beceriksiz olduklarını kabul edemedikleri için konsolların zamanla daha iyi şeyler sunacaklarını vaadedip duruyorlar. Daha gerçek 1080p oyun yapamamaları bir yana eli ayağı düzgün oyunlarınıda artık 3 senede bir çıkartabilmeyi ancak başarabiliyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rapture

quote:

Xbox 360 sınırı geçmiş hala bunu diyebiliyorsun yaw çıkan oyunları da mı görmüyorsun?

Gösterde görelim:......

Şuray bi gears of war SS' i ekle yanınada yeni çıkan en güncel... Hımmmm galiba Protype en son çıkan bikaç SS koy bakalım şöyle alt alta görelim durmayan gelişimini X360' ın.... Hatta ben iddaa ediyorum, 2 sene öncesinin oyunu The Darkness, 1 sene öncesinin oyunu Dark Sector, Dead Space, GEOW2, gibi oyunlar arasında ki grafiksel evrimi bi göster bakalım, veya senin aklına gelen aralarında 1 er yıl 6 ay gibi zaman dilimlerindeki X360 oyunlarını koy bakalım şuraya da aradaki fark bi görelim, 19 ay kullandım o konsolu bana anlatma boş yere, adamlar her defasında dile getiriyor, Grafik kalite olarak sınıra geldiğini... sadece görsel efect ler ile bir takım iyileştirmeler olabileceğini....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURK-ŞAD -- 15 Haziran 2009; 14:14:31 >

• Bunlarda ara gazı verip duruyor.
  • siz ne diyonuz playstation 1 in gücü bile tam kulanılmadıki heleki bi %100 kulanılsın ne xbox 720 nede ps5 kalır
    bıraksınlar bu ayaklara ben bu nesilin pc ye yenik duştuğunu inanıyorum hala ben tam bi crysis gibi görsellik görmedim ama herşey grafik değil ama burdaki konumuz bu yeni nesilde 2 max 4 aa oyunlar oynanırken pc de16 aa ya kadar hata ötesinde bile oyun oynanıyor ki af demiyorum bile siz 1280 x720 p oynarken pc dekiler kral resu da oynuyor yani bence konsolllar fıss kaldı bu nesilde
    kimse kendini yormasın alın 100 usd lik bi kart ve takin burnout paradise yi örnek öyle ahım şahım bi sistemede gerek yok

haa bide yok 3k olacak yok 120 tl ye oyun alacam yok cd çizildi lastik patladı fisss ps1 ps2 döneminde hep kral konsoldu ama bu nesil tam bi fıss nesli birinin oyunları pahalı diğerinin makinası sorunlu wii desen ps2 grafiğinde oyun sunuyor yemişim remote kontrollu ben koltuğuma oturup 6-7 bilemedin 10 saat oyun oynarım kim wii yle 2 saat oyun oynamış yada hangi wii oyunuyla

ha bide bu nesildi bir şey çıktı oyun yapımları acayip zaman alıyor bi oyun 3-4 sene de çıkmıyor anlamadım gitti gt 5 kaç sene oldu gt 4 ten sonra başlandı tam 4.5 sene oldu hala meçhul ne zaman çıkacağı eskiden E3 te oyun gösterseler o oyun en fazla 6-7 ay sonra çıkıyordu şimdi bi oyun 2-3 e3 göruyor yani uzun lafın kısası 1 konsol alıyon exc en fazla 10-20 tane oynuyon 5 senede

komedi ben ps2 yi aldığımda mgs 2 si ffx si gt3 aspacesi dmc si kingdom hearts ı ıco su her gun super exc ler çıkıyordu şimdi bakıyom bi xbox bi ps si 1 sende max oyun diyeceğin 3-4 çıkıyor

neyse uzun lafın kısası ben tamam durumum ii olabilir ama her kesin durumu ii değil

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.