Şimdi Ara

Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi' (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • PS3 aldım, 1,5 sene geçti, askere gittim geldim, işe girdim neredeyse çoluk çocuğa karışacağım.. Hala bu konsollar gerçek güçlerini gösterecek.. Peki..
  • @CK07

Sen anlamıycan anlaşıldı.... Son kez cevap yazıyorum sadece şunu bil şu an sana sınırlı bir net ortamına bağlı bir PC den yazıyorum resimleri eklerdim ama malesef anlamışsındır umarım....

Şimdi FORZA 2 dediğin oyun çıkalı 3 sene kadar oluyo nerdeyse, bırak o kadarcık olsun FORZA 2 çıktıkdan sonra PGR 4 çıktı onun grafikleri bile FORZA 2 den iyi ben sana diyorum ki son 1 senedir çıkan oyunlar arasında grafik farkı yok GRID ile bu grafikler arasında bile öyle büyütülecek farklar yok, renk paletlerinde iyileştirmeler grafiklerde iyileştirmler olması kadar normal bişey yok... Bu grafikler ile GRAN TURISMO 5 grafikleri arasında fark yok diyebilecek kadar bilinçsiz birisine laf anlatmak kadar zor bişey yoktur.. adamlar sayflar dolusu resimler eklemiş GT5 e ait senin verdiğin resimler oyun içi resimler değil FOTO MOD da çekilmiş resimler, cambazlık yapma onuda belirti ver bi zahmet.... adamlar FORZA 3 başlığında bu resimleri ekliyen kişinin ağzından kendisi aynı zamanda FORZA 3 yapımında çalışanlardan biri kendisi belirtiyor ve FOTO MOD da çektiğini.... Tabi sen FOTO MOD ile Oyun içi görüntü arsaında ki fark yok diyecen şimdi bende vuracam... FORZA 2 konsolun ilk dönemlerinde çıkmış bir oyundur, FORZA 3 ise son demlerinde bırakta olsun bu kadarcık fark, bu PS2 de aynıydı X360 dada aynı, PS3 dede aynı olacak ilk çıkan oyunlar ile konsolun olgunlaşması ve son döneminde çıkan oyunlar arasın grafiksel farklar mutlaka olacaktır, GT 3 ile GT 4 arasında bile var bu tip bir fark... ben sana diyorum ki son bir sene içinde çıkan oyunlar arasında ki farkı göster, mesela GRID ile bu resimleri karşılaştır, yada NFS shift oda aynı zamanlarda çıkacak forumda bile var bu görüntüler....

• quote:

Orjinalden alıntı: Doodlezz

quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

Bence haklılar ama eksik açıklama yapmışlar. Beceriksiz olduklarını kabul edemedikleri için konsolların zamanla daha iyi şeyler sunacaklarını vaadedip duruyorlar. Daha gerçek 1080p oyun yapamamaları bir yana eli ayağı düzgün oyunlarınıda artık 3 senede bir çıkartabilmeyi ancak başarabiliyorlar.

Oyun yapımını kolay birşey sanıyorsun herhalde. Oturup Excel'de kod yazmaya benzemez bu.

He ya öyle sanıyorum saol aydınlattığın için aydın insan.

•  Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi'
     Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi'

@CK07
    Şimdi sen kalkıp bu grafikler FORZA 3 de var dersen adama gülerler, başka yerlerde söyleme böyle şeyleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURK-ŞAD -- 16 Haziran 2009; 15:11:08 >

• gt5 bariz daha iyi görünüyor. Hem de bunlar oyuniçinden görüntüler
  •  Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi'  Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi'

Ben bu iki ss arasında gözle görülür bi fark göremiyorum belki bendedir sorun bana açıklar mısınız farkları?

Bu arada yanımda iki oyunu da bilmeyen bi arkadaşım vardı iki resmi yanyana koyup gösterdim ben ayırt edemiyorum hangisi daha iyi sence diye forza 3'ü gösterdi

• Yeter artık bu kadar da olmaz.İsteyerek mi yapıyorsunuz bu tartısmaları.Ne kadar cabuk gaza geliyorsunuz.Biraz sakin olun.En ufak tartısmada olay hemen gt5 forza 3 resimlerine dönüyor.
  • Herkeste bi agresiflik var bugünlerde,beyler biraz sakin olun yahu.Gene konu GT5 Forzaya gelmiş....

İki oyunuda bekleyen ve mutlaka edinecek benim gibi bi simci yokmu yahu,herkes illaki birini seçiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOELLAMBERT -- 16 Haziran 2009; 15:31:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jokerguy

Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi'  Criterion ' Konsollar Güçlerini Henüz Göstermedi'

Ben bu iki ss arasında gözle görülür bi fark göremiyorum belki bendedir sorun bana açıklar mısınız farkları?

Bu arada yanımda iki oyunu da bilmeyen bi arkadaşım vardı iki resmi yanyana koyup gösterdim ben ayırt edemiyorum hangisi daha iyi sence diye forza 3'ü gösterdi

Sizin baktığınız ekranlarda yada gözlerinizde, çok ilerlemiş durumda bir sorun var.... Hala FORZA 3 daha iyi diyorlar ya.......

• ben öyle bişey söylemedim dediğim gibi arkadaşım söyledi..ben sadece senin "Şimdi sen kalkıp bu grafikler FORZA 3 de var dersen adama gülerler" yorumuna şaşırdım ben bu ikisi arasından şu iyi diyemiyorum gerçekten ki bir ssle anlaşılmaz tabi forza 3 çıktığında daha net bişey söylenebilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: JOSEPH_STALin

Herkeste bi agresiflik var bugünlerde,beyler biraz sakin olun yahu.Gene konu GT5 Forzaya gelmiş....

İki oyunuda bekleyen ve mutlaka edinecek benim gibi bi simci yokmu yahu,herkes illaki birini seçiyor...

Ya üstad ben bir şey yazmıyım diyorum ama böyle saçma sapan yorumlar geliyor en baştan itibaren yazdığım yorumlarda GT5 & FORZA3 ile alakalı bişey yok bunlar getiriyo konuyu buraya mecburen koyuyoruz belki gözleri ile görebilirler aradaki farkı diye ama nafile,

Konunun özü X360 gibi 3K özürlü olması nedeniyle doğuştan genetik olarak ölü doğmuş bi konsol graafik anlamda son 1 senedir niyadını doldurdu, artık oyunlarda ki grafik kalitesi bunlardan öteye gidemez bitti, bu kadar artık daha fazlasını beklemek hayalciliktir... Gelecek grafik anlamda da oyun anlamında da PS3 ün belirleyici olacağı bir oyun dünyasının çekim alanına girmiştir artık, ha bu şumu demek X360 da oyun oynamaz, grafikleri ve oyunları berbat olur bu saatten sonra, kesinlikle hayır ama PS3 oyunları ile aşık atmak istiyorsa X360 donanım olarak kendini yenilemeli bu kaçınılmazdır.. Oyundan zevk alan için cihazın markası modeli önemli değildir neticede GRAFİK bu kadar önemli bi unsur olsa idi NINTENDO Wİİ şu an çoktan üretimini sonlandırmalıydı bununda altını çizelim, ben X360 kötü konsoldur demiyorum, ben diyorum ki artık ASIL OĞLAN PS3 oyun dünyası bu konsola çıkacak oyunlar X360 dan kat be kat üstün olacaktır, GT5, Heavy Rain, Uncharted 2, Yakuza 3 gibi ilk aklıma gelenler, X360 FORZA 3 ile GEOW 2 ile ve diğer multiplatform oyunlar ile kullanıcısına üst düzey grafikler ile oyun oynatacak ama yapabileceği verebileceği grafik artık bu kadar bundan ötesi yok....

• Benim söylemeye çalıştığım şey senin anlatmaya çalıştığın şeylerin tam tersi,sadece bunları anlatmaya çalışıyorum dediğin sözler bi konsolu göklere çıkartıp diğerini yerin dibine sokmaktan farksız....

Yazının sadece bu kısmına katılıyorum...

quote:

Orjinalden alıntı: TURK-ŞAD

Oyundan zevk alan için cihazın markası modeli önemli değildir neticede GRAFİK bu kadar önemli bi unsur olsa idi NINTENDO Wİİ şu an çoktan üretimini sonlandırmalıydı bununda altını çizelim,
  • quote:

Orjinalden alıntı: TURK-ŞAD

quote:

Orjinalden alıntı: JOSEPH_STALin

Herkeste bi agresiflik var bugünlerde,beyler biraz sakin olun yahu.Gene konu GT5 Forzaya gelmiş....

Ya üstad ben bir şey yazmıyım diyorum ama böyle saçma sapan yorumlar geliyor en baştan itibaren yazdığım yorumlarda GT5 & FORZA3 ile alakalı bişey yok bunlar getiriyo konuyu buraya mecburen koyuyoruz belki gözleri ile görebilirler aradaki farkı diye ama nafile,

Konunun özü X360 gibi 3K özürlü olması nedeniyle doğuştan genetik olarak ölü doğmuş bi konsol graafik anlamda son 1 senedir niyadını doldurdu, artık oyunlarda ki grafik kalitesi bunlardan öteye gidemez bitti, bu kadar artık daha fazlasını beklemek hayalciliktir... Gelecek grafik anlamda da oyun anlamında da PS3 ün belirleyici olacağı bir oyun dünyasının çekim alanına girmiştir artık, ha bu şumu demek X360 da oyun oynamaz, grafikleri ve oyunları berbat olur bu saatten sonra, kesinlikle hayır ama PS3 oyunları ile aşık atmak istiyorsa X360 donanım olarak kendini yenilemeli bu kaçınılmazdır.. Oyundan zevk alan için cihazın markası modeli önemli değildir neticede GRAFİK bu kadar önemli bi unsur olsa idi NINTENDO Wİİ şu an çoktan üretimini sonlandırmalıydı bununda altını çizelim, ben X360 kötü konsoldur demiyorum, ben diyorum ki artık ASIL OĞLAN PS3 oyun dünyası bu konsola çıkacak oyunlar X360 dan kat be kat üstün olacaktır, GT5, Heavy Rain, Uncharted 2, Yakuza 3 gibi ilk aklıma gelenler, X360 FORZA 3 ile GEOW 2 ile ve diğer multiplatform oyunlar ile kullanıcısına üst düzey grafikler ile oyun oynatacak ama yapabileceği verebileceği grafik artık bu kadar bundan ötesi yok....

Bakalim dedigin oyunlardan Sony i esas oglan konumuna getirecek bir tek GT5 var 10 milyon civari satmasini bekledigim onun disinda yazdigin diger butun oyunlar belli bir kullanici kitlesine hitap ettigi icin satacagi maksimum 3 milyon civari olacaktir. Sony muhtemelen grafikte esas oglan olacaktir ama satis olarak Xbox 360 i gecip gecmeyecegi muallakta. Ha grafik olarakta Alan Wake, Forza 3, Splinter Cell cikinca gorecegiz Xbox in gucunun sonu Gears of War mu degil mi. Ha o oyunlar da benzer grafiklerle cikarsa o zaman sana haklisin derim. O zamana kadar kal saglicakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettombak -- 16 Haziran 2009; 16:52:30 >

• yaa siz valla fanatiksiniz yaa babama gt5 ve forza 3 sslerini gösterdim ikiside gerçek dedi

burda kalkmış iki poligon fazlalıı için tartışıyorsunuz önemli olan oynanış forza3 tede araba dönmesse ben gride devam ederim şimdi simülasyon kardeşim tabi dönmicek diceksiniz ama önemli olan oyundan alınan zevk araba dönmüyörsa isterse 1 trilyon poligon olsun yine oynamam
  • quote:

Orjinalden alıntı: modifci

yaa siz valla fanatiksiniz yaa babama gt5 ve forza 3 sslerini gösterdim ikiside gerçek dedi

burda kalkmış iki poligon fazlalıı için tartışıyorsunuz önemli olan oynanış forza3 tede araba dönmesse ben gride devam ederim şimdi simülasyon kardeşim tabi dönmicek diceksiniz ama önemli olan oyundan alınan zevk araba dönmüyörsa isterse 1 trilyon poligon olsun yine oynamam

Dediğin "oyundan" alınan zevk değil, "oyun türünden" alınan zevktir.
    Kimisi simülasyondan zevk alır,kimisi arcade den.
    Simülasyon oyunlar zordur,zevk veren kısmı da o zaten. NFS gibi oyunları herkes oynar.

• @modifci

arabanın dönmeme durumu nedir. gt4 de çok hızlı gidersek araba dönmüyordu. gt5 de de mi durum öyle?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.