Şimdi Ara

~ Golf 6 Türkiye ~ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.324
Cevap
44
Favori
830.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: By Devvil

Haklısında çalıştırdığımda 90 derece olmadan ilerlemem asla zaten ama kapatmadan 30 saniye çok zor oluyor 20 yapıyorum bazen hiç yapamıyorum yemişim motorunu diyorum..

haklisin belki iki sene sonra degistiricez ama yinede ya yenidir diye bi asiri dikkat olusuyo insanda
  • Zaten ehliyet aldıktan sonra durum olursa bu annemde kalcak ben GTI olanını falan almayı düşünüyorum belki o zamana kadar 7 kasa cizimleri yayılır telaşa kapılıp 7'yi bekleyebilir onun GTI'ını alabilirim tabi bişeyin bişeyinide almak var

~ Golf 6 Türkiye ~
     ~ Golf 6 Türkiye ~
     ~ Golf 6 Türkiye ~
     ~ Golf 6 Türkiye ~
     ~ Golf 6 Türkiye ~

Go...ogle dayıda gezinirken gördüm paylaşmak istedim kırma bi kasa olmuş ama herşeyden çok içi hoşuma gitti zaten eklememdeki sebep iç tasarım.. Bak gene soğdum Trendline'dan..

• arkadaşım sen neden bahsediyorsun, 90 derece filan.. servisteki danışmanın anahtarı deliğe sokmasıyla aracı çalıştırmasını görseydin çıldırırdın herhalde..

quote:

Haklısında çalıştırdığımda 90 derece olmadan ilerlemem asla zaten ama kapatmadan 30 saniye çok zor oluyor 20 yapıyorum bazen hiç yapamıyorum yemişim motorunu diyorum..
  • Ben takıntılıyım benim aracı serviste bile benim dışımda süren olmuyor oluyorsada zaten bi 1-2dk. sohbete tutuyorum.. ama işte tek sorun kapatmadan önce 20-30 saniye beklemek..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZetLeVoo

arkadaşım sen neden bahsediyorsun, 90 derece filan.. servisteki danışmanın anahtarı deliğe sokmasıyla aracı çalıştırmasını görseydin çıldırırdın herhalde..

quote:

kendi arabası değil ya umrunda olmaz tabi ki ama sor kendi arabasınıdamı öyle çalıştırıyor hayatta çalıştırmaz.

• araclarınıza hangi firmadan benzin alıyosunuz? ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kmrlm
    araclarınıza hangi firmadan benzin alıyosunuz? ?

Only Shell
  • quote:

Orjinalden alıntı: M@rvellous

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet2468

golf 6'nın ebatları ve iç hacmi 5'e göre ne kadar değişmiş? daha önce 5'e binmediğim için yorum yapamıyacağım ama 6'nın içi gayet güzel dizayn edilmiş.

Golf V ile VI nın iç hacimleri bagajı vs. aynı

• opet

quote:

araclarınıza hangi firmadan benzin alıyosunuz? ?
  • satıcıya sordum özellikle tavsiye ettiğnizi firma falan varmı diye yok dedi ama gözlemlerim ; bp ve shell değilde ya opet ya da petrol ofisi alınması ikisinin arsında da opet daha fazla yakıyo ama performasnlı po ise daha az yakıyo ama daha az performanslı dedi. neye göre kime göre dedi bilmiyorum ama böyle bir yorumda bulundu.

neyse ben aldım doğuştan arabayı bi baktım depo full ohh dedim ne güzell yaa ( nerde o günler ) beylikdüzüne doğru çıkarken sag taraftaki po dan fulledim hemen pompa ilk atışa daha fazla doldurma dedim çünkü bi yerde gözüme çarpmıştı pompacılar tam dolsun diye bastıkça yedek depo ile ilgili bir sorun oluşuyomuş zamanla ( tam hatırlayamadım şimdi ) vs.

ilk depoyu 151 tl ye doldurdum ve kalan yakıt 500 km gözüküyodu yaklaışık 115 km yaptım 380 km gözüküyo bayada bir klima açıktı dolaşırken..

• quote:

satıcıya sordum özellikle tavsiye ettiğnizi firma falan varmı diye yok dedi ama gözlemlerim ; bp ve shell değilde ya opet ya da petrol ofisi alınması ikisinin arsında da opet daha fazla yakıyo ama performasnlı po ise daha az yakıyo ama daha az performanslı dedi. neye göre kime göre dedi bilmiyorum ama böyle bir yorumda bulundu.

neyse ben aldım doğuştan arabayı bi baktım depo full ohh dedim ne güzell yaa ( nerde o günler ) beylikdüzüne doğru çıkarken sag taraftaki po dan fulledim hemen pompa ilk atışa daha fazla doldurma dedim çünkü bi yerde gözüme çarpmıştı pompacılar tam dolsun diye bastıkça yedek depo ile ilgili bir sorun oluşuyomuş zamanla ( tam hatırlayamadım şimdi ) vs.

ilk depoyu 151 tl ye doldurdum ve kalan yakıt 500 km gözüküyodu yaklaışık 115 km yaptım 380 km gözüküyo bayada bir klima açıktı dolaşırken..

=) Ben demiştim o yedek depo olayını evet tam dolsun diye bastıkça yedek depo dedikleri yerede benzin gidiyormuş aslında orda buhar halde olması gerek orada benzin dolunca motoru boğuyormuş ve motora zarar vermeye başlıyormuş öyle söylediler bakım yapılırken.. Bende sizinle paylaştım.

• quote:

Orjinalden alıntı: miracle40

quote:

Orjinalden alıntı: shebumi

merhaba arkadaşlar,

yol sesi ile ilgili bir yalıtım işlemi yaptıran yada araştıran oldu mu ?
    Dökme asfalt veya bozuk yollarda Focus'tan bile daha çok ses alıyor gibi geliyor bana.

Aracı aldığımda ziebartta pas koruma + ses yalıtımı yaptırmıştım. Ben aradaki farkı açıkçası pek anlayamadım ama önceki ve sonraki haline binen arkadaş yol sesinin azaldığını söylemişti. Ancak şunu söyleyebilirim, ses yalıtımı yaptırdıktan sonra çukura veya bozuk yola girdiğimde araçtan tok bir ses geliyor. Yani çıkan seste herhangi bir yayılma olmuyor.

Sormuş değilim ama yalıtım da ucuz değildir, zaten boya koruma vs yüklü bir meblağ ödedik ziebart'a, işe
    yaramayacak bir işlem için para vermek istemiyorum.

Çok garip bir durum, düzgün yolda gerçekten en sessiz araçlardan biri sınıfında hatta en iyisi, dışarıda bomba patlasa duyulmayacak fakat bu bozuk yoldaki yada dökme asfalt sesine alışamadım, ciddi anlamda rahatsız edici bir uğultu var.

• Arkadaşlar bugün birşey dikkatimi çekti daha önce ben sileceğin 1tanesini değiştirmiştim ve servisteki eleman değiştirene kadar şekilden şekile girmişti bizim silecekler altta olduğundan kaputa değiyor ve kalkmıyordu bugün denerken buldum siz biliyormusunuz bilmiyorum paylaşayım dedim. Kontağı kapattığımızda silecek kolunu aşağı çektiğimizde silecek kalkıyor ve inmiyor böylece değişim vs.. daha rahat yapılır.. Servis sanırım bilmiyordu bunu 1 silecek değişimi için 15dk uğraştı..
  • golf 6 almayı düşünüyorum.bagaj hacmi kaç litre?96 model corollam var onla bagajını kıyaslayabilecek var mı bana bagaj hacmini.saygılarımla.........
  • Bagaj Kapasitesi, Litre 350/1305

Bu arada arkadaşlar kornamda kısıldı...
  • quote:

Arkadaşlar bugün birşey dikkatimi çekti daha önce ben sileceğin 1tanesini değiştirmiştim ve servisteki eleman değiştirene kadar şekilden şekile girmişti bizim silecekler altta olduğundan kaputa değiyor ve kalkmıyordu bugün denerken buldum siz biliyormusunuz bilmiyorum paylaşayım dedim. Kontağı kapattığımızda silecek kolunu aşağı çektiğimizde silecek kalkıyor ve inmiyor böylece değişim vs.. daha rahat yapılır.. Servis sanırım bilmiyordu bunu 1 silecek değişimi için 15dk uğraştı..

Bunu biliyordum Benim sileceğin ucundaki küçük parça "bir şekilde" yok olmuştu. Bu parça da tek satılmıyormuş, 32liraya bir adet silecek almak zorunda kalmıştım. Servisteki elemanın dediğine göre kolay çıkabilecek bir parça değil ve muhtemelen eksik olan birisi benden ödünç almış Yeni sileceğin o parçasını eskiye takıp yeniyi daha sonra kullanacaktım ancak tüm uğraşlarıma rağmen çıkaramadım.
    Yakıt olayında ise satış danışmanı TOTAL i önerdi. Ayrıca tabanca bir kez atınca ikinci kez bastırmamamı çünkü araçta yedek deponun olmadığı bilgisi yine satış danışmanı tarafından verildi.

• quote:

Ayrıca tabanca bir kez atınca ikinci kez bastırmamamı çünkü araçta yedek deponun olmadığı bilgisi yine satış danışmanı tarafından verildi.

Bunu sende doğrulamış oldun iyi oldu.. Bana yer önermediler en yakın Shell var hep ordan alıyorum..
  • quote:

quote:

Ayrıca tabanca bir kez atınca ikinci kez bastırmamamı çünkü araçta yedek deponun olmadığı bilgisi yine satış danışmanı tarafından verildi.

Bunu sende doğrulamış oldun iyi oldu.. Bana yer önermediler en yakın Shell var hep ordan alıyorum..

Sanırım Eskihisara en yakın benzinlik TOTAL olduğu için bana da orayı önerdiler. Tabii araca alışma adına danışmanla birlikte gittik. İstasyondakiler aracın yeni olduğunu öğrenince "hayırlı olsun" sırasına girdiler ama ben anlamamazlıktan geldim Yalnız TOTAL'in bazı istasyonlarındaki benzinler yurtdışında (yanılmıyorsam Fransa) rafine olup tankerlerle Türkiye'ye geliyormuş. Onların kalitesi biraz daha yüksekmiş. Bu nedenle benzini sadece bu 3 Total istasyonundan (İstanbul Yolu-MaviBilgisayar yanı, Esenboğa Yolu ve Ostim) alıyorum. Artık ne kadar doğru bilmiyorum
    Ayrıca satış danışmanı, 97 oktanın içinde fazla kimyasal karışım olduğunu ve bunun motora zarar verdiğini söyledi. Bu nedenle 95'ten şaşma dedi

• Zaten gerçek 97 değil ve bilgisayarın 97 oktan olması lazım bilgisayar 95liğe ayarlı bizimkiler Cumhuriyeti bilyosan Batıkent girişinde ordaki Shell'de güzel..
  • quote:

Zaten gerçek 97 değil ve bilgisayarın 97 oktan olması lazım bilgisayar 95liğe ayarlı bizimkiler Cumhuriyeti bilyosan Batıkent girişinde ordaki Shell'de güzel..

Ehliyeti aldığım ilk günlerde o benzinlikte ufak bir kaza yaptığım için oraya gitmek içimden pek gelmiyor
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.