Şimdi Ara

GeForce GTS 250, Nvidia'nın 2009'daki en iyi stratejilerinden birisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mart ayında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT 2009 fuarıyla eş zamanlı olarak GeForce 9800GTX+ modelini yeniden isimlendiren ve pazara GeForce GTS 250 adı altında yeniden sunan Nvidia'nın bu girişimi, firmanın 2009'un geride bıraktığımız yaklaşık 5.5 aylık sürecinde en başarılı adım olduğu zira GeForce GTS 250 modelinin ciddi satış rakamlarına ulaştığı belirtiliyor.

Genel olarak GeForce 9800GTX+ modelinin yenden isimlendirilmiş versiyonu olarak değerlendirilen ve 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G92b GPU'sundan güç alan GeForce GTS 250 için Nvidia'nın yeniden isimlendirme stratejisinin tuttuğu, zira GeForce GTS 250'nin aslında yeniden isimlendirilmiş GeForce 9800GTX+ olduğu gerçeğini çok fazla kişinin bilmediği iddia ediliyor.

Nvidia'nın GeForce GTS 250 modeli, Avrupa pazarında 95 Avro seviyesinden satın alınabiliyor.

• cakal nvidia gotur malı
  • ilg.nç ..
  • yani kullanıcıyı yanlış yönlendirme işe yaramış.
    öyle başarı olmaz olsun.
    ulen nvidia...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 9 Haziran 2009; 20:14:33 >
  • Benzer şeyi quadrolarda da yapıyor aynı kartın adını değiştirip, sertifikalı sürücüsünü koyup 4-5 katı fiyata kakalıyor profesyonel tasarım kartı diye.Benim şirketim olsa, bir tane bile gidipte quadrolara para vermem geforce alıp modlarım.
  • adamlar zeki ise suçlayamayız
  • isme bakıpta ekran kartı alınmaz ki, güncel oyunlarda fps e bakacaksınız :)
  • 2 makyaj yap isim değiştir sat sonra bide utanmadan en iyi stratejimiz de
  • Ya iyide hocam şimdi GTS 250 alanlar enayi mi demek istemiş bu satırların yazarı? GTX 260 ile arasında(216 olanı) 100 milyon fark var. 192 GTX 260 ta almak istemedim. Yerine ne alınabilir ki? 1 sene sonra SLI yaparım en kötüsü. Kart f/p olarak iyi bence. Bi kere aynısı değil. 55 nm, daha az güç sarfiyatı Cuda Physx falan var. 9800GTX le aynı fiyat. Şimdi arada bu farklar varken aynısı demek mantıksız. Oyunlarda inanılmaz performanslı. Gerçi kişiye göre değişir bu tabi. Bana göre gayet yeterli. Birde elektronik alışverişinde bir deyiş vardır: En ucuzunu almak en mantıklısıdır diye. Hocam GTX modelinin en düşüğünü almak yerine önceki üretilen modellerin en gelişmişini almayı yeğledim. SLI yapamazsam en kötüsü bi kaç sene sonra GTX 500 alırım. Nvidia eğer oyuncuları salak yerine koyuyorsa kendi kafasına sıkmış olur ki bunu yapmaz. Bu yazanın kendi yorumu. ne kadar ekmek o kadar köfte. 9800 GTX ile GTS 250 nin performanslarına bakın. Artış var mı yok mu? Bu artışı artı ek özellikleri bana sunduğu fiyat ne? Önemli olan bu bence. Youtube de ki videolar a bakın. GTS 250 den memnun olmayan var mı? Bende tereddüt ederek aldım hatta sonra buradaki yorumlardan Synergy ile değiştirsemmi diye düşündüm ama sonradan bana mantıksız geldi. 100 daha ver 260 al, 100 daha ver 280 al. E hocam bunun sonu yok. F/P diye bişi var yani.

• GTS250 ATI HD4850 ve HD4770 gibi modellere karşı çıkartılmış bir kart fiyatın uygun olması için bazı kısıntılar mutlak yapılmıştır bu yüzden performans anlamında 9800GTX ve 9800GTX+'dan biraz daha az bir performans veriyor ve Cuda+PhysX' desteğide mevcut.
  • lyrklaunavan gtx+ da 55nm di diğer saydığın özellikler hepsinde mevcut
  • quote:

Orjinalden alıntı: laserion

GTS250 ATI HD4850 ve HD4770 gibi modellere karşı çıkartılmış bir kart fiyatın uygun olması için bazı kısıntılar mutlak yapılmıştırbu yüzden performans anlamında 9800GTX ve 9800GTX+'dan biraz daha az bir performans veriyor ve Cuda+PhysX' desteğide mevcut.

bu söz konusu değil hocam,hatta saat hızları biraz artırıldığından az da olsa o kartlardan iyi durumda
  • üçkağıtcı bir firmadan üçkağıt hareketleri, bu bilinçsiz halkı katekulliye getirmekten başka nedir cevap verin
  • adamlar zeki ise suçlayamayız ne demek arkadaşım o kadar zekiler ise adam akıllı birşe yapmaya harcasınlar zekalarını milleti kandırmaya degil
  • http://www.sanalmarketim.com/urun/9771eca6a86b5a8d3fb10d20fe815877/SPARKLE-9800GTX+-1GB-GDDR3-256bit-16X-HDMI

Bu 316 Liraya satılan Sparkle ın 9800 GTX + modeli.

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2571

Bu da GTS 250 1GB. 293 Lira.

Farkı mı?

1- Fiyatı daha ucuz
    2- Yeni teknolojiler (Physx, Cuda)
    3- Daha iyi soğutma
    4- Daha az güç tüketimi
    5- Yeni dizayn PCB
    6- Daha kısa (Harddisk slotu feda etmeye gerek yok)
    6- Kendini kanıtlamış driverları oturmuş bir GPU (G92)

Nvidia insanları kazıklamış mı yoksa daha teknolojik bir ürünü daha hesaplı mı sunmuş?
    Testlerde bakarsanız performans olarakda daha iyi zaten.
    Sonuç ne peki? Assassins Creed oyununu E5200 CPU,2GB 667 Ram ile 1440 çözünürlükte minimum 60 FPS ile oynayabiliyorum daha ne isterim ben? Gerisi hava civa. Ha unutmuşum. Dünyanın en dandik anakartı olan VIA P4M900T anakartımdan bahsetmeden geçmeyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyrklaunavan -- 9 Haziran 2009; 22:54:36 >

• trde 95 avro olsa buradada satar
  • quote:

Orjinalden alıntı: lyrklaunavan

http://www.sanalmarketim.com/urun/9771eca6a86b5a8d3fb10d20fe815877/SPARKLE-9800GTX+-1GB-GDDR3-256bit-16X-HDMI

Bu 316 Liraya satılan Sparkle ın 9800 GTX + modeli.

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2571

Bu da GTS 250 1GB. 293 Lira.

Farkı mı?

1- Fiyatı daha ucuz
    2- Yeni teknolojiler (Physx, Cuda)
    3- Daha iyi soğutma
    4- Daha az güç tüketimi
    5- Yeni dizayn PCB
    6- Daha kısa (Harddisk slotu feda etmeye gerek yok)
    6- Kendini kanıtlamış driverları oturmuş bir GPU (G92)

Nvidia insanları kazıklamış mı yoksa daha teknolojik bir ürünü daha hesaplı mı sunmuş?
    Testlerde bakarsanız performans olarakda daha iyi zaten.
    Sonuç ne peki? Assassins Creed oyununu E5200 CPU,2GB 667 Ram ile 1440 çözünürlükte minimum 60 FPS ile oynayabiliyorum daha ne isterim ben? Gerisi hava civa.

ZOTAC GTX 260 SYNERGY, 896MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10, DDR3, 448 bit, 576/1998 // 308 TL
    http://www.teknofiyat.com/?search=GTX+260+SYNERGY&altlimit=&ustlimit=

nvidia ; 9800 , gts250 her neyse hepsi aynı şey sonuçta (kalkıp şu daha iyi kanıtlamaya kalkmayın biliyorum neyin ne olduğunu) bu kartları neredeyse 2 ye katlayacak bir kartı 300 tl ye satıyor hala strateji filen deniliyor gülüyorum sadece

• Bu 2 katına çıkar dediğin 216 Core mu 192 Core mu? Birde marka olarak nedir? Farklı markaların çok farklı fiyatları var.

Link atabilirsen merak ettim.
  • 9800gtx+ a sağ tıkla,oradan yeniden adlandıra tıkla GTS250 yaz ve bitti.güzel başarı valla tebrik etmek lazım.
  • Piyasayı biraz araştıran insanlar bunun yeniden isimlendirme ürünü olduğunu anlayacaktır
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.