Mekik çekip göbek eritmek - Sadece 1 tık.
42 Cevap28255 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

84 Mesaj
9 Haziran 2009; 14:50:24 

Beyler kışın çok pis göbek yaptım. Temmuz ayına kadar eritmem lazım malum denize falan gidecez ayı gibi dolanmıyalım. Benim sorum mekik kısa sürede gödeği eritir mi yoksa daha etkilini yolu var mı?(fitness salonuna falan gidemem evde halledicem). Bi de 3. günden her tarafımın tutulmaması için ne yapmalıyım. Yani bi günde dadanıp ta 100 mekik çekip 3. günden bırakmak istemiyorum. Nasıl artırayım ilk 30 2. gün 50 vs gibi tavsiye verirseniz sevinirim.

Edit: Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freekans -- 9 Haziran 2009; 14:50:43 >

84 Mesaj
9 Haziran 2009; 14:58:02 

quote:

Orjinalden alıntı: nP4BlacK0uT

Mekik göbeği eritmez sadece karın kası yapar. İstersen günde 1000 tane mekik çek o göbek gitmez! Göbeği eritmen için cardio yapman lazım. Cardio'dan kastım; koşmak, bisiklet sürmek vb.
Ayrıca beslenmene de dikkat etmen lazım. Aburcubur, fastfood vb yiyeceklerden uzak duracaksın.
vs vs vs..

Düzenli yapsam 1 ayda baya eritir miyim?

576 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:00:29 

Benim baklavalar hep göbegin altında ya Mekik pozisyonu alıp az kalkınca geliyor elime ama malesef normalde sadece üst 2 karın kası belli oluyor

Stay out of my territory

422 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:05:03 

1 ayda eritmek zor gbi yaw ben 20 kiloya yakın verdim ama göbek var biraz 3 ay gibi bi süre gecti mekik cekkiyorum ama pek etki etmiyo erimeye

düzenli ye un , tuz ,seker den uzak dur ,sofradan doymadan kalk en azından ilk zamanlar bide günde en az 1 saat koş

2847 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:05:14 

Göbeğin yanında kalça ve çevresindeki yağlar nasıl erir arkadaşlar bilgisayar başında otura otura

457 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:09:44 

quote:

Orjinalden alıntı: radyasyo_N

Göbeğin yanında kalça ve çevresindeki yağlar nasıl erir arkadaşlar bilgisayar başında otura otura

merakle bende cevap bekliyorum

84 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:11:31 

quote:

http://www.homedrom.com...oductname=VIBRO%20SHAPE

204 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:13:40 

quote:

2785 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:20:48 

quote:

Orjinalden alıntı: İchimaru

quote:

Sormama lüzum yok

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|TT Spedo

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Razer DA v2|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

84 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:22:47 

quote:

Hmm durumu şimdi çaktım ama öyle olsaydı süper fit bi vücuda sahip olmam lazımdı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Haziran 2009; 15:24:34 

Bende kilo alamıyorum Yardım edin ...

Uzaklaştırılmış
9 Haziran 2009; 15:26:28 

Vücudun belirli bir kısmındaki yağ erimez..Kilo verdikçe göbeğinle beraber tüm bölgelerdeki yağlar aynı oranda azalır..Yukardaki arkadaşın dediği gibi koşmak,yüzmek,bisiklet sürmen gerek..Onun için kilo vermelisin..Az çok mekik çekerek göbeğin birazda olsa gerginleşir...

342 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:34:06 

yağları hızlı eritmenin bir yoluda yağlı bölgelere özellikle karına darbe almaktır. sadist miyiz onu nasıl yapıcaz derseniz dayanabildiğiniz oranda yavaş yavaş vurarak daha sonraları artırablirsiniz. böylece yağlar parçalanır ve daha kolay erir. ayrıca kas yapmanızada yardımcı olur. unutmayın en iyi gelişen kas darbe yiyen kastır. he arkadaşım sen böyle sadist bi fikir veriyosunda kendin yapıyomusun diye sorarsanız evet hatta ben zmn buldukça 2kg ağırlıklarla vuruyorum seri bir şekilde

|| Intel i7 2600K || ASUS P8P67 R 3.0 || 2*4 GB Kingston Hyperx DDR3 1600Mhz || Saphire 2GB 4890 Vapor-X ||Cooler Master XHAF @ High Power 750Watt || Samsung 2233BW || Creative Inspire 4400 ||

73 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:37:25 

quote:

Orjinalden alıntı: 3M®3

yağları hızlı eritmenin bir yoluda yağlı bölgelere özellikle karına darbe almaktır. sadist miyiz onu nasıl yapıcaz derseniz dayanabildiğiniz oranda yavaş yavaş vurarak daha sonraları artırablirsiniz. böylece yağlar parçalanır ve daha kolay erir. ayrıca kas yapmanızada yardımcı olur. unutmayın en iyi gelişen kas darbe yiyen kastır. he arkadaşım sen böyle sadist bi fikir veriyosunda kendin yapıyomusun diye sorarsanız evet hatta ben zmn buldukça 2kg ağırlıklarla vuruyorum seri bir şekilde

Çok saçma darbeyle yağ parçalanıyorsa iç organlar da parçalanır.

84 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:39:17 

quote:

Ben de duymuştum bunu ama hiç uygulamadım bunu da denerim

342 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:42:20 

quote:

Orjinalden alıntı: AFC Ajax

quote:

Çok saçma darbeyle yağ parçalanıyorsa iç organlar da parçalanır.

kusura bakmada asıl senin dediğin biraz saçma çünkü iç organların çevresindeki yağlar diğer yağlar gibi kolay parçalanmaz ve organları korurlar. göbekte asıl uğraştıran yağ tabakasıda onlardır çünkü kolay kolay erimezler.

|| Intel i7 2600K || ASUS P8P67 R 3.0 || 2*4 GB Kingston Hyperx DDR3 1600Mhz || Saphire 2GB 4890 Vapor-X ||Cooler Master XHAF @ High Power 750Watt || Samsung 2233BW || Creative Inspire 4400 ||

4571 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:56:15 

Arkadaşlar, mekik göbek eritmez.
Genel kanının aksine; mekik kas yapar. Fakat orada bolca yağ varken; o kasların ortaya çıkması bayağ uzun zaman alır.

Bol bol yüzün, koşun, bisiklet sürün. Hiçbirini yapamıyorsanız; otobüsten 1 durak önce inin; yüksek tempolu yarım saatlik yürüyüşler yapın.

Birde yüksek oranda yağ-karbonhidrat içeren besinlerden kaçınmaya çalışın.

Kolay gelsin.

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

22 Mesaj
24 Şubat 2010; 22:50:48 

mekik nasıl göbek eritmez karnım nasıl yanıyor biliyormusun yağda sıcakta erir

selfen

Uzaklaştırılmış
27 Şubat 2010; 21:06:14 

quote:

Orijinalden alıntı: selfen

Bir de yumurta kirdin mi ustune offf...

Malesef soyledigin gercegi yansitmiyor. Mekik cekerek gobek eritmek imkansiz.

805 Mesaj
28 Şubat 2010; 15:21:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Y!g!T

quote:

Bir de yumurta kirdin mi ustune offf...

Malesef soyledigin gercegi yansitmiyor. Mekik cekerek gobek eritmek imkansiz.

• FIAT BRAVO 2012 1.6 MULTIJET 16V 120HP 300NM DUALOGIC •
• LG G2 (D802) 32GB BLACK
•

487 Mesaj
5 Mart 2010; 17:10:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ~exampleGM~
düzenli ye un , tuz ,seker den uzak dur ,sofradan doymadan kalk en azından ilk zamanlar bide günde en az 1 saat koş

ben de bu tavsiyeye katılıyorum kesinlikle. beslenme işin en önemli kısmını oluşturuyor.

yağdan ve 3 beyazdan uzak durmak işin en önemli kısmı. bunun yanında kardiyo+ağırlık antremanları ile desteklendiği takdirde zamanla göbekte azalma, kaslarda hacimleşme görülür...

GKN
เ๓zค๓ıภ ๒เ รคкเภςครเ ๓เ שคг ؟

1530 Mesaj
11 Mart 2010; 0:34:26 

Merhaba arkadaşlar bana göre mekik göbek eritir ama nasıl eritir ? bildiğiniz apaçi yöntemi[tam yatarak kalkarak yapılan] bi mekik çekme tipi vardır.zamanında çokca çektim ve yan taraflarda erime olduğunu gördüm.ama çektiğim mekik yüzünden bel bölgesine uygulanan basıçtan dolayı belime acayip ağrılar ve sızılar girdi.Zaten insanda bel herşeydir diyebilirim.Hareket etmesinde oturup kalkmasında .. bir çok şeyde.Daha sonra mekik çekme stilini değiştirdim.Forumda bir konu vardı orda bulunan yöntemleri denedim.Ve gerçekten karın kası için acayip etkiliydi ama göbeği eritmiyordu,eritmezde denmişti ^_^ ve bel bölgesine hiçbir şekilde bir basınç uygulamıyordu. Yani nasıl mekik çekersen öyle sonuç alırsın.ya bel gider ya kas gelir

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.

871 Mesaj
11 Mart 2010; 10:57:35 

quote:

Orijinalden alıntı: StubB

Merhaba arkadaşlar bana göre mekik göbek eritir ama nasıl eritir ? bildiğiniz apaçi yöntemi[tam yatarak kalkarak yapılan] bi mekik çekme tipi vardır.zamanında çokca çektim ve yan taraflarda erime olduğunu gördüm.ama çektiğim mekik yüzünden bel bölgesine uygulanan basıçtan dolayı belime acayip ağrılar ve sızılar girdi.Zaten insanda bel herşeydir diyebilirim.Hareket etmesinde oturup kalkmasında .. bir çok şeyde.Daha sonra mekik çekme stilini değiştirdim.Forumda bir konu vardı orda bulunan yöntemleri denedim.Ve gerçekten karın kası için acayip etkiliydi ama göbeği eritmiyordu,eritmezde denmişti ^_^ ve bel bölgesine hiçbir şekilde bir basınç uygulamıyordu. Yani nasıl mekik çekersen öyle sonuç alırsın.ya bel gider ya kas gelir

Evet tam yatıp kalkmada bel bölgesine çok fazla basınç oluyor. Yarım mekik yani yere sadece alt sırtın değdiği mekikte basın masınç olmuyor daha dün 300 tane çektim :)

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

2235 Mesaj
12 Mart 2010; 20:22:02 

Yüksek tempolu yürüyüş yağ yaktırmaz sedece glikojen i yakarsınız yani şekeri yağ düşük tempo ile yakılır aynı dizel ve benzin gibi .

Tempo yükseldiği an vücut hemen enerji ihtiyacını karşılayabileceği glikoza yönelir düşük tempoda daha yavaş elde edilebilen yağ da kullanılmaya başlar.

merhaba

2536 Mesaj
12 Mart 2010; 22:47:09 

Mekik göbek eritmez ağalar senin yapıcağın en temiz iş yürümek ve yüzmek sonra incelince şekle girmek için mekik çekersin göbekliyken mekik çekmek pek bir şey değiştirmez.

http://www.youtube.com/watch?v=SEtxc8PZ5WY&feature=feedlik
http://www.youtube.com/watch?v=WSy5RSdcbU8
http://www.youtube.com/watch?v=Vnzofi_QltI

61 Mesaj
15 Mart 2010; 20:29:23 

İmkanın varsa bisiklet sür

2994 Mesaj
16 Mart 2010; 16:26:15 

Ya 10gun kadar kostum 1haftadir koşamiyorum ayaklarim cok kotu agriyor nasil anlatsam tam dizim altindaki kaslarin alt taraflari :( tuvalette hele felc oluyorum :( Doktora gittim kas gevsetici hap verdi ama bence hic alakasi yok faydasida yok bence :( az daha duzelim kosma degil hafif tempolu yuruyus yapcam

MorfeusGT:Sigel Shillien Templar 99 Dual : Tyr Titan 99
Server :Lineage 2 Episidion Avrupa sunucusu Core Serveri
Guide: http://l2wiki.com/Main_Page
Before the siege:Military Strategy

963 Mesaj
21 Haziran 2011; 1:29:20 

yukarı
daha sonra takip edicem

4103 Mesaj
21 Haziran 2011; 11:48:19 

1182 Mesaj
22 Haziran 2011; 16:36:29 

4 günü tek öğünle geçir , sabahlar yürü ve mekik antremaını sabah yap. sora öğlen 1 gibi proteğin ve a vitaminli besinler tüket. valla ben 1 haftada böyle bir beden küçüldüm desem yeridir. zaten 3 üncü günden sonra mide daraldığı için fazlada yiyemiyorsun ki vücut yağları 36 saat sonra yakmaya başlıycak.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

68 Mesaj
22 Haziran 2011; 18:22:15 

Protein tozu alın kasların çabuk toparlanmasını sağlar. Hergün kullanırsınız. Kas acısı kalmaz diyebiliriz kısaca.

961 Mesaj
22 Haziran 2011; 20:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

merakle bende cevap bekliyorum

+1

Tarihin en büyük buluşu yapılmış, proleter tip bir devlet yaratılmıştır. Yeryüzünde hiçbir güç sovyet devletinin yaratılmış olduğu gerçeğini yok edemez. Bu tarihsel bir zaferdir. Yüzlerce yıldır devletler burjuva modele göre yaratıldı ve ilk kez burjuva olmayan bir devlet keşfedildi. Yönetim aygıtımız bozuk olabilir; ama icat edilen ilk buharlı makinenin de bozuk olduğu söyleniyor. Hatta hiç kimse bu buharlı makinenin çalışıp çalışmadığını bilmiyor; ama önemli olan bu değil; önemli olan buharlı makinenin bulunmuş olmasıdır. İlk buharlı makinenin hiçbir işe yaramadığını varsaysak bile, somut gerçek, bugün artık buharlı makinelere sahip olduğumuz gerçeğidir. Yönetim aygıtımız çok bozuk olsa bile, onun yaratılmış olduğu gerçeği değişmez.

2265 Mesaj
26 Haziran 2011; 18:33:02 

koşu mu yürüyüş mü hangisi kilo vermede faydalı oluyor?

1617 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:41:23 

quote:

Orijinalden alıntı: A380

koşu mu yürüyüş mü hangisi kilo vermede faydalı oluyor?

Yavaş tempo koşu, hızlı tempo yürüyüş.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

950 Mesaj
25 Ağustos 2011; 19:05:52 

quote:

göbek göbekte erir

11285 Mesaj
27 Ağustos 2011; 19:37:36 

Kendimden örnek vermek gerekirse yüksek hızda uzun yürüyüşler acayip tesirli oluyor göbek eritmede.

"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

"Para" ile "İman" Ters Orantılıdır...

Katılım zamanı: 7 Aralık 2005

684 Mesaj
4 Ekim 2011; 6:51:43 

nacizane görüşüm
1-mekik vb. haraketler karın kaslarını güçlendirir ve şekillendirir.
2-Aerobik haraketler koşu,bisiklet vb. vucuttaki yağı yakar.
şöyle bi yanılgı var.mekik çekersem karnımdaki yağlar kas olur ,sertleşir öyle kalır düşüncesi yanşıştır.sadece kaslarınız gelişir.üzerindeki yağ tabakasına etkisi yoktur.

karın bölgenizde yağ yoksa mekik iyidir.yağlı karın çevresine sahipseniz güzel bir diyet ve yürüyüş,bisiklet,yüzme vb. öneriyorum birazda sabır

19 Mesaj
10 Ekim 2011; 21:09:47 

Vucut enerji ihtiyacini karsilamak icin once kandaki sekeri daha sonra depolanmis karbonhidrati ve daha sonra da yaglari yakmaya baslar. Enerji uretimi icin yaglarin yakilmaya baslamasi kesintisiz harekette 20. dakikadan sonra baslar. Bu da vucutta tek bir noktadan degil tum vucuttan olur. Yani nokta seklinde kismi yag yakilmasi mumkun degildir. Kilo vermek ve yag yakmak icin alinan kalori miktarini azaltarak harcanan kalori miktarini arttirmak gerekir. Kosu, tempolu yuruyus veya her ne yaparsaniz yaglarin yakilmasi icin 20-30 dakikadan uzun sureli yapilmalidir.

24 Mesaj
21 Eylül 2013; 22:47:48 

merhaba arkadaşlar ben 1 ayda 8 kilo verdim 81 kiloydum ve 73 kilodayım şuan nasıl verdin derseniz- un tuz yağ şeker bunları kesinlikle yemedim. başta kola olmak üzere hiçbir asitli içecek içmedim .beyaz ekmek yemedim .sadece kepekli ekmek yedim saat en geç 6 da yemek yemeniz gerekiyor kesinlikle 6 yı geçmesin akşam acıkırsanız meyve yeyin ama fazla değil . ama bunları yaparken kardio (tempolu yürüyüş ve buna benzer nabız arttıran hareketler) yaptım faydasını gördüm sizde bu şekilde zayıflayabilirsiniz . bunları yaparsanız göbeğiniz erir ama kilo vermek kadar kolay değildir SABIR AZİM VE SONUÇ (ve benim bildiğim mekik yağ eritmez yaklaşık 1.5 senedir mekik çekiyorum ara ara ama hiç erimesine faydalı olduğunu zannetmiyorum mekik pozisyonunda karın kaslarımı kasınca baklava çıkıyor ama ayağa kalktığımda göbek oluyor ama eskisi gibi değil suan daha iyi durumdalar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldpaste -- 21 Eylül 2013; 22:50:50 >

156 Mesaj
23 Eylül 2013; 0:41:57 

quote:

Orijinalden alıntı: boldpaste

merhaba arkadaşlar ben 1 ayda 8 kilo verdim 81 kiloydum ve 73 kilodayım şuan nasıl verdin derseniz- un tuz yağ şeker bunları kesinlikle yemedim. başta kola olmak üzere hiçbir asitli içecek içmedim .beyaz ekmek yemedim .sadece kepekli ekmek yedim saat en geç 6 da yemek yemeniz gerekiyor kesinlikle 6 yı geçmesin akşam acıkırsanız meyve yeyin ama fazla değil . ama bunları yaparken kardio (tempolu yürüyüş ve buna benzer nabız arttıran hareketler) yaptım faydasını gördüm sizde bu şekilde zayıflayabilirsiniz . bunları yaparsanız göbeğiniz erir ama kilo vermek kadar kolay değildir SABIR AZİM VE SONUÇ (ve benim bildiğim mekik yağ eritmez yaklaşık 1.5 senedir mekik çekiyorum ara ara ama hiç erimesine faydalı olduğunu zannetmiyorum mekik pozisyonunda karın kaslarımı kasınca baklava çıkıyor ama ayağa kalktığımda göbek oluyor ama eskisi gibi değil suan daha iyi durumdalar )

Dediklerini uygulucam. Benimde kilo vermeye ihtiyacim var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun..."

0 Mesaj
24 Eylül 2013; 15:42:41 

Mekikle eritemezsin. Zaten vucudumun burasini calistirdim, ayni yerdeki yaglar eriyecek diye bir kural yok. Baska deyisle bolgesel zayiflama kavrami bir yalan. Bu nedenle vucudundaki buyuk kas gruplarini yani bacaklarini calistir. Bu haftada ortalama minimum 10 saat olmali. Ortalama 7 saat olursa sadece kilonu koruyup toparlanirsin. 10 saat veya uzerine cikinca kilo vermeye baslarsin. Bunun yaninda mekik de yapabilirsin.

saglik, egzersiz, boy uzamasi, ziplama gelistirme, basketbol ve benzeri konulardaki konularindaki sorulariniz icin pm atabilirsiniz.

3681 Mesaj
25 Eylül 2013; 14:48:54 

quote:

361 Mesaj
25 Eylül 2013; 14:49:06 

Mekik göbek eritmez. Bolca koşu yapıp yağlarını atacaksın. İlk olarak göbek bölgesindeki yağlar gitmeye başlar zaten.

2005 Toyota Avensis 1.6 Elegant - 5.4 lt Tıkla>>> http://forum.donanimhaber.com/m_81784410/tm.htm
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Mekik çekip göbek eritmek - Sadece 1 tık.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat