Şimdi Ara

Computex 2009: MSI GDDR3 bellekli Radeon HD 4770 modelini sergiledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk ekran kartı olarak pazara giriş yapan ATi Radeon HD 4770 modelinin özel tasarım çözümleri Computex 2009 fuarında katılımcıların beğenisine sunuldu. Gigabyte'ın detaylarını daha önceki haberlerimizde paylaştığımız pasif soğutmalı HD 4770 modelinden sonra sektörün bir diğer iddialı ismi MSI da Computex 2009 fuarında özel tasarım HD 4770 modelini gösterdi. Firmanın R4770-MD512/D3 kod adını taşıyan yeni modeli, ilk etapta standart tasarımdan ayrılan özel soğutucusu ile dikkat çekerken, kartı farklı kılan asıl detay ise tercih edilen bellek teknolojisinde gizli zira MSI bu modelinde ATi'nin standart tasarımının dışına çıkarak GDDR5 yerine GDDR3 bellek kullanmayı tercih etmiş.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV740 GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 640x paralel işlem birimine sahip. GDDR3 bellek kullanımından ötürü GDDR5 bellekli standart Radeon HD 4770 modellerine göre bir mikar daha ucuz olması beklenen kart, DirectX 10.1, yüksek tanımlı videolar için Unified Video Decoder 2.0 ve Crossfire X gibi teknolojilere de destek veriyor. Saat hızları açıklanmayan kartın ne zaman kullanıma sunulacağı sorusu da henüz netliğe kavuşmuş değil.

• GDDR3 bellekli HD4770'in,HD4670'den farkı yoktur bana göre
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cqr24

GDDR3 bellekli HD4770'in,HD4670'den farkı yoktur bana göre

HD4670 te 320 paralel işlemci var. +40nm teknolojisini getireceği avantaj (ne kadar olur onu bilemem) HD4670'ten yinede üstün bir kart olacaktır. DDR3 bellek nedeniyle HD4670 seviyesinden satılırsa HD4670'in sonu gelmiş demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cqr24

GDDR3 bellekli HD4770'in,HD4670'den farkı yoktur bana göre

bende bi an yazım yanlışı yapıldı heralde dedim :S 4770 in özelliği zaten gddr5 olmasıydı milleti cezbeden oydu zaten ya
  • msı uyanıklık yapıyor.Normalde 4770 deyince milletin aklına standart gddr5 geliyor.Bu kartın gddr3 old. bilmeyenler fiyatada bakıp birde özel soğutmalı old. görüp alacaklar.İşte bu kesimi hedef almış msı.Çok uyanıkça bir tavır.Malum satıcılar ballandırarak bir ürünü satar fakat ayrıntı vermez.Bir çok kullanıcı bilmeden mağazalara pc almaya gittiğinden görürsünüz iyi satacak.
  • Bu aralar HD4770 bulmak çok zor istanbulda.Nerdeyse 2 günde bir soruyorum kart geldimi diye gelmedi diyolar.HD4770 ddr5 ile arasında fiyat farkı çok ise eğer ben bunu alırım.Bu arada HD4670de 320sp bunda 640sp var yani 2 katı hızlı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: N-0NE
    Bu arada HD4670de 320sp bunda 640sp var yani 2 katı hızlı...

2 katı paralel işlemci var diye Kart 2 katı hızlı olmaz.
  • yine bir marka ddr4 yerine ddr3 lü 3870 çıkarmıştı
  • işte bu kartın 4830 a karşı neler yapabileceğini çok merak ediyorum. ddr5 li modeli ve 4830 arasındaki fark kayda değerdi ama aynı belleklerde neler yapabilecek görmek isterim. DH den inceleme istiyoruz
  • 128 bit artı gddr 5 te sıkıntı yok ta..gddr 3 128 bit pek kulaga hoş gelmiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: bodyman700

işte bu kartın 4830 a karşı neler yapabileceğini çok merak ediyorum. ddr5 li modeli ve 4830 arasındaki fark kayda değerdi ama aynı belleklerde neler yapabilecek görmek isterim. DH den inceleme istiyoruz

4770'i farklı kılan GDDR 5 bellekleriydi
    bu kartın 4830'dan daha zayıf olacağını düşünmekteyim...
  • @MÜŞAVİR tabiki 2 kat daha hızlı olmayacaktır ama HD4670'den daha hızlı olacağı kesin...Tabiki bu rop ilede alakalı olay tam detayları bilmiyorum akşam yazarım...
  • 128 Bit,GDDR3 olması hiç çekici gelmiyor.
  • hd4670in daha fazla aa ve af açılan modeli olmuş . ati işin suyunu çıkarmaya devam ediyor yakında millet ne alacağını şaşıracak
  • Valla arkadaşlar. Geçen gün ben bir arkadaşıma 4830 1Gb sattım. 2 gün önce de takmaya gittim. Kartı takıp GPU-Z den baktığımda saat hızları yüksekti. Ama dikkatimi başka birşey çekti. 800 Unified Processor yazıyordu. Sonra saat hızlarına iyi dikkat ettiğimde kartın 1Gb 4850 olduğunu anladım. Sanıyorum ATI 1Gb 4830 diye 4850 leri satıyor ki millet 4770 bulamazsa bile 1Gb 4850 alacaktır diye..
  • güzel kart.. 128bit kart için zaten abartma bişeydi ddr5.
  • Bu kart orta seviye değil düşük seviye bir kart olmuş :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cool Boy

Bu kart orta seviye değil düşük seviye bir kart olmuş :S

zaten orta seciye değil bunlar giriş seviyesi orta seviye

gtx 260 4870
  • Kartta dikkat edilmesi gereken konu üretim amacı arkadaşlar

ATI, düşük güç tüketen,daha güçlü bir gpu ya sahip bu modelle HTPC ler için top model üretmiş ve HD4670 in yerine konumlandırılabilecek bir alternatif sunmuş

bu nedenle kartı Gddr5 modeliyle değil fiyat aralığında olacak modellerle kıyaslamak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

Kartta dikkat edilmesi gereken konu üretim amacı arkadaşlar

ATI, düşük güç tüketen,daha güçlü bir gpu ya sahip bu modelle HTPC ler için top model üretmiş ve HD4670 in yerine konumlandırılabilecek bir alternatif sunmuş

bu nedenle kartı Gddr5 modeliyle değil fiyat aralığında olacak modellerle kıyaslamak lazım

dogru
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.