- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
####Kayıp Nüfus Cüzdanı ve Yenisini Çıkartmak####
80 Cevap239879 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

389 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:18:41 

Arkadaşlar nüfus cüzdanımı kaybettim ve bugün muhtarlıktan talep belgesini aldım yarında yenisini çıkartmaya gideceğim.Kayıp olduğu için herhangi bir ceza ödemem gerekiyo mu?

Edit: Çözüm

Nüfus Cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda;

1- Muhtarlıktan "Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi" alıyorsunuz
2- Kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için başvuruyosunuz.
3-Kayıp olduğu için ailenizle ilgili bir kaç soru soruyorlar ( amca adı vs...)
4-Hemen ödemede 46,50TL sonra ödemelerde 62TL ceza ödüyorsunuz. + 3TL nüfus cüzdanı için para.
5-Yeni kimlik hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trumpeter Swan -- 3 Haziran 2009; 18:11:24 >

389 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:34:15 

Dışınk!

1036 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:39:24 

öfff
bende kaybettim
Allah tan ilk nereye gidiceğimi biliyorum sayende

389 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:48:15 

quote:

Orjinalden alıntı: cadocx

öfff
bende kaybettim
Allah tan ilk nereye gidiceğimi biliyorum sayende

UP

5287 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:53:15 

gazeteye ilan vermen gerek diye biliyorum.İsim soyisim hüviyetimi kaybettim hükümsüzdür.

seat ibiza 1.6 stella kırmızı

LG G2

389 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:59:15 

Yok onu demiyorum. Yenisini çıkartırken her hangi bir ceza parası ödemem gerekiyomu :)

373 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:04:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Trumpeter Swan

Yok onu demiyorum. Yenisini çıkartırken her hangi bir ceza parası ödemem gerekiyomu :)

sanırım sadece kimlik çıkarttığın için normal bir kimlik parası ödüyorsun yenileme yapılırkende aynı ücret alınıyor sanırım tam emin değilim.

biri kimliğini kaybetti diye ceza kesilir mi bence mantıksız ama niye olmasın

Milli sınırlar içinde bulunan yurt parçaları bir bütündür; birbirinden ayrılamaz. M.K.ATATÜRK

http://www.teknoloji.kuark.org/

574 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:11:08 

baya yüklü bir miktar ödüosun die biliyorum

Rurouni Kenshin...

389 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:18:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ozan1179

sanırım sadece kimlik çıkarttığın için normal bir kimlik parası ödüyorsun yenileme yapılırkende aynı ücret alınıyor sanırım tam emin değilim.

biri kimliğini kaybetti diye ceza kesilir mi bence mantıksız ama niye olmasın

Ben de öyle biliyorumda aklımda kalmasın diye dedim.

1036 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:34:07 

offf ya

373 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:34:14 

quote:

Orjinalden alıntı: karamela:D

bayağı yüklü bir miktar ödüyorsun diye biliyorum

Ben 3 kere kaybettim üçünüde evde kaybetmişim sonra buldum ama hep annem çıkarttı çok az bir miktardan bahsettiğini biliyorum çok Fazla bir miktar değil diye biliyorum.

Milli sınırlar içinde bulunan yurt parçaları bir bütündür; birbirinden ayrılamaz. M.K.ATATÜRK

2791 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:39:53 

Geçen hafta eniştem kaybetti kimliğini artık gazeteye ilan verme olayı kalkmış ve geçersizmiş.
Nüfus idaresi muhtarlık ve karakola sordum hepsi şunu söyledi..
Eğer kaybettiğin gün içinde karakola gidip bugün kimliğimi şurada kaybettim şeklinde tutanak tutturursan aynı gün içinde ücret vermeden kimliğini yeniliyorsun ama daha sonra gidersen 60.YTL vererek kimliğini yeniliyorsun haberin olsun kaybettiysen acele et boşuna ceza ödeme...!!!

FANATİK SE'Cİ DEĞİLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM!!!!!!!!!!!!

373 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:45:32 

quote:

Orjinalden alıntı: serkangsk

Geçen hafta eniştem kaybetti kimliğini artık gazeteye ilan verme olayı kalkmış ve geçersizmiş.
Eğer kaybettiğin gün içinde karakola gidip bugün kimliğimi şurada kaybettim şeklinde tutanak tutturursan aynı gün içinde ücret vermeden kimliğini yeniliyorsun ama daha sonra gidersen 60.YTL vererek kimliğini yeniliyorsun haberin olsun kaybettiysen acele et boşuna ceza ödeme...!!!

olaylar değişmiş o zaman benim söylediklerimi unut kaybetmeyeli uzun zaman olduda ehliyet aldıktan sonra kullanmıyorum gerçi kimliği

219 Mesaj
2 Haziran 2009; 0:00:18 

hiç bir ücret alınmıyor arkadaşımla beraber gittik almadılar

389 Mesaj
2 Haziran 2009; 15:48:20 

quote:

Orjinalden alıntı: serkangsk

Tutanak tutmuyolar :S
60 lira vercen seve seve diyolar :)

389 Mesaj
3 Haziran 2009; 18:15:08 

Nüfus Cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda;

1- Muhtarlıktan "Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi" alıyorsunuz
2- kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için başvuruyosunuz.
3-Kayıp olduğu için ailenizle ilgili bir kaç soru soruyorlar ( amca adı vs...)
4-Hemen ödemede 46,50TL sonra ödemelerde 62TL ceza ödüyorsunuz. + 3TL nüfus cüzdanı için para.
5-Yeni kimlik hayırlı olsun :)

1168 Mesaj
6 Ağustos 2009; 9:56:51 

Biraz eski bir konu ama benimde 2009 şubat ayında terhis olduğum birliğimden askerlik şubeme belgelerimle nüfus cüzdanımın gelmesi gerekiyordu. Dosyam geldi ama sağolsun şubedekiler beni sürekli oyaladılar yoğunuz vs. diye, neyse 2 ayönce dosyamda nüfus cüzdanımın olmadığını öğrendim. Birliğimde de bulamadılar cüzdanı nereye koyduysalar yada ne yaptıysalar, neyse cüzdan bana teslim edilmedi sonuçta imza karşılığı veriyrlar ama bana teslim edilmedi.

Yenisini çıkarttıracağım şimdi. Ancak şunu merak ediyorum, kayıp cüzdanla kötü niyetli işlem yapılamaması için bir yere ayrıca başvurmak gerekiyormu yoksa sorunu nüfus merkezi olarak halledebiliyormu acaba? (Örneğin vergi dairelerinin mernis üzerinden işlem yaptığını düşünürsek kayıp cüzdanla işlem yapılmak istenmesi durumunda uyarı verirmi sistemlerinde, yoksa ayrıca vergi dairesine başvurmak gerekirmi) Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 6 Ağustos 2009; 9:58:36 >

1753 Mesaj
6 Ağustos 2009; 10:38:14 

Bende kaybettim,gittim çıkarttım 5TL ciarı bi ücret istediler.Onun haricinde ceza falan fistan olayı olmadı.

8103 Mesaj
6 Ağustos 2009; 10:40:11 

bende kaybetmiştim.6 tl mi ne almışlardı o kadar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2161 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:20:55 

20 nisandan sonra ceza geldi..62 lira cezası var ama 15 günde öderseniz 45 liraya mı ne düşüyordu

Nothing Doing

1168 Mesaj
6 Ağustos 2009; 12:26:42 

teşekkürler, cezaya katlanacağız artık varsada. Ancak şunu merak ediyorum nüfus haricinde bir yere başvuruda bulunsakmı ki, ne bileyim eskisinin vergi dairesinde kullanılmaması için falan mesela.

2161 Mesaj
6 Ağustos 2009; 12:28:26 

vergi dairesine gittim bende kimse bir şey bilmiyor alttaki şefe git üstteki müdüre git git gel git gel sonuç sıfır kimsenin bilgisi yok.ankaraya yazı yaz dediler öyle kaldı en son.

Nothing Doing

0 Mesaj
27 Temmuz 2010; 16:05:17 

bende nüfus cüzdanımı kaybettim çıkarttırdım ama cezayı ödemedim şu anda eski nüfus cüzdanımı buldum hala cezayı ödemek zorundamıyım yardımcı olabilrmisinz acaba ??? cevaplarınızı bekliorum

17 Mesaj
27 Ağustos 2010; 15:11:40 

ceza işi iyi olmuş iş yerim borç karşılığı için bırakılan kimlikle dolu
adam 15 - 20 tl için param yok akşama sabaha bırakacam diye gidiyor gidiş o gidiş
önceden bi ilanla 3-5 liraya kimlik çıkartılıyodu biraz daha artırsalar iyi olur aslında

138 Mesaj
8 Eylül 2010; 20:14:21 

arkadaşlar,dün kaybettim bugün yenisini çıkardım cüzdanın.. karakola ve vergi dairesine gitmem gerekli mi?

2687 Mesaj
17 Eylül 2010; 21:13:02 

Bende bugun çaldırdım Burda yazdıgınız şeyler mi gecerli hala yoksa değiştimi son bilgisi olan var mı acaba?

2715 Mesaj
17 Eylül 2010; 21:16:06 

quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

Bende bugun çaldırdım Burda yazdıgınız şeyler mi gecerli hala yoksa değiştimi son bilgisi olan var mı acaba?

Geçen hafta 70 lira verdim.

2687 Mesaj
17 Eylül 2010; 22:53:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Kaancer

Geçen hafta 70 lira verdim.

off tesekkür ederim.Giden parayamı yanayım bide kimliğe verceğim parayamı yanayım

375 Mesaj
14 Kasım 2010; 17:19:44 

çaldırınca emniyete dilekçe veriyon cevadan kurtuluyorsun ozaman..

3591 Mesaj
9 Mayıs 2011; 13:41:10 

Emniyete gitmek şart değilmiş. Ulan ne saçma işler kendileri bile tam bilmiyor.Bir 5 lira diyor alttaki maddede 67 lira oluveriyor.

http://www.nvi.gov.tr/S...an_Sorular,Sorular.html

quote:

14-Kimliğimi kaybettim. Gazeteye ilan ve emniyet makamlarına bildirim zorunluluğu var mıdır?

Kaybedilen nüfus cüzdanları ile ilgili olarak gazeteye ilan vermek ve emniyet makamlarına bildirimde bulunmak vatandaşın kendi şahsına ait bir işlemdir. Kaybedilen nüfus cüzdanının yerine yeni nüfus cüzdanı alındığında, kaybedilen nüfus cüzdanı hukuken geçersiz hale gelmektedir.

15-Nüfus ve uluslararası aile cüzdanı bedeli alınmak zorunda mıdır?

Nüfus ve uluslararası aile cüzdanları 210 sayılı Değerli Kâğıtlar Kanunu kapsamında olduğundan değerli kâğıt bedeli olarak Maliye Bakanlığınca 2011 yılında nüfus cüzdanı için 5,00 TL, uluslararası aile cüzdanı için 50 TL. cüzdan bedeli alınmaktadır.

16- Hangi hallerde İdari Para Cezaları uygulanır ne kadardır?

25.04.2006 tarihinde yürürlüğe giren 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 68 inci maddesinin (a) bendi “Nüfus olaylarını bildirmekle görevli olup, bu görevlerini bu Kanunda belirtilen süreler içinde yerine getirmeyen kamu görevlilerine, fiil başka bir suç oluştursa bile, nüfus memurunun teklifi üzerine o yerin ilçe nüfus müdürünün kararı ile 25 YTL idarî para cezası verilir.”, (b) bendi “Nüfus olaylarını bildirme yükümlülüğü olup, bu yükümlülüğünü bu Kanunda belirtilen süre içinde yerine getirmeyenlere, nüfus ve aile cüzdanlarını kaybedenlere ve nüfus cüzdanının geçerlilik süresinin son bulmasından itibaren altmış gün içinde bu cüzdanlarını değiştirmeyen kişilere veya bu durumdaki çocukların veli veya vasilerine, yurt içinde ilçe nüfus müdürlüklerince, yurt dışında ise dış temsilcilik veya dış temsilciliklerde görevli memurlarca idari para cezası verilir.” hükmünde olup, 01.01.2011 tarihi itibari ile kamu görevlileri için 32.00 TL., vatandaş için 67 TL. para cezası uygulanmaktadır.

1931 Mesaj
13 Temmuz 2011; 15:17:20 

Arkadaşlar bu cezayı ödemeden kimlik alamazmıyım.. Kayıp Olmadı kimliğim evde biryerde ama bulamıyorum. Acil Lazım oldu

24 Mesaj
12 Eylül 2011; 20:12:17 

valla arkadaşın 2009 da yazdığı olay hala aynı da amcayla yetinmeyip ( yani madde3 ) teyzenin adı teyzenın kac cocugu amcalarının adı eşleri benimkini biraz abarttılar heralde :D diyicektim akşam ne yemek pişirdi onuda sorucan mı

15 gün içerisinde ödersen 47 dedi bende hemen vergi diairesine koştum 15 gün sonra 67,5 okudum ben orda ama arkadaş 62 demiş zam geldi demek evet zam geldiki nüfüs cüzdanı parasıda 5 lira aldılar arkadaş 3 demiş...

para ödemeden nasıl alırım ayaklarını bence boş verin polis çok uğraştırıyor tatbikat falan yapılacak o bölgede diyor hani çalıntı yazısı almak için gerek yok bayılın 47 yi napalım benim sürücü belgemle yetinecektim 1 yıldır kayıp ama lazım oldu mecbur cıkardım bugün...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Kasım 2011; 8:47:35 

peki calinan kimlik icin ücret ödenmedigini duydum dogrumudur arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5364 Mesaj
6 Kasım 2011; 9:39:11 

quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

peki calinan kimlik icin ücret ödenmedigini duydum dogrumudur arkadaslar?

Evet doğrudur, emniyette çalınan kimlik için tutanak tutturman lazım. O tutanakla ücretsiz kimlik çıkartabiliyorsun. Ama bu haysiyetsiz polislerin bir kısmı tutanak çıkartırken bile sorun çıkartıyor.

2601 Mesaj
6 Kasım 2011; 10:51:40 

nüfus cüzdanındaki fotoyu değiştirmek istiyorum ve kan grubunuda yazdırmak istiyorum, nereye gitmem gerekiyor ilk olarak,napmam lazım?(kan grubu kartı var sağlık ocağıdan yeni aldım ehliyet için)

462 Mesaj
6 Kasım 2011; 10:56:28 

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

nüfus cüzdanındaki fotoyu değiştirmek istiyorum ve kan grubunuda yazdırmak istiyorum, nereye gitmem gerekiyor ilk olarak,napmam lazım?(kan grubu kartı var sağlık ocağıdan yeni aldım ehliyet için)

Yenisini çıkartman lazım.Ama uğraşamam diyorsan kimliğin kaplı olduğu PVC plastiğini sök,resimi çıkar yeni resim koy yapıştır,sonrada arkaya kan grubunu bir kalemle düzgün şekilde yaz.Sonra bir PVC ciye git(Kadıköy,üsküdar gibi yerlerde çok var)Kimlik kaplanır diye geziyorlar seyyar olarak onlara kaplat tamamdır

CPU: Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 || Chipset: Exynos 5 Octa 5410 || Display: Super AMOLED capacitive touchscreen, 1080 x 1920 pixels, 16M colors,5.0 inches,Corning Gorilla Glass 3 || RAM: 2GB LPDDR3 RAM || Card Slot: microSD, up to 64 GB || GPU: PowerVR SGX 544MP3 || Browser: HTLM5,Adobe Flash OS: Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean) Video: 1080p@30fps, dual-video rec., 2 MP,1080p@30fps, dual video call || Camera: 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash

2601 Mesaj
6 Kasım 2011; 11:04:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

Yenisini çıkartman lazım.Ama uğraşamam diyorsan kimliğin kaplı olduğu PVC plastiğini sök,resimi çıkar yeni resim koy yapıştır,sonrada arkaya kan grubunu bir kalemle düzgün şekilde yaz.Sonra bir PVC ciye git(Kadıköy,üsküdar gibi yerlerde çok var)Kimlik kaplanır diye geziyorlar seyyar olarak onlara kaplat tamamdır

öyle olurmu ya, bide kaç para isteniyor yeni kimlik cıkarmak için, hemen çıkıyormu yani 10-15dk da hazır olurmu?..

5364 Mesaj
6 Kasım 2011; 11:42:51 

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

öyle olurmu ya, bide kaç para isteniyor yeni kimlik cıkarmak için, hemen çıkıyormu yani 10-15dk da hazır olurmu?..

Kimlik yenilemede para istemiyorlar, kimliği ise 5dk'da hazırlıyorlar o sorun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mjollnir -- 6 Kasım 2011; 11:43:21 >

1741 Mesaj
6 Kasım 2011; 11:47:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Mjollnir

Kimlik yenilemede para istemiyorlar, kimliği ise 5dk'da hazırlıyorlar o sorun değil.

Kimlik yenilemede 5 TL ücret alınıyor.12 Ekim'de yenilettim kimliği ordan biliyorum :)

Life is hard, real hard, incredibly hard. You fail more often than you win. Nobody's handing you anything. It's up to you to puff up your chest, stretch your neck, and overcome all the difficult. The nasty. The mean. The unfair. You want more than you have now? Prove it! You want to be the very best there is? Get out there and earn it! Once you decide that, you will know where it is you want to be and you won't stop pushing forward until you get there! That's how winners are made. At the end of the day, success is what we all want. We all wanna win and the race will be won. There is no question about that. So, come on. Get out on top! Run faster! Dream bigger! Live better than you have ever before. This is in you! You can do it! Do it for yourself. Prove it to yourself.

2601 Mesaj
6 Kasım 2011; 11:51:47 

quote:

Orijinalden alıntı: andaceyi

Kimlik yenilemede 5 TL ücret alınıyor.12 Ekim'de yenilettim kimliği ordan biliyorum :)

tmm sağolun gidiyim bi ara

1558 Mesaj
24 Kasım 2011; 8:47:19 

Kimlik kaybetmelerde ceza aliniyormu?

7358 Mesaj
24 Kasım 2011; 9:09:42 

Konunun görüntülenme sayısına zanı.

353 Mesaj
24 Kasım 2011; 9:12:22 

quote:

Orijinalden alıntı: cturna

Kimlik kaybetmelerde ceza aliniyormu?

67.20 tl cezası var..Eğer 15 gün içinde öderseniz %20 indirimle 50 tl ödersiniz..
Not:
ben hala ödicem...

6718 Mesaj
24 Kasım 2011; 9:57:33 

Bir soru... Bu eski konuyu yeniden işlerken aklımda bir soru var..Yeni cüzdan alan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...KREDİ KARTI BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇİPLİ taklidi, kopyası imkansız Nüfus cüzdanları verilmeye başlandımı ? Bolu da yıllar önce deneme amaçlı başlamıştı...Yeni nüfus cüzdanı, kimliği alan arkadaşlarımız yazarlarsa okuyalım..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 24 Kasım 2011; 9:59:46 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

353 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:01:28 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Bir soru... Bu eski konuyu yeniden işlerken aklımda bir soru var..Yeni cüzdan alan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...KREDİ KARTI BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇİPLİ taklidi, kopyası imkansız Nüfus cüzdanları verilmeye başlandımı ? Bolu da yıllar önce deneme amaçlı başlamıştı...Yeni nüfus cüzdanı, kimliği alan arkadaşlarımız yazarlarsa okuyalım..Saygılarımla..

11.10.2011 de değiştirmişim..İzmirdeyim çipli değil..

1294 Mesaj
25 Aralık 2011; 6:41:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmedyücel

11.10.2011 de değiştirmişim..İzmirdeyim çipli değil..

selam dostum ben kimliğimi yenileyeceğim ne kadar tuttu ? ayrıca hemen veriyorlarmı? muhtara uğramak gerekiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsakin -- 25 Aralık 2011; 8:53:16 >

353 Mesaj
25 Aralık 2011; 11:04:18 

quote:

Orijinalden alıntı: gsakin

selam dostum ben kimliğimi yenileyeceğim ne kadar tuttu ? ayrıca hemen veriyorlarmı? muhtara uğramak gerekiyormu?

Artik nufus cuzdanini kaybetmek cezali maalesef,
CEZA TOPLAM : 67 TL . . .
15 gun icerisinde oderseniz %15 ini odemiyorsunuz yani 50 TL. .
Nufus cuzdaninizi o anda basip veriyorlar hemen alabiliyorsunuz. .Tabiki de muhtardan oncelikle nufus talep belgesi aliyosunuz 3.5 TL idi yanilmiyorsam.
Bunlari yakin zamanda yasayarak tecrube ettim.
Umarim yardimci olabilmisimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedyücel -- 25 Aralık 2011; 11:06:21 >

1294 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:13:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmedyücel

Artik nufus cuzdanini kaybetmek cezali maalesef,
CEZA TOPLAM : 67 TL . . .
15 gun icerisinde oderseniz %15 ini odemiyorsunuz yani 50 TL. .
Nufus cuzdaninizi o anda basip veriyorlar hemen alabiliyorsunuz. .Tabiki de muhtardan oncelikle nufus talep belgesi aliyosunuz 3.5 TL idi yanilmiyorsam.
Bunlari yakin zamanda yasayarak tecrube ettim.
Umarim yardimci olabilmisimdir

çok teşekkür ederim çok saolun

1788 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:37:44 

hani biraz uğraşmak ve cüzdanı kaybedip bu cezayı ödemek istemeyenler için bir sır veriyim cüzdanınız kayboldugunda karakola gidin ve cüzdanım çalındı diyin ceza ödemek zorunda kalmazsınız..

bir dost.

2025 Mesaj
25 Aralık 2011; 14:39:49 

Ceza ödemedende almak mümkün.

Gidip en yakın karakola nufüs cuzdanım çalındı diye şikayette bulunuyorsunuz, uydurma bir ifade veriyorsunuz. Otobüste bir kalabalık grup vardı aralarına aldılar sonra kimlik yoktu falan filan. Sonra gazeteye ilan veriyorsunuz. Tutanak tutuyorlar, sizede bir kopyasını veriyorlar. Bundan sonra gidip ceza ödemeden yeni kimliğinizi alıyorsunuz.

896 Mesaj
28 Aralık 2011; 7:04:47 

quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

Ceza ödemedende almak mümkün.

Gidip en yakın karakola nufüs cuzdanım çalındı diye şikayette bulunuyorsunuz, uydurma bir ifade veriyorsunuz. Otobüste bir kalabalık grup vardı aralarına aldılar sonra kimlik yoktu falan filan. Sonra gazeteye ilan veriyorsunuz. Tutanak tutuyorlar, sizede bir kopyasını veriyorlar. Bundan sonra gidip ceza ödemeden yeni kimliğinizi alıyorsunuz.

gazeteye ilan mecburi mi? ceza odediginiz zaman gerek olmuyor en azindan sitelerinde oyle bir sey yazmiyor. eger mecburi ise bu gazete ilani ne kadar tutar? sonra paradan kurtaracagiz derken ayni parayi ya da daha fazla vermeyelim.

http://www.lastzombie.tv/

6718 Mesaj
28 Aralık 2011; 8:40:05 

ATMASYON YAZMIYORUM...Dikkatle okuyun..Nüfus cüzdanı çalınanlar, kaybolanlar bir gazeteye tarihli ilan verin. 25 - 35 Lira tutar...Falanca tarihte nüfus cüzdanım çalındı. yenisini çıkaracağım. Hükümsüzdür...adınız soyadınız ve ilan tarihi olsun..ve ilanı ölene kadar saklayın..O NÜFUS CÜZDANI İLE BAŞINIZA OLMADIK BİR BELA GELİRSE İLAN SİZİ KURTARIYOR...Soygunda düşürülmek, sahte ehliyet çıkarılmak, ev kiralamak,ofis tutmak, sahte şirket kurup çek karnesi alıp piyasayı dolandırmak.Vergi sairelerine binlerce lira vergi borcu takmak, .Araba satın alıp parasını ödemememk..Sizin adınıza sahte senet tanzimi...Aklınıza gelen gelmeyen her türlü bela mevcut..O nüfus cüzdanı ve bir kiralık adam ile evinizi, tarlanızı, arsanızı, arabanızı bile satıyorlar..Banka hesabınızı boşaltıyorlar..Yıllar sonra haberiniz oluyor...İLAN ÖNEMLİ...O gazeteyi ölene kadar saklayın.Tutanak yeter ilana gerek yok diyenlere kulak asmayın..8 yıl sonra o tutanağı hangi karakolda ,nerede nasıl bulacaksınız ?.Elinde bir kağıt geziyorsun git bunun aslını getir diyecekler.. KIŞA GÖRE TEDBİRİNİ AL. YAZ ÇIKARSA BAHTINA....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Aralık 2011; 8:51:15 >

6718 Mesaj
10 Ocak 2012; 22:45:49 

YAZIYA EK ... Forum arkadaşımız eduran bana özel mesaj göndermiş. " Nüfus cüzdanı kaybolması durumunda o kişinin üzerine şirket v.s. kurulmaması için vergi dairesine başvurup bilgi vermek gerekiyor....Bu konuda ayrıntılı bilgi www.gib.gov.tr adresinde var..Yazıyı güncelleyin " demiş..Kendisine sonsuz teşekkür ederek isteğini buraya aktardım.. VERGİ DAİRESİNE BAŞVURMAYI SAKIN UNUTMAYIN..Saygılarımla...

57 Mesaj
10 Ocak 2012; 22:50:01 

Beyler senaryo yazma kabiliyetiniz var ise çaldırdım diyerek bu meblağı ödemeyebilirsiniz