- x
Toner dolumu ile ilgili herşey
1096 Cevap207377 Görüntüleme28 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     9 [11] 13 14 15 16 17 18      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1788 Mesaj
24 Şubat 2011; 16:30:46 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: hodoras

Tavsiyenizi dinledim , HP B110A Photosmart Wireless E-All-in-One Yazıcı aldım Hepsi Buradada indirim ve extra tam dolu kartuş seti ile beraber promosyonu vardı. XL tipi 700 sayfa kapasiteli makul sayılabilecek fiyatlı kartuşlarıda var. Ev kullanıcısı için yeterli gibi ,umarım yanılmamışımdır. İlginize teşekkür ederim...

verdiğim linkte hp deskjet 2060 modelini tavsiye ediyorlardı. aldığınız modeli araştırdınızmı, kartuşları uygun fiyattaysa problem yok.

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

10 Mesaj
10 Mart 2011; 20:49:34 

Merhaba,
150-200 tl arası lazer yazıcı almak istiyorum. toner dolumunda sorun olmayan, sonsuz çip takabileceğimiz ya da çipsiz bir yazıcıyı bu fiyata bulabilir miyim? Yazıcı parçalarını durum vb. temin edebileceğim bir yazıcı olursa daha iyi olur. Aldıktan sonra parça konusunda sıkıntı olmayacak bir ürün olursa sevinirim. Anlayan arkadaçların yardımcı olmasını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur3542 -- 10 Mart 2011; 20:52:03 >

226 Mesaj
11 Mart 2011; 14:54:36 

Brother HL-2040'ı tavsiye ederim çipsizdir.kendin bi araştır biraz beğeneceğinden eminim.

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

4664 Mesaj
11 Mart 2011; 22:23:32 

HP P1102 lazer yazıcı kullanıcısıyım.Yazıcım 85A model toner kullanıyor.
Tonerin kötü yazmaya başlaması sebebiyle dolum yapan bir yere götürdüm.Toner dolumu yapıldıktan sonra kötü yazmaya başladı, yaklaşık 10 sayfa yazdıktan sonra tonerin bitmesine yaklaşık 50 sayfa kaldı uyarısını aldım.
Bu durumda makineye yeni toner alırsam eskisi gibi kaliteli baskı yapabilecek miyim?Yoksa dolum yapılan toner kalıcı bir iz bırakmış olabilir mi?

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

1025 Mesaj
15 Mart 2011; 13:36:51 

Brother hl-2040'ın kronik sorunları mevcut mu?Kaç kere dolum yapılabilir?
Toner tozu pahalı bildiğim kadarıyla, drum ünitesi de ayrı.. Toner toz ve parça fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

-

1788 Mesaj
15 Mart 2011; 23:25:43 

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

HP P1102 lazer yazıcı kullanıcısıyım.Yazıcım 85A model toner kullanıyor.
Tonerin kötü yazmaya başlaması sebebiyle dolum yapan bir yere götürdüm.Toner dolumu yapıldıktan sonra kötü yazmaya başladı, yaklaşık 10 sayfa yazdıktan sonra tonerin bitmesine yaklaşık 50 sayfa kaldı uyarısını aldım.
Bu durumda makineye yeni toner alırsam eskisi gibi kaliteli baskı yapabilecek miyim?Yoksa dolum yapılan toner kalıcı bir iz bırakmış olabilir mi?

selam. yazıcının tonerini doldurduktan sonra ne gibi problem yaşadınız, kağıda baskı yaparken nasıl bir problem yapıyor belirtirmisiniz. bu yazıcının üzerinde gelen ilk demo tonerin toner haznesi ve atık haznesi yarı yarıya küçüktür ayrıca dolum haznesinin yan tarafında dolum tapası yoktur. üzerinde gelen ilk demo tonere dolum yaptırdığınızda randıman vermiyor, nedenine gelince demo tonere dolum yaptığınızda atık haznesi küçük olduğundan bu hazne çok çabuk doluyor ve tonerin drumunu aşındırmaya başlıyor drumu aşındırmaya başladığında kaliteli toner tozu bile koysanız bile silik baskı vermeye başlıyor. bunun yerine muadil toner almanızı ve muadil tonerinizi dolum yaptırmanızı veya kendiniz dolum yapmanızı tavsiye ederim. toner bitik uyarısını dikkate almayın yazdırmaya devam edecektir bu uyarıyı isterseniz yazıcının tercih ayarlarından uyarıları kapattığınızda bir daha uyarı vermeyecektir.

Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

4664 Mesaj
16 Mart 2011; 13:21:15 

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

selam. yazıcının tonerini doldurduktan sonra ne gibi problem yaşadınız, kağıda baskı yaparken nasıl bir problem yapıyor belirtirmisiniz. bu yazıcının üzerinde gelen ilk demo tonerin toner haznesi ve atık haznesi yarı yarıya küçüktür ayrıca dolum haznesinin yan tarafında dolum tapası yoktur. üzerinde gelen ilk demo tonere dolum yaptırdığınızda randıman vermiyor, nedenine gelince demo tonere dolum yaptığınızda atık haznesi küçük olduğundan bu hazne çok çabuk doluyor ve tonerin drumunu aşındırmaya başlıyor drumu aşındırmaya başladığında kaliteli toner tozu bile koysanız bile silik baskı vermeye başlıyor. bunun yerine muadil toner almanızı ve muadil tonerinizi dolum yaptırmanızı veya kendiniz dolum yapmanızı tavsiye ederim. toner bitik uyarısını dikkate almayın yazdırmaya devam edecektir bu uyarıyı isterseniz yazıcının tercih ayarlarından uyarıları kapattığınızda bir daha uyarı vermeyecektir.

Toner dolumundan sonra fotokopi makinesi gibi basmaya başladı.Yazılar silik değil ancak kağıdın baskı yapılan tarafında homojen olarak dağılmış bir grilik var.Bir de sanırım dramı temizleyen bir merdane var bu merdanede epey kirlenmiş.Bu merdane nasıl temizlenir?Yeni toner alırsam eskisi gibi baskı yapmam mümkün mü?

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

382 Mesaj
16 Mart 2011; 13:46:40 

quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

Brother hl-2040'ın kronik sorunları mevcut mu?Kaç kere dolum yapılabilir?
Toner tozu pahalı bildiğim kadarıyla, drum ünitesi de ayrı.. Toner toz ve parça fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

HL-2040 ın bize iletilen kadarıyla kronik sorunları yok.Dolum sınırsız.Fakat 12.000-15.000 baskı arası drum değişmesi gerekiyor.Ama bu birazda şans işi.20.000 baskı alıp daha drum 10.000 basar diyenlerde var.Dolumu çok basit.Chipsiz bir model olduğu için tozunu doldurup ufak bir çevirme hareketiyle reset atıyorsunuz.3 dolumluk tozu 45 lira.Şöyle set halinde satıyoruz.İsterseniz Yazıcıyı dışarıdan alıp tozunu bizden alabilirsiniz fark etmez.Ama set olarak önerdiğim yegane mono lazerdir.

Brother HL-2040 3 Dolumluk Toz ile Birlikte 239 TL
http://www.sanalpazar.com/item_details.php?name=Bitmeyen-Tonerli-Brother-HL-2040-Mono-Lazer-Yazici&auction_id=874465

Dolu toner 2.500 baskı verir.3 Dolumda toplam 7.500 baskı alırsınız.Yani toplamda 10.000 baskı imkanı.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopat_doktor -- 16 Mart 2011; 13:49:15 >

1788 Mesaj
17 Mart 2011; 21:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

Toner dolumundan sonra fotokopi makinesi gibi basmaya başladı.Yazılar silik değil ancak kağıdın baskı yapılan tarafında homojen olarak dağılmış bir grilik var.Bir de sanırım dramı temizleyen bir merdane var bu merdanede epey kirlenmiş.Bu merdane nasıl temizlenir?Yeni toner alırsam eskisi gibi baskı yapmam mümkün mü?

büyük ihtimalle tonerin atık haznesi dolmuş ve iz yapıyor atık haznesini boşaltın tekrar deneyin. yine aynı şekilde yazıyorsa drumunuz çizilmiştir drum değişimi gerekir. drumu tonerin içindeki drum bıçağı temizler. o gördüğünüz merdane kağıdı fuser ünitesine sevk eden merdanelerden biridir. onunla oynamanıza veya temizlemenize gerek yok.

1788 Mesaj
17 Mart 2011; 21:41:43 

brother hl-2040 toner tozu daha uygun gibi... her seferinde 90 gr toner tozu koymanız gerekli

http://www.poyrazkartus...820-2000-Toner-Tozu-1kg
http://www.oliser.com.t...tgroup.asp?group=D00210

960 Mesaj
19 Mart 2011; 21:53:23 

cool111 öncelikle emeğine eline sağlık, çok insanın yardımını koşmuşsun.

Ben de işyeri için bir çok fonksiyonlu yazıcı almak istiyorum.(fax olmayacak) Yazıcılardan da hiç anlamam açıkçası. Aslında bi yazıcı beğendim fakat buralara uğramadan da almayayım dedim, konuya göz atınca çip, dolum vesaire biraz kafam karıştı. Çip nedir ne işe yarıyor bilmiyorum örneğin. Dolum bize yeni toner almaktan kaç lira kar ettiriyor tahmin yürütemiyorum, drum nedir vesair. İnternetten alışveriş yapmıyorum, bu yüzden kendi tozumu alıp kendim dolum yapamam, zaten bu konuda hiç bir fikrim ve deneyimim yok. Toner dolumu yapan yerler var mıdır güvenilir? Bir de bu çip mevzu nedir?

Son olarak senden bi tavsiye isteyim, aklımda samsung 4600 ve canonmf4430 var ama ne dersin?

Bir gamzelik rüzgar yetecek
Ha itti beni ha itecek..

1788 Mesaj
21 Mart 2011; 21:52:14 

quote:

Orijinalden alıntı: MinikYas

cool111 öncelikle emeğine eline sağlık, çok insanın yardımını koşmuşsun.

Ben de işyeri için bir çok fonksiyonlu yazıcı almak istiyorum.(fax olmayacak) Yazıcılardan da hiç anlamam açıkçası. Aslında bi yazıcı beğendim fakat buralara uğramadan da almayayım dedim, konuya göz atınca çip, dolum vesaire biraz kafam karıştı. Çip nedir ne işe yarıyor bilmiyorum örneğin. Dolum bize yeni toner almaktan kaç lira kar ettiriyor tahmin yürütemiyorum, drum nedir vesair. İnternetten alışveriş yapmıyorum, bu yüzden kendi tozumu alıp kendim dolum yapamam, zaten bu konuda hiç bir fikrim ve deneyimim yok. Toner dolumu yapan yerler var mıdır güvenilir? Bir de bu çip mevzu nedir?

Son olarak senden bi tavsiye isteyim, aklımda samsung 4600 ve canonmf4430 var ama ne dersin?

canon mf4430 tavsiye ederim

1 Mesaj
22 Mart 2011; 0:56:49 

yaklasık 2 saattir tum forum sayfalarını okudum. xerox 3117 de karar kılmısken satan magaza bulamadım...
onun ayarında, fiyat, çipsiz olusu ve kolay dolumuna yaklasan bir model var mıdır? tesekkur ederim...
kolay dolsun, lazer olsun... tek kriter bunlar...

226 Mesaj
22 Mart 2011; 1:47:35 

brother HL 2040

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

93 Mesaj
23 Mart 2011; 21:51:34 

Bim de cuma günü satılacak olan çok fonksiyonlu yazıcı hp deskjet 1050 84,90 almaya değer mi? Kartuş dolumu vs. nasıldır?

1 Mesaj
15 Nisan 2011; 21:42:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Hi11eT

Bim de cuma günü satılacak olan çok fonksiyonlu yazıcı hp deskjet 1050 84,90 almaya değer mi? Kartuş dolumu vs. nasıldır?

herşey için teşekkürler cool bende bu toner ve kartuş dolumu işine girdim fakat piyasa da hp ler için chip resetter bulamadım senin bununla ilgili bir bilgin var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlas_tr_gs -- 15 Nisan 2011; 21:43:10 >

1788 Mesaj
16 Nisan 2011; 2:31:32 

en son bildiğim elit elektronik satıyordu isterseniz onlara ulaşıp sorabilirsiniz

31 Mesaj
22 Nisan 2011; 19:21:06 

öncelikle bu güzel bilgilere benim gibi bilgisi olmayanlar adına teşekkür ediyorum.genelini okudum hemen herkese cevap yazmışsınız.büyük erdemlik saygılarımı sunuyorum.soruma gelince:çok fonksiyonlu lazer (faxsız) araştırıyorum ve forumlardan edindiğim bilgilere dayanarak HP 1132 İLE SAMSUNG SCX 4600 gidip geliyorum.endişem ise bu bahsettiğiniz dolum mevzusu.tercihlerimde dolum,chip yönünden sıkıntı olurmu.veya sizin tavsiye edebileceğiniz model var mı?şimdiden teşekkürler...

250 Mesaj
23 Nisan 2011; 10:18:07 

Bir soru da benden.

Xerox yazıcılarda (3117-3124) dolumdan sonra üzerindeki sigortayı değiştirmek gerekiyormu?

43 Mesaj
26 Nisan 2011; 22:30:18 

ben 2 yıldır samsung 4521 kullanıyorum
dolumdan sonra sigorta daha değiştirmedim orjinal üstünde gelen sigorta
bilginize

3260 Mesaj
1 Mayıs 2011; 1:07:39 

@@@@cool 111 selam daha önce size de danışarak tonerimi kendim doldurdum ufak bir sorun var kağıdın sol tarafında leke bırakıyor çok az ama dilekçe tarzı bir çıktı alamıyorum artık her şeyi güzelce temizledim taktım modelim hp2015

5DMARK3canon24.70L2,canon100Lmacro,corei7950,mpe65,manfrotto55xprob,manfrotto808rc4, http://500px.com/kenanyapici DH SERGİ

1788 Mesaj
1 Mayıs 2011; 9:47:10 

quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

@@@@cool 111 selam daha önce size de danışarak tonerimi kendim doldurdum ufak bir sorun var kağıdın sol tarafında leke bırakıyor çok az ama dilekçe tarzı bir çıktı alamıyorum artık her şeyi güzelce temizledim taktım modelim hp2015

drum değişim vakti gelmiş gibi gözüküyor. drumun uzun ömürlü olması açısından her dolumda atık haznesini boşaltmayı ihmal etmeyin

1788 Mesaj
1 Mayıs 2011; 9:53:32 

quote:

Orijinalden alıntı: atcua

Bir soru da benden.

Xerox yazıcılarda (3117-3124) dolumdan sonra üzerindeki sigortayı değiştirmek gerekiyormu?

gerekmiyor değiştirmesenizde yazdırır. 4521 modelinde sigorta değiştermediğinizde gelen faksları alamıyorsunuz. eğer faksını kullanıyorsanız 0,63 amper aynı boydaki cam sigortayla değiştirin.

250 Mesaj
1 Mayıs 2011; 21:30:08 

gerekmiyor değiştirmesenizde yazdırır. 4521 modelinde sigorta değiştermediğinizde gelen faksları alamıyorsunuz. eğer faksını kullanıyorsanız 0,63 amper aynı boydaki cam sigortayla değiştirin.

quote:

Orijinalden alıntı: çetin68

ben 2 yıldır samsung 4521 kullanıyorum
dolumdan sonra sigorta daha değiştirmedim orjinal üstünde gelen sigorta
bilginize

Teşekkürler...

3260 Mesaj
1 Mayıs 2011; 23:22:52 

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

drum değişim vakti gelmiş gibi gözüküyor. drumun uzun ömürlü olması açısından her dolumda atık haznesini boşaltmayı ihmal etmeyin

galiba tonerin pimini çıkarmaya çalışırken zalimce drumı kendim bu hale koydum

5DMARK3canon24.70L2,canon100Lmacro,corei7950,mpe65,manfrotto55xprob,manfrotto808rc4, http://500px.com/kenanyapici DH SERGİ

26 Mesaj
5 Mayıs 2011; 17:29:10 

Arkadaşlar merhaba. daha önceden soruldu mu bilmiyorum ama (bu başlığı aradım ama bulamadım) bende samsung scx 4300 ve arkadaşımda samsung clp-325 yazıcı var. ben kendi tonerimi kendim dolduruyorum. Bendeki toner tozu ile onun tonerini doldursam olur mu? her yazıcı farklı çeşit toner mi kullanır arasındaki fark nedir. atıyorum HP yazıcıya samsung toneri doldurursam ne olur?

2 Mesaj
6 Mayıs 2011; 16:29:48 

1102 kullanan abi senin tonerin bence doludur fakat çipinden dolayı az yada bitmiş qözükebilir... sen dewam et çıktı almaya hiç sıkıntı yaşamassın bu konuda... kapasite ne kadarsa o kadar çıktı alınır. çip dediğim şey sadece doluluk oranını qösteren bişey,qerek yok değişmesine... istersen yenisini de alabilirsin (85A muadil toner) problemin ortadan kalkar. bak sana link atıyım orayı araştır,yardımcı olurlar.. ;)

http://www.tonerdolumme...285A)+TONER+DOLUM)_.002

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekniktonerci -- 6 Mayıs 2011; 16:31:31 >

1788 Mesaj
7 Mayıs 2011; 1:04:08 

yazdırma menüsü açıldığında tercihler kısmında bu seçenek mevcut. çift taraflı baskıyı seçerseniz önlü arkalı otomatik baskıyı yapabiliyor.

1788 Mesaj
7 Mayıs 2011; 1:06:55 

quote:

Orijinalden alıntı: HGZ1

Arkadaşlar merhaba. daha önceden soruldu mu bilmiyorum ama (bu başlığı aradım ama bulamadım) bende samsung scx 4300 ve arkadaşımda samsung clp-325 yazıcı var. ben kendi tonerimi kendim dolduruyorum. Bendeki toner tozu ile onun tonerini doldursam olur mu? her yazıcı farklı çeşit toner mi kullanır arasındaki fark nedir. atıyorum HP yazıcıya samsung toneri doldurursam ne olur?

aynı marka farklı modellerde toner tozları birbiriyle uyumlu oluyor fakat marka farklı olunca sonuç kötü çıkabiliyor. toner tozundan dolum yapıp sonucu öğrenebilirsiniz.

56 Mesaj
7 Mayıs 2011; 11:10:32 

quote:

Orijinalden alıntı: HGZ1

HGZ1 arkadaş merhaba, aynı marka farklı modellerde aynı toner tozu kullanılabilir. Fakat değişik markalar için aynı toner tozunu kullanmak ilerde makinede ve tonerde sorunlar oluşturacaktır. Ayrıca Samsung CLP325 model tonerler çipli tonerler olduğu için herseferinde çip değişimi gerekmektedir. CLP325 toner dolumu ile ilgili şu link size yardımcı olacaktır: http://www.kartustoner....-325)+TONER+DOLUMU_.002

56 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:18:16 

MERHABA, SAMSUNG CLP310 İÇİN TONER DOLUM VE NETTEN TAVSİYE SİTE:

http://www.kartustoner....P-310+TONER+DOLUMU_.002

56 Mesaj
26 Mayıs 2011; 17:06:47 

250 Mesaj
26 Mayıs 2011; 22:04:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Teknik Ekip

SELAM, OKI 2500 İÇİN

http://www.tonerdolumme...-MFP)+TONER+DOLUMU_.002

Reklamların bıktırdı artık...

Sayende alışveriş yapacak olan da vazgeçiyordur...

43 Mesaj
27 Mayıs 2011; 0:30:27 

emeği geçen herkese teşekürler
benim bir sorum olacak bilgi sahibi olanlardan fikir almak istiyorum
bende samsung 4521 var kullanıyorum.çipsiz yazıcılar bitmeden bir tane alıp yedek olsun diye sizlerin tavsiyesiyle (cool111 buradan selam)canon 4370 aldım ama daha kullanmadım.Kutusunda bekliyor.
Asıl sorum şu gelecek yıl 1. sınıf okutacağımdan dolayı öğrencilere kendi resimleri olan metin çalışması, hikaye şeklinde çalışmalar yapmayı düşünüyorum.Resimler renkli olursa daha ilgi çekici olacağından bir renkli yazıcı alma isteğim var. istiyorum ki madem tonerimi dolduruyorum.tonerini kendim doldurabileceğim,sorun çıkartmayan çipsiz yada çipi resetlenebilen bir renkli yazıcı tavsiyeleriniz için bilgilerinize ihtiyacım var.
Renkli yazıcı tasiyeniz ne olur? Renkli yazıcı kullananlar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

27 Mesaj
28 Mayıs 2011; 15:46:18 

Ben HP CM 1312 nfi mfp kulanıyorum kırtasiyem için. tarayıcı faks ve fotokopi mevcut. Orjinal tonerlerle çıktı kalitesi harika. Ancak dolumu biraz zor. Uygun toz kullanmak gerekiyor. microerden deluxe toz alarak dolduruyorum ben. En kalitelisi o sanırım burdan bir arkadaş tavsiye etmişti. Ama hala sanırım drumdan kaynaklanan sorunlar var çünkü biraz soluk basyor drum daha 2. dolumu olmasına rağmen. Bir de atık haznesi çok çabuk doluyor hatta taşıyor bile sıkışarak içerde. Anlayacağınız bence biraz fazla uğraştırıyor gibi bu model. Tabii benim acemiliğim de olabilir.
Bir de tonerler çipli ama makina da "bitse de devam et" seçeneği var çipi değiştirmeden de basıyor.

Benim de bir sorum olacak arkadaşlara;
Bu silik basma olayını nasıl çözebilirim? dolum yapılamamış drum takıyorum başka tonerden söküp sonra 2. dolumda o da silik basmaya başlıyor. Bıçak ayarını sonuna kadar açmama rağmen. Atık haznesi bir de çok çabuk doluyor öyle ki toner tozu bitmeden atık haznesi dolup taşıp, sıkışıyor bile depoda. Yeni drum mı almalıyım acaba? Bir de drum temizleme solisyonları parlaklığı, koyuluğu arttırırmada işe yarar mı? yoksa genel bir temizlik için mi yalnızca onlar? örneğin microer'deki.
Ve son olarak istek üzerine hp 5550 a3 boyutunda makina doldurucam microerden toz alıp verimli olur mu dersiniz?

Son olarak da burda emeği geçen tüm arkadaşlara canı gönülden çok çok teşekkürler. Elleri dert görmesin :)

43 Mesaj
28 Mayıs 2011; 19:21:51 

Arkadaşlar renkli yazıcı tazsiyesi dedim ama aklıma gelgi sorayım dedim.
ben sınıf öğretmeniyim renkli lazer olması da şart değil.Benim planım şu renkli baskı yapacak.yeri gelecek öğrencilere dergi basayım yeri gelecek renkli çalışma etkinlikleri düzenleyim.(1. sınıf için renkli olması ilgi çeker daha iyi olur.) ama maliyeti lazer gibi düşük olsun.
Bana renkli baskı yapacak (mürekep püskürtmeli olmayacak) sorun çıkarmayan bir makina lazım renkli lazer demiştim ama başka seçeneklerde varmıdır bilmiyorum.Bu yüzden bilgisi olan arkadaşlardan fikir istiyorum.
Bilgisi,tecrübesi olan arkadaşların bilgi paylaşımı yapmasını bekliyorum.
Emeği geçen tüm arkadaşlara canı gönülden çok teşekür ederim.

1788 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:39:07 

renkli lazer yazıcıların dolum maliyetleri malesef daha fazladır. renkli baskı için maliyeti daha düşük olduğundan genellikle mürekkep püskürtmeli yanda dolum tankı ilave edilerek modifiye edilmiş yazıcıları kullanıyorlar. örnek olması açısından bu gibi sistemler var. http://urun.gittigidiyo...BEDAVA_W0QQidZZ39924131

1 Mesaj
30 Mayıs 2011; 16:59:59 

HP LASERJET M1132 YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=45785

sa yazıcı tarayacı fotokopi li yazıcı almak istiyorum tonerli sizce bu nasıl yardımcı olursanız çok iyi olur iş yerine almak istiyorum

43 Mesaj
30 Mayıs 2011; 20:17:08 

coll111 ilgin için teşekür ederim sağolasın.
renkli lazer yazıcıların maliyetinin normal yazıcılardan biraz daha fazla olduğunu biliyorum.Ama yinede tonerini kendim doldurabileceğim çipsiz yada çipi resetlenen sorun çıkarmayan kullanışlı renkli lazer ne tavsiye edersiniz modeli markası
Birde merak ettiğim bilmediğim için soruyorum matbaalardaki gibi renkli baskı yapan altından kalkabileceğim baskı maliyeti düşük olan sorunsuz bildiğiniz bir makina varmıdır acaba?
Bilginizi tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

395 Mesaj
30 Mayıs 2011; 21:48:56 

bugun samsung scx-4600 modelini aldım demo toneri var içinde bu tonere dolum olurmu bitince yada chip reset bu demo toner ler içinde gecerlimi???simdiden yardımcı olucak arkadaslara tesekkurler

1788 Mesaj
31 Mayıs 2011; 7:57:37 

quote:

Orijinalden alıntı: çetin68

coll111 ilgin için teşekür ederim sağolasın.
renkli lazer yazıcıların maliyetinin normal yazıcılardan biraz daha fazla olduğunu biliyorum.Ama yinede tonerini kendim doldurabileceğim çipsiz yada çipi resetlenen sorun çıkarmayan kullanışlı renkli lazer ne tavsiye edersiniz modeli markası
Birde merak ettiğim bilmediğim için soruyorum matbaalardaki gibi renkli baskı yapan altından kalkabileceğim baskı maliyeti düşük olan sorunsuz bildiğiniz bir makina varmıdır acaba?
Bilginizi tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

hp ve canon modellerini tavsiye ederim. matbaalardaki makinalar profesyonel matbaa makinalarıdır. büyük makinalardır matbaacılar dahi alırken zorlanmaktadır. çoğu leasing yoluyla alıyor. ev kullanıcısı olup fazla baskı alanlar yukarıda verdiğim sistemlerden kullanıyorlar. ama lazer olsun diyorsanız hp veya canon. diğelerinin dolum maliyetine göre bir nebze olsun daha iyidir. dolum tozu olarak mitsubishinin ürettiği tozlardan kullanmanızı tavsiye ederim. microerde var diğer dolum malzemesi satan yerlerede olup olmadığını telefondan teyit alabilirsiniz.

27 Mesaj
1 Haziran 2011; 18:09:16 

hp 5550n makinası, 5500 serisi için ya da c9730a toneri için dolum videosu olan bulabilen var mıdır?
A3 kağıda basabiliyor büyük bir makina ama videosu yok hiç bir yerde sanırım.

273 Mesaj
2 Haziran 2011; 17:44:40 

arkadaşlar utax cd 1016 fotokopi makinesinin toner dolumunu anlatacak birisi varmı
şimdiden teşekkürler

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

13 Mesaj
3 Haziran 2011; 3:11:41 

Selam,

Bir lazer yazıcı alacağım evde kitap çıktısı almak için. hangisini tavsiye edersiniz? Xerox Phaser 3140'ı düşünüyorum. tavsiye eder misiniz?

1788 Mesaj
4 Haziran 2011; 7:43:14 

dostum şu andaki problemsiz dolum yapılabilen yazıcı brother hl-2040 diğerlerine yazılım atmak zorundasın

273 Mesaj
7 Haziran 2011; 22:44:37 

Coo111 hocam öncelikle senin önerinle kendime canon mf 4350 serisinden almıştım. Çok memnunum gerçekten. Sayende sorunsuz dolum ve baskı işlemleri yapıyorum. Şimdi eşime de alacağız. Canon MF4570 DN modelini buldum. Bunun toneri fx10 modelinden farklı.

MF 4570 DN modelinde:

Dolumlarda sorun yaşatır mı?Çipli mi? Bu modeli önerir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

ACER AS6930G-733G32MN - P7350 - GeForce 9600M GT DDR3 512Mb - 3D Mark Score : Vista 32bit= 5823 // Asus P535 // Dreambox 500+ // Sony HT1750DP Reciever Home Theatre // Samsung 42P451-P1 100Hz HD Plazma TV // Panasonic FZ28 x18 optic zoom

1788 Mesaj
9 Haziran 2011; 21:24:27 

bu model güzeldir sıkıntı yaratmaz. dolumunda problem yoktur, çip bitti uyarısı verir yazıcı özelliklerindeki tercihlerden bitti uyarısını kapatabilirsiniz. bu serinin tozu standart tozundan farklıdır. tozunu sipariş verirken mutlaka toner modelini belirtin. üzerindeki gelen demo tonerler pek randıman vermiyor, muadil tonerini alıp ona dolum yapmanızı öneririm

186 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:43:19 

S.a yardım arkadaslar hp p1102 yazı yeni aldım hiç yazıcı kullanmadığım için bilmiyorum oyuzden size sormak istedim lazer yazıcılarda kac gunde bir cıktı almak lazım yardımlarınız için simdiden TEŞEKKÜR EDERİM

ASUS Memo Pad ME180A 8 inç 16 GB

1788 Mesaj
10 Haziran 2011; 20:37:17 

lazer yazıcılarda kuruma problemi yoktur çünkü tonerde mürekkep yerine toner tozu bulunur. belli aralıklarla çıktı alma zorunluluğunuz yoktur.

186 Mesaj
10 Haziran 2011; 23:52:05 

yarımcı olduğun için teşekkür ederim cool111

ASUS Memo Pad ME180A 8 inç 16 GB

250 Mesaj
6 Temmuz 2011; 1:15:04 

Bu sefer toneri doldurduğumda uyarı ışığı yeşile dönmedi. Bu şekilde kalması sorun olurmu?

Birde bu 80 gr tozun plastik bardakla felan bir ölçüsü varmı? göz kararı dolduruyoruz...

1175 Mesaj
8 Temmuz 2011; 12:15:56 

quote:

Orijinalden alıntı: atcua

Bu sefer toneri doldurduğumda uyarı ışığı yeşile dönmedi. Bu şekilde kalması sorun olurmu?

Birde bu 80 gr tozun plastik bardakla felan bir ölçüsü varmı? göz kararı dolduruyoruz...

Yazıcınız yazdırıyorsa uyarı ışığının yanması sorun oluşturmaz. 60-70 gr toz toneri iyi çalkalarsanız 200 gram su alan ufak bir su bardağını tamamen doldurduğunu görebilirsiniz aynı bardakta aynı 60-70 gram toner 30 dakika sabit durduğunda bardağın yarısına kadar çöktüğünü bardağın yarısının boşaldığını gözlemleyebilirsiniz.

73 Mesaj
23 Temmuz 2011; 14:01:33 

arkadaşım öyle basit gibi görükebilir ama sana tavsiyem telafisi olmayan sorunlara neden olabilir.o yuzden vereceğim adresi önerebilirim sana gerçekten çok uygun bir şey kaybetmezsin bakmanı tavsiye ederim.http://www.tonerdolummerkezi.com/700/BROTHER+HL2040+(HL-2040)++BROTHER+HL2030+(HL-2030)+TONER+DOLUMU+TN2025+(TN-2025)+TONER+DOLUM_.002

131 Mesaj
24 Temmuz 2011; 18:16:18 

her kartuş dolumunda bu kartuşa ait chip de değişmesi gerekiyor mu belli bir süre sonra chip'deki dolum kotası aşıldığı için kartuşun kendini tasarruf moduna aldığını duydum

73 Mesaj
25 Temmuz 2011; 13:11:24 

merhaba arkadaşım toner dolumunu evde yaparak büyük bir hata yapıyorsun sanırım maliyetten kaçarak kurtulmay çalışıyorsun ama sana bir adres önerebilirim.kaliteli ve maliyeti düşük olsun istiyorsan verdiğim linke bak.http://www.tonerdolummerkezi.com/toner_dolumu_kartus_dolumu_ankara/toner_dolumu_kartus_dolumu_ankara_renkli_toner_dolumu.asp

73 Mesaj
25 Temmuz 2011; 13:16:58 

merhaba arkadaşım xerox 3100 toneri evinde doldurmanı tavsiye etmem.amacın maliyetten kaçmaksa sana önerebileceğim bir site var bakmadan geçme derim işi uzmanlarına bırakman daha iyi bence http://www.tonerdolumme...renkli_toner_dolumu.asp

79 Mesaj
28 Temmuz 2011; 18:04:52 

Brother 7030 benzeri küçük, çok fonksiyonlu lazer yazıcı tavsiyesi olan var mı?

226 Mesaj
29 Temmuz 2011; 9:29:51 

quote:

Orijinalden alıntı: dilardi

Brother 7030 benzeri küçük, çok fonksiyonlu lazer yazıcı tavsiyesi olan var mı?

başka yazıcı bakmana gerek bile yok brother güzeldir

335 Mesaj