Şimdi Ara

Kartuş Dolumuna Gerek Kalmayan HP Deskjet 2060 Yazıcısı (Ürün İncelemesi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
6
Favori
126.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni çıkan HP Deskjet Avantaj Mürekkepli 2060 (yazıcı-tarayıcı-fotokopi)yazıcısı hakkında sizlere bilgilerimi paylaşacağım umarım yararlı olur.

Üründe en vurgulu şey orjinal kartuşla baskı maliyetidir.Ürünün kutu içerisinde tam dolu 480 sayfalık siyahdan 200 sayfalıkda renkli olmak üzere 2 adet kartuş çıkmaktadır.Ürün kullanım ve programı çok basittir.(Ürün kurulumu yaklaşık 10dk kadar sürmektedir.)
    Ürünün 480 sayfalık siyah ve 200 sayfalık renkli orjinal kartuşlarının tane fiyatı 15-18 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır.Yazıcı fiyatı ise mağaza fiyat politikasına göre değişiklik göstermektedir 100-130TL arası bir rakama satılmaktadır.

Ürünün özellikleri ise şöyle;

Siyah beyaz baskı hızı (lazer ile karşılaştırılabilir): Dakikada 5,5 sayfaya kadar
    Renkli baskı hızı (lazer ile karşılaştırılabilir): Dakikada 4 sayfaya kadar
    Çalışma döngüsü (aylık, A4): 1000 sayfaya kadar
    Baskı kalitesi renkli (en iyi): 4800 x 1200'e kadar optimize edilmiş dpi
    Baskı kartuşu sayısı: 2 (siyah ve üç renkli için birer adet)
    Kağıt kullanma standart/giriş:60 yapraklık giriş tepsisi
    Desteklenen ortam boyutları:A4 (210 x 297 mm); A5 (148 x 210 mm); A6 (105 x 148 mm); B5 (176 x 250 mm); DL zarf
    Desteklenen ortam türleri: Kağıt (broşür, mürekkep püskürtmeli, normal), fotoğraf kağıdı, zarflar, etiketler, kartlar (tebrik), saydamlar
    Önerilen ortam ağırlığı: A4: 75 - 90 g/m²; HP zarfları: 75 - 90 g/m²; HP kartları: En fazla 200 g/m²; HP 10 x 15 cm fotoğraf kağıdı: En fazla 280 g/m²
    Tarama türü: Masaüstü
    Optik tarama çözünürlüğü: En fazla 1200 dpi
    Bit derinliği: 24 bit
    Kutudakiler: HP Deskjet 2060 Avantajlı Mürekkepli All-in-One Yazıcı (K110a), HP 704 Siyah Mürekkep Kartuşu, HP 704 Üç Renkli Mürekkep Kartuşu, HP yazılım CD'si, kurulum kılavuzu, başvuru kılavuzu, güç kaynağı ve kablosu, tekrar kullanılabilir çanta

Not:Ürün kutu içerisinden printer usb kablosu çıkmamaktadır.

http://h41112.www4.hp.com/promo/mmotr/tr/tr/index.html?jumpid=ex_r10104_tr/tr/hho/ipg/marcom-mu-aw_chev/mmotr/20101117

Deskjet 2060 ile ilgili ilginizi çekebilir bir video linki
    http://www.youtube.com/watch?v=TCwEqcEBGZw
    http://www.youtube.com/watch?v=TCwEqcEBGZw

Saygılar...

Edit:Video Linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zodiag -- 22 Mart 2011; 11:07:41 >

• KArtuş bittikten sonra 17TL sıfırını mı almak gerekiyor
  • http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/18972-18972-238444-410635-410635-4157434-4249625.html burda dakikada çıkan sayfa miktarı ile kafam karıştı iki soruya sizden cevap alabilirsem perşembe günü alıcam bu yazıcıyı
  • quote:

Orijinalden alıntı: extreme.ist

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/18972-18972-238444-410635-410635-4157434-4249625.html burda dakikada çıkan sayfa miktarı ile kafam karıştı iki soruya sizden cevap alabilirsem perşembe günü alıcam bu yazıcıyı

Cihazın dakikada siyahda 20 sayfa renklide 16 sayfa hız dediği taslak yazılar ile alınmış yazıcıdan alabileceğiniz maximum hızdır.Mürekkep Püskürtmeli yazıcılar genelde Dakikada en hızlı 8 sayfa renkliden verirlerki bu yazıcıda çok yavaş değil dakikada 4sf renkliden vermektedir.Yani Dakikada 20 sayfa siyah 16 sayfa renkli gerçekçi değildir.Zaten açtığım başlıkda o rakamlara hiç yer vermedim.

Saygılar...

• quote:

KArtuş bittikten sonra 17TL sıfırını mı almak gerekiyor

Çok fazla baskı alıyorsanız yani ayda 1000 syfanın üzerinde bir baskınız varsa bu cihaz uygun değildir.
    Kartuş bittikden sonra 17 TL'ye sıfırını alırsanız tabiki iyi olur çünkü orjinal kartuşlarda bu denli uygun maliyetli makinede yok zaten.Hem orjinal kartuş almış olursunuz hemda yazıcınız garanti dışı kalmamış olur hemde ayrıca uğraşmamış olursunuz dolum vb şeylerle tercih sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zodiag -- 1 Aralık 2010; 19:26:20 >
  • Bilgiler için teşekkür ederim açıklayıcı oldu okulda kullanmayı düşünüyorum..Sınıf için bir ayda 400 sayfa çıktı alma ihtimalimiz var iki sınıf beraber..Konu açtım bunun ile ilgili fakat cevap veren yok mürekkep püskürtmeli mi laser mı alalım hangi marka ve model alalım diye çok kararsız kaldık..Mağlum sınıf olunca yarısı bizden yarısı öğrencilerden çıkıcak paranın çabuk bozulmasın toner veya kartuş problemi yaşamayalım istiyoruz...Aslında istediğimiz özellik yazıcı fotokopi ve tarayıcının bir arada olması ve internet bağlantısı wirelles veya kablolu..Biraz daha fazla parayı gözden çıkardım diyebilirim almışken iyi birşey olsun
  • cok tesekkurler alıcak arkadaslara cok faydalı olur bu bilgiler.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: qedo

cok tesekkurler alıcak arkadaslara cok faydalı olur bu bilgiler.......

bende faydalı olucağını düşünüyorum teşekkürler
  • Sadece Türkiye ve Polonya için üretilmiş, HP'nin dolum kartuşu engellemek için yaptığı stratejik bir hamle. Kötü mü? Değil, kartuşun fiyatı çok iyi. Bundan 2-3 sene öncede sadece yazıcı özelliği olan 910C ile bir girişimde bulunmuşlardı siyah kartuşu (900 numaralı) sadece 10 TL idi ve hala 10 TL'ye satılıyor. Bakılınca fiyat performans olarak kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir fırsat. Bence ihtiyacı olanlar değerlendirsin

Sevgi ve saygılarımla.
  • Bence gayet başarılı bir ürün tam olarak dolmayan kartuşlarla kalitesiz baskı almaktansa 16,90 tl ye orjinal kartuş almak gayet güzel.Ortalamaya vurdukmu 4 tl ye 100 sayfa baskı alınıyor.Geçen hafta sonu bornova forumda standını görmüştüm sağolsun ordaki arkadaşlarda çok güzel anlattılar .Ürünü bugün İzmir best buy dan 95 tl ye aldım normal fiyatı 119 tl miş.Almak istiyen arkadaşlara şiddetle tavsiye olunur
  • bu ürünün yanında dolum daha pahalı kalıyor. normalde bu ürünün muadillerinden örneğin HP 2050 nin kartuşunu doldurttuğunuz da 100-120 sayfa ancak alabiliyorsunuz ve 7 TL ye dolduruyorlar. bu üründe ise orjinal siyah kartuşla 480 sayfa baskı alabiliyoruz. dolumla 480 sayfa baskı alabilmek için en az 4 kere doldurtmak gerekiyor. kaldı ki bir kartuşu sürekli doldurtamıyoruz. belki 2. de veya 3. de kartuş bozuluyor ve orjinal almak gerekiyor. yani dolumla bu kadar sayfa baskı alabilmek çok daha masraflı oluyor. bu yüzden bu fırsat ürününü kaçırmamak gerekir. bir arkadaşın yazdığı gibi daha önce de 910c diye bir model üretip satmışlardı ve devamı gelmemişti. kartuşları ise hala piyasada mevcut. bu tarz fırsat ürünlerini firmalar bir kere üretiyor. kaçırmadan alınmalı bence.
  • quote:

Bilgiler için teşekkür ederim açıklayıcı oldu okulda kullanmayı düşünüyorum..Sınıf için bir ayda 400 sayfa çıktı alma ihtimalimiz var iki sınıf beraber..Konu açtım bunun ile ilgili fakat cevap veren yok mürekkep püskürtmeli mi laser mı alalım hangi marka ve model alalım diye çok kararsız kaldık..Mağlum sınıf olunca yarısı bizden yarısı öğrencilerden çıkıcak paranın çabuk bozulmasın toner veya kartuş problemi yaşamayalım istiyoruz...Aslında istediğimiz özellik yazıcı fotokopi ve tarayıcının bir arada olması ve internet bağlantısı wirelles veya kablolu..Biraz daha fazla parayı gözden çıkardım diyebilirim almışken iyi birşey olsun

Dostum ayda en az 400 sayfa çıktı, wireless internet bağlantısı tarzı dedin mi o zaman sen HP Officejet Pro ailesinden bir ürün al bence. biraz pahalı gelebilir ancak kartuşlarıyla bayaaa bi baskı alabiliyorsun. Sana bir model önereyim istersen HP Officejet Pro 8500A CM755A. Bunun bir üst modeli de var 8500A Plus diye geçiyor ama aralarında çok büyük farklar yok o yüzden fazla para vermene gerek yok. Bir arkadaşım sigorta şirketine bundan aldı. içinden çıkan kartuşlarla yanlış hatırlamıyorsam 900-1000 sayfa basılabiliyor. Siyah kartuşunun XL modeli piyasada 60-65 TL arasına satılıyor ve 2200 sayfa baskı alıyor. Diyeceksiniz ki tonerli yazıcıların siyah toneri de bu kadar baskı alıyor. ancak o tonerler 120-150 TL arasında satılıyor. Aynı baskıyı çok daha ekonomik alabileceksiniz. Tahminimce senin yılda bir kere kartuş satın alman yeter de artar bile. Hem üründe bir çok özellik var. Önceden yazıcıya eklenmiş yazılım sayesinde belli başlı sitelere girip o sitelerden afiş, sudoku, hazır formlar ve dökümanlar indirip basabiliyorsunuz. en büyük özelliği de yazıcınız çalışır ve internete bağlı olarak hazır olsun. siz dünyanın neresinde olursanız olun yazıcınıza yazı gönderebiliyorsunuz. kendine ait bir mail adresi var. ona mail atın o da yazsın. şık bir ürün. arkadaşım çok da pahalıya almadı ürünü. reklam olmasın istersen pm at ben sana nerden kaça aldığını yazayım.

• kesinlikle tavsiye ederim kartuş doldurmaya akmaya tamirci tamirci gezmeye son dedirten bir yazıcı
  • Merhaba arkadaslar oncelikle tavsiyelerinizi için teşekkür ederim.Bu üründen dün itibari almış bulumaktayım.Herkese tavsiye edrim.Ayrıca kartuşları elektronik marketlerde rahatça bulunabiliyor.
  • Izmirde nerden alabiliriz bunu forum bornovada var demis arkadas acaba fiyati orda ne kadardi bilen yardimci olabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: türktigin

Izmirde nerden alabiliriz bunu forum bornovada var demis arkadas acaba fiyati orda ne kadardi bilen yardimci olabilirmi ?

Ürünü Vatan Bilgisayarın sitesinden kontrol ettim İzmir Bornova Vatan'da var gözüküyor.Ordan alabilirsiniz.
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-cq750a-deskjet-2060-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=50334

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

http://www.sanalmarketim.com/urun/cfbed9191c87074d62995591a6e6a1d3/HP-CQ750A-Deskjet-Avantajli-Murekkepli-2060-All-in-One-Yazici

Başlıkdaki ürün bumudur, fotokopi ve tarayıcı özelliğine sahip midir?

Evet başlıkdaki ürün ile senin linkini verdiğin sitedeki ürün aynıdır .Sadece 2060 modelinin üst kapağı parlak kapaktır ordaki resimdeki gibi mat değil

• quote:

Orijinalden alıntı: zodiag

quote:

http://www.sanalmarketim.com/urun/cfbed9191c87074d62995591a6e6a1d3/HP-CQ750A-Deskjet-Avantajli-Murekkepli-2060-All-in-One-Yazici

Evet başlıkdaki ürün ile senin linkini verdiğin sitedeki ürün aynıdır .Sadece 2060 modelinin üst kapağı parlak kapaktır ordaki resimdeki gibi mat değil

Fotokopi benim için, yazıcıdan daha önemli diyebilirim, fotokopi özelliği hakkında görüşlerin nelerdir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zodiag

quote:

Fotokopi benim için, yazıcıdan daha önemli diyebilirim, fotokopi özelliği hakkında görüşlerin nelerdir?

yazıcıların %90'ında fotokopi çözünürlüğü 600*600 dpi dır bu yazıcıda da standart o çözünürlük kullanılmıştır yani yazıcının fotokopi çözünürlüğünde diğer hiç bir üründen eksik kalır bir yanı yoktur.Yazıcının fotokopi çözünürlüğü yeterli düzeydedir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.