Şimdi Ara

AMD Phenom II X4 945 işlemcisinin 95 Watt'lık versiyonunu hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Phenom II ailesiyle ciddi bir çıkış yakalayan ve kısa sürede pazar payını arttırmayı başaran AMD, revizyon güncellemeleriyle seriyi daha dikkat çekici bir noktaya taşımayı hedefliyor. Gelen bilgilere göre firma, Soket AM3 formunda hazırlanan ve 3GHz'de çalışan Phenom II 945 işlemcisinin ısıl güç tasarımını (TDP) 95 Watt seviyesine çekmeye hazırlanıyor. Bilindiği üzere satılmakta olan mevcut modelde TDP seviyesi 125 Watt iken, Ağustos ayında yapılacak revizyon güncellemesi ile 95 Watt'lık versiyonun da pazara sürüleceği belirtiliyor.

Revizyon güncellemesini takiben kullanıma sunulacak 95 Watt'lık Phenom II 945 işlemcisinin hız aşırtma konusunda da mevcut modele göre daha iddialı olması bekleniyor. Öte yandan 2.8GHz'de çalışan Phenom II X4 925 için de 95 Watt planlaması yapıldığı bildirilirken bu modellerin başlangıç olduğu ve AMD'nin önümüzdeki aylarda çok sayıda yeni modelini pazara sunmayı planladığı belirtiliyor.

• bu işlemciyi alan adam kaç watt olduğuna bakmıyor ki boş bi çalışma bence, bunu alt modellere uygulamalı extrem modellere değil
  • Gelsin gelsin, daha az ısı daha fazla overclock demek.
  • amd düşük güç tüketip bol o/c olup yavaş çalışan işlemci yerine. intelle hem hız hemde o/c oalrak yarışan işlemci yapsan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: @nano@

bu işlemciyi alan adam kaç watt olduğuna bakmıyor ki boş bi çalışma bence, bunu alt modellere uygulamalı extrem modellere değil

Bırak ya, işlemci alırken revizyonuna bakmadığını söyleme.... G0 ne?
    Ayrıca AMD alt modellerini de düşünür - 4850e nedir??
    Diğer PH II revizyonları da gelir eminim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m

Gelsin gelsin, daha az ısı daha fazla overclock demek.

daha az watt daha az oc demek yalniz bunu da atlamayalim.140w 9950'yi 4 ghz vurdurdular, x4 black modeller hep 125w cunku adam sivi zimbirti ile 6 -7 ghz vurduruyor 95w 720'yi 6 ghz vurduran var mi 5 gordum ben daha az cekirdek daha iyi oc guya ama oyle degil iste.945 black olmadigi icin 95w yapiyorlar 925 zaten 95w yani bir esprisi yok bu durumun.
  • oc yaptığımız işlemcilerin çektikleri wattı öğrenebileceğimiz program gibi bir şey var mıdır??? en azından tahmini verse...
  • tahmini verse dedigin icin gosteriyorum normalde bunu olcen aygitlar var ama ev kullanicilari icin degil.bazi ups ve psu'larda yine tahmini kabul edilebilecek degerler gosteriliyor ama bu siteden islemci secip overclock my cpu secenegini secip degerleri girersen tahmini bir deger alirsin tabi max deger olacaktir.bazi islemcilerin default voltaji yanlis 720'ye 1.2 demis 1.325 olmasi lazim elle girdiginizde 94w dedi 1.32 girdigim icin.

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

daha az watt daha az oc demek yalniz bunu da atlamayalim.140w 9950'yi 4 ghz vurdurdular, x4 black modeller hep 125w cunku adam sivi zimbirti ile 6 -7 ghz vurduruyor 95w 720'yi 6 ghz vurduran var mi 5 gordum ben daha az cekirdek daha iyi oc guya ama oyle degil iste.945 black olmadigi icin 95w yapiyorlar 925 zaten 95w yani bir esprisi yok bu durumun.

9950yi kim ne ile 4ghz vurduruyor.Daha 3ghz doğru düzgün geçen adam görmedim onlar da black ediiton idi.x3 720 95w ama zaten 200mhz yavaş çalışıyor.Benim bahsettiğim aynı mimaride aynı frekans ve tamamen aynı işlemci üzerine.Teorik olarak biri 125 iken diğeri 95w ise 95w olan daha az ısındığından dolayı daha kolay oc olacak demektir.Ancak herzaman böyle olmayabilir de.Mesela sırf tdp değerini düşürdük demek için esaslı bir yenilik yoksa sadece vid değeri düşürüldüyse sonuç olarak aynı kapıya da çıkabilir.Yada bir tanesi 95w oLmasına rağmen son stabil kalma sıcaklık derecesi 125w olandan çok daha düşükse yine birşey farketmeyecek.95w olmasının black edition olmamakla ilgisi olduğunu sanmıyorum.Haberde de belirtildiği üzere şu anki hali 125w zaten.Revizyon yenilik demektir.Mutlaka bir artısı olur.En azından özel hava soğutma yapılmadan bir önceki seriden daha yüksek stok değerlere ulaşabileceğini umabiliriz yada en kötü, default halde daha az güç tüketimine sahip olması beklenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 575m -- 16 Mayıs 2009; 15:51:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

amd düşük güç tüketip bol o/c olup yavaş çalışan işlemci yerine. intelle hem hız hemde o/c oalrak yarışan işlemci yapsan?

Evet bu söylediğin olsa keşke ancak AMDnin bunun yap(a)maması hiç birşey yapmamasından daha iyi değildir.Bunun olabilmesi mimaride ve üretim tekniğinde köklü değişiklikler gerektiriyor.AMD kendini 2011e hazırlıyor zaten tamamen yeni bir mimari ve üretim tekniği için. O zamana kadar enerji tüketimi/overclock ve frekans artırımı üzerinde durması gayet doğal.Ayrıca yavaş çalıştığına da kesinlikle inanmıyorum.İntelle karşılaştırıyorsan nispeten daha yavaş bu açıdan doğru.
  • tr.ripping.org biraz incele istersen.amd black islemcileri prestij olsun diye cikariyor guc tasarrufu etsin diye degil.phenomII'ler ilk ciktiginda 125w degil 95w olsa 6 kusur yapacak miydi zannediyorsun?bazi seyler kullanici icin bazi seyler hava icindir imaji duzeltti mi oc konusunda?bitmistir.black olmayan islemcilerde 95w ile bol tasarruflar ama daha iyi oc yapamayacaksiniz.bu 125w olani 95w cikinca karsilastirirsin.alttaki de 95w 925.kullanici bu kadar yapmiyor diyeceksin imaj diyorum artik anla.

http://tr.ripping.org/database.php?cpuid=928

http://tr.ripping.org/database.php?cpuid=933

• planlıyormuş ,piyasa bu, arz taleb dengesi ve gelsin paralar.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

amd düşük güç tüketip bol o/c olup yavaş çalışan işlemci yerine. intelle hem hız hemde o/c oalrak yarışan işlemci yapsan?

Evet bu söylediğin olsa keşke ancak AMDnin bunun yap(a)maması hiç birşey yapmamasından daha iyi değildir.Bunun olabilmesi mimaride ve üretim tekniğinde köklü değişiklikler gerektiriyor.AMD kendini 2011e hazırlıyor zaten tamamen yeni bir mimari ve üretim tekniği için. O zamana kadar enerji tüketimi/overclock ve frekans artırımı üzerinde durması gayet doğal.Ayrıca yavaş çalıştığına da kesinlikle inanmıyorum.İntelle karşılaştırıyorsan nispeten daha yavaş bu açıdan doğru.

valla kardeş avatarında amd yazan birinin bu işlemcilerin yavaş olduğunu itiraf etmesi saçma olurdu zaten. ayrıca yavaşlık oyunlarla alakalı değil. sektörde kullanılan programlarla alakalı bir yavaşlık. oyunlarda çok fark etmiyor çünkü oyunlar işlemci,leri adam gibi kullanamıyor.

• quote:

tahmini verse dedigin icin gosteriyorum normalde bunu olcen aygitlar var ama ev kullanicilari icin degil.bazi ups ve psu'larda yine tahmini kabul edilebilecek degerler gosteriliyor ama bu siteden islemci secip overclock my cpu secenegini secip degerleri girersen tahmini bir deger alirsin tabi max deger olacaktir.bazi islemcilerin default voltaji yanlis 720'ye 1.2 demis 1.325 olmasi lazim elle girdiginizde 94w dedi 1.32 girdigim icin.

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

teşekkür ederim bakarım şimdi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 16 Mayıs 2009; 19:36:10 >

• sadtneverdie @
    Avatarıma takmışsın,birşeyi sevmem onun zayıf yanını itiraf etmeme engel değil.Halbuki yukarıda İntel ile karşılaştırırsan nispeten yavaş olduğunu da yazdım.Şimdi avatarımı değiştirsem ikna olacak mıydın yani söylediklerime.Senin avatarını da İntel yapalım o zaman durumlar eşitlensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 575m -- 16 Mayıs 2009; 19:58:35 >
  • Cool'nQuiet bir amd teknolojisi ve forumda bu nicki kullanan kisi amd'cidir di mi?degil iste bos isler etiketle ugrasmak.basligi kilitletirsiniz soyleyeyim intel amd'ye dokerseniz.intel basliklarina girip ben de mi provokasyon yapsam var mi bir zevki?
  • :) arkdaşımintel-amd ye dokuldugu felan yok. etiketlerle uğraşanlar sizlersiniz. renderı hangi işlemci hızlı alıyorsa ben o markayı tutarım. sonuçta ekmek parası :) amd aynı fiyata benim işlemcim bu işi daha hızlı yapıyor desin test sunsun 1 dakika intel de durmam. bütçeme uygun performansı en iyi hangisiyse onu toplarım. aynen zamanında topladığım 3 amd sistem ve yakınlarıma topladığım amd sistemler gibi bilmem anlatabildim mi?
  • quote:

valla kardeş avatarında amd yazan birinin bu işlemcilerin yavaş olduğunu itiraf etmesi saçma olurdu zaten.

quote:

etiketlerle uğraşanlar sizlersiniz.

soylediklerin sana her amd basliginda satasma olay cikarma kotuleme hakki vermiyor.amd bu isine geliyorsa al gelmiyorsa intel kullan.demek ki bizim isimize bu geliyor memnunuz, senin isine gelmiyor diye her baslikta seni dinlemek zorunda degiliz.dilekce filan yaz amd'ye renderciyim abi milyonluk oyuncu kitleniz yaninda devede kulak render musterisiyim de belki sana gore de islemci cikarir.adamlar biz extreme islemci yapmayacagiz asla diyor aloo.. senin ne kullandigin ne kullanmak istedigin konuyla alakali ya da bizim umurumuzda olan bir sey degil max975 senden iyi yorum yapiyor amd basliklarinda.bir daha boyle konusmam sen bilirsin.

• okumak ıstemıyorsan engellersın guzel kardeşim. sen nasıl benım yazılarımı okumama hakkına sahıpsen bende fıkrımı yazma hakkına sahıbım. düşüncelere saygılı olmayı öğrenmeni tavsiye ederim. bu arada hangi konuda olay çıkarmışım örnek verirsen benimde haberim olur.
  • quote:

quote:

aynı mimari altında daha az watt çeken işlemci daha iyi overclok olur daha az ısınır mimari olarak birbirine benzemeyen işlemcileri karşılaştırp durumu çarpıtıyorsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.