Şimdi Ara

Asus'dan R.O.G serisi yeni anakart; Crosshair III Formula

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Asus, AMD'nin Phenom II işlemcileri için R.O.G serisi dahilinde yüksek performans ve hız aşırtma odaklı yeni bir anakart hazırlıyor. Bilindiği üzere R.O.G serisi ilk defa 2006 yılının Temmuz ayında yine AMD işlemciler için hazırlanan, nForce 590 SLI yonga setli Crosshair modeliyle başlamıştı. Sundukları fiyat/performans başarımıyla AMD'nin pazar payını arttırmasını sağlayan işlemciler, anakart üreticilerinin dikkatini çekmeye devam ederken Asus da mevcut pazar koşullarını, performans tutkunlarının ve oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir anakart ile değerlendirmeyi planlıyor.

Asus'un Crosshair III Formula isimli yeni R.O.G modeli AMD'nin 790FX+SB750 yonga setini kullanıyor. Soket AM3 formundaki Phenom II işlemcileri için hazırlanan anakart üzerinde dört adet DDR3 bellek slotu yer alıyor. Çift PCIe x16 slotuyla donatılan ve Crossfire X teknolojisine destek veren Crosshair III Formula, Siyah renkli baskılı devresi, katı kapasitörleri ve R.O.G serisine özgü ısı iletim teknolojisini temel alan özel soğutucusu ile dikkat çekmeyi başarıyor. 8+2 fazlı güç tasarımına sahip olan anakart, belirttiğimzi gibi SB750 köprüsü ile geliyor bu sayede AMD'nin Advanced Clock Calibration teknolojisine destek vererek daha yüksek hız aşırtma potansiyeli sunması bekleniyor.

Profesyonellere yönelik olarak kart üstü güç ve reset butonlarına sahip olan Asus Crosshair III Formula'da ayrıca bir adet eSATA ve 5 adet SATA-II portlarına ek olarak, Gigabit Ethernet ve kutu içeriğine eklenen PCIe x1 uyumlu X-Fi ses kartı gibi detaylara da yer verilmiş. Hız aşırtma konusunda da iddialı olması beklenen 790FX yonga setli Asus Crosshari III Formula'nın önümüzdeki ayın hemen başında Tayvan'da gerçekleştirilecek Computex fuarında tanıtılması bekleniyor.

• Valla ben bu habere nedense çok sevindim bu ASUS CROSSHAİR mükemmel bir kart 3 yıl önce duyuruldu ve şuan hala en güncel işlemcilere bile banamısın demiyor imzamdada belli zaten CROSSHAİR 3 valla çok merak ediyorum nasıl olacak
  • İlk mesaj atan da By_Crosshair Eminim bunu da alırsın hocam

Bu arada kart da çok şık bir görüntüye sahip. Gigabyte'ın gökkuşağı tarzındaki anakartlarına alışmıştık ne zamandır Bu çok ciddi geldi.
  • AMD'nin son zamanlardaki overclock ve "overcore" kapasitesi daha çok ilgi çekecek/çektirecek gibi. Geçenlerde x4 955 ile 7,1ghz validasyonu görmüştüm, daha fazlası da gelecek diye iddaa ediyordu rekorun sahibi..
  • fazla zayıf BAN
  • Anakartta mükemmel olmuş

790FX + SB750 + ASUS daha ne olsun

İnşallah çok uçuk bir fiyata piyasaya çıkmaz
  • Şu asusu anlayamadım gitti Gb da 10 tane Sata 2 portu var MSI gd 70 de 8 tane var bunda 5 tane var fiyat olarakta hepsini ceçecek bu nasıl iştir...
  • DonanımHaber yazarları,yazdıklarını yazınlamadan önce bir kez okusun isteyenler parmak kaldırsın... (780FX nedir abi yahu ? Daha önceden de 10-15 cümleyi tek cümle haline getirirlerdi, birşey anlayamazdık...)
  • Asus güzel kartlar yapıyor.
  • Asus an yeni kart Asus R.O.G----------A.R.O.G diye isteriz bayilerden artık. :) fiyat iyi olsa bari
  • tek pci yuvası var, herkese normal gelebilir ama bana değil,sb xfi platinium ses kartım ve aver tv kartım var bide fax modem var fax çekmek için, hangisinden vazgeçeyim şimdi, siz şimdi pci ex lerini al diceksiniz ama ses kartı 400 dolar tv kartı 130, modemden hadi vazgeçtim bide bunlaramı para vericez, of asus ya illa bi yerini eksik yaparsın, bide sata yuvaları 5 tane az olmuş yaw,60 dolarlık çoğu anakartta bile 6 tane ,formula serisinde 5 oldumu şimdi
  • corexxx arkadaşıma katılıyorum,pci yuvası az olmuş,bir tane daha yapsalar sanki ölecekler yani ...
  • Bir üst versiyonu gelicek demekki
  • anakartın sadece ismi var.. öyle ahım şahım bir özelliğini göremedim. oldukça sade. ben benimkini buna değişmem.. (tabi işlemci desteğinin aynı olduğunu varsayarsak)
  • EVET haberde yanlışlık var 780 fx die kuzey köprüsü yok amd duysa kopar

780 fx
  • PCI yuvası ile sata yuvası sayısına eleştrim olucak ama onun dışında çok beğendim.Eğer şu an AMD anakart arasaydım bunu alırdım yinede.

Bu arada dikkatli gözlerden kaçtımı bilmiyorum : Kuzey köprüsü soğutucusu (Rampage Extreme vb kartlarda kullanılan sistem) ısı boruları sökülmeden üstten çıkartılıp hazır su soğutma bloklarından takılabilir olarak yapmışlar.
  • gercekten iyi ama tutuluyor diye fiyatlarida cok yuksek tutuyor o yuzden ben diyer kartlari tercih ediyorum
  • kaç para olur acaba bu
  • valla 3 sene önce çıkan nForce 590 SLI hepsiburada da hala 340lira olduğuna göre bunun fiyatı el yakar gibime geliyor
  • görünüş muhteşem ama eksik pcı ve pcıe yuvası var,790fx lerde 4tane diye biliyom ben ama
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.