Şimdi Ara

Gigabyte pasif soğutmasıyla dikkat çeken GeForce 9800GT modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen üreticilerinden Tayvan merkezli Gigabyte, pasif soğutmasıyla dikkat çeken GeForce 9800GT tabanlı yeni ekran kartını tanıttı. Performans ve sessizliği bir arada arzulayan kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan GV-N98TSL-1GI kod adlı model, kartı boydan boya kaplayan ve ısı iletim teknolojisini temel alan pasif soğutmasıyla merak uyandırmayı başarıyor. Çift slot tasarıma sahip olan DirectX 10 destekli kartın, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G92b GPU'sundan güç aldığı belirtiliyor.

Bellek kapasitesi 1GB (GDDR3) olarak belirlenen yeni modelin grafik işlemcisi 600MHz'de, paralel işlem birimleri 1500MHz'de ve bellekleri de 1800MHz'de görev yapıyor. 112x paralel işlem birimine ve 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip olan Silent-Cell soğutmalı yeni modelin UDV serisi dahilinde hazırlandığı ve bu çerçevede, bakır yoğunluğu arttırılan özel baskılı devre, Samsung/Hynix üretimi bellek yongası ve Japon kapasitör kullanım gibi detaylarla donatıldığı bildiriliyor.

Destek veren anakartlarda SLI kurulumuna olanak tanıyan ayrıca yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen ekran kartı, CUDA ve PhysX teknolojilerine de destek veriyor. Üzerinde DVI, D-Sub ve HDMI konnektörlerinin bulunduğu kartın önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Bunun üstüne takıcaksın bi tane sessizinden 12'lik. Çalışsın min. devirde. Tadından yenmez.
  • bu kartın bir turşu kurulmuş hali cıkmadı yakında oda cıkar
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusuf1985

bu kartın bir turşu kurulmuş hali cıkmadı yakında oda cıkar

• kıbrısın yaz ortamında bu kartın ömrü fazla uzun olmaz :D:D:D:D:D:D soğuk ülkeler için ideal çözüm olabilir ama
  • Sağlam bir kasanız yoksa alınacak bşr kart değil gibi görünüyor.
  • kasa içi soğutma iyiyse sorun çıkmaz bence
  • soğutma bloğu çok büyük iyi hava akımı olan kasada çok kötü soğutma olmaz bunda sanırım.
  • Tamam yahu G92 1 asır daha yaşar.Yok Green Editionmuş, yok pasif soğutmaymış böyle gider bu.Maymuna çevirdiler G92'yi yav.Ne zaman helvasını yiyecez?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krak3n -- 11 Mayıs 2009; 23:37:45 >
  • kartın tarıhı degerı var ama saygı duymak lazım :)
  • Az kaldı b.ku çıkıcak cok az kaldı:D:D
  • Pasif soğutmalı kar almaya nedense cesaret edemiyorum.
  • Bunun 4890'lısını çıkaracaksın, ama üstüne de dehşet bir fan koyacaksın. 3 yuvalık bir kart olacak. Dehşet bir fikirmiş gibi geldi şimdi bana...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

Tamam yahu G92 1 asır daha yaşar.Yok Green Editionmuş, yok pasif soğutmaymış böyle gider bu.Maymuna çevirdiler G92 yav.Ne zaman helvasını yiyecez?

• quote:

Orjinalden alıntı: Big.Daddy

quote:

Tamam yahu G92 1 asır daha yaşar.Yok Green Editionmuş, yok pasif soğutmaymış böyle gider bu.Maymuna çevirdiler G92 yav.Ne zaman helvasını yiyecez?

• allah için 8800 ve 9800 serileri güzel kartlar fiyatlarına göre hala hayatta olması kanıtı

soğutmaya gelince güzel bişeye benziyor ama ege akdeniz tarafında yaşayanlara tavsiye etmem şahsen :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Big.Daddy

quote:

• NVidia yakında depozitolu satmaya başlarsa bu kartları şaşırmam.

Sıkıp sıkıp suyundan bile para kazandılar adamlar bu karttan.

Üretim yok. Değiştir, süsle, sat. :)
  • arkdaslar 9800 gt nin bir başka versiyonu daha yoldaymış haberler sızdı... desem inanmayın şaka şaka yorumlar hakketten güzel olmuş ama çok güldüm allahta sizi güldürsün :)
  • g92 gpusu geleceğin fx5xxx serisi gibi olacak demedi demeyin

eline g92 cebine g92 tüm dünyaya g92
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.