Şimdi Ara

Philips 42PFL8404 İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
49.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nihayet 8404'üme kavuştum. Bu LCD TV'nin performansını merak eden arkadaşlar ve ürünü satın almak isteyecekler için bir bilgilendirme başlığının olması gerektiğini düşündüğümden bu başlığı açtım. İlk mesaj kullanım deneyimlerim ve testlerim arttıkça güncellenecek. Cihazin kurulumu dun aksam yapildigi icin tum ozelliklerini test etme sansim olmadi. Fakat sabah evden cikarken aceleyle 8-10 tane fotoğraf çekerek en azından SD yayınlardaki performansını size sunmak istedim. Bireysel D-Smart abonesiyim. Önümüzdeki günlerde yapacağım testlerde oyun konsolum olmadığı için oyun konsoluyla ilgili test önerilerinizi yapamayacağım. VGA çıkışı olan bir dizüstü bilgisayarım ve DVI çıkışı olan bir masaüstü bilgisayarım var. Dün gerekli kabloları temin ettim ve bu kablolarla ilgili fotoğraf, fiyat vs. bilgilerini de Test Bileşenleri başlığında belirteceğim. Eğer cihazın merak ettiğiniz, test edilmesini önerdiğiniz özellikleri varsa yazarsanız elimden geldiğince test edip resim, video olarak burada paylaşmak isterim. Şimdilik son söz olarak cihazı aldığıma çok memnun olduğumu ve beklediğimin üzerinde bir performansa sahip olduğunu belirtmek istiyorum.

Resmi Bağlantılar ve Dökümanlar:
    Resmi Tanıtım Sitesi:http://www.consumer.philips.com/consumer/tr/tr/consumer/cc/_productid_42PFL8404H_12_TR_CONSUMER/LCD-TV+42PFL8404H-12
    Ürün Bilgileri Broşürü:http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl8404h_12/42pfl8404h_12_pss_tur.pdf
    Destek Sitesi:http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=42PFL8404H/12&scy=TR&slg=tr
    Güncel Yazılım Sürümü: 000.026.033.009 [Destek sitesindeki Ürün Desteği -> Yazılım menüsünden erişilebilir]

Kurulum Süreci:
    Cihazı, Darty Ankara Malltepe AVM şubesinden aldım. Pazar günü öğle saatlerinde ödeme işlemlerini tamamladım ve akşamüzeri kurulumu gerçekleştirildi. Kurulum sırasında şu testleri yaptım:
    - Servis menüsüne girerek kullanım süresine baktım ve "0" saat olduğunu gördüm. Yani cihaz sıfır kilometreydi.
    - Ölü piksel testi. Bunu yapmak için Toshiba Satellite L10-102 dizüstü bilgisayarımla TV'yi VGA girişleri aracılığıyla bağladım. Vista Home Basic yüklü bilgisayarımda görüntü ayarlarından ikinci ekranı etkinleştirip masaüstünü bu ekrana genişlettim. Daha sonra masaüstü arkaplanını siyah, beyaz, mavi, kırmızı gibi renklere değiştirerek ekranı inceledim. Herhangi bir ölü piksel yoktu.
    - Ağ kablosunu takarak internetten güncelleme olup olmadığını test ettim, "yeni bir güncelleme yok" mesajı verdi.
    - NetTV bağlantısından internet servislerini test ettim, biraz yavaş olmasına rağmen mükemmel bir yenilik.
    - USB'den DVDRip KungFu Panda'yı izledim. Başlarken 5 sn. kadar bekliyor ve sonra sorunsuz bir şekilde izlenebiliyor. Aynı klasördeki aynı isimli srt altyazı dosyasını görmedi, şimdilik çözüm bulamadım. Diğer dosya formatlarını henüz denemedim.
    - Böylece kurulum testlerimi bitirdim ve ürünü aldığıma dair imzayı attım

Piyasadaki Güncel Fiyat Alternatifleri:
    Mağaza: Darty
    Peşin Fiyatı: 2.699 TL
    Kampanya: Maximum'a peşin fiyatına 5 taksit.
    İnternet Adresi:http://www.darty.com.tr/e_commerce/fiche.cfm?produit_id=28227&cat_id=9&CFID=16883695&CFTOKEN=37472811
    Notlar: Stokta yok

Mağaza: Teknosa
    Peşin Fiyatı: 2.699 TL
    Kampanya: -
    İnternet Adresi:http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011088&CS_Category=_SBA_853_1662_824_3860&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV853
    Notlar: Stokta yok.

Mağaza: HepsiBurada.com
    Peşin Fiyatı: 2.999 TL
    Kampanya: -
    İnternet Adresi:http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155051&productid=evph42pfl8404
    Notlar: Stokta yok. 29 Mayıs'ta stoklarında olacakmış, ön sipariş alıyorlar.

Test Bileşenleri:
    - Philips 42PFL8404 LCD TV
    - Bireysel D-Smart Aile Paketi Aboneliği [Next YE-9500 XCIS, 3.0.8 yazılımı yüklü]
    - Toshiba Satellite L10-102 Dizüstü Bilgisayar [VGA çıkışlı]
    - Masaüstü Bilgisayar [DVI çıkışlı]
    - Monster Altın uçlu scart kablo
    - DVI-HDMI dönüştürücü kablo [Hama 56443 HDMI 1.5M, Teknosa, 29 TL]
    - VGA-VGA bağlantı kablosu
    - Hama akım koruyucu priz
    - İki ucu 3.5 mm stereo ses bağlantı kablosu [Hama 43414 2M Kablo, Teknosa, 9.10 TL]
    - RJ45 ağ bağlantı kablosu [Standart ağ bağlantı kablosu, daha önce modem kutusundan çıkmıştı]
    Not: Test bileşenleriyle ilgili ayrıntılı bilgileri (marka, fiyat, fotoğraf) daha sonra ekleyeceğim.

Kullanım Testleri:
    -

Fotoğraflar:

Fotoğraflar sabah saatlerinde, odanın içinde yoğun ışık varken flaşsız çekilmiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nagodtumu -- 29 Mayıs 2009; 9:04:14 >

• Hem cektiğin fotolar uzak kalmış hemde gorüş açısına göre cok tepeden cekmışsın,neyse hayırlı olsun ıyı gunlerde kullanın.Bende 2-3 gun önce Samsung 46B653 aldım ancak daha kutusunda duruyor.Bugun yarın bi sehpa alıcam ona göre ps3 lcd ve z-5500 kurulumunu gercekleştırıp foruma fotolarını ekleyecegım...

Hazır konu açılmışken sorayım bari 46 Inc samsunga uyumlu bır lcd sehpası önerirmisiniz?Yada en uygun mağazayı tavsiye edin ben gidip göreyım ona göre satın alayım
  • Tebrikler...

Daha detaylı inceleme bekliyoruz..Biz cihazı kutusuna hapsettik valla
  • Net tv ve bilgisayardan dosya paylaşımı hakkında bilgi verirseniz çok iyiy olur ve internette başka sitelerede giriliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat cümert

Net tv ve bilgisayardan dosya paylaşımı hakkında bilgi verirseniz çok iyiy olur ve internette başka sitelerede giriliyor mu?

NetTV önümüzdeki süreçte mükemmel birşey olacak gibi görünüyor. Şimdilik servis olarak YouTube, online oyun oynanabilen bir servis, online radyo dinlenebilen bir servis var. YouTube'u ayrıntılı denedim. Özellikle yüksek görüntü kaliteli videolarda çok iyi oluyor. Normal youtube videoları bile çok güzel görünüyor, ister tam ekran, ister küçük ekran izlenebiliyor. Anahtar kelimelere göre aranabiliyor ama servisin yüklenmesi biraz yavaş, 5-6 saniye sürüyor ki benim bağlantı 1 Mbit olduğu için normal diye düşünüyorum. İnternette başka sitelere giriyor ama başlangıçta uyarı mesajıyla her internet sitesi bu televizyonda iyi görünmeyebilir diyor. Google ve Hürriyet'i denedim hiç sorun yoktu. Farenin yokluğunu hissediyorsunuz, çünkü geçişler kumandadan tablarla yapılıyor ve cep telefonu gibi kumandadaki her rakamda harfler var. Ayrıca adres girebilmeniz için bir de sanal klavyesi var. Ben oldukça etkilendim, eğer Tvnizde ağ bağlantısı varsa bu tip servisler olmalı ki tadını çıkarabilin diye düşünüyorum.

Bilgisayardan dosya paylaşımı DLNA aracılığıyla oluyor. Windows Media Player 11 kitaplığına resim, video, müzik ekliyorsunuz, gerekli ayarları yapıyorsunuz ve tv'den bunları izleyebiliyorsunuz. Tabii ki her formatı desteklemiyor ama mpeg, DivX filmleri, jpeg fotoğraf ve mp3leri denedim sorun yoktu.

Üstteki iki konuyla ilgili video ve fotoğraf inceleme yapacağım, fırsat bulunca... ;)

• quote:

Orjinalden alıntı: Dthbrn

Hem cektiğin fotolar uzak kalmış hemde gorüş açısına göre cok tepeden cekmışsın,neyse hayırlı olsun ıyı gunlerde kullanın.Bende 2-3 gun önce Samsung 46B653 aldım ancak daha kutusunda duruyor.Bugun yarın bi sehpa alıcam ona göre ps3 lcd ve z-5500 kurulumunu gercekleştırıp foruma fotolarını ekleyecegım...

Hazır konu açılmışken sorayım bari 46 Inc samsunga uyumlu bır lcd sehpası önerirmisiniz?Yada en uygun mağazayı tavsiye edin ben gidip göreyım ona göre satın alayım

Teşekkürler. Fotoğrafları sabah aceleyle çektiğim için böyle oldu. Denemeler yaptıkça yenilerini ekleyeceğim. TV standı konusunda bir bilgim yok, aldığın yerle görüşebilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34
    Tebrikler...

Daha detaylı inceleme bekliyoruz..Biz cihazı kutusuna hapsettik valla

Teşekkürler. En kısa zamanda yapacağım... ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nagodtumu -- 11 Mayıs 2009; 12:05:45 >

• korkarım tr altyazı desteği yok, maalesef philips bunu divx player larında yaptığı gibi aylar yada yıllar sonra program güncellemesi yaparak çözecektir
  • Sayın Nagodtumu öncelikle incelemen için teşekkürler... Bende ürünü bekleyenlerdenim, merak ettiğimiz konular var. Usb ye harici bir hardisk i deneyebilir misin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurata

Sayın Nagodtumu öncelikle incelemen için teşekkürler... Bende ürünü bekleyenlerdenim, merak ettiğimiz konular var. Usb ye harici bir hardisk i deneyebilir misin...

Cihaza USB'den 250 GB WD Passport diskimi taktim.Butun klasor hiyerarsisini sorunsuz bir sekilde gordu. Bazi klasor isimlerinde Turkce karakterler olmasina ragmen onlarda da sorun cikarmadi. DivX avi, mpeg dosyalarini calistirdi. MKV dosyalarini gormedi. Altyazilari gormedi. Ama sanirim bu cihazi bir DVD player gibi gormek yanlis olacak. Ya PCH, ya bir DVD player almak ya da PC'yi, laptopu VGA veya HDMI girisleriyle baglayarak izlemek daha iyi olacaktir. Dun aksam VGA girisiyle goruntu, 3.5 mm ses giris kablosuyla da ses baglantisini laptopumdan yaptim ve bir DivX film izledim, hic sorun yasamadim, goruntu gayet guzeldi.

• hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanmanız dileklerimle.

bende bu tv ve LG 42LH 7000 arasında kaldım. okadar tv içinden eleye eleye bu iki cihazın arasında gidip gelmekteyim. bakalım benim seçimim ne olacak. en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım.
  • Çok iyi bi konu açmışsın tam da 8404 almayı düşünüyordum.
    Tv'nin özellikleri çok iyi görünüyor gerçekten
    Bir kaç sorum olacak.
    -Şu dlna bağlantısını ve Net tv'yi ethernet girişinden mi kullanabiliyorsun? Yani Tv'nin ethernet girişini direkt modeme mi bağlıyorsun? Demek istediğim wireless gibi bişi deil dimi? Bu konuyu biraz açarsan sevinirim
    -Bir de .srt altyazıları açmıo demişsin .sub olanları denedin mi?
    -Maç izlerken ve kayanyazılarda aldığın görüntüden de bahseder misin?

Teşekkürler Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbrgur -- 12 Mayıs 2009; 13:30:36 >
  • İnceleme için teşekkürler.
    Biraz da Ambilight özelliğinden bahsedebilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sbrgur

Çok iyi bi konu açmışsın tam da 8404 almayı düşünüyordum.
    Tv'nin özellikleri çok iyi görünüyor gerçekten
    Bir kaç sorum olacak.
    -Şu dlna bağlantısını ve Net tv'yi ethernet girişinden mi kullanabiliyorsun? Yani Tv'nin ethernet girişini direkt modeme mi bağlıyorsun? Demek istediğim wireless gibi bişi deil dimi? Bu konuyu biraz açarsan sevinirim
    -Bir de .srt altyazıları açmıo demişsin .sub olanları denedin mi?
    -Maç izlerken ve kayanyazılarda aldığın görüntüden de bahseder misin?

Teşekkürler Hayırlı olsun.

Tesekkurler.

- Aynen oyle, DLNA olayini ethernet girisinden kullanabiliyorsun. TV'nin ethernet girisini direkt modemdeki ethernet girisine ethernet kablosuyla (RJ45) bagliyorsun. Wireless ozelligi bunda yok. (bildigim kadariyla 9xx4 serisinde olacak). Benim modem wireless olmasina ragmen (Linksys WAG54gp2) 4 tane de ethernet girisi var ve TV'nin hemen yaninda o yuzden hic sorun olmadi. Tek yapman gereken kabloyu takmak ve DLNA, NetTv kullanmaya baslamak. NetTV biraz yavas ama kullanisli birsey, servisler araciligiyla YoutuBe vs girebiliyorsun. Hatta yine biraz yavas ama kendi explorer'i araciligiyla Google, Hurriyet vs. girebiliyorsun. DLNA ile de ayni aga bagli bilgisayarin acikken bilgisarindan WM11 kitapligi araciligiyla paylastigin resim, video, muziklere erisebiliyorsun.

- Sub olayini denemedim ama buyuk olasilikla olmayacaktir. Altyazi olayi desteklenmiyor gibi gorunuyor. Sanirim bu cihazlarla film izlemek icin en iyisi DVD player, HTPC, PC baglantisi vs. kullanmak lazim. Ornegin dun aksam laptopumu VGA girisiyle bagladim ve DivX, MKV filmler izledim, sorun yoktu. MKV super kalitede degildi cunku onu masaustu PC'mle HDMI'den baglamam gerekli.

- Almadan once en korktugum konulardan birisi buydu. Ama maclar da mukemmel, altyazilar da, film sonunda yukaridan asagiya gecen "cast" yazilari da... Sadece eski yillarin maclarinda biraz piksellesme oluyor, onun nedeninin de cekim kalitesinin dusuk olmasindan kaynaklandigini dusunuyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: drisert

İnceleme için teşekkürler.
    Biraz da Ambilight özelliğinden bahsedebilir misin?

Ambilight ozelligi en sevdigim ozelliklerden birisi. Sirf bu ve NetTV yuzunden 300 TL fazla vererek 7404'u eledim ve 8404 aldim. Film izlerken ekrana uc boyutlu bir derinlik kazandiriyor. Izlediginiz filmin sol ve sag koselerindeki renk yogunluguna gore farkli renkler gecis yapabiliyor. Yogunlugunu vs. bircok ayarini yapabiliyorsunuz. Kumandadan tek tusla acip kapatabiliyorsunuz. Isik kapaliyken cok daha guzel goruntu sagliyor... Onumuzdeki gunlerde ambilight aktif birkac resim koyacagim...
  • teşekkürler bende aynen senin gibi düşündüğüm için zaten 8404 e sipariş verdim. Hardiskten okumasa da olur. problem edilecek birşey değil dedim. varsa da fena olmaz demiştim. İnşallah bende yakında tv nin keyfini çıkarmaya başlayacağım..
  • ya birşey soracam; dizüstü bilgisayarımdan hdmı-hdmı bağlantı ile film izlemeye kalksam görüntü ile beraber seste taşınıyormu yoksa ses için ayrı bir bağlantımı lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

ya birşey soracam; dizüstü bilgisayarımdan hdmı-hdmı bağlantı ile film izlemeye kalksam görüntü ile beraber seste taşınıyormu yoksa ses için ayrı bir bağlantımı lazım

Dizüstünde HDMI çıkışı varsa HDMI-HDMI kabloyla sorunsuz izlersin.

DVI veya VGA çıkışı varsa ses için ayrı kablo kullanmanız gerekecektir.
  • Hayırlı olsun, gayet şık bir tv...Çerçeve yok gibi neredeyse
    SD kaliteside başarılı duruyor. Soft görüntüler ve renkler var
    Panel backlight olayınıda koyarmısın, görüntüsüz siyah arka plan resmi şeklinde. Işığı az ortam lazım tabii
  • quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

korkarım tr altyazı desteği yok, maalesef philips bunu divx player larında yaptığı gibi aylar yada yıllar sonra program güncellemesi yaparak çözecektir

Türkçe altyazı desteği, Yeni LG LH5000 ve 7000 serilerinde var arkadaş resimleriyle anlatmış....

http://forum.donanimhaber.com/m_30808102/mpage_8/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 13 Mayıs 2009; 0:06:21 >
  • Hocam philips biraz bu işi sallıyor gibi oysa hepsi basit bir programa bakar çokta zor işler değil yani. Ben işin aslı dizüstünden hdmı-hdmı bağlantı ile izlemeyi planladığım için bu özelliği pek takmadım. Tv nin genel özellikleri, ekranın yansımaması ve ekranda koruyucu tabaka olması benim için daha önemliydi. Yoksa girdiğim her tekno mağazada satıcılar b650 varken bu panele ne bakıyorsunuz dediler ama herkesin kriteri ayrıdır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.