Şimdi Ara

Biostar'dan DDR2/DDR3 bellek desteği sunan yeni anakart; TP45E Combo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakart üretiminde sektörün önde gelen oyuncularından Biostar, LGA775 formundaki Intel işlemciler için P45 yonga setli yeni bir anakart hazırladı. Firmanın
    TP45E Combo kod adını taşıyan yeni anakartı, bellek kullanımına yönelik esnek tasarımı ile dikkat çekecek gibi görünüyor. Üzerinde dört adet DIMM slotu bulunan anakart, DDR3 veya DDR2 belleklerle kullanılabiliyor. Çift DDR3 slotu üzerinden 4GB'a kadar 1333MHz bellek desteği sunan anakart diğer iki DIMM slotunda ise 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunuyor.

Intel'in P45+ICH10 yonga setini temel alan anakart ile LGA775 formundaki tek, çift ve dört çekirdekli Intel işlemcileri kullanabilmek mümkün. Pasif soğutma ile desteklenen ATX formundaki anakart üzerinde bir adet PCIe x16, iki adet PCIe x1 ve üç adet te geleneksel PCI slotu bulunuyor. Farklı RAID konfigürasyonlarıyla uyumlu 6 adet SATA-II konnektörüne yer verilen TP45E Combo üzerinde ayrıca 6 kanal yüksek tanımlı ses desteği, Gigabit Ethernet ve 6x USB 2.0 portu gibi özelliklere de yer verilmiş.

Profesyonel kullanıcılar için kart üstü güç ve reset butonlarına da sahip olan kombo bellek desteği sunan Biostar TP45E Combo için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Sade ve kaliteli anakart yapmış Biostar fakat bence kombo bellek olayı bence mantıksız ve gereksiz.
  • CF desteğide olsaydı daha iyi olurdu.Ayrıca ram slotları toplamda 6 adet , en az 8 gb ye kadar DDR3 destekli olması geleceğe daha iyi yatırımı olan bir anakart olmasını sağlardı.
    Baskı devresi ve slot renkleri göze hoş geliyor fakat güney köprüsü biraz daha aşağıda olmalıymış.Ayrıca pata girişi anakarta dikey ve kenarda konumlandırılsa kasa içi daha derli toplu gözükmesi sağlanırdı.

DDR2 ve 3 combo anakartlar bir süredir piyasada yoktu.En azından Türkiye piyasasında pek görmüyorum.
    İki ram çeşidinede destek vermesi ileriye dönük sistem toplama meraklıları için daha ideal gelecektir.

Fiyatı 250 tl yi geçmemesi gerektiğini düşünüyorum ayrıca.

Ekran kartı slotunun hemen üstüde erkek molex girişine benzeyen neyin nesidir anlayamadım.Bilen var mı?
  • ben 6 adet ram slotu goremedım
  • ddr2 ve ddr3 destekleyen anakartların taliplileri sistem değiştirirken mevcut ddr2 lerinden vazgeçmek istemeyenler veya parasını şimdilik ram e harcamak istemeyenler, yoksa tamamen yeni toplayacaklar ddr3 tercih ediyorlar genelde
  • sade ama işlevselliği fazla gibi.Caf caf yok fazla
  • 4gb ddr3 desteğinin mantığı ne..4gb ddr2 alırsın kapanır konu..madem ddr3 desteği verdin bari 8gb falan ver
  • Gayet gereksiz... Yapıyorsun madem, bir de CF desteklisini yap....
  • one ya öle p35ds3r nin aynısı bi chipseti p45
  • Farklı altarnetiflerle müşteri çekme çabası. Bence tutmaz bu ama.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.