Şimdi Ara

Athlon X2 7850 Black Edition için bekleyiş sona eriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performans tutkunları ve hız aşırtma meraklıları için hazırladığı Phenom II X4 955 Black Edition modelini geçtiğimzi günlerde kullanıma sunan AMD çift çekirdekli işlemci gamı da yeni bir model ile genişletmeye hazırlanıyor. Çarpan kilidi açık olarak gelen Athlon X2 7750 Black Edition ile ilgili fiyat segmentinde ses getirmeyi başaran firma, 2.8GHz'de çalışan Athlon X2 7850 Black Edition modelini Radeon HD 4770 modeliyle birlikte yarın lanse etmeye hazırlanıyor.

65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, Kuma tabanlı ve çift çekirdekli işlemci, 95 Watt'lık ısıl güç tasarımına sahip. Seviye 2 bellek kapasitesi 1MB (2x 512Kb) olarak belirlenen işlemci aynı zamanda 2MB büyüklüğünde seviye 3 bellekle donatılmış durumda. Çarpan kilidi açık olduğu için hız aşırtma konusunda da iddialı olan ve standart soğutucusu ile 3GHz üstü hızlara ulaşması beklenen Athlon X2 7850 Black Edition'ın 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli son "Kuma" olması bekleniyor.

Athlon X2 7850 Black Edition, Avrupa fiyat listelerine yaklaşık 72 Avro'luk fiyatla giriş yapmaya başladı.

• iki gün önce ofis işlerim amd 7750 aldım.asal sayı testinde E2160 ın bayağı bi gerisinde kaldı.hayret ettim.tam bir hayal kırıklığı oldu. bu arada üzerindeki fan pek işe yaramaz. evde kullandığım amd 6000 in fanı yanında bu basit kalıyo.
  • Süper pi de de çok başarılı değil AMD işlemciler ama bu bir kıstas değil. Winzip deneyin 2160 ile bakalım fark olacak mı? Tabi winzip de kıstas değil.

Ürün gamının genişletmesi gerekiyor AMD'nin. X4lere çok yüklendi bu seviyede çeşitlilik hiç yok.
  • Merhaba ben geçenlerde arkadaşın dzüstü bilgisayarına yükleme yaparken flaşh belleğimde asal sayı test programı vardı.Bu bilgisayar (T2550 veyahut başka) ama işlemcisi İntel 1.60 Ghz lik bi işlemci.Asal sayı testini 15 saniyede bitirdi şok oldum niyemi.Benim X3 720 33 saniyede bitiriyor.Şaşırmana gerek yok arkadaşım program intel destekli mimari test programı. kasma kendini Aldığın sistemi güle güle kullan..Hoşçakal
  • sağol arkadaşım.moral oldu bana. gerçi işlemcilerimden şikayetçi değilim ama e2160 dan bile geri kalıyosa (e2160 23sn amd7750 44sn)hata etmişim diye düşünmüştüm.
  • ben kendi X2 5200 ümün hiç tıkandığını ve bana cevap vermediğini görmedim. taki 7750 ve 7850 harikadır. testlerden çok kullanma zevki başkadır amd nin.
  • her neyse amd den şaşacak değiliz.
  • Bunun da 1-2 çekirdeğini açarız yine...
  • Bu işlemciyi bekleyen biri olduğunu düşünmüyorum.Zira bu işlemcininde çarpanı kırık bir işlemci olması sadece satış politikası olduğunu düşünüyorum.Ve ayrıca bunu almayı düşünen arkadaşlar gidip şu sıralar 130 TL den satılan 7750BE alabilirler.Aradaki fiyat farkını vermeye değmez.
  • Bu Kuma'nın da çekirdekleri açılabilirse AMD Phenom'larına kuma getirmiş olacak.
  • bu yorum güzeldi
  • Asal sayı testi nedir ya kim nerde kullanır ne işe yarar?????????????????????????????
  • SuperPI veya sayı hesaplayıcılar felan AMD için kıstas değil bence.
    SuperPI zaten tek çekirdek çalışıyor.

Standart genel testlerde AMDnin ezik bir yanı yok, hatta fiyatına göre Intel'den daha iyi. Birim fiyatta daha çok performans veriyor.

7750BE zaten şu an AMD'nin çok iddialı bir işlemcisi. 7850BE çıkartmaya niye ihtiyaç duydular anlamadım.
    200x13.5 zaten 7750BE, diğeri de 200x14 olacak. 7750BE alıp çarpanı 14e çektiğimizde direkt 7850BE oluyor.

Aceba bu 4 çekirdek açma ile ilgili bir işler mi çeviriyor AMD?
  • quote:

bu 4 çekirdek açma ile ilgili bir işler mi çeviriyor AMD?

/>
    lazerle kesilmemis edition diyorsun.
    />

ancak 7750'yi de lazerle kesmemisler ki acildi ama diyorsan ki bu acma isi kullanilir seviyede daha kolay olacak onu bilemem iste.ismi cikar bence oyle yaparsa o bir kere oldu am3 islemciler cikmadan bioslarini cikardilar bazi anakartlarda yanlis olmus ama bu alet yeni degil standart bioslarla filan zannetmiyorum acilacagini.

• 200x13.5 olarak çalışan işlemcim şu anda 200x15 ve son derece memnunum
    yeni model 200x14 de çalışacağı için ram böleni sorunu da yaratmayacaktır ve düz kullanıcılar için sistem hakimiyeti daha da kolaylaşacaktır.

asıl konu ise AMD nin 65nm üretim yapan fabrikaları artık konusunda tam anlamıyla uzmanlaşmış olmalı ve bunu enerji tüketime yansıtıp işlemcinin değerlerini düşürmeli

bunu 90nm 38watt x2 3800 lerde görmüştük bu modellerde tekrarlanması çok hoş olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: fz18

sağol arkadaşım.moral oldu bana. gerçi işlemcilerimden şikayetçi değilim ama e2160 dan bile geri kalıyosa (e2160 23sn amd7750 44sn)hata etmişim diye düşünmüştüm.

çok geri kalmış işlemci
    benim p4 2.8 im 26 saniyede tamamlamıştı asal testi
  • quote:

Orjinalden alıntı: hærun

quote:

Orjinalden alıntı: fz18

sağol arkadaşım.moral oldu bana. gerçi işlemcilerimden şikayetçi değilim ama e2160 dan bile geri kalıyosa (e2160 23sn amd7750 44sn)hata etmişim diye düşünmüştüm.

çok geri kalmış işlemci
    benim p4 2.8 im 26 saniyede tamamlamıştı asal testi

PI testlerine bakarsanız çok yanılırsınız.
    Amd nin C2D lerden en büyük avantajı bellek konrtolsüsü ve HT tur. Bunu da kullanırken farkedersiniz. Birden fazla işl ile uğraşıyorsanız AMD nin farkını görürsünüz.
    7750 yi E2160 ile asla kıyaslamayın. Arada dağlar kadar fark var.

• Süper piyi test kabul ediyorsanız everestin bellek gecikme testinide dikkate alın
  • quote:

Orjinalden alıntı: yc#1

Bu Kuma'nın da çekirdekleri açılabilirse AMD Phenom'larına kuma getirmiş olacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: .: mds :.

quote:

Orjinalden alıntı: yc#1

Bu Kuma'nın da çekirdekleri açılabilirse AMD Phenom'larına kuma getirmiş olacak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.