- x
%100 Sinek kaydı traş makinası??
29 Cevap11638 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

198 Mesaj
27 Nisan 2009; 0:41:12 

Arkadaşlar merhaba..4 senedir Philips Cool Skin kullanıyorum.
0

Ne tahriş yaptı şuana kadar,ne kanatma,ne de donanımsal bir arıza.Gerçekten kaliteli demek bu olsa gerek.
Ancak benim sakallarım çok çabuk çıkıyor ve bende sakallı olmayı hiç ama hiç sevmiyorum.Traş olduktan sonra ertesi gün elimi değdirince kılların çıktığını hissedebiliyorum.
Sorum şu ki: Cool Skin çok kısa kıllarda bebeksi pürüssüzlük yapmıyor.1-2 gün uzadıktan sonra ancak sinek kaydı yapabiliyor.
Eğer piyasada ertesi gün çıkan kılları bile jilet gibi sinek kaydı yapabilen makina varsa makinamı değiştirmeyi düşünüyorum.
Philips'den pek vazgeçmek de istemiyorum açıkçası.

Philips Arcitec http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/RQ1075_21-GAL-global?wid=430&hei=430&$jpglarge$ bu istedeğim yakınlığı sağlayabilirmi
yada Philips 8270-8290-8240???

Arkadaşlar diğer özellikleri(şarj,kıl haznesi...) benim için pek önemli değil açıkcası..Sadece mükkemmel yakınlığı sağlasın.

Yorumlarınızı bekliyorum :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

198 Mesaj
28 Nisan 2009; 12:02:31 

limse cevap yazmıyor :(

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

51 Mesaj
28 Nisan 2009; 17:20:08 

198 Mesaj
29 Nisan 2009; 22:13:08 

hocam inceledim orayı..o konun suyu çıkmış.. daha özel bir bilgi almak istiyordum...

1612 Mesaj
30 Nisan 2009; 0:20:54 

Braun cruzer 4

5502 Mesaj
30 Nisan 2009; 1:07:57 

aynen öğle bu işte B R A U N

51 Mesaj
30 Nisan 2009; 16:23:33 

benim oda arkadaşım philips coolskin in bir modelini kullanıyordu fakat memnun değildi.
yüzünde yanma olduğundan bahsediyordu.
benim tavsiyemle elektroworld den panasonic 8807 aldı ve ilk traş sonrası söyledikleri:
makine kendi kendi kendine traş ediyor
öncekinde bastırdığı halde düzgün almadığını ve yüzünün yandığını,bunda hiç bastırmadığını ve hiç yanma olmadığını söyledi.
fakat makine işi kişiden kişiye değişir.

888 Mesaj
1 Mayıs 2009; 13:17:53 

Bende senin gibi yaklaşık 5 yıldır Cool Skin kullanıyorum,hemen hergün traş oluyorum ve gerçekten jiletten sonra büyük rahatlık.Daha 1 kez bile çelik başlıklarını değiştirmedim ve nivea tüpünüde kullanmıyorum.Ama yine de daha iyisi rahatı varsa bende geçmek isterim.Bu yönde yaptığım araştırmalar sonucu Panasonic ES 8243'ü ciddi ciddi düşünmeye başladım.Çünkü bizim gibi Cool Skin den geçenler de bu aleti çok övüyor.

5029 Mesaj
1 Mayıs 2009; 17:07:05 

2.5 yıdır ben de HQ 6707 modelini kullanıyorum, jalli traş hikaye zaten, kılı yüzüne yapıştırıyo başka bişeye yaramıyor.
Yanında gelen ilk tüpü bile bitirmedim.
Makina iyi ama benim gibi boyun bölgesinde ters sakalı olanlarda tahriş yapıyor, bazılarını da almıyor, o yüzden ben her traştan sonra kuru jiletle o bölgelerin üstünden geçiyorum.
Panasonic bu konuda nasıl bilmiyorum ama övenler çok, varsa bu kadar öven vardır bi hikmeti.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1696 Mesaj
2 Mayıs 2009; 11:53:26 

panasonic ler bu konuda az bilinen ama filips ve brauna göre daha iyi sonuçlar veren makineler...
bu kremli kullanılan makineler para tuzağı.

2323 Mesaj
2 Mayıs 2009; 14:35:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

panasonic ler bu konuda az bilinen ama filips ve brauna göre daha iyi sonuçlar veren makineler...
bu kremli kullanılan makineler para tuzağı.

Evet panasonic çok kaliteli bu konuda ama az biliniyor.Fiyatı bence türkiyede yüksek.Bu yüzdende çok kullanıcısı yok.Ben senelerdir panasonic kullanıyorum.4-5 günlük sakalıda alıyor ve sinek kaydıyı bu makinayla yapabiliyorum.Bu aralar makinamı degiştirmeyi düşünüyorum.Es 8243 çok çok iyi yorumlar aldı.Almayı düşünüyorum.

198 Mesaj
10 Mayıs 2009; 19:35:46 

quote:

Orjinalden alıntı: loko

Evet panasonic çok kaliteli bu konuda ama az biliniyor.Fiyatı bence türkiyede yüksek.Bu yüzdende çok kullanıcısı yok.Ben senelerdir panasonic kullanıyorum.4-5 günlük sakalıda alıyor ve sinek kaydıyı bu makinayla yapabiliyorum.Bu aralar makinamı degiştirmeyi düşünüyorum.Es 8243 çok çok iyi yorumlar aldı.Almayı düşünüyorum.

dostum artık bu kadar övgüden sonra bende panasoncic 8243 alacağm gibi gözüküor. Mesela 8243 ile 1günlük sakalı tıraş ettikten sonra elimizi yüzümüze değdirdiğimizde pürüssüz(jilet gibi) hissedebiliyormuyuz? yoksa hafiften elimizle dokununca sakalları hissediyormuyuz??

198 Mesaj
13 Mayıs 2009; 1:17:26 

quote:

Orjinalden alıntı: secrethero89

dostum artık bu kadar övgüden sonra bende panasoncic 8243 alacağm gibi gözüküor. Mesela 8243 ile 1günlük sakalı tıraş ettikten sonra elimizi yüzümüze değdirdiğimizde pürüssüz(jilet gibi) hissedebiliyormuyuz? yoksa hafiften elimizle dokununca sakalları hissediyormuyuz??

cevap yok mu ya?? :(

2323 Mesaj
13 Mayıs 2009; 2:13:33 

quote:

Orjinalden alıntı: secrethero89

cevap yok mu ya?? :(

daha almadımki bem 8243 ü.yoksa cevab yazardım.

618 Mesaj
13 Mayıs 2009; 10:33:10 

@secrethero89;
Dostum soruna cevap vereyim: ES8243 te dikkat ettiysen 4 başlık var. Zaten bu özelliği ile Dünyada ve tıraş makinesi sanayiinde tektir. Bu dörtlü başlık sisteminde yakından bakarsanız baştan ikinci eleğin varlığını görürsünüz. Bu elek, finishing foil olarak tasarlanmıştır, yani normal eleklerin kalınlığı 60 mikron iken bu elek 41 mikron kalınlığındadır ve yüzdeki kesmesi zor olan sakalları bu elek keserek işi halleder. Özetle 1 günlük sakalı bile tıraş ettiğinde elinle yüzündeki pürüzsüzlüğü anlarsın Umarım yardımcı olabilmişimdir.

198 Mesaj
15 Mayıs 2009; 21:14:51 

quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

@secrethero89;
Dostum soruna cevap vereyim: ES8243 te dikkat ettiysen 4 başlık var. Zaten bu özelliği ile Dünyada ve tıraş makinesi sanayiinde tektir. Bu dörtlü başlık sisteminde yakından bakarsanız baştan ikinci eleğin varlığını görürsünüz. Bu elek, finishing foil olarak tasarlanmıştır, yani normal eleklerin kalınlığı 60 mikron iken bu elek 41 mikron kalınlığındadır ve yüzdeki kesmesi zor olan sakalları bu elek keserek işi halleder. Özetle 1 günlük sakalı bile tıraş ettiğinde elinle yüzündeki pürüzsüzlüğü anlarsın Umarım yardımcı olabilmişimdir.

çok teşekkürler dostum yardımın için

198 Mesaj
15 Mayıs 2009; 23:46:02 

quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

@secrethero89;

dostum ya bide birşey sorucam.Ben hiç yüzüme jilet değdirmedim sert ve sık çıkmasın diye.Bu jilet etkisi yapmaz inşallah.Cool Skin hiç "çivi gibi" sakal çıkarttırmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secrethero89 -- 15 Mayıs 2009; 23:47:13 >

5029 Mesaj
16 Mayıs 2009; 0:14:59 

Sakalın sert olacaksa olur zaten, ben yıllardır jiletle oluyodum, son 2 yıldır makine ile oluyorum herhangi bir değişiklik hissetmedim yumuşaklığında.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

6158 Mesaj
23 Eylül 2013; 22:01:02 

HORT! Yeni konu açmaya üşendim var olandan devam edelim.

Ben de sinek kaydı tıraşı veya buna yakın sonuçlar veren fiyat/performans tıraş makinesi arıyorum. Var mıdır önerebileceğiniz marka-model makineler?

@MACH25 @loko @albati @Qantas

Bu mesajda bahsedilenler: @loko, @albati, @Qantas, @MACH25 Bu mesaja 1 cevap geldi.

5029 Mesaj
23 Eylül 2013; 23:00:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

HORT! Yeni konu açmaya üşendim var olandan devam edelim.

Ben de sinek kaydı tıraşı veya buna yakın sonuçlar veren fiyat/performans tıraş makinesi arıyorum. Var mıdır önerebileceğiniz marka-model makineler?

@MACH25 @loko @albati @Qantas

Şu an philips RQ1250 kullanıyorum, çok memnunum, hafta içi hergün traş oluyorum, 1 ay gidiyor şarjı.
Pek f/p sayılmaz ama, en az 5 yıl kullandığımızı varsayarsak yüksek sayılmaz fiyatı.

Sistemin ev hali

122 Mesaj
29 Temmuz 2014; 0:33:16 

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Şu an philips RQ1250 kullanıyorum, çok memnunum, hafta içi hergün traş oluyorum, 1 ay gidiyor şarjı.
Pek f/p sayılmaz ama, en az 5 yıl kullandığımızı varsayarsak yüksek sayılmaz fiyatı.

Hocam seni tebrik ederim yaw 2009 da bu konuya cevap yazmışın 2013 te hortlanmış üşenmeden girip cevap yazmışın.Sendeki istikrar bizim ekonomide olsa amerikaya kafa tutardık Bende hortlatıp bi tavsiye istiyim senden 50-100 tl arası sinekkaydı yapıcak alete ihtiyaç var:) 2 gün üst üste traş olup 2 gün olmuyorum sadece sakal traşı için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unbastik -- 29 Temmuz 2014; 0:36:54 >

Bu mesajda bahsedilenler: @albati Bu mesaja 1 cevap geldi.

5029 Mesaj
29 Temmuz 2014; 0:41:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Unbastik

Hocam seni tebrik ederim yaw 2009 da bu konuya cevap yazmışın 2013 te hortlanmış üşenmeden girip cevap yazmışın.Sendeki istikrar bizim ekonomide olsa amerikaya kafa tutardık Bende hortlatıp bi tavsiye istiyim senden 50-100 tl arası sinekkaydı yapıcak alete ihtiyaç var:) 2 gün üst üste traş olup 2 gün olmuyorum sadece sakal traşı için

Valla açıkçası o aralıkta sinek kaydı makine hayal olur. Sakalın sert ve ters değilse Philips ya da Panasonic in 150 tl civarlarındaki makinelerinden alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sistemin ev hali

122 Mesaj
29 Temmuz 2014; 0:44:59 

Hocam senin gibi karşıyakalı zengin değilizki 450 liraya alet alalım fakir balçovalıyız napıcan sakal sert değil ama ters özellikle boyun altı.Aslında tam sinekkaydı olmasada olur memurum kimse sinekkaydı olmasına pek önem vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unbastik -- 29 Temmuz 2014; 0:46:33 >

Bu mesajda bahsedilenler: @albati Bu mesaja 1 cevap geldi.

5029 Mesaj
29 Temmuz 2014; 0:51:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Unbastik

Hocam senin gibi karşıyakalı zengin değilizki 450 liraya alet alalım fakir balçovalıyız napıcan sakal sert değil ama ters özellikle boyun altı.Aslında tam sinekkaydı olmasada olur memurum kimse sinekkaydı olmasına pek önem vermiyor.

Biz Örnekköy çocuğuyuz
Şaka, ama orda çalışıyorum
Bir makineyi ortalama 5 sene kullandığını düşünürsen çok değil aslında. Mach 3 kullansan belki aynı paraya gelir. Hem memursan al taksitle gitsin, biz de memuruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sistemin ev hali

279 Mesaj
31 Temmuz 2014; 14:27:24 

panasonic'ten başka ürüne para vermeyin paranız çöpe gitmesin adamlar işi biliyor özellikle çin değilde japan üretimi olanı alın 1 örnek vereyim panasonic es 8243 al keyfine bak uzun yıllar. gerisi hikaye..

609 Mesaj
31 Temmuz 2014; 22:01:38 

Tavsiyelere devam.

9 Mesaj
11 Ağustos 2014; 22:20:46 

madem konu hortlamış bende yazayım

bende max 100 tl olan bi makine arıyorum sadece sakal için güzel temiz bi kullanım istiyorum 5 dk de işimi bitireyim şuan remington un bi ürününü kullşanıyorum 40 tl ye almıştım ama gerçekten berbat sakalları kesmek için çok uğraşıyorum önerileriniz nelerdir

1697 Mesaj
3 Eylül 2014; 8:25:33 

Kablolu kullanım sorun olmaz dersen

http://www.markadayim.c...?show=urundetay&pid=210

R 1 3 5 
╚╬╬╣ 
   2 4 6

618 Mesaj
5 Eylül 2014; 11:14:10 

quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

panasonic'ten başka ürüne para vermeyin paranız çöpe gitmesin adamlar işi biliyor özellikle çin değilde japan üretimi olanı alın 1 örnek vereyim panasonic es 8243 al keyfine bak uzun yıllar. gerisi hikaye..

Arkadaş haklı. Şu anda indirimde bir modeli de var.RT53 . Kullanıyorum ve ne alacağını bilmeyen herkese tavsiye ederim. Deyim yerinde ise Mercedes gibi bir ürün. Paranızın tam karşılığı demiyorum. Bilakis, fazlası...
Zira, bu para ile Braunda, Philipste alacağınız ürün spesifikasyon olarak yarı seviyede.
http://www.morhipo.com/...44349/detay?q=panasonic

279 Mesaj
5 Eylül 2014; 22:35:24 

quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Arkadaş haklı. Şu anda indirimde bir modeli de var.RT53 . Kullanıyorum ve ne alacağını bilmeyen herkese tavsiye ederim. Deyim yerinde ise Mercedes gibi bir ürün. Paranızın tam karşılığı demiyorum. Bilakis, fazlası...
Zira, bu para ile Braunda, Philipste alacağınız ürün spesifikasyon olarak yarı seviyede.
http://www.morhipo.com/...44349/detay?q=panasonic

Arkadaşlar yurtdışından ebay üzerinden getirirseniz ucuza halledersiniz ben bir kaç tane getirmiştim.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.398