Şimdi Ara

Nvidia GT300; DirectX 11 destekli GPU, Ekim ayında gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde GeForce GTX 275 modelini kullanıma sunan Nvidia'nın GT300 kod adını taşıyan yeni nesil grafik işlem birimi hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Tasarım çalışmalarının Haziran ayında tamamlanacağı belirtilen GT300 GPU'sunun hacimli üretimine ise Ekim ayında başlanacağı belirtiliyor. Geçtiğimzi günlerde GeForce GTX 275 modelini duyuran ve önümüdeki ay içerisinde tek PCB'li GeForce GTX 295 modelini pazara sunması beklenen Nvidia'nın yüksek performans segmenti için GT300 GPU'sunun pazara sürüleceği tarihie kadar GeForce GTX 295 üstü bir model hazırlaması beklenmiyor.

Henüz detaylı özellikleri hakkında somut veriler gün ışığına çıkmış olmasa da Nvidia'nın yüksek performans segmenti için hazırladığı GT300 GPU'su, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanacak ve DirectX 11 desteği de sunacak. CUDA ve PhsyX teknolojilerine yönelik olarak ciddi geliştirmelerin yapılacağı belirtilen GT300 GPU'sunun yeni üretim teknolojisi sayesinde GT200b GPU'suna kıyasla daha az ısınması ve daha yüksek performans sunması ön görülüyor. Tabii Nvidia'nın GT300 GPU'suyla muhtemelen eş zamanlı olarak AMD-ATi, RV870 hemen ardından ise Intel merakla beklenen Larrabee GPU'sunu duyuracak.

• 2009 un sonları bayağı zor geçicek
  • Gelsin bakalim ama bu sefer oyun performansini gormeden hicbir dx11 karta para vermem .....

Dx11 oyunlar cikar performanslari iyi olursa dx10 daki gibi yan yatirmazlar bizi kartlari yenileriz ozaman !!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrMhMt

Gelsin bakalim ama bu sefer oyun performansini gormeden hicbir dx11 karta para vermem .....

Dx11 oyunlar cikar performanslari iyi olursa dx10 daki gibi yan yatirmazlar bizi kartlari yenileriz ozaman !!!!

+1907

millet eskiden x1950 lerden daha iyi olucak dx10 diye 8600gt falan aldılar görduk hallerini 8600gt den sonra 4 kart deiştirdi millet dx10 oyun hala yok nerdeyse
  • 5870 X4 merakla bekliyorum AMD nin küçük ejderi.
  • ekimden sonra bayram var desenize..
  • Larrabee'den fazla birşey beklemiyorum gt300 ve rv870 güzel olucaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Nisan 2009; 11:44:22 >
  • İnşallah bu da GTX295 gibi bir mahallenin haftalık gideri kadar pahalı olmaz.NM küçüldükçe maliyet azalır derler ama kullanıcıya nedense yansıtamazlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

İnşallah bu da GTX295 gibi bir mahallenin haftalık gideri kadar pahalı olmaz.NM küçüldükçe maliyet azalır derler ama kullanıcıya nedense yansıtamazlar.

Aynı yapıya sahip bir kart nm'si küçüldükçe maliyeti düşer. GTX285 mesela aynı kartın 40nm'si çıksa maliyet düşer ama adamlar hem nm düşürüp hemde özelliklerini hayvani şekilde arttırdıkları için fiyat dengeleniyor. Yanlış şekilde düşünmemek lazım o yüzden...
  • GT300 serisi iş yapacakmı göreceğiz
  • Ekran kartında devrim gibi bir şey olur GT300 gelirse
  • bende bunu anlamıyorum DirectX 10 adam gibi çalıştırdık daaaaa birde 11 çıkacakmış walla ben 10 çok farklı birşey sunacağını zannetmiyorum 9dan 10a geçiş gibi büyük bir fark olmayacak
  • 9dan 10'a geçerken büyük fark mı oldu? 8den 9'a geçerken demek istedin sanırım.
  • Her nekadar ıntel ekran kartları konusunda ıyı olmasa soyle bırseyler duymustum.dx11 ıle bırlıkte oyunlar vıdeo gıbı olucak.ıslemcı uzerınden bır takım olaylar meydana gelcekmıs.Belkı ıntelde dx11 ıle devreye gırer dıye dusunuyorum az bır olasılık olsada.Ilk cıkan ekran kartı dx11 ıcın fıyasko olcagı kanısındaym.Ama bu dx11 kartlar dx10 ve 9 da baya bır performans sergılıyecektır.Dx11 ı dx10 la kıyaslamamak lazım.Dx9 la dx10 arasında cıdden buyuk bır fark var goruntu olarak.Tabı uygulaması pek yok nedenı vistanın tutulmaması.ama dx11 win7 ıle bırlıkte gelıyor ve oldukca saglam olucaga benzıor.dx9 ıle dx10 arasında kı fark dx10 ıle dx11 arasında kı farktan daha az olucaktır.buna emınım.
  • bakıcaz ve görecez gt300ü
  • ya bn haziranda kasamı yeniden toplıycam ekran karım zotac gtx295'i alcaktım ama ekime kadar bekleyip yeni çıkacak dx11 kartlardanmı alsam acaba
  • DX10 nanesini yedik bi de bu gelsin bakalım...

Herkes istediğini söylesin, millet yine sentetik testleri görüce saldıracaktır kartlara! Ben şimdilik dx9 ile mutlu mesut yaşıyorum...

Buarada söylemeyi unuttum, ati'den beklentim büyük! hd2xxx serisine kadar her zaman performans liderliğine oynayan firma ati oldu, amd satın alınca mühendislerin çoğu fusion projesi için çalışıyor dendi ve vasat bir kart olan hd2900xt çıktı ortaya. hd3xxx ile de durumu kurtaramadı ama biraz doğru yolu buldu. Hd4xxx serisi ile yine bombayı patlattı, tahminen hd5xxx serisi için de sağlam işler yapacaktır ati. Tek gpu ile performans liderliğine gitmez ama tek gpu'su bile sağlam olacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 19 Nisan 2009; 16:37:17 >

• acaba sıradadaha neler var
  • Bunlarda ne yapıcağını şaştı. DirectX 11 le birlikde pixel Shader 5.0 da gelicekdir

haber için teşekkürler fx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 19 Nisan 2009; 16:43:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamad

Tek gpu ile performans liderliğine gitmez ama tek gpu'su bile sağlam olacaktır diye düşünüyorum.

4 serisinin yaptığı şey buydu zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.