Şimdi Ara

AMD'nin en hızlı işlemcisi listelerde; Phenom II X4 955

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
4.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin bu ayın sonuna doğru lanse etmeyi planladığı Phenom II X4 955 işlemcisi listelerde görünmeye başladı. Firmanın 3.2GHz'de çalışan yeni işlemcisi hem spesifik olarak Soket AM3 ailesinin hem de AMD'nin bugüne kadar hazırladığı en hızlı masaüstü işlemci olması bekleniyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Phenom II X4 955, X4 serisinin diğer üyeleri gibi dört çekirdekli tasarıma sahip. Soket AM3 formunda olan ve DDR3 bellek desteği sunan işlemci, Soket AM2+ anakartlarda DDR2 belleklerle de kullanılabilecek.

8MB bellek kapasitesine ve 125 Watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan Phenom II X4 955'in performans anlamında Intel'in Core i7 965 ve yakında pazara giriş yapacağı düşünülen Coe i7 975 modellerini geride bırakması beklenmese de fiyat/performans başarımı ve geriye doğru uyumluluk/toplam geçiş maliyeti gibi konularda rakiplerine zorlu anlar yaşatması bekleniyor. AMD'nin 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı en hızlı masaüstü işlemci olan Phenom II X4 955, listelerde yaklaşık 324$ seviyesinden görünmeye başladı.

• black edition adı ve özelliklerinde olmayacaktı sanırım bu işlemci?

edit: satış linki verdiğiniz yerde black yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huxi20 -- 14 Nisan 2009; 22:13:45 >
  • bence amd yol haritasına göre yol alırsa yine kötü sayılır bence,bazı hedeflerini erkene alsa iyi olur gibime geliyor
  • 125 Watt'lık ısıl güç tasarımı mı peeehhhh...
  • 3.2 ghz baya iyiymiş.Phenom II lerde baya iyi çıktılar bakalım bu neler yapıcak ama 125w çok olmuş ya 90w seviyesine çeksinler artık :)
  • core i7 ve bu suan icin gereksiz q9550 alayina gider
  • Hızını artırıp tdp düşürsünler yani..İnsanlara yaranmak da zor oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m

Hızını artırıp tdp düşürsünler yani..İnsanlara yaranmak da zor oluyor.

Aynen kardeş ! Birşey beğendirmek güç bu devirde.

Şahsen benim sabırsızlıkla beklediğim bir işlemciydi, eccük pahalı emme,elbet biraz iner...
  • fiyatı uygun olursa çok tutulur bu amd nin agresif bi fiyat politikası yapması lazım..böyle bi durumda inteli zor günler bekler buda bize yarar..
  • athlonlar dahamı hızlı olacak ?
  • athlon X4, phonemX4 hangisi hızlı olacak biri cevaplayabilir mi??

955 ile neyine limitine gelmiş oluyor?açıklarsanız şahsım adına mutlu olacağım
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

athlonlar dahamı hızlı olacak ?

aynı soru?
  • athlonlarda l3 cache bellek olmayacak ve biraz daha düşük olacak (maliyet odaklı) diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

quote:

Orjinalden alıntı: fatihcanery

bence amd yol haritasına göre yol alırsa yine kötü sayılır bence,bazı hedeflerini erkene alsa iyi olur gibime geliyor

AMD'nin tanıtım etkinlikleri kapsamında, 1 İngiliz, 1 Alman, 1 Fransız ve 1 Türk genci (Temel) AMD tesislerini gezme ve inceleme fırsatı bulmuş.

Yaklaşık bir yıldır AMD CEO'su ve aynı zamanda İşlemci Tasarım Mühendisi olan Dirk Meyer talihli gençlere bulundukları tesisi gezdirmeye başlamış.

- İngiliz genç, önümüzdeki yıllarda çıkacak olan Bulldozer İşlemcisini sormuş. Meyer cevaplamış.

- Alman genç, AMD'nin Almanya'da yeni fabrika açıp açmayacağını ve mevcut fabrikaların yenileme çalışmalarını sormuş. Meyer cevaplamış.

- Fransız genç, Multimedya merakı olmasının da etkisiyle yine önümüzdeki yıllarda çıkacak olan Fusion İşlemcilerini sormuş. Meyer cevaplamış.

- Türk genci Temel, çok sabırsız biri olduğu için diğerlerinin aksine soru sormayıp; "Rakibiniz karşısında (Intel) bazı konularda geridesiniz, böyle olmuyor ama" deyip Meyer'e fırçayı basmış. Meyer diyecek birşey bulamayıp apışıp kalmış.

Şaka yollu cevaplayayım dedim, bakalım tepkiniz nasıl olacak

AMD, X4 955 ile 2009 sezonunun limitine gelmiş oluyor. Sıra önümüzdeki aylarda çıkacak olan Athlon X4, Athlon X3 ve yeni Athlon X2'lerde.

türkün farkı işte

• bence amd intele hızlı işlemçilerde hızla değilde fiyatla bir ders verse iyi olacak ama nerde...
  • athlonlar 3 ler olmadığı için daha az ısınıp daha fazla gaz yiyebilirler.. :s
  • I7 965,975 ile kıyaslanamayacak fiyat avantajına sahip.
    DDR3 ile DDR2 ye göre %5 lik bir artış da sağlanacağı için PII 955 çok güzel bir seçim olacaktır.
  • @Epirus

bizim öyle anladığımız yok,farkındaysan bizden önce yazılan mesajda sıra athlon serisinde denilince birden böyle bir soru oluştu kafalarda ve doğal olarak bunu sordukcevap içinde ayrıca teşekkür ederim
  • Epirus hocam bişey sorsam, şimdi bu yeni athlonların(x2) phenom mimarisinden geldiği kesin mi.Yani bana öyle geliyorki bildiğimiz windsor çekirdekli 2mb athloanların 45nm lik hali gibi duruyor.Phenom olması daha iyi ve mantıklı tabi de, ben sağlıklı bir bilgi bulamadım.Bi tek bu propuslar için L3 olmayan phenom dedilerdi.
  • 45nm üretim sürecine girmiş işlemcilerde genelde eskiyi olduğu gibi kullanmazlar. Yani 45nm Athlon X2 serisi yüksek ihtimalle yeni seri olacak. Bir takım iyileştirmelerle gelirler. Dikkat ederseniz Epirus tarafından yollanmış yukarıdaki yol haritasında bir takım farklılıkları var. HT3 mesela. TDP değerleri ne kadar olur kestiremiyorum ama öngörüm nispeten daha düşük olacağı yönünde. Ayrıca DDR3 denetçilerine sahipler. Yani şu anda görünüşe göre Windsor çekirdeklerinin 45nm yapılmış hali değiller...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.