Epson yazıcı kafası
36 Cevap13904 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1965 Mesaj
14 Nisan 2009; 21:43:08 

Benim epson dx4850 yazıcım var bir zamanlar aldığım muadil bir kartuş yüzünden yazıcı kafasında tıkanıklık var. Kafa tıkandıktan sonra 3 kere daha orjinal kartuş kullandım, şuanda da DMBS (Devamı Mürekkep Besleme Sistemi) kullanıyorum. Fotoğraf yazdırmak istediğimde resimdeki yatay çizgiler dikkatimi çekti. Ne yaptıysam kafadaki o tıkanıklığı açamadım. Dolma kalemler için olan mürekkep çözücü vardı evde yazıcı kafasına onu bile pompaladım ama banamısın demedi hala tıkalı. Ne yapabilirim internette yazıcı kafası ayrıca satılıyou diye baktım göremedim. Bu konuda yardımlarınızı acilen bekliyorum.

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

1965 Mesaj
14 Nisan 2009; 21:59:39 

Yokmu bir yardımsever

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

475 Mesaj
9 Haziran 2009; 16:54:54 

Şu an aynı sorundan bende müzdaripim.

Epson DX7450 model yazıcımın Magenta Rengi bir çizik olsun yazmıyor. Dolum seti kullandığımdan beri bu oluyor. Nasıl çözerimin cevabını bulamadım. Kolanya pompaladım açılmadı.

Bir keresinde servise gitmişti olmuştu ve gelmişti. Onlar nasıl yaptılar bilmiyorum. Bilen varsa ve pratik bir şeyse yapabilirim.

...::Genç, İnancı ve İdealleri Uğruna Fedakarlık Yapabilmelidir::...
"Dünyada kusursuz iki insan vardır. Biri ölmüştür, biride doğmamıştır." (Çin Atasözü)"

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Haziran 2009; 16:57:26 

FX-1170 modelde türkçe karakterli yazmıyor bana da yardımcı olabilecek birileri varsa memnun olurum

475 Mesaj
9 Haziran 2009; 17:09:52 

quote:

FX-1170 modelde türkçe karakterli yazmıyor bana da yardımcı olabilecek birileri varsa memnun olurum

Türkçe karakterli yazmamsının sebebi yazılımsal bir olay.

Bu arada Kafa temizliği hakkında Epson sitesinde sıradan olan şeyler var.
http://support.epson-eu...htm#s-00900-00200-00400

"Dünyada kusursuz iki insan vardır. Biri ölmüştür, biride doğmamıştır." (Çin Atasözü)"

475 Mesaj
9 Haziran 2009; 17:14:07 

Hangi işletim sistemi kullanıyorsunuz?

Daha doğrusu çıktıyı almak istediğiniz ortam Windows ortamımı, Dos ortamımı, Linux mu?

475 Mesaj
9 Haziran 2009; 17:17:59 

Bu sitede EPSON FX-870/1170 başlığı altında sorununu çözebilirsin.

http://www.printer.com....?do=dynamic/view&pid=15

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Haziran 2009; 17:18:39 

Xp hocam.Pc 850 gözüküyor printerde ancak Pc 857 de olması lazımmış.Programmış sanırım bu printerda olan.

131 Mesaj
9 Haziran 2009; 17:19:07 

başlık sakat

385 Mesaj
9 Haziran 2009; 19:02:22 

quote:

Orjinalden alıntı: HepYek

Şu an aynı sorundan bende müzdaripim.

Epson DX7450 model yazıcımın Magenta Rengi bir çizik olsun yazmıyor. Dolum seti kullandığımdan beri bu oluyor. Nasıl çözerimin cevabını bulamadım. Kolanya pompaladım açılmadı.

Bir keresinde servise gitmişti olmuştu ve gelmişti. Onlar nasıl yaptılar bilmiyorum. Bilen varsa ve pratik bir şeyse yapabilirim.

hocam senin yazıcı kafasına fiziksel müdahale etme vaktin gelmiş.Çünkü yazıcıda bulunan magentanın bulunduğu bölüm ağız kısmı tıkanmış gidere bilmek için
Bunu da magentanın bulunduğu bölüme şu telefonkabloları varya onldan 30 cm kadar kes içindeki telleri çıkart sana lazım olan dış kısmı yazıcının magentanın bulunduğu bölüme tak diğer ucunada şırıgayı tak şırıngayla içine kartuş açıcı sıvılar var alkollü dür bunlar yoksa kolanya bas daha kuvvetli sıvılar zarar verirmi bilmiyorum. Zaten sende farkedeceksin çok zor gidecek belki de hiç gitmeyecek off çok pis bi durum ben açmıştım ama bu seferde kartuştan mürekkebi emmiyordu yazıcı ne kadar lanet bir mürekkeptir bu magenta yaa bende de sorun bu renkteydi ben enson açtığımda şu yağ çözücüleri kullanmıştım çok kolay açmıştı acaba o mu bozdu benim bu maagentanın bulunduğu bölümü çünkü kartuştan emmiyordu mürekkebi

ALLAH kolaylık versin resim basmayacaksan o kadarda kafanı takma resim basarsanda resim yeşilimsi çıkıyor malesef

163 Mesaj
11 Haziran 2009; 13:44:11 

hocam akv hava hortumlarından tedarik ediniz (en yumuşak olanından

kartuşu taktığınız yuvaya hortumu, hortumun ucuna da şırıngayı

uygun çözücü basın

(camsil,kaynar su, cleaner solisyon, saf su, saf alkol vs)(kesinlikle çözücü solvent kullanmayın)

kafanın altına 1-2 kat peçete serin, akşamdan sabaha kalsın

3-5 sefer kafa temzileme yapın

çok kötü durumda ise 5-10 kez kafa temizleme yapın

temizlemeler arası nozzle chec ile kontrol edin.

epson photo 280 yazıcım 6 renk ciss sistem var üzerinde, bu şekilde 1 senedir kullanıyorum, 2-3 sefer tıkanıklıklarımı bu şekilde çözdüm..

gazanız mubarek olsun

1392 Mesaj
18 Temmuz 2009; 11:32:28 

akv hava hortumu nedir hocam bir açıklarmısın

163 Mesaj
20 Temmuz 2009; 17:24:30 

akvaryum hortumu

akvaryumculardan hava hortumu diye isteyebilirsiniz

30 Mesaj
20 Temmuz 2009; 20:03:23 

bir çözüm sunayım kendim test ettim. epsonda çalışan yazıcı ve foto mak filan tamir eden arkadaşımdan öğrendim. mürekkebin girdiği yere tükürün. orada kalmadıkça bi daha. daha sonra açılıyor. epson daha sonra bir sıvı çıkartmıştı bunun için. sen tükürmeyi dene.

1392 Mesaj
21 Temmuz 2009; 12:30:17 

quote:

Orijinalden alıntı: infinity000

bir çözüm sunayım kendim test ettim. epsonda çalışan yazıcı ve foto mak filan tamir eden arkadaşımdan öğrendim. mürekkebin girdiği yere tükürün. orada kalmadıkça bi daha. daha sonra açılıyor. epson daha sonra bir sıvı çıkartmıştı bunun için. sen tükürmeyi dene.

hocam adam çözücü sıvı ile bile açamamış.. o çözüm sanırım az tıkalı kafalar için geçerli.

163 Mesaj
21 Temmuz 2009; 17:54:54 

peçeteği altına koymak o kadar da zor değil,

çihazı kapattığınızda kafa parkediyor ve kendisini kilitliyor, kafa kilitli iken bu işlemi yapamazsınız.

cihaz ilk açtığınızda kafa hareket halindeyken elektriği kesin (fişini çıkartın)

elimizde kilitli durumda olmayan hareket edebilen bir kafa var.

kafanın müsait tarafında 1-2 tane peçeteyi altına serin ve kafayı o yönde hareket ettirin,

otomatikman kafanın altında peçeteniz oldu.

uygun sıvıyı akvaryum hortumu kullanarak şırınga ile basın

sabaha kadar bekleyin

9 Mesaj
25 Temmuz 2009; 1:04:50 

Epson dx 3850 yazıcım var doldurulabilen kartuşlardan kullandım. Mürekkeplerde taşma yaptı nozüllerde tıkanma oldu. Kafayı söktüm, temizledim ve geri taktım. Şimdide kırmızı (Maganta) yazmıyor. Çıktı alırken mürekkep akıtması oluyordu. Yazıcının kafa kaça satılır nerede yaptırılır. Ankara'da olanlarını verirseniz sevinirim. Yazıcıyı 70 TL ye almıştım. Migrosta dx 4850 80 tl ama birdaha epson almam. HP almayı düşünüyorum. Bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.

gücünü yapabildiklerinle deyil olmasını engellediklerinle ölç

385 Mesaj
25 Temmuz 2009; 1:40:43 

quote:

Orijinalden alıntı: yasargungoren

Epson dx 3850 yazıcım var doldurulabilen kartuşlardan kullandım. Mürekkeplerde taşma yaptı nozüllerde tıkanma oldu. Kafayı söktüm, temizledim ve geri taktım. Şimdide kırmızı (Maganta) yazmıyor. Çıktı alırken mürekkep akıtması oluyordu. Yazıcının kafa kaça satılır nerede yaptırılır. Ankara'da olanlarını verirseniz sevinirim. Yazıcıyı 70 TL ye almıştım. Migrosta dx 4850 80 tl ama birdaha epson almam. HP almayı düşünüyorum. Bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.

hiç kafa almaya kalkma daha pahalıya gelir
http://forum.donanimhaber.com/m_32782855/tm.htm

3 Mesaj
26 Temmuz 2009; 19:52:34 

ya arkadaşlar benimde epson rx 425 yazıcım var ben hiçbir renkten çıktı alamıyorum.. epson yardımcı programlarla kafa temizleme de yaptım olmadı kafayı söktüm kendim temizledim yine olmadı bu yazmamasının tıkanıklıkla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü benim hiç bir renk yazmıyor kağıt boş çıkıyor bunun nedenini bilen varsa yardımcı olabilirmi...

Bilgisayar Kadın gibidir birini alır eve getirirsiniz sonra bütün maaşınızı onun aksesuarlarına harcarsınız..

2317 Mesaj
7 Aralık 2010; 18:23:36 

Arkadaşlar benim EPSON LQ 2080 Yazıcının iğnelerinden bir tanesi kırılmış bunu nasıl tamir ettirebilirim.Yetkili servisini aradım 50-70 TL arasında komple kafayı değiştirmemiz gerekli dediler.Bir tane iğne için komple kafayı değiştirmeye gerek var mı?

15 Mesaj
25 Şubat 2011; 23:12:45 

arkadaşlar benim de epson DX4050 yazıcım var. beş altı kez bilgisayardan kafa temizleme yaptım ama olmadı. harıl harıl çalışıyor. püskürtme sesleri geliyor. yazıcının içinde kıyamet kopuyor ama boş çıktı veriyor. beş altı kez bilgisayardan kafa temizleme yaptım fayda vermedi. bu arada bilgisayardan her kafa temizleme yaptığınızda yaklaşık yüzde 15 mürekkep gidiyor. kafayı söküp müdahale edebilirmiyiz acaba. daha doğrusu kafayı nasıl sökecez yavvvvv

1965 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:57:08 

mürekkep bitmiş olabilir mi?

108 Mesaj
15 Aralık 2011; 20:48:01 

Arkadaşlar tıkanıklıklar genel bir sorun bende RX 520 kullanıyorum 2 sene civarı kullanmadım tıkanıklıklar oldu ve serum seti hortumuyla şırınga yardımıyla sıcak su sıkıp açtım. ilk başlarda tıkanıklıklar devam etti bir iki kez daha tekrarladım zaman geçtikçe açıldı fakat şimdi de yazıcı kafası hizalama sorunu yaşıyorum eminim pek rastlanmamış bişey benimki. Yazıcı kafası hizalamayı çalıştırıp 1den 5e kadar tam çıkan sütunları seçmem gerek fakat hepsi ayrık ayrık çıktı alyor ve 0 seçeneği yok. dolayısıyla hepsini 1 yapsam bile çıktılar 3D filmler gibi görüntü kayması olmuş şekilde çıkıyor. Değişik bi anlatım oldu ama hizalama yapan arkadaşlar anlayacaktır yazdıklarımı.. Sorum acaba kafada mekanik bi problem mi oldu. Var mı bu tür bir sorun yaşayanlar.

397 Mesaj
30 Ocak 2012; 17:47:22 

quote:

Orijinalden alıntı: aytek66

Arkadaşlar tıkanıklıklar genel bir sorun bende RX 520 kullanıyorum 2 sene civarı kullanmadım tıkanıklıklar oldu ve serum seti hortumuyla şırınga yardımıyla sıcak su sıkıp açtım. ilk başlarda tıkanıklıklar devam etti bir iki kez daha tekrarladım zaman geçtikçe açıldı fakat şimdi de yazıcı kafası hizalama sorunu yaşıyorum eminim pek rastlanmamış bişey benimki. Yazıcı kafası hizalamayı çalıştırıp 1den 5e kadar tam çıkan sütunları seçmem gerek fakat hepsi ayrık ayrık çıktı alyor ve 0 seçeneği yok. dolayısıyla hepsini 1 yapsam bile çıktılar 3D filmler gibi görüntü kayması olmuş şekilde çıkıyor. Değişik bi anlatım oldu ama hizalama yapan arkadaşlar anlayacaktır yazdıklarımı.. Sorum acaba kafada mekanik bi problem mi oldu. Var mı bu tür bir sorun yaşayanlar.

bendede aynı sorun olmuşdu adanada tonA diye biryerde garanti kapsamında yaptılar sağolsunlar

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

49 Mesaj
31 Ocak 2012; 12:39:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Arkadaşlar benim EPSON LQ 2080 Yazıcının iğnelerinden bir tanesi kırılmış bunu nasıl tamir ettirebilirim.Yetkili servisini aradım 50-70 TL arasında komple kafayı değiştirmemiz gerekli dediler.Bir tane iğne için komple kafayı değiştirmeye gerek var mı?

9 igne oldugu icin komple kafayi degistirmeleri gerek. En iyi cozum kafa degisikligi yaptirmanizi oneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

49 Mesaj
31 Ocak 2012; 12:40:35 

Cleaning yaptigi halde hala nozzle tikanikligi yasayan arkadaslar ise kafayi solusyona yatirsinlar ya da servise versinler onlar solusyona yatirir en iyi cozum bu kanaatimce. Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2727 Mesaj
31 Ocak 2012; 13:01:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kraftwerk9

Cleaning yaptigi halde hala nozzle tikanikligi yasayan arkadaslar ise kafayi solusyona yatirsinlar ya da servise versinler onlar solusyona yatirir en iyi cozum bu kanaatimce. Saygilar.

kafayı nasıl solusyona yatırıyorsun kardeşim.sıcak lehim yerleri var.cartı curtu var.bunları servis dışında söküp kimse yapamaz.ayrıca servis solüsyon kullanmıyor.ultrasonik temizlik cihazı kullanıyor.

397 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:38:08 

quote:

Orijinalden alıntı: kraftwerk9

bende px720wd var nasıl solisyona yatırırım ve solisyonu nereden bulurum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2727 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:42:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hyasing40

bende px720wd var nasıl solisyona yatırırım ve solisyonu nereden bulurum

kardeş solüsyona yatırma imkanın yok.sıcak soguk lehim var.yani profesyonel işi,sen bursa kartuştan nozzle man al.orada video var.onu izle şırıngayla enjekte et.

108 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:55:58 

quote:

Orijinalden alıntı: hyasing40

bendede aynı sorun olmuşdu adanada tonA diye biryerde garanti kapsamında yaptılar sağolsunlar

Hmm hocam benm makine baya oldu alalı.. garanti fln kalmamıştır.. ben servise mail attım kafa değişmesi pahalı olur tamir olursa 70-80 tl ye yaparız fln dedi ben hataydayım bi merkezde böyle işlerle uğraşan bi yer var oraya götürücem en kısa zamanda.. bakalım ne diyecekler. inş çok masraf çıkarmazlar.. :(Hmm hocam benm makine baya oldu alalı.. garanti fln kalmamıştır.. ben servise mail attım kafa değişmesi pahalı olur tamir olursa 70-80 tl ye yaparız fln dedi ben hataydayım bi merkezde böyle işlerle uğraşan bi yer var oraya götürücem en kısa zamanda.. bakalım ne diyecekler. inş çok masraf çıkarmazlar.. :(

397 Mesaj
1 Şubat 2012; 17:11:45 

yazık 80 lirana bence verme amatör olarakmı kullanıyosun fotoğrafçımısın? git yenisini al 350 lira px730 lar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyasing40 -- 1 Şubat 2012; 17:22:32 >

397 Mesaj
1 Şubat 2012; 17:18:49 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

kardeş solüsyona yatırma imkanın yok.sıcak soguk lehim var.yani profesyonel işi,sen bursa kartuştan nozzle man al.orada video var.onu izle şırıngayla enjekte et.

kardeş cevabın için çok mteşekür ederim ama malesef bu yöntem px710 ve px720 lerde olmuyor

24 Mesaj
17 Şubat 2012; 0:30:36 

sıcak su enjekte ederekte açabilirsiniz diye düşünüyorum.

397 Mesaj
17 Şubat 2012; 16:53:32 

belki ama sorun enjekte etmekte enjekte edemiyoruz

185 Mesaj
18 Şubat 2012; 19:33:24 

ben aseton basmıştım dx3850 d88 kafası diye geçiyor olmadı.

!!! Bu arada aseton vb. kimyasalları pompalarken hortum çıkıp yüzünüze gözünüze gelebilir. Az kalsın benim başıma geliyordu bu olay. çok şükür Allah korudu. Ufak tefek bi yazıcı kafası açmak için güvenlik önlemi almak lazımmış. Pompalama yaparken direk görüşünüz içinde olmasın araya nolur ne olmaz diye bol miktarda peçete koyun ki hortumlardan biri çıkarsa peçeteye parçsın aseton. Aseton kullanımıyla ilgili yerlerde bu uyarları yapmanızı rica ederim.!!!

Dikkat !!! Aseton ve benzeri solvent ve nozzleman denilen açıcıların gözle teması tehlikelidir gözü tahriş eder yani zarar verir.
Diğer kimyasalları bilmiyorum ama, Dikkat !!! Asetonun fazla solunmasıyla nefes alımı durabilir. Bu yüzden fazla solumamaya ve kullandığınız odanın havalandırılmasına dikkat edin

Bu önemli uyarılardan sonra ben epsonumun kafasını söktüm ve sıcak su hatta nerdeyse kaynar su içinde beklettim. mürekkebin suyun içinde yayıldığınıda gördüm. Fakat nedendir bilinmez hala kesik kesik ve sadce mavi yazıyordu, siyah mürekkep damlayabilir fakat genede birşey yazamıyor. bende umudu kestim :) belki ultra sonik temizleyiciler işe yarar. sıcak su içine yatırmak bile yetmiyor.

Sıcak sudan sonra kafa düzgün çalışmıyordu bi gün geçince düzeldi galiba soket girişine su kaçmış. Kafa söktükten sonra yazıcıda hata alırsanız açılırken kafa soketini sökün yeniden takın.

2035 Mesaj
18 Şubat 2012; 20:44:13 

quote:

Orijinalden alıntı: CyberXTR

ben aseton basmıştım dx3850 d88 kafası diye geçiyor olmadı.

!!! Bu arada aseton vb. kimyasalları pompalarken hortum çıkıp yüzünüze gözünüze gelebilir. Az kalsın benim başıma geliyordu bu olay. çok şükür Allah korudu. Ufak tefek bi yazıcı kafası açmak için güvenlik önlemi almak lazımmış. Pompalama yaparken direk görüşünüz içinde olmasın araya nolur ne olmaz diye bol miktarda peçete koyun ki hortumlardan biri çıkarsa peçeteye parçsın aseton. Aseton kullanımıyla ilgili yerlerde bu uyarları yapmanızı rica ederim.!!!

Dikkat !!! Aseton ve benzeri solvent ve nozzleman denilen açıcıların gözle teması tehlikelidir gözü tahriş eder yani zarar verir.
Diğer kimyasalları bilmiyorum ama, Dikkat !!! Asetonun fazla solunmasıyla nefes alımı durabilir. Bu yüzden fazla solumamaya ve kullandığınız odanın havalandırılmasına dikkat edin

Bu önemli uyarılardan sonra ben epsonumun kafasını söktüm ve sıcak su hatta nerdeyse kaynar su içinde beklettim. mürekkebin suyun içinde yayıldığınıda gördüm. Fakat nedendir bilinmez hala kesik kesik ve sadce mavi yazıyordu, siyah mürekkep damlayabilir fakat genede birşey yazamıyor. bende umudu kestim :) belki ultra sonik temizleyiciler işe yarar. sıcak su içine yatırmak bile yetmiyor.

Sıcak sudan sonra kafa düzgün çalışmıyordu bi gün geçince düzeldi galiba soket girişine su kaçmış. Kafa söktükten sonra yazıcıda hata alırsanız açılırken kafa soketini sökün yeniden takın.

bu durum Canon makinalarda sık görülebilen bir durum, söyle ki;
eger nozüllerin hepsinin acılmıs oldugunu düsünüyorsanız (ki genelde yapılan acma calısmalarında acılırlar zaten) ama yazdırma deseninde beyaz cizgiler varsa bu deligin tıkalı oldugundan degil o nozüllerin ateslenmedigindendir.

Canonlarda bu durum makina ile kafanın birlestigi noktaların mantıga yatmasada temas etmemesinden meydana gelmekte. Kafayı söküp yeniden takınca o beyaz cizgilerin bir cogu yok olur.. kafa temizleme yapmadan sadece takıp cıkartarak bir sekilde tüm noktaların temasını sagladıgımda sorunsuz calıstıklarına defalarca sahit oldum.. belki sizde de aynı durum oluyor olabilir.. birlesme noktaları nasıldır sizin makinada bilmiyorum ama bu söyledigimi bir degerlendirin derim..

Nihat ile Sivrisinek 24 saat Full Muhabbet
winamp kanalı http://31.3.230.122:9934

185 Mesaj
18 Şubat 2012; 20:56:50 

quote:

Orijinalden alıntı: meco

bu durum Canon makinalarda sık görülebilen bir durum, söyle ki;
eger nozüllerin hepsinin acılmıs oldugunu düsünüyorsanız (ki genelde yapılan acma calısmalarında acılırlar zaten) ama yazdırma deseninde beyaz cizgiler varsa bu deligin tıkalı oldugundan degil o nozüllerin ateslenmedigindendir.

Canonlarda bu durum makina ile kafanın birlestigi noktaların mantıga yatmasada temas etmemesinden meydana gelmekte. Kafayı söküp yeniden takınca o beyaz cizgilerin bir cogu yok olur.. kafa temizleme yapmadan sadece takıp cıkartarak bir sekilde tüm noktaların temasını sagladıgımda sorunsuz calıstıklarına defalarca sahit oldum.. belki sizde de aynı durum oluyor olabilir.. birlesme noktaları nasıldır sizin makinada bilmiyorum ama bu söyledigimi bir degerlendirin derim..

kafayı taktıktan bir süre sonra kafa hatası alıyordum. Hatayı aldığımda kafayı tekrar söküp taktım. düzeldi daha sonra yine aynı şey oldu tekrar söküp taktım düzeldi. Yani defalarca söküp taktım en fazla o kadar düzeldi.
başlık üstünde içeriye dooğru tek şerit soket var. girişte film kablo var.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.672