Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.216
Cevap
15
Favori
1.471.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shelby_88

Konyada çekilmiş bir resim...Alıntıdır.

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

Risimi aldıgın yerde herhangi bi açıklama varmıydı peki?

Focus ordamı kalmış? yoksa farklı resim çekmek için dendilerimi oraya saplanmış izlenimi verdi?

• bi göl yazıyodu yani kurumuş göl.Neden çektiklerini, bilemicemOrda kalmakta bi garip hani.
  •  ...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

•  ...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

• Buda 2007 transit'e uygulanan xenon...

Orjinal sarı farlar...

6000K Merceksiz xenon...

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Focus ordamı kalmış? yoksa farklı resim çekmek için dendilerimi oraya saplanmış izlenimi verdi?

verilmek istenen mesaj süper anlatılmış eğer benim anladığım şey ise
    benim anladığım ise
    kuresel ısınma
    reklamı yapanında bu konudaki hassasiyeti

• Edit: Alıntıdır, ilginç geldi paylaşmak istedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 22 Ekim 2009; 11:28:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcu58

quote:

quote:

verilmek istenen mesaj süper anlatılmış eğer benim anladığım şey ise
    benim anladığım ise
    kuresel ısınma
    reklamı yapanında bu konudaki hassasiyeti

"Ortalığı karıştıran" olarak ortaya çıkıp gerçekleri (!!!) açıklayayım. Evet bu fotoğrafı, linkiyle beraber Uğur kardeşime veren benim, ama bunu verirken linkini de verdim, dün özelden de gönderdiğim halde, herhalde meşguliyetinden göremedi.

Bu fotoğraf ve diğerleri http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1443243#1443243 linkindedir. Mustafa Bey'in de dediği gibi; Konya'daki Meke Gölü'nün küresel ısınmadan dolayı kurumasını göstermek için bu fotoğraflar çekilmiş. Daha başka fotoğraflar da var, ancak geniş hallerini görebilmek için üye olma gerekliliğini hatırlatayım.

• Halbuki; Focus'un gömülüp kaldığı o Meke gölü, aslında böyle bir yerdi.

Aşağıdaki fotoğraflar eski, Focus'un olduğu fotoğraf yeni. Ne kadar acı bir durum...

(Fotoğraflar "wowturkey.com" sitesinden alıntıdır)

• Mitsubishi i-Miev Concept.

Connect'in de bulunduğu hafif ticari sınıfına Mitsubishi'den elektrikli concept bir araç...

• Hem boyu küçük hemde kendi yüksek bunu yolda tutmak baya zor oluyor...(gerci elektirikli motor hız yapmaz)

Bu arada resimlerde ön tampona dıkkat(acıyı ayarlayamamışlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 22 Ekim 2009; 14:13:02 >
  • quote:

Hem boyu küçük hemde kendi yüksek bunu yolda tutmak baya zor oluyor...(gerci elektirikli motor hız yapmaz)

Bu arada resimlerde ön tampona cıkkaz(acıyı ayarlayamamışlar)

Yeni çıkan hemen hemen bütün araçlarda tampon uzadıkça uzuyor, ama bunlar inadına küçültmüşler. Olası bir çarpışmada hem karşı taraf için hem de araç içindekiler için durum pek de iyi gözükmüyor. Ha o kısmı komple çelik yapıp, asla içeri göçmüyorsa o başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

quote:

Hem boyu küçük hemde kendi yüksek bunu yolda tutmak baya zor oluyor...(gerci elektirikli motor hız yapmaz)

Bu arada resimlerde ön tampona cıkkaz(acıyı ayarlayamamışlar)

Yeni çıkan hemen hemen bütün araçlarda tampon uzadıkça uzuyor, ama bunlar inadına küçültmüşler. Olası bir çarpışmada hem karşı taraf için hem de araç içindekiler için durum pek de iyi gözükmüyor. Ha o kısmı komple çelik yapıp, asla içeri göçmüyorsa o başka...

F1 araçlarındakı gibi özel kafes yapsalar ne güzel olurdu(araba parcalanıyor o bölüme nerdeyse hiç hasar olmuyor)

Adamlar belki park sorunu olmasın diye öyle yapıyor

• meke gölünün forograflarını seneler önce ilk defa gördüğümde acaba bu doğa harikası yer nerede demişdim acıklamaları okuduğumda Türkiye de olduğunu okuyunca cok sevinmişdim ama şu anda durumu kıritik kuruyacağı ön görülen yerlerden biri kuruyuncada tamamen çöl olacak ne yapılmalı onu uzmanlar biliyor
    ama bizler yetiştirdimiz cocuklara doğaya saygıyı öğreterek cok yararlı olabiliriz

meke gölünün kurumasındaki etkilerden biride yer altı sularının haddinden fazla ve bilinçsiz olarak tarımda kullanılması
    ve bölgenin birkaç senedir yeterli yağışı almayışı
    meke gölü asıl kaynağı yeraltı suları olarak biliniyor
    şimdi bakın daha şimdi (çiftçiye tarla sulama )ve yağmurlama sistemi ile sulama yapılmasını
    alıştırmaya çalışıyorlarmış yoğun olarak Türkçe si 2009* da çiftçiye tarlanın nasıl sulanacağını daha yeni öğretiyoruz ilerde su savaşları çıkacak deniyor ama biz 3 tarla sulanacak su ile 1 tarla suluyor
    buda yetmezmiş gibi aşırı sulama ile tarlayı perte çıkarıyoruz(fazla sulama ile toprak altındaki tuzu yukarı verir ve çölleşir)

not:uzmanlar gölün kurumaması için başka bir kaynakdan beslenmesini düşünmüş vede planlamışlar ama maliyeti yüksek olduğu için vaz geçilmiş

benim uzmanlık alanım değil ama gecenlerde meke gölü hakkında bir araştırma okumuştum orada denilen ve yetkililerin dedikleri
    bende kendi fikirlerimi katarak sislere aktarmak istedim

BİR İSTANBULLU OLARAK marmara ya haliçe pis denizlere baktıkça içim sızlar benim memleketimde neden değer kıymet bilinmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu58 -- 22 Ekim 2009; 14:34:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcu58

meke gölünün forograflarını seneler önce ilk defa gördüğümde acaba bu doğa harikası yer nerede demişdim acıklamaları okuduğumda Türkiye de olduğunu okuyunca cok sevinmişdim ama şu anda durumu kıritik kuruyacağı ön görülen yerlerden biri kuruyuncada tamamen çöl olacak ne yapılmalı onu uzmanlar biliyor
    ama bizler yetiştirdimiz cocuklara doğaya saygıyı öğreterek cok yararlı olabiliriz

...

Kendi ettiklerimizin cezasını çekiyoruz, zamanında yaptıklarımızı, bugünleri görerek yapmadığımız için işin son kertesinde "ah vah" lanıyoruz. Olan da doğaya oluyor böyle işte.

Çok eskiden, kimseler bu Meke Gölü'nü bilmez iken, buralar, çevre köylüler tarafından bir geçim kaynağı imiş. Halk, gölün etrafında biriken tuzları alır, satarak geçimlerini sağlarlarmış. Daha sonra havadan görüntüsü, yabancı ülkelerin turizm dergilerinde ve televizyonlarında yayınlanınca, koruma altına alınacağına dikkatsiz davranılmış, iyice kendi haline bırakılmış. Allah vere de şimdi bir tedbir alsalar bari, ama yukarda verdiğim linkteki fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla göl diye bir şey kalmamış. Zaten bizim kafa yapımıza göre, tarihi bir ev dahi iyice yıkılmaya yüz tutmuş hale gelmeden, harap olmaya başlamadan tedbir alınmaz, ne zaman yıkılacak hale gelir o zaman etrafı çevrilmeye başlar, yazılarla "zinhar yaklaşmayın, üzerinize devrilir" denmeye başlar. Bu göl de herhalde böyle olacak gibi, ama korkarım iş işten geçiyor.

"Biz bu doğayı atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan ödünç aldık" demekle olmuyor, uygulamasını görmek lazım.

Şu hale bakar mısınız?

• Dünyamız çok değişti, mevsimler birbirine girdi, yazlar inadına kurak, kışlar da inadına sel tufan gidiyor. Bu sene yaz yaşamadık, tıpkı geçen sene kış yaşamadığımız gibi. Milyonlarca yıldır hep aynı düzende devam eden bu ekosistem, ne oldu da birden 3-5 yılda bu hale geldi ve hala neden tedbir alınmıyor?

Yaşanacak yer olarak sahte dünyalar yerine, kendi dünyamıza sahip çıksak da çocuklarımıza bari güzel bir dünya bıraksak, diyeceğim ama, hiç de iyimser değilim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Mehmet abi bu resmi daha önce sen ekledin, benım dalgınlıgıma geldi tekrar ben ekledim şimdi yine sen ekledin 1-2 ay sonra yine ben ekliyimde düzen bozulmasın

• quote:

"Ortalığı karıştıran" olarak ortaya çıkıp gerçekleri (!!!) açıklayayım. Evet bu fotoğrafı, linkiyle beraber Uğur kardeşime veren benim, ama bunu verirken linkini de verdim, dün özelden de gönderdiğim halde, herhalde meşguliyetinden göremedi.

Yine ortalığı karıştırmışsın
    Dün çıktım giremedim daha bugunde baya yoğunum..
  • Ne zamandır mazot'a zam duymadım diyordum bi bakiyim fiyatına 2,76 olmuş
    2,70'di bi süredir 5 gün önce 2,76 olmuş
  • YİNE İLK HABER, YİNE İLK DEFA BURADA.

Evet, nihayet sonunda Connect Çarpışma testi yapılmış.

Gerçek fotoğraflar ve bilgilerle...

Müsaade edin, akşam ekleyeyim, zira gerçekten işim var.

Sonuçlar çok ama çok güzel...

edit: Video da var. Taş gibi maşallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 22 Ekim 2009; 17:34:27 >
  • 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.