Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (474. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.216
Cevap
15
Favori
1.471.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mehmet abi nerelerdesin?Sessiz kalmış buralar bu aralar.
    Şu xenon konusunu,fiyatları ve karşı tarafa zararlarını
    biraz daha açarsak aslında çok iyi olacak.
    Bugün bizim bir abinin doblosuna bindim.Onda vardı.
    Meğer bizim sarı farlar la karanlıkta gidiyomuşuz.
    Bende düşünmeye başladım açıkçası taktırmayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~YuSuFeLiLi~ -- 19 Ekim 2009; 23:55:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Orijinalden alıntı: yolcu58

quote:

3 kişi Para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar. Radyo 30 lira. Hepsi 10'ar lira koyup radyoyu alıp gidiyor. Fakat sonra tezgâhtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü Hatırlıyor ve Çırağına 5 lira verip gidip para ... üstünü iade etmesini istiyor. Çırak 5 lirayı 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp 2 lirayı cebine atıyor ve 3 lirayı 3 kişi arasında bölüştürüyor. Böylece radyoyu 9'ar liraya almış oluyorlar. Şimdi: 9 x 3 = 27 Çırak da cebine 2 lira attı 27 + 2 = 29 Peki geri kalan 1 liraya ne oldu.? İste matematiğin içinden çıkamadığı hadise budur...!

1lirayı kim aldı cıksın ortaya

evet cok güzel bi şaşırtma sorusu aslında işlemi tam tersini yapmak gerekiyor
    adamlar 27 tl vermişdir 2 lirada cebine atmıştır 25tlde teyipcide 25+2=27 3lirada sahiplerinde 27+3=30

Eminmisin?

Adamlar 30 lıra verdiler 3 lıra geri aldılar yani 27 lıra vermiş oldular,
    Çırakta 5 lıra vardı 3 lırasını geri verdi(30-3=27) 2 lıra onda kaldı
    27 lıra teyipcide 2 lırada cırakta 1 lıra kimde peki?

uğurkamil herhalde şaka yapıyosun biz senin sorunu anladıkda sen benim cevabımı anlayamadınmı?da eminmisin diyorsun

25 lira teyipcide
    3 lira sahiplerine iade
    2lira çocuğun cebinde

toplam=25+3+2=30

• quote:

Orijinalden alıntı: XaPoX

Mehmet abi nerelerdesin?Sessiz kalmış buralar bu aralar.
    Şu xenon konusunu,fiyatları ve karşı tarafa zararlarını
    biraz daha açarsak aslında çok iyi olacak.
    Bugün bizim bir abinin doblosuna bindim.Onda vardı.
    Meğer bizim sarı farlar la karanlıkta gidiyomuşuz.
    Bende düşünmeye başladım açıkçası taktırmayı

İşleri yogundur veya başka bi nedenden dolayı girmiyordur(bazen kısa süre msnye giriyor)

------
    Xenon konusuna gelince...
    6000K'dan yüksek degerde takrırmamışsanız ve far ayarlarını yaptırmamışsanız karşıdan geleni veya önündeki araç sürücüsünü rahatsız etmiyorsunuz ve nekadar güzel aydınlatıyor bendemi taktırsam diyor...
    Ama 8000k ve üzeri taktırdıgınız zaman birde farlarınız ayarsızsa hem karşıdan geleni(o kendini bi şekilde sorur belki) ama önünüzdeki araç sürücüsünü daha çok rahatsız ediyorsunuz(tehlikeli durum oluşturuyor buda) o zaman önünüzdeki veya karşıdan genel araç sürücüsü ne diyor allah bilir

Arkamdan farları ayarsız xenon'lu araç yaklaştıgı zaman yavaşlıyorumki beni gecsin diye camlar filimli oldugu halde aracımın içi komple ayınlık oluyor ve aynalardan ışık gözüme cakıyor(farları ayarlı olanlarda hiç sorun yaşamadım)

• quote:

uğurkamil herhalde şaka yapıyosun biz senin sorunu anladıkda sen benim cevabımı anlayamadınmı?da eminmisin diyorsun

25 lira teyipcide
    3 lira sahiplerine iade
    2lira çocuğun cebinde

toplam=25+3+2=30

Mantıkla yapınca bi sorun yok ama matematsel olarak yapınca 1 lira kaybolmuş gibi cıkıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Dün sanayinin yakınlarından geçerken görmüştüm, Xenon'larda kampanya yapmaya başlamışlar, 149 TL diye afiş asmışlar, bir başkası da "Made in Japan" diye yazmış. İnternette de Alman malı olanlarını bu fiyattan satıyorlar.

Linki burada

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

yaw yanımdan geçen güzel halojenli arabaların ışığı çok güzel görünüyor.. yolu çok iyi aydınlatıyor, gözüm rahatlıyor vallahi. yaptırmak lazım da nasıl yaptırsak?

Tüm forum ahalisine merhabalar. Öncelikle bu linkteki ürün bizim araçlara takılamaz. Sebebine gelince bizim araçların kısa ve uzunları tek lamba (H4) üzerinden yanar. Bu yüzden bu lambayı taktırdığınızda uzunlarınızı kaybedersiniz. Bu lambaların türü H4-2'dir. Bizim araçlara uyan tür ise H4-3'tür. Yani kısa ve uzun yine aynı ampuldür fakat kısa uzun arasında geçiş lambanın arkasındaki bir motor sayesinde ileri ve geri yapılarak saplanır. Benim araçta 6000K xenon var ve far ayarlarım en alt seviyede bu yüzden bugüne kadar hiç karşı taraftan gelen sürücüden bir tepki almadım. Ama bu tür ürünlerde ışığın rengi ve aydınlatması açısından en iyisi 4300 K olanlardır ama daha sarımsı yanar. Genellikle tercih edilen 6000K 'lık olanlardır, ondan sonrası sadece show renkleridir ve yolu iyi aydınlatmaz. Fakat xenonla halojen arasında inanılmaz bir aydınlatma farkı var.

• Yeni connect'lerde emniyet kemerini takmayınca uyarı veren bi sistemmi var?
    Son zamanlarda gördügüm yeni kasa connect'lerin emniyet kemerleri ya koltugun üzerinden yada arkasından takılı duruyor cünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

Mehmet bey nerelerde acaba ? Neredeyse iki gündür yok.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XaPoX

Mehmet abi nerelerdesin?Sessiz kalmış buralar bu aralar.

İşleri yogundur veya başka bi nedenden dolayı girmiyordur(bazen kısa süre msnye giriyor)

İşler biraz yoğun, asayiş de berkemal.

Biraz forumda tatil havası essin.

• quote:

Yeni connect'lerde emniyet kemerini takmayınca uyarı veren bi sistemmi var?
    Son zamanlarda gördügüm yeni kasa connect'lerin emniyet kemerleri ya koltugun üzerinden yada arkasından takılı duruyor cünkü

evet.. ding ding ötüyor paso sinir bozuyor... ama çok iyi bir olay... emniyet kemerini alttan üstten değil normal olarak kullanma alışkanlığı yaptı bende...
  •  ...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkirsoy

quote:

Yeni connect'lerde emniyet kemerini takmayınca uyarı veren bi sistemmi var?

evet.. ding ding ötüyor paso sinir bozuyor... ama çok iyi bir olay... emniyet kemerini alttan üstten değil normal olarak kullanma alışkanlığı yaptı bende...

Keşke bizim araçlardada oslaydı!...
    Uzuzun yolda alışkanlık yaptım takıyorum ama şehir içinde ihmaledip takmıyorum...

• quote:

Hoşgeldin mehmet abi...
    İşler eski sakinligine geri döndümü? yoksa hala yogunluk varmı?

Bu arada imzan bende görünmüyor, sorun bendemi yoksa imzandakı resimin link'imi sorunlu...
  • quote:

quote:

Hoşgeldin mehmet abi...

Bu arada imzan bende görünmüyor, sorun bendemi yoksa imzandakı resimin link'imi sorunlu...

Hoşbulduk kardeşim.
    Bu hafta biraz yoğun geçecek. O yüzden az girebilirim.

Imageshack'e yükleyerek koymuştum imzadaki resmi, bende de görünmüyor ama benimle ilgili değil, imageshack'ten herhalde...

• quote:

quote:

quote:

Hoşgeldin mehmet abi...

Hoşbulduk kardeşim.
    Bu hafta biraz yoğun geçecek. O yüzden az girebilirim.

Imageshack'e yükleyerek koymuştum imzadaki resmi, bende de görünmüyor ama benimle ilgili değil, imageshack'ten herhalde...

Kolay gelsin mehmet abi...
    Yardımcı olabilcegim bişey varmı?

Buralar bi süre bana ve diger arkadaşlara emanet yani...

• Binek otoya dönüşen ticari araç vergisi Danıştay’da durdu Maliye itiraz etti

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/12737346.asp?gid=229

bide şu muayeneyi 2 yıla cıkarsalar
  • quote:

Binek otoya dönüşen ticari araç vergisi Danıştay’da durdu Maliye itiraz etti

Bizimki zaten orginal,
  • quote:

Orijinalden alıntı: shelby_88

quote:

Binek otoya dönüşen ticari araç vergisi Danıştay’da durdu Maliye itiraz etti

Bizimki zaten orginal,

evet bizimki orjinal tabi..
    burada anlatılmak istenen kapalı kasaların daha sonra camlı ve koltuklu yapılması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu58 -- 21 Ekim 2009; 12:11:45 >

• Yani yine van alıp açtırmak serbestmi olucak, peki hangi vergi dilimine giricek? Kesin bilgi yok
  • Daha önceden koymuştuk bu fotoğrafları, yeni arkadaşlar için yeniden koyalım...

Connect ile Uno'nun kafa kafaya çarpışma sonuçları

• Konyada çekilmiş bir resim...Alıntıdır.

• Eger öndeki boynuzu tekrar alıp taktırıcaksa connect'te ortalama 180 tl masraf var
    Yok böyle daha hoşuma gitti connect derse o zaman hiç masraf yok
  • 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.