- x
benzinde gaz yemiyor, gazda süper gidiyor...
36 Cevap14118 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

134 Mesaj
7 Nisan 2009; 21:56:21 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar faiat marea 98 elx 140 binde arabam benzinde boğuluyo gaz yemiyo sonra açılıyo biraz gidince gazdan ayak çekip yüklenince yine yığılıyo ama gazda sorun yok roket gibi gidiyor sabahlarıda sıralı sistem çalışmada zorlanıyorum 2-3 marşta alıyo lütfen yardım... bujiler değişti.

159 Mesaj
8 Nisan 2009; 8:34:56 

benzin pompana baktır. bende aynı şekilde sorun yaşıyorsum benzin pompası değişti. benzin filtresinide değiştir. araç normale döndü. benzinin kaliteside önemli benzini opet veya shellden alsan daha iyi olur.

Dünyanın çivisi çıkmış bir tarafta kan bir tarafta alem.

920 Mesaj
8 Nisan 2009; 12:45:28 

arkadaşım senin sorunun boğaz kelebeğinde bi kontrol ettir temizlettir sorunun düzelir

No Comment...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Nisan 2009; 18:43:46 

Eğer aracı depoda benzin yokken çalıştırmaya çalıştıysanız benzin pompanız zarar görmüştür sorun benzin pompasından gibi duruyor... Ayrıca arabayı gazda çalıştıramazsınız... Benzinde çalışır ve termostat ayarlanan sıcaklığa geldiğinde gaza geçer... Tavsiyelere göre ve aracınızın zarar görmemesi için aracınızın deposunda en az 1/4 depo benzin bulunması gerekiyor...

1596 Mesaj
8 Nisan 2009; 20:02:15 

quote:

Orjinalden alıntı: yavuzali

arkadaşlar faiat marea 98 elx 140 binde arabam benzinde boğuluyo gaz yemiyo sonra açılıyo biraz gidince gazdan ayak çekip yüklenince yine yığılıyo ama gazda sorun yok roket gibi gidiyor sabahlarıda sıralı sistem çalışmada zorlanıyorum 2-3 marşta alıyo lütfen yardım... bujiler değişti.

Uzun süre benzinde çalıştırmadıysanız arabayı,araba benzini unutmuştur artık.Benzinde çalışsa da sersem çalışır.Dediğiniz gibi yığılmalar,teklemeler vs.

**CÜNEYT ARKIN FAN CLUP**

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2009; 20:07:20 

quote:

Orjinalden alıntı: elk_35

Uzun süre benzinde çalıştırmadıysanız arabayı,araba benzini unutmuştur artık.Benzinde çalışsa da sersem çalışır.Dediğiniz gibi yığılmalar,teklemeler vs.

Hayır... Arkadaş sıralı sistemde çalıştırmaya çalıştım diyor... Araba benzin varken sıralı sistemde çalışmaz ki... Direk benzinde çalışır..: araçta Benzin yoksa zor da olsa sıralı sistemle çalışır ama bu sefer de marş sırasında benzin pompasına zarar verir... Arkadaşın sorunu da bu yüzden galiba...

134 Mesaj
8 Nisan 2009; 22:30:14 

arkadaşlar arabayı zaten gazda çalıştıramam çünkü sıralı sistem herzaman benzinde çalışır sonra gaza benim sorunumda o gaza geçinceye kadar gecen benzinli sürede. sanayide sormuştum penzinde kullanmayınca özelliğini kaybeder benzini bitir yeni al düzelir demişti. yada katkı koy oda işe yarar dediydi katkı koydum ama bi düzelme yok. depodaki benzin hiç bir zaman çeyreğin altına düşmedi ama yazın benzin pompası değişmişti yan sanayi takılmıştı hiç bir zaman sabahları tek marşta çalışmamıştı ama şu sıralar dahada zorlaştı.

Uzaklaştırılmış
9 Nisan 2009; 9:09:09 

quote:

arkadaşlar arabayı zaten gazda çalıştıramam çünkü sıralı sistem herzaman benzinde çalışır sonra gaza benim sorunumda o gaza geçinceye kadar gecen benzinli sürede. sanayide sormuştum penzinde kullanmayınca özelliğini kaybeder benzini bitir yeni al düzelir demişti. yada katkı koy oda işe yarar dediydi katkı koydum ama bi düzelme yok. depodaki benzin hiç bir zaman çeyreğin altına düşmedi ama yazın benzin pompası değişmişti yan sanayi takılmıştı hiç bir zaman sabahları tek marşta çalışmamıştı ama şu sıralar dahada zorlaştı.

Özür dilerim yanlış okumuşum arkadaşım... benzin Pompanız yazın değişmiş olsa da benzin pompası ve/veya boğaz kelebeğinde sorun var gibi...

Edit: Mesaj atma saatim de güzelmiş :) 9 Nisan 2009 9:09:09

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaCKeRBoY64 -- 9 Nisan 2009; 9:11:19 >

1689 Mesaj
18 Nisan 2009; 12:34:47 

hyundai accentlerde depo içi dahili pompa sistemi olduğundan sabah depo kapağını açıp iç basınç düşürüldükten sonra sağlıklı çalışma yaşanıyor. Benzer olay sizdede olabilir mi acaba?

LPG Ayar Kabloları & Destek
Sonata NF 2.4

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2009; 19:26:22 

quote:

Orjinalden alıntı: mscsi

hyundai accentlerde depo içi dahili pompa sistemi olduğundan sabah depo kapağını açıp iç basınç düşürüldükten sonra sağlıklı çalışma yaşanıyor. Benzer olay sizdede olabilir mi acaba?

ilk defa sizden duyuyorum. 5 sene boyunca accent vardı bizde hiç depo kapağını açıp basınç düşürmedik...

306 Mesaj
19 Nisan 2009; 13:00:54 

benzin enjektörlerinde problem olabilir.en güzeli bir servise götürüp kontrol ettirmek.

18 Mesaj
19 Nisan 2009; 20:13:43 

quote:

Arkadaşım aracının sorunu;
Gaz ayarı,sıralı sistem kiti taktırdığın yerde gaz ayarını benzinle en yakın olabilecek şekilde bir ince ayar yaptırmalısın.

1689 Mesaj
19 Nisan 2009; 20:36:03 

Benzin pompası ömrünü tamamlamaya yakın (bunun nedeni genelde düşük seviyede yakıtla seyir, yani arabanız çeyrek deponun üstüne çoğu zaman hiç çıkmamışsa) depo içinde oluşan basınca karşı koyamıyor ve gereği kadar benzin pompalamaya gücü yetmiyor. Emme basma tulumbaya benzer bir sistemdir, bu sistem kapalı depo içerisindeki yakıtla kendini soğutur ve uzun ömürlü bir sistem değildir. Bununla ilgili ararsanız internette yazılarıda bulabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: HaCKeRBoY64

ilk defa sizden duyuyorum. 5 sene boyunca accent vardı bizde hiç depo kapağını açıp basınç düşürmedik...

LPG Ayar Kabloları & Destek
Sonata NF 2.4

561 Mesaj
20 Nisan 2009; 11:33:10 

bu sorun sırasında depoda ne kadar benzin var?

bence 3 gun civarı yarım depo benzin alıp benzinde kullanın, arıza varsa mutlaka belli eder ama bazen dusuk seviye yuzunden benzin çekemezse ondadan yapmıstır belki

134 Mesaj
21 Nisan 2009; 18:50:30 

yarım depodada yapıyo 1 depo bitirdim yine yaptı sabahları zor çalışıyo benzinde gaz verince önce boğuluyo sonra toparlıyo gazda hiç sorun yok

688 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:46:32 

Bahsettiğin sorunun aynısı bendeki 95 model 320i de var. Ve sorunun Hava akış metre denen bir şeyden olduğunu öğrendik. Muhtemelen araba ısındıktan sonrada yine benzine geçtiğinde düzelme oluyodur. Senin arabada da ona karşılık gelen bir sıkıntı olabilir diye yorum katmak istedim.

Geçmiş olsun

Sheer Driving Pleasure

6 Mesaj
16 Haziran 2009; 11:00:37 

arkadaşım büyük ihtimalle benzin pompası ömrünü tamamlamış yeterli basınçta benzin pompalayamıyor.O yüzden aracın soğukken çalışmakta zorluk çekiyor. kontağı yarım açtığında marşa basmadan önceki kademede arka koltukların olduğu yerden ıııınn diye bir ses gelip kesilmesi lazım yani sen kontağı çevirince benzin pompası marşa basmadan benzini pompalamaya hazır olması gerekiyor . o duyduğun ses çok zayıf sa pompa yeterli basınç vermiyor demektir. ama o ses kuvvetli ise bence pompada sorun yoktur. onu bir test istersen.ama büyük ihtimalle pompa bitiktir. Eğer pompa sağlamsa enjektörlere baktır bence sorun orada olabilir.kolay gelsin

54 Mesaj
19 Haziran 2009; 22:37:53 

5 6 yıl önce fiat siena aracım vardı aynı problem olmuştu, 10 tane yere sordurdum yapamadılar En son kartal sanayideki bir usta benzin ecusunu resetledi. Şok verdim dedi. Ve düzeldi. NEden oluyor diye sorduğumda, "fiatlarda bazen lpg nin ecu su benzin ecu sunu karıştırıyor" demişti. bugünün 10 tl sine çözmüştüm olayı. Bence siz de aynı şeyi yapın eğer istanbuldaysanız kartal oto sanayideki taksicilerin gittiği tofaş servisine gidin. Ya da dediğim şeyi yapın muhtemelen düzelecektir. Bu arada fiat yetkili servise götürdüğümde arabayı makineye bağladıklarında 5 6 tane sebeple olabilir dediler. Ama çözüm yöntemleri bu parçaları değiştirmek olacağından kabul etmedim , zira hepsi 600 700 milyonluk parçalardı...

371 Mesaj
11 Nisan 2012; 19:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: cuneyt97

5 6 yıl önce fiat siena aracım vardı aynı problem olmuştu, 10 tane yere sordurdum yapamadılar En son kartal sanayideki bir usta benzin ecusunu resetledi. Şok verdim dedi. Ve düzeldi. NEden oluyor diye sorduğumda, "fiatlarda bazen lpg nin ecu su benzin ecu sunu karıştırıyor" demişti. bugünün 10 tl sine çözmüştüm olayı. Bence siz de aynı şeyi yapın eğer istanbuldaysanız kartal oto sanayideki taksicilerin gittiği tofaş servisine gidin. Ya da dediğim şeyi yapın muhtemelen düzelecektir. Bu arada fiat yetkili servise götürdüğümde arabayı makineye bağladıklarında 5 6 tane sebeple olabilir dediler. Ama çözüm yöntemleri bu parçaları değiştirmek olacağından kabul etmedim , zira hepsi 600 700 milyonluk parçalardı...

hocam merhaba benzer sorunu şu anda ben de yaşıyorum sabahları motor soğukken araba gaz yemiyo yolda tekliyo sürekli stop ediyo ama şöyle bi ısındıktan sonra sorun bitiyor hem benzinde hem de gazda yapıyor bir yol gösterin lütfen zira gitmediğim tamirci kalmadı

8 Mesaj
23 Nisan 2012; 23:05:26 

quote:

Orijinalden alıntı: odevinimo

hocam merhaba benzer sorunu şu anda ben de yaşıyorum sabahları motor soğukken araba gaz yemiyo yolda tekliyo sürekli stop ediyo ama şöyle bi ısındıktan sonra sorun bitiyor hem benzinde hem de gazda yapıyor bir yol gösterin lütfen zira gitmediğim tamirci kalmadı

kardeş aynı sorun bendede var, ustalar anlayamadı bir türlü. araç yakıtı tam yakmıyor. ateşleme sistemimi yoksa benzin hava karışımındamı sorun var anlamadım. arızayı çözersen bildir.

117 Mesaj
24 Nisan 2012; 18:51:08 

valla kardeş bende aynı sorundayım ama marka farklı bende uno 1.4 ie var. araç çalışıyor hiç sıkıntı yok biraz gidiyorsun benzinde araba pedala basınca boğuluyor gibi oluyor ve normal rolantide çalışıyor ama pedala basınca benzin mi kesiliyor ateşleme bozuluyor yoksa araçmı boğuluyor belli değil. 1-2 dk sonra hiç bir şey yok gibi devam ediyor. Bu önceleri çok belirgin şekilde silkelemeyle başladı. ben araçta benzin filtresi ve pompası, altta hall sensörü diye birşey varki çoğu elektirici bundan bir haber o parçayı bujileri, kablolarını, distiribitör kapağını, tevzi makarasını, sıcaklık sensörünü, beyine resetleme dahil yaptırdım. ama olmadı olmadı. şu anda sanayide bundan anlayan hiç usta yok ne elektrikçi ne motorcu. 45 yıllık ustaya gittim. hatayı gördü ama bu muydu derken araç düzeldi. hadi bakalım ustayla gez Allah yapmadı ustayı bıraktım 100 metre sonra yaptı 1 dk sonra düzeldi. Yani sat arabayı, çözülmüyor. Valla araca binip gezmeyi özledim. Dünya para harcadım. hala o muydu bu muydu diyorlar valla bende sanırım okutacam. Çok seviyorum aracımı ama ufak bir sorunu benden sonraki sahibi bulursa valla 5 sene araca masraf yapmaz çünki değişmedik yeri kalmadı ki hepsi orjinal parça, valla unutmadan kontak, sigorta panosu da dahildir bu değiştirdiklerime. Sorunu bulan yoksa sat kurtul yoksa kabusun oluyor. Üzgünüm....

8 Mesaj
11 Mayıs 2012; 10:11:33 

çoktan satılığa çıkardım ama her sabah arabaya binip sorunları yaşamak deli ediyor. bende bıktım ustalara para yedirmekten, bidahada sanayiye bu arıza için gitmicem zaten. en iyisi satmak. brodvayımı sattığıma pişman oldum.

1997 Mesaj
11 Mayıs 2012; 18:28:45 

quote:

Orijinalden alıntı: zupermen1971

valla kardeş bende aynı sorundayım ama marka farklı bende uno 1.4 ie var. araç çalışıyor hiç sıkıntı yok biraz gidiyorsun benzinde araba pedala basınca boğuluyor gibi oluyor ve normal rolantide çalışıyor ama pedala basınca benzin mi kesiliyor ateşleme bozuluyor yoksa araçmı boğuluyor belli değil. 1-2 dk sonra hiç bir şey yok gibi devam ediyor. Bu önceleri çok belirgin şekilde silkelemeyle başladı. ben araçta benzin filtresi ve pompası, altta hall sensörü diye birşey varki çoğu elektirici bundan bir haber o parçayı bujileri, kablolarını, distiribitör kapağını, tevzi makarasını, sıcaklık sensörünü, beyine resetleme dahil yaptırdım. ama olmadı olmadı. şu anda sanayide bundan anlayan hiç usta yok ne elektrikçi ne motorcu. 45 yıllık ustaya gittim. hatayı gördü ama bu muydu derken araç düzeldi. hadi bakalım ustayla gez Allah yapmadı ustayı bıraktım 100 metre sonra yaptı 1 dk sonra düzeldi. Yani sat arabayı, çözülmüyor. Valla araca binip gezmeyi özledim. Dünya para harcadım. hala o muydu bu muydu diyorlar valla bende sanırım okutacam. Çok seviyorum aracımı ama ufak bir sorunu benden sonraki sahibi bulursa valla 5 sene araca masraf yapmaz çünki değişmedik yeri kalmadı ki hepsi orjinal parça, valla unutmadan kontak, sigorta panosu da dahildir bu değiştirdiklerime. Sorunu bulan yoksa sat kurtul yoksa kabusun oluyor. Üzgünüm....

Benim 2004 model Kia Rio aracımda da yapmıştı aynı arızayı. Dur kalk trafikte, resmen zıplıyordu araba. Çevreden bakışları hiç unutmam.... Gazda sorun yok ama benzinde böyle yapıyordu. Servise gidip, iyi bir inceleme istedim. Gaz kitini söküp, sonunda arızayı buldular. Motora giden benzini ölçen, kıldan ince bir tel ve plastik çerçeveli bir parça gösterdiler sonunda. Adını bilmiyorum...Benzin sensörü olabilir. Bu tel koptuğu için, motor fazla yakıt veya az yakıt alıyor ve bu yüzden tekleme yapıyormuş. Bu parça takıldıktan sonra, sorun çözüldü. Sizinki de aynı sorun olabilir.

2000 Opel Omega 2.5 V6 A/T

117 Mesaj
30 Temmuz 2012; 20:12:37 

arkadaşlar size aydınlatma adına yazıyorum sorunu çözdüm en sonunda ama bir sene uğraştık valla tam satılığa çıkarttım aracı olayı buldum. Sorun bujilerin numarasındaymış. yani bujilerde iki tür soğutma varmış ben bujileri yeni taktırdığım için sorunun buradan kaynaklandığını kimse tahmin edemedi 1 yılda yaklaşık 50 yakın usta gezdim. En son bujilerin değişimi gelince olay anlaşıldı. Bujilerde BOSCH marka 9 olması gereken sayı 6 imiş buda bir süre gittikten sonra bujilerin ıslanmasına tam çakma yapamadıkları için meydana geliyormuş. iki aydır kullanıyorum. zıplama hikayesi bitti. ama 1 ay aracı tereddütlü kullandım öylesine alışmışım ki at gibi oynaşmasına hep yapacak gibi geliyordu. Araç ne hata veriyordu derseniz. hatırlamak amacıyla, araç 3-4 gün kullanma 10 km gidebiliyorsun sonra devir saatinde sapıtmalar, araç gaz pedalına basınca gaz (araç benzinlidir lpg yoktur.) yememeler boğuluyor gibi hareketler. giderken yığılma ve boğulma hareketleri aracı gün içinde kullanmalarda 10 km dahi gidemiyordum hemen başlıyordu numara yapmaya. Çooooooook parça değişimi yaptım olmadı, olmadı, olmadı aklınıza ne gelirse motora bağlı değiştirdim. Hall kablosuna varıncaya kadar. Birde bir tecrübemi paylaşayım uğraşırken bulduğum, arkadaşlar bendeki tek nokta enjeksiyonlu ve potansiyelmetre, otomatik jikle motoru var şimdi. Bu otomatik jiklenin yaylı gaz telinin kulağına bastığı yer, oradaki yay tertibatı (ısıya duyarlıdır.) ve otomatik jiklenin ucu yaylı olan başparmağınızın yarısı kadar olan uç parçası benim araçta kaputu kaldırınca enjeksiyon kısmının sağ alt tarafında bu bahsi geçen oynar mekanizma, işte oraya ben 3,5 tl ye alıyorum pas giderici ve yağlayıcılar var sprey, manifoltun üstüne bir bez örtün aşağıya damlamasın diye orayı bu spreydeki malzemeyle 2 ayda bir güzelce resmen yıkayın, işte bunu yapınca devir saatinde dalgalanmalar geçiyor. ve ne oluyorsa bu mekanizma kirleniyor ve çok hassas tamirciye gitsen yok sökülecek temizlenecek bu bozulmuş değişmesi lazım (potansiyelmetre, gaz kelebeği, gibi parçalar bozuk diyorlar) fakat bu sprey markası önemli değil yeterki pislik akıtıcı ve yağlama özelliği olsun. İnanın derdinizi giderecek. bu tip hadiselerde birde şu parçayı kimse bilmiyor kontrolünü şiddetle öneririm. aracın manifoldun oradan fren sistemine vede ateşleme beynine bir boru gidiyor. ateşleme beynine giren yerde bir çekvalf oluyor. otomatik ateşlemeli araçlarda arkadaşlar bu çek valf beynin ateşleme avans ayar parçası görevinde bu yazdığım üç şey aracın tamircilerce bulunamayan hataları arasında umarım faydası olur saygılarımla arızasız günler....

8 Mesaj
21 Şubat 2013; 23:09:47 

slm...arkadaşım senin sıkıntın enjektörlerden temizletmede işe yaramaz değiştirmen lazım

37 Mesaj
29 Ağustos 2013; 12:08:02 

bizim şahinde öyle oluyor ne yapıcaz ?

274 Mesaj
24 Kasım 2013; 11:34:18 

quote:

Orijinalden alıntı: yavuzali

slm uzun zaman önce yazılmış bir mesaj ama merak ettim aracındaki yukarıda yazdığın sorunu çözebildinizmi nasıl çözdünüz arıza tam olarak neredeydi aynı sıkıntı benim marea dada varda yardım ederseniz sevinirim

94 1.5 hyundai excel
83 1.6 doğan
2000 marea sx
2006 ford fusıon

872 Mesaj
24 Kasım 2013; 12:55:27 

Hava akış metre - Bujiler ya da Bobinler %100 başka birşeye elletmeyin aracınız rölantide gaz verdiğinizde titriyorsa kaputu acıp bakın %100 yani başıma geldi..

Bu mesajda bahsedilenler: britony

BMW e46 3.20i & Manuel Alpinweıss 3 White :))

607 Mesaj
19 Ocak 2014; 2:22:26 

quote:

Orijinalden alıntı: boodi

slm uzun zaman önce yazılmış bir mesaj ama merak ettim aracındaki yukarıda yazdığın sorunu çözebildinizmi nasıl çözdünüz arıza tam olarak neredeydi aynı sıkıntı benim marea dada varda yardım ederseniz sevinirim

Aynı problemi yasıyorum benzinde gaz yemeyen araç gaza mükemmel çalışıyor. Var mı yardım edebilecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Samsung NP-530U4C & Galaxy S4 & Mechanical Engineering

302 Mesaj
19 Ocak 2014; 4:11:14 

problem aracınız marka/modeline göre değişebilir. Aynı sorunu bende yaşamıştım. motor soğukken benzinde sarsıntılı çalışıyor ve benzinde iyi gaz yemiyordu. Enjektörleri temizlettim sorun kalmadı.

274 Mesaj
19 Ocak 2014; 9:20:56 

quote:

Orijinalden alıntı: hbg_ant2

Aynı problemi yasıyorum benzinde gaz yemeyen araç gaza mükemmel çalışıyor. Var mı yardım edebilecek

benzin pompasının kendi üzerindeki hortumu kontrol ettirin benim sorunum o hortumdaydı ve değişti şimdi araba tek marşta çalışıyor ve benzinde hiçbir sorun kalmadı

94 1.5 hyundai excel
83 1.6 doğan
2000 marea sx
2006 ford fusıon

607 Mesaj
19 Ocak 2014; 11:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: snoppy123

problem aracınız marka/modeline göre değişebilir. Aynı sorunu bende yaşamıştım. motor soğukken benzinde sarsıntılı çalışıyor ve benzinde iyi gaz yemiyordu. Enjektörleri temizlettim sorun kalmadı.

Fiat Brava 2000 model görünüşe göre temizlik şart

607 Mesaj
19 Ocak 2014; 11:12:00 

quote:

Orijinalden alıntı: boodi

benzin pompasının kendi üzerindeki hortumu kontrol ettirin benim sorunum o hortumdaydı ve değişti şimdi araba tek marşta çalışıyor ve benzinde hiçbir sorun kalmadı

Bu hortum bagajda pompanın oldugu yerde mi

274 Mesaj
19 Ocak 2014; 13:47:56 

deponun içindeki pompanın üzerinde bağlı benim o hortum yırtıkmış ve yeterikadar benzinipompalıyamadan depoya geri dökülüyormuşbenzin dolayısı ile çalışırken oldukça zorlanıyor ve benzin ile yolda giderken yeteri kadar benzin alamayan motor tekliyordu hortum değişti ve sorun kalmadı

94 1.5 hyundai excel
83 1.6 doğan
2000 marea sx
2006 ford fusıon

149 Mesaj
19 Ocak 2014; 15:46:47 

motora fazla hava giriyor olabilir mi?

benzinde kesik kesik giden aracım lpgde sorunsuzdu.hava filtresi hortumunda yırtık varmış.değiştirdim ve sorun düzeldi.bana da çok farklı yorumlar geldi,ecu sapıtmış,benzin pompası bozulmuş gibi.bunlar da sebepleridir fakat en basitinden başlamak lazım.

592 Mesaj
19 Ocak 2014; 19:12:15 

bende aynı sorunu yaşıyorum gazda sorun yok benzinde sıkıntı

607 Mesaj
20 Ocak 2014; 0:22:35 

Hava filtresi hortumu ilk defa duyuyorum. Benim merak ettiğim bir konuda LPG de calisirken arabada benzin devir daim düzeneği var mı? Genel olarak fiatin bu motoru bu sistemi kullanan arabalarinda hep aynı sorun oluyor. Herkes değişik yolla çözmüş. Kimi pompa değiştiriyor kimi hortum kimisi de enjektör temizletiyor.

Bu isi bi halledelim. Maliyet sırası ile nereden baslayalim

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » benzinde gaz yemiyor, gazda süper gidiyor...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.516