Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (601. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
686.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: merdo1234

quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

Ben bulduğum en ucuz lastiği alırım her zaman. Tabi yazlık ve kışlık ayrı alıyorum. Tüm yıl aynı lastiği kullanıyorsanız belki kaliteli ve pahalı olanlar düşünülür.

Teşekkürler yanıtınız için,Dört mevsim lastik alacağım için kararsızım. Kumho ve falken diğer pahalı lastiklere göre aynı performansı verir mi acaba ?

Kumho ve Hankook iyi lastiklerdir.

Hankook biraz daha yumusak hamurlu Micheline benzer ama cok daha saglamdir.Kumho biraz daha serttir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Arkadaşlar merhaba,ön lastiği dün kaldırıma sürerek patlattim.30.000 km araba ama lastikleri değiştirmeye karar verdim.Fiyat arastirmasindayim.kumho kh27 175 TL,good year efficiency performans 240 TL,continental premium contact 5 250 TL.Siz olsanız hangisini alırsınız arkadaşlar.Lastikler 205/60/16 tabii

en ucuz olan Falken aldım... çok memnunum.. Kumho da aynı derecede başarılı olur diye düşünüyorum..

Yazlık olarak en ucuz falken .. kışlık olarak en ucuz Petlas kullanıyorum.. sıkıntı yok

Hocam ben de sizin gibi İzmir de yaşıyorum.Yaz kış yerine dört mevsim alayım diyorum. Falken 200 TL,Kumho 175 TL good year 240 TL,Continental 250 TL. dört mevsim lastik alacak olsanız bu fiyatlardan hangisini tercih ederdiniz?

Falken lerden memnunum... zaten en iyi lastik bile 5 sene yaz-kış görsün serleşiyor.. bende arabanın üzerinde orijinal Condidentallar vardı.. 3 sene de sertleşti.. bende gittim en ucuzunu aldım.. çok memnunum.. Falken yumuşak lastik.. Michelin ayarında diyebilirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: oKSK

Arkadaşlar merhaba;

SX4 kullanıcısı değilim ama yardımınıza ihtiyacım var.
    Birisi aracıma çarpıp kaçmış ve kameralardan araca baktığımda SX4'e benzettim.
    Ekte bulunan fotoğraflara bakarak bu aracın SX4 olup olmadığı konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim
    Şimdiden teşekkürler.
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

SX4 kesinlikle değil... Suzuki swift vs değil... bana Nissan Micra gibi geldi..

• quote:

Arkadaşlar merhaba;

SX4 kullanıcısı değilim ama yardımınıza ihtiyacım var.
    Birisi aracıma çarpıp kaçmış ve kameralardan araca baktığımda SX4'e benzettim.
    Ekte bulunan fotoğraflara bakarak bu aracın SX4 olup olmadığı konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim
    Şimdiden teşekkürler.
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

eet.. % 90 Nissan Micra.. bayan arabası.. böyle bir pozizyonda ancak bir bayan çarpar.. geçmiş olsun.

http://www.nissan.com.tr/otomobil-modelleri/micra/galeri

• oKSK O kullanıcısına yanıt
    siz arabayı boşverin plakayı okutmaya çalışın bir bilişim uzmanına.
  • Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    Dediğiniz gibi yapacağım bakalım belki bir sonuç bulurum, bu arada araç sürücüsü bayan değil 30-35 yaşlarında bir adam maalesef.
  • quote:

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    Dediğiniz gibi yapacağım bakalım belki bir sonuç bulurum, bu arada araç sürücüsü bayan değil 30-35 yaşlarında bir adam maalesef.

benim olayda kamera görüntülerinde çarpma anı maalesef yok.. kamera açısı yakalayamıyor.. Çarptıgını tahmin ettiğimiz aracın hızla olay yerinden kaçtığını görebiliyoruz plaka vs yok maalesef.

Sigortacımı aradığımda '' abi davacı olup arkasından koşma sen yorulursun '' dediği için daacı olmadım.. tabii böyle durumları yaşamayan bilemez fikir üretmek bedava :)

lakin daha sonra bu olay zoruma gitmeye başladı.. arabaya çarpan her kimse şimdi sırıta sırıta geziyor.. ayrıca çarpan muhatap belli olmadığı için değer kaybı tazminatından mahrum kaldım.. belki davacı olsaydım , başka kamera görüntüleride incelenecek ve muhatap bulunacaktı bende en az 4-5 bin TL değer kaybı tazminatını alabilecektim..

Siz Davacı olmalısınız.. zaten çarptığı anı gösteren görüntü var.. o saatte o yolda başka kameralarda muhakkak vardır o arabanın plakasını bir tanesi muhakkak yakalamıştır..

geçmiş olsun.

• akokturk A kullanıcısına yanıt
    bizim araçlar hb benim aracın stepne olan kısmına lpg tankı konduğundan bagaj stepneyle daralıyor ,onun için bagaj küçük diyorum, lpg yoksa bagaj yeterli haklısın
  • quote:

Canon...E484

Sabah Kahvaltı sonrası evden çıktım.. tabii çıkmadan önce Net'ten Teknosa-Vatan-Mediamarket vs gibi teknomarketlerden fiyat baktım.. en uygun görülen Teknosa da 229 TL gibi bir rakam vardı..

Gaziemir optimum teknosa ya gittim..ellerinde yokmuş ama getirebileceklerini fiyatının 260 TL olduğunu söylediler.. net ten alırsanız 229 TL imiş.. neyse almadım..

aynı yerde bulunan Media Market e çıktık , amacım burada var ise şeklini şemalini incelemek idi yoksa Mediamarket fiyatı sabah internette 260 TL gibi bir rakam yazıyordu. Mediamarket içinde günlük indirim yapmışlar.. aynı yazıcı 189 TL idi.. sebebini sorduğumda bunun yalnızca bugünlük olduğunu belki yarın degişebilecegini söylediler.. bu fiyatı görünce kaçırmadım tabii.. bilgisayar kablosunada 7 TL verdim..Bana 196 TL ye geldi..

Eve gelince kurmak istedim.. anında vazgeçtim.. yok mürekkeblerini koy.. vs vs.. uğraşamam dedim..içinden 2 adet mürekkep çıktı akşam Oğlum ayarlasın.. bu işler için uğraşmak artık eskisi gibi tat vermiyor.. Yazıcıyı Kızımın odasına kuracakmışız abi kardeş öyle anlaşmışlar.. kutusundan çıkarıp öylece bıraktım..

Dönüşte Suzuki servisine uğradım.. biraz çıkışacaktım ama adamlar öyle mahcup şekilde özür diliyorlar ki içim elvermedi.. Parçalar gelmiş bu günlerde distiribütör değişimleri vs olduğu için işler biraz agır işliyormuş.. bende üstelemedim.. hazır oraya gitmişken geçici araba konusunu konuştum.. '' abi sen merak etme , arabanı serişe verdiğin gün sana rent ten araba getiririz hemen '' dediler.. Kasko yu incelemedik ama en az 7 gün hakkım olduğunu arabayı teslim ettiğim gün netleştirip bakarız dediler.. çaylarını içtim biraz havadan sudan muhabbet ettik.. sonra ayrıldım..

yani.. durum budur..

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

bitmeyen kartuş sistemi yok ama önemli değil. kartuşlar bitince mürekkep alıp (siyah-sarı-mavi-kırmızı) kartuşların deliklerinden enjektörle koyarsınız. ayrıca kartuş bitince kartuşların hata kodunu kırmızı üçgen işaretli tuşa basılı tutup sıfırlıyorsunuz kartuşları doldurup yazdırmaya devam ediyorsunuz. ancak ben bitmeyen kartuşlu aldığımdan kartuşlarda delik ve deliğe hortum bağlı istediğimde hortumu çıkarıp enjektörle de mürekkep basabiliyorum. kartuşta delik yoksa açmanız gerekebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captainzed -- 22 Ekim 2015; 22:34:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

Canon...E484

Sabah Kahvaltı sonrası evden çıktım.. tabii çıkmadan önce Net'ten Teknosa-Vatan-Mediamarket vs gibi teknomarketlerden fiyat baktım.. en uygun görülen Teknosa da 229 TL gibi bir rakam vardı..

Gaziemir optimum teknosa ya gittim..ellerinde yokmuş ama getirebileceklerini fiyatının 260 TL olduğunu söylediler.. net ten alırsanız 229 TL imiş.. neyse almadım..

aynı yerde bulunan Media Market e çıktık , amacım burada var ise şeklini şemalini incelemek idi yoksa Mediamarket fiyatı sabah internette 260 TL gibi bir rakam yazıyordu. Mediamarket içinde günlük indirim yapmışlar.. aynı yazıcı 189 TL idi.. sebebini sorduğumda bunun yalnızca bugünlük olduğunu belki yarın degişebilecegini söylediler.. bu fiyatı görünce kaçırmadım tabii.. bilgisayar kablosunada 7 TL verdim..Bana 196 TL ye geldi..

Eve gelince kurmak istedim.. anında vazgeçtim.. yok mürekkeblerini koy.. vs vs.. uğraşamam dedim..içinden 2 adet mürekkep çıktı akşam Oğlum ayarlasın.. bu işler için uğraşmak artık eskisi gibi tat vermiyor.. Yazıcıyı Kızımın odasına kuracakmışız abi kardeş öyle anlaşmışlar.. kutusundan çıkarıp öylece bıraktım..

Dönüşte Suzuki servisine uğradım.. biraz çıkışacaktım ama adamlar öyle mahcup şekilde özür diliyorlar ki içim elvermedi.. Parçalar gelmiş bu günlerde distiribütör değişimleri vs olduğu için işler biraz agır işliyormuş.. bende üstelemedim.. hazır oraya gitmişken geçici araba konusunu konuştum.. '' abi sen merak etme , arabanı serişe verdiğin gün sana rent ten araba getiririz hemen '' dediler.. Kasko yu incelemedik ama en az 7 gün hakkım olduğunu arabayı teslim ettiğim gün netleştirip bakarız dediler.. çaylarını içtim biraz havadan sudan muhabbet ettik.. sonra ayrıldım..

yani.. durum budur..

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

bitmeyen kartuş sistemi yok ama önemli değil. kartuşlar bitince mürekkep alıp (siyah-sarı-mavi-kırmızı) kartuşların deliklerinden enjektörle koyarsınız. ayrıca kartuş bitince kartuşların hata kodunu kırmızı üçgen işaretli tuşa basılı tutup sıfırlıyorsunuz kartuşları doldurup yazdırmaya devam ediyorsunuz. ancak ben bitmeyen kartuşlu aldığımdan kartuşlarda delik ve deliğe hortum bağlı istediğimde hortumu çıkarıp enjektörle de mürekkep basabiliyorum. kartuşta delik yoksa açmanız gerekebilir

Teşekkürler..

Netten biraz bakmıştım... galiba bunlar içinde Bitmeyen mürekkep kartuşlu sistemler var , mürekkep deposunu alıyorsunuz montajının nasıl yapıldıgını vs göstermişler..

Tabii bu konularda bilgim olmadıgı için yüzeysel olarak bakıp geçtim.. bir müddet böyle gidelim bakalım mürekkep tüketimi nasıl olacak..

bu arada.. Cuma Sabah itibari ile benim çalışma haftam başladı.. çalışma sistemim öyle bir hal aldı ki.. sosyal hayat hakgeitre..

Dün Hanım ile birlikte Balçova İnciraltı civarına sahile gezmeye gittik.. Belediyenin bisiklet kiralama standı vardı , Çocukluğuma döndüm bir bisiklet kiralayalım dedik , bende kart olmadıgı için Kredi kartı ile kiralamak istedim sistemde internette kopukluk varmış olmadı.. bende aynı gece belediyenin bisiklet şirketinden kart çıkartmak için müracaat ettim.. bugün yarın Bisiklet kartım da gelecek.. haftaya Çarşamba hafta tatilim.. Sahilde Bisiklet turlarına başlamak gerek :))

• Hayırlı Cumalar olsun..

Sabah Servisten aradılar..

Parçalar hazırmış Pazartesi Sabah arabayı istediler .. işlerimdeki yoğunluk nedeni ile nasipse Pazartesi akşamüzeri verecegim...

gelişmeleri paylaşırım..
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Hadi hayırlısı olsun gözün aydın hocam..baya bekledin umarım sorun çıkmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

Hadi hayırlısı olsun gözün aydın hocam..baya bekledin umarım sorun çıkmaz..

Teşekkür ederim...

Servise vereyim Hayırlısı ile çıksın.. sonra başka planlarım var gibi.. Allah Büyük..
  • kışlık için HB'den 4 adet Nokian 205/60 R16 WR D4 lastik aldım, bakalım nasıl bir performans olacak, bayağı bir araştırma yaptım araştırmalarım sonucu f/p olarak çok güzel görünüyor ürün, hayırlısı artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollywood29

kışlık için HB'den 4 adet Nokian 205/60 R16 WR D4 lastik aldım, bakalım nasıl bir performans olacak, bayağı bir araştırma yaptım araştırmalarım sonucu f/p olarak çok güzel görünüyor ürün, hayırlısı artık...

güzel seçim yapmışsınız.. Nokian benimde tercihlerim arasında vardı ama fiyat yüksekti.. HB 233 ,7 TL görünüyor.. güzel fiyat..

önümüzdeki günlerde Kışlık petlas ları takabilirim bende..
  • Bilgisayar ile aşır neşir olanlar birde Fotograf çekmeyi seven bunları Bilgisayarlarına yükleyeyip benim gibi '' aman şuda kaybolmasın buda kaybolmasın '' diye farklı yerlere kopyalar atan aynı durumu harici harddiskler içinde yapanlar.. ve sonunda bir çok kopya resim vs olup bunun altında ezilenler..

ohh beaa... uzun anlattım galiba...

aynı dosya resim vs bulan ve kopyalarını silip yer açan güzel bir proğram önereyim... az biraz ingilazca ile çözebilirsiniz..

duplicate file finder

öneriyorum... Bilgisayarımdan yaklaşık 65 gb lık kopyaları sildi :))) epey bir karışmışım yani....
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Valla ne iyi ettin yaa..bilgisayarımda belki 5-6 bin resim vor çoğuda birbiriyle aynı resimler ayırmak mümkün değil dosya desen onlarda cabası bu akşam ilk işim programı indirip denemek olacak bakalım başarılı olacakmı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

Valla ne iyi ettin yaa..bilgisayarımda belki 5-6 bin resim vor çoğuda birbiriyle aynı resimler ayırmak mümkün değil dosya desen onlarda cabası bu akşam ilk işim programı indirip denemek olacak bakalım başarılı olacakmı..

bende şimdilik başarılı olmuş gözüküyor..

isterseniz dosya olarak isterseniz C yada D vs bölümü olarak komple tarayabiliyorsunuz.. ben şimdilik Laptop u tarattım ve 67 GB sanırım aynı dosya / Foto sildim..

size önerim isterseniz önce küçük bir dosya da resimleri sürekli kopyalayın mesela 4 kopya yapıp o dosyayı taratın sonucu görün..

ben kontrol etmeden yaptım.. program hakkındaki yorumları okudum , çoğunluk memnun bir kaç kişi programı anlayamamış.. ben kurcalayarak olayı çözdüm..

Örnek.. Programı açıp oradan resimlerdeki taratacıgınız dosyayı.. yada komple resimleri seçiyorsunuz.. e tara diyorsunuz..

tarama bittiğinde size başka bir pencere açıyor.. o pencerede bir kaç seçenek var.. ben deneme yanılma ile buldum.. asıl silinmeyecek olanı üstte..diğer kaç kopya var ise altta gösteriyor ve tüm kopya olanlara check işareti yapıyor.. sonra hepsini sil diyorsunuz...tüm silinenleri çöpe atıyor.. oradan da silmeniz gerekiyor..

şu an 465 GB dolu olan bir harici disk i tarıyor.. boyut büyük olduğu için yaklaşık 40 dakika resimleri taradı şu an silmekle meşgül :)) o sildiklerini çöpe atıyor ben çöpten silmeye yetişemiyorum beni geçiyor..

programı kullanamaz iseniz basit anlatımlı foto ile açıklamalı yazarım..

• quote:

Bilgisayar ile aşır neşir olanlar birde Fotograf çekmeyi seven bunları Bilgisayarlarına yükleyeyip benim gibi '' aman şuda kaybolmasın buda kaybolmasın '' diye farklı yerlere kopyalar atan aynı durumu harici harddiskler içinde yapanlar.. ve sonunda bir çok kopya resim vs olup bunun altında ezilenler..

ohh beaa... uzun anlattım galiba...

aynı dosya resim vs bulan ve kopyalarını silip yer açan güzel bir proğram önereyim... az biraz ingilazca ile çözebilirsiniz..

duplicate file finder

öneriyorum... Bilgisayarımdan yaklaşık 65 gb lık kopyaları sildi :))) epey bir karışmışım yani....

güzel bi proğram mp3 leri de aynısını bulup temizliyor galiba.Taa 2010 yılında pc ye google drive indirip resimleri yedeklemişim hiç hatırlamıyorum ama,Geçen gün android telefona yükledim google driveyi mail adresimi hiç değiştirmediğim için bi baktım kızımın doğdugu günden itibaren tüm resimler telefonuma geliverdi süpriz oldu.google drive ve google fotoğraflar uygulamaları vazgeçilmezlerimdir.Resim video kaybolma şansı yok yeterki mail hesabınızı unutmayın.
    google fotograflar ile cep telefonunda çekilen tüm resimler pc de google hesabınızda görünüyor.KAbloyla bloototla pcden telefona telefondan pc ye resim aktarmakla uğraşma işine son veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hollywood29

kışlık için HB'den 4 adet Nokian 205/60 R16 WR D4 lastik aldım, bakalım nasıl bir performans olacak, bayağı bir araştırma yaptım araştırmalarım sonucu f/p olarak çok güzel görünüyor ürün, hayırlısı artık...

İyi bi seçim yapmışsınız.İnternet alışverişleri herzaman ilk tercihimdir,Hatta zamanına denk getirdiğinizde piyasadan yarı yarıya hatta daha aşağısına bile almak mümkündür.Çek,çük, anlık indirim,bankakampanyası vsvs. Avantajı bol oluyor.
    şuan favorim nuvo. Yapı kredi bankasının şubesiz bankacılığı.Her ay 50 liraya kadar internet alışverişinin % 25 ini nakit olarak geri iade ediyor.Yani internetten 200 liralık bi ürün aldınız. Bi sonraki ayın ilk haftası hesabınıza 50 tl nakit olarak geri geliyor.

• 
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.