Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (599. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
686.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok iyi bir fiyata anlaşmışsın takıldıktan sonra resmini paylaşırsan sevinirim..
    benim gibi bagaj problemi yaşayanlarda fikir edinmiş olurlar saygılar kardeşim..
  • spawn07 S kullanıcısına yanıt
    Yağışlı havalarda tamamen kapatabilir miyim bagajın üstünü bilemiyorum.
    Sadece bu değil. Örneğin 90 la giderken bagajın havalanması arabayı yalpalatması gibi sorunlar yaşar mıyım onu da bilemiyorum.
    Port bagajlar hem daha pahalı hem de bagaj yüklemesi daha sınırlı.
    Bakalım araştırmalarım devam ediyor. Kullanıcı yorumlarını okuyarak bir yol belirleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

Yağışlı havalarda tamamen kapatabilir miyim bagajın üstünü bilemiyorum.
    Sadece bu değil. Örneğin 90 la giderken bagajın havalanması arabayı yalpalatması gibi sorunlar yaşar mıyım onu da bilemiyorum.
    Port bagajlar hem daha pahalı hem de bagaj yüklemesi daha sınırlı.
    Bakalım araştırmalarım devam ediyor. Kullanıcı yorumlarını okuyarak bir yol belirleyeceğim.

Hayırlı olsun. Fotoğraf beklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Kışlık lastik alayım diyorum, Ankara'dayım malum eskisi kadar kar yağmıyor genelde yerler ıslak oluyor, nokian wr d4 çıkmış ıslak zemin notu A olan ilk lastik diyor kış için, muhtemelen bu lastikten alacağım, hb de 230tl civarında çekle falan daha ucuza ayarlarım diyorum. Kışlığa geçerken bir çelik jant alayım diyorum yazlıkları ona taktıracağım. Çelik jant için toyota replika jant var beğendiğim, sonradan çelik jant taktıran oldu mu? Foto olursa benim içinde bir fikir olur aracın üzerinde nasıl durduğuna dair

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: profixyoo

herkese lyi aksamlar.. sizlerden bu arac hakkinda blgi almak istedim.. arac s4 croos 2012 model brc lpg li 63 binde..arac cok hosuma gdiyor ama cvrmdekiler bu aracin zor satildigini iknci elin zayif oldugunu anlatiolar.. ama arac bnim cok hosuma gdiyor.. cok kararsizim.. ilk defa japon arabsina yoneldim ama napsm

bu zamana kadar 20 ye yakın araba alıp sattım.. 77 CJ5 in bile alıcısı var.. piyasası yok denilen 86 ford taunus ( denge çubugu yok ) .. piyasası az denilen 2,0 motor ford taunuslar sattım.. o lafları edenler halt etmişler.. acaba kaç degişik marka araba alıp sattılar merak ediyorum..

Bilmeden sallamak çok kolay..

araban hasarlıysa.. çarpıksa bir kusuru var ise SATAMAZSIN..

orjinal eli yüzgün düzgün bir arabayı her türlü satarsın.. üstelik bahsettigimiz araba JAPON :)

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaptın. Aracını teslim aldın mı. Aracı servise verdikten sonra kaç gün sürdü geri kullanabilecek şekilde alman.
    Bende kaza yaptım. Aracı teslim ettim servise daha hasarın teşhisi bile konmadı. Belki 1 ay sonra geri alabileceğim aracı.
  • ARKADAŞLAR SUZUKİ SX4 LERİMİZİ SATSAK HANGİ ARACI ALIRDINIZ..
  • ARKADAŞLAR SUZUKİ SX4 LERİMİZİ SATSAK HANGİ ARACI ALIRDINIZ..
  • spawn07 S kullanıcısına yanıt
    param yetecek olsa hyundai yeni tucson - mazda cx5 ya da yeni grand vitara'dan birini alırdım. 3'ü de çok iyi :)
  • quote:

Hocam ne yaptın. Aracını teslim aldın mı. Aracı servise verdikten sonra kaç gün sürdü geri kullanabilecek şekilde alman.
    Bende kaza yaptım. Aracı teslim ettim servise daha hasarın teşhisi bile konmadı. Belki 1 ay sonra geri alabileceğim aracı.

geçmiş olsun hocam, fazla birşey yoktur inşAllah
  • quote:

Hocam büyük geçmiş olsun,sizlerde bişey yoktur işallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

ARKADAŞLAR SUZUKİ SX4 LERİMİZİ SATSAK HANGİ ARACI ALIRDINIZ..

Satmayı düşünmüyorum ama satarsam kia sportage olabilir.Yakıt tüketimi oldukça fazla ama çok hoşuma gidiyor.
  • Sadece maddi hasarlı kaza. Adam %100 suçlu ama trafik sigortası yokmuş ve bu durumda tutanak tutulmayıp polis çağırmak gerekirmiş. Bende bilgisizlikten tutanak tutunca herşey halloldu sandım. şimdi hasarsızlığım bozulcak, belki kasko gıcıklık yapacak değer kaybı davası açamayacağım. İşte böyle can sıkıcı şeyler de oldu. Mevla neyler ne eyterse güzel eyler deyip kapatmak ve olanlardan ders çıkarmak gerek.
    hukuki anlamda itibar edilebilecek fotolar dışında bişey yok elimde.
  • quote:

Selamlar..

Aracımdaki hasar arabamın yürümesine mani değil.. sadece yolda garip bakışlarla karşılaşabiliyorum.. hatta geçenlerde bir Kamyon şöförü ışıklarda beklerken yukarıdan bakıp '' ne yapmışlar bu arabaya böyle '' der gibisinden işaret yaptı.. bende '' Koymuşlar '' manasına işaret ile karşılık verdim

Arabamda ilk Hasar olduğu gün Jandarmayı aramıştım ( oturduğum yer jandarma bölgesi ) tutanak vs o gün oldu.. aynı gün arabamı kullanmaya devam ettim..

işim gereği hergün araba kullanmak bana avantaj sağlıyor.. bazen işe erken gitmek gerekebiliyor ( gerçi gelip alıyorlar ama zaman kaybı oluyor ) birde genelde geç çıkabiliyorum yani araba benim elim ayağım gibi..

Kaza 9 eylül de olmuştu.. Servis yetkilisini telefon ile aradığımda bana '' şu gün arabanızı servise bırakın eksper bakacak '' demişti.. Cumartesi Pazar araya girdiği için arabamı kullandım tabii.. sanırım ilk pazartesi iş çıkışı saat 17:30 da arabayı servise bıraktım.. Salı günü gelmemiş.. Çarşamba günü sanırım yada perşembe beni aradılar..eksper görmüş iş çıkışı gittim aldım arabayı.. yani en fazla 2 gün arabasız kaldım..

eksper baktıktan sonra parça siparişini vermişler.. ama araya Bayram tatili girdiği için iş biraz sallandı gibime geldi.. gerçi bende pek üstelemedim..

en son geçen hafta aradım sanırım.. '' abi gelir gelmez biz sana haber edeceğiz zaten aramanıza gerek yok '' dediler..

arabam yürür durumda olduğu için o kadar sıkıntı yapmadım.. birde parçalar geldiğinde arabayı servise verince ekstra bir kaç iş daha yapılacak.. ( arka sağ üst kısımda birisi yumrukla antreman yapmış belli belirsiz yumurta büyüklüğü kadar göçük var.. zor anlaşılıyor ) birde bir kaç yerde taş çarpması nedeni ile boyada küçük atmalar vs var.. Servise girdiğinde hepsi elden geçecek . servistekiler ile nazım geçtiği için fazla sesimi çıkarmıyorum :)

Çarşamba gübü Hafta tatilim , mesai vs çıkmaz ise bir gidip dolaşacağım.. Sigortacı ilede konuşayım.. arabayı Servise verdiğim an bana Servis müddeti boyunca araba vermeleri gerek diye biliyorum.. onu ayarlasınlar.. Sigortacımda zaten Servisin kendi Sigorta acentası...

• quote:

Sadece maddi hasarlı kaza. Adam %100 suçlu ama trafik sigortası yokmuş ve bu durumda tutanak tutulmayıp polis çağırmak gerekirmiş. Bende bilgisizlikten tutanak tutunca herşey halloldu sandım. şimdi hasarsızlığım bozulcak, belki kasko gıcıklık yapacak değer kaybı davası açamayacağım. İşte böyle can sıkıcı şeyler de oldu. Mevla neyler ne eyterse güzel eyler deyip kapatmak ve olanlardan ders çıkarmak gerek.
    hukuki anlamda itibar edilebilecek fotolar dışında bişey yok elimde.

Kardeşim geçmiş olsun..

Ben değer kaybı davası açamıyorum.. çünkü çarpan kişi sarı çizmeli Mehmet aga ( garip ama Çarpan kişiyi büyük olasılık biliyorum.. hergün gözgöze geliyoruz gözümün içine bakamıyor ) ispat edemiyorum.. Allah a havale ettim..

değer kaybı davası için bu işte uzmanlaşmış birisine sordum.. aynen dediğin gibi aracı çarpan kişinin trafik sigortasından alınıyor..

velakin.. sana çarpan kişinin ruhsat ehliyet bilgileri ve tutanak varsa bence bir bilene sor.. trafik sigortası yaptırmadıysa bu benim sorunum değil.. belki o parayı çarpan kişiden tahsil edebilirler.. sana danışacağın bir numara vereyim..

İzmir de.. ara sor.. durumunu anlat..

Hasar durumu nedir bu arada ?

YUKSEL AVCI - Sigortacı ve Bu konularda epey para almış davaları var..

YENISEHIR MAH. 1376 SOK. BORAN PLAZA A BLOK NO:1 K:3 D:32 GIDA CARSISI KONAKIZMIR / MERKEZ

Tel: 2324697077 - Cep: 5322867822 - Fax:
    Web: - E-Posta: irisekspertiz@hotmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

ARKADAŞLAR SUZUKİ SX4 LERİMİZİ SATSAK HANGİ ARACI ALIRDINIZ..

Bodro mahkumu bir işçi olarak...

Satmayı düşünmezdim

ille varsayalım sattın ne alırdın derseniz... alacağım arabanın

yakıt konusunda daha sarfiyatlı olmalı.. motor gücü 120 beygirden fazla olmalı.. ve kemikli olmalı.. ne yazıkki bu kriterlerde başka bir model-marka göremiyorum..

haaaa.. illaki sattıysam parayı bulmuşum demektir.. ilk tercihim Mercedes C 200 BlueTEC AMG olur.. birde hafta sonları için Mitsubishi L200 iyi olurdu..

yavvv kardeşim aç tavuk gibisin Buğday ambarında görme kendini derseniz..

alırım bir 4*4 Duster takılırım...

• hakeerus H kullanıcısına yanıt
    Hocam çok geçmiş olsun üzüldüm gerçekten..
    Allah başka kaza bela vermesin..
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Senin kapı sacımı değişti yoksa komple kapı mı değişti.
    Benim servis kapı sacının değişeceğini söyledi. Komple kapı değişmez dedi. İçindeki mekanizma çalışıyor dedi.
  • quote:

Benim servis kapı sacının değişeceğini söyledi. Komple kapı değişmez dedi. İçindeki mekanizma çalışıyor dedi.

Benim Servis ise aynen şunu söyledi. ( arka kapı için )

'' Abi bunlarda kapı saçı yok Komple kapı degişir '' dedi.. yani yanlış anlama 2 servisten bir tanesi DANGALAK.. bu kesin.. bir Servisin dedigini digeri yalanlıyor.. gerçi benim servisteki çok bilmiş elemanlardan şüphem var.

benim durum.. Sağ ön kapı çekiçlenip bayanacak.. Sağ arka kapı yırtık oldugu için komple degişecek ( komple kapı siparişi verildigi için bu kadar uzama oldugu gibi laflar geveliyorlar )

Ön kapı çekiçlenip düzeltilecek resimleri Forumun 9 eylül tarihinden sonrasına bakarsan görebilirsin..

arabayı şu anda hasarlı şekilde kullanıyorum.. Servis henüz '' abi gel kapın geldi '' demedi..

• quote:

benimde yırtık olan arka sağ kapı mekanizmaları vs çalışıyor.. kapı ortadan göçük oldugu için cam bir yerden sonar açılmıyor.. bana söylenilen içindeki mekanizma ve camın sökülüp yeni kapı ya takılacagı..

yada sadece kapı saçı degiştirip kapı degiştirdik diye..Kasko ya gömecekler.. Kapının görünmeyen bir yerine gizli bir işaret yapacagım..
  • 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.