Şimdi Ara

DFI'dan 790FX yonga setli yeni anakart; LANParty DK 790FXB-M3H5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Özellikle LanParty serisi hız aşırtma dostu anakartlarıyla tanınan DFI, AMD'nin Soket AM3 formundaki işlemcileri için hazırladığı 790FX yonga setli yeni anakartını duyurdu. Firmaın LanParty DK çatısı altında hazırladığı yeni anakart 790FXB-M3H5 kod adını taşıyor. Soket AM3 formundaki işlemcilerin tamamiyle kullanılabilecek olan 790FX+SB750 çipsetli model üzerinde dört adet DIMM slotu yer alıyor ve 16GB'a kadar DDR3-1600MHz bellek desteği sunuluyor.

LanParty serisinin diğer temsilcilerinde olduğu gibi Siyah renkli baskılı devre üzerine renkli komponentlerle hazırlanan anakart, katı kapasitörleri ve 4+1 fazlı güç tasarımıyla dikkat çekiyor. Pasif soğutma ile desteklenen anakart üzerinde çoklu ekran kartı kurulumlarına yönelik olarak üç adet PCIe x16 slotu bulunuyor. Güney köprüsü olarak SB750 yongasını kullanan ve Advanced Clock Calibration teknolojisini de destekleyen kart özel hız aşırtma seçenekleri ile donatılmış.

SB750 yongası sayesinde aralarında RAID 5 te dahil olmak üzere farklı RAID konfigürasyonlarını destkeleyebilen anakart üzerinde 6x SATA-II konnektörü yer alıyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve Gigabit Ethernet gibi detaylara da sahip olan anakart üzerinde ayrıca Debug LED de yer almakta. Hız aşırtmacılar için LANParty ABS II teknolojisini de destekleyen anakartın yakın zamanda satışa sunulması beklenirken, fiyatı hakkında şimdilik net bir bilgi olmadığını da belirtelim.

• pasif soğutmalar pek abartılmamış klasik lan party tasarımı
  • düşünün artık bu derece abartılı olmayan pasif soğutmalarla oc rekorları kırabilen bir anakarta bi de gigabyte,asus veya msı kartlardaki gibi soğutmalar konsa ne olur kim bilir :DD
  • amd de bir ışık gördüler sanırım hemen hemen herfirma birşeyler üretiyor amd icin
  • dfi zaten amd icin uc tasarımlı ürünler üreten daima markalardan birisidir. m2rxh ın ddr3 ram destekleyen modeli... güzel. digital pwm varsa tadından yemnez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KANUNI61

amd de bir ışık gördüler sanırım hemen hemen herfirma birşeyler üretiyor amd icin

Evet ya, 1 tane i7 satacağına 10 tane AM3 satarlar
  • O.C potansiyelini test edip görmek lazım..
  • bu kartların ustune fazla buyuk sogutucu koymak mumkun degıl sımdı ben bu kartı hız asırtma ıcın alıcam ama en onemlı hız asırtma bolumune ıslemcıye buyuk sogutucu takamıycam olcak ısmı???? bu durum 4 dımm slotu doluyken bu sekılde olur basıma geldıgı ıcın soyluyorum ters donmıyecek sogutucular kullanamazsınız dıkkat edın
  • GAME READY
  • çok fazla sarı var, keşke renklere biraz daha dikkat edilseydi, dfi basit soğutucular kullanıyor normal kullanıcı için kotu bir durum, çünkü rekor kıranlar kart uzerindeki soğucuları kullanmıyor. sıvı azotla soğutuyorlar anakartı da
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

O.C potansiyelini test edip görmek lazım..

Sen bu cümleyi hangi firma hakkında söylediğinin bilincinde bile olduğunu düşünmüyorum,

OC performansını görmek lazımmış....
  • Herzamanki gibi hoş olmuş :)
  • çift slot sogutuculu ati gpular için bulunmaz nimet diye düşünüyorum
  • Soket am3 anakart beklemek phenom II ler için daha mantıklı olmaz mı ?????
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazer__

Soket am3 anakart beklemek phenom II ler için daha mantıklı olmaz mı ?????

Bu anakart am3 için zaten.
  • hıııı tamam ben am2+ zannetim de
    790FXB-M3H5 yazıyormuş zaten görmedim

incelemek isteyenler için adres şöyle:
    http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/XX_cmproddetail/XX_WbProdsWindow?action=e&downloadType=&windowstate=normal&mode=view&downloadFlag=false&itemId=661

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 21 Mart 2009; 19:22:34 >

• s.a oncelık arkadaslar bende bu anakartı alıcagım DFI LanParty DK 790FXB-M2RS AM2+ DDR2 1066MHz Anakart ddr2 1066 ama benım ısımı gorur ıslemcıde phenom x4 940 koyucam nasıl sızce ramda 4gb OCZ e kartı 4850 nasıl olur makıne am2 desteklı bu alıcagım anakart ama oyun ıcın alıyorum bunları da yuksek bı butcem yok anca bu anakart a yetıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.