Şimdi Ara

DVI-hdmı dönüştürücü ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
9.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bu adaptorle hdmı girişli monitore bağlarsam hdmı kabloyla ses alırmıyım? ekran kartı HD3870 DDR4

• Kaynağın sonuçta DVI olacak, o yüzden ses alamazsın...
  • dvı dan çeviriyorsun sesi unut
  • Bakın burada bir arkadaş ses alınabildiğini yazmış, ilginç;
    http://forum.donanimhaber.com/m_28289384/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: CoMiSeR

arkadaşlar diyelim ki monitörde hdmi çıkış var ama bilgisayarınzda yok
    mecburen bilgisayara bir dvi-hdmi dönüştürü takıyorsunuz,
    düşününce ses verileri taşınmaz gibi geliyor ama, taşınıyor,
    benim 32" lcd mi bilgiysayara hdmi-dvi ile bağladım, sesi de aktarıyor bilginize..
  • bende arkadasıma aldığımız pcde dvı-hdmi cevirici ile bağladım ve sorunsuz sekilde tvden ses alıyoruz..tvde monitör cıkısı olmadığı için hdmi dan bağlamıstık..
  • tereddüte düştüm işallah ses çıkar

edit :

quote:

Orjinalden alıntı: qzwxec

quote:

benim 32" lcd mi bilgiysayara hdmi-dvi ile bağladım, sesi de aktarıyor bilginize..

dvidvi portunun audio niteliği varsa, bu mümkün.
    atilerin hd3000 ve hd4000 serilerinde bu özellik, pci-e slot üzerinden ses alınarak dvi porta iletiliyor. nvidia kartların ise, sli köprüsünün yanında s/pdif girişi olanlarda, anakartın veya ses kartının s/pdif çıkışından kablo ile bağlandığında bu mümkün.

DVI-hdmı dönüştürücü ses

quote:

SLI bağlantısının yanında gördüğünüz beyaz giriş ise S/PDIF girişi. Buraya ses kartınızdan ya da anakartınızın S/PDIF çıkışından bağlantı yapıyorsunuz. Bu sayede kartın HDMI çıkışı sesi de iletiyor

Ekran kartın HD3870 yani alabiliyorum sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19G05S -- 15 Mart 2009; 18:52:28 >

• ati ekran kartlarında dvi hdmi çevirici ile lcd tv den ses alırsınız. ben 2600 xt ekran kartımdan dvi hdmi bağlantısı ile ses alabiliyorum gerçi şu an normal ses sistemi kullanıyorum ama endişe etmenize gerek yok hatta son nvidia ekran kartlarındada ek bir bağlantı ile aynı şekilde ses alınabiliyor.
  • Dvi to hdmi kablomda lcd televızyonuma bagladım fakat ses alamıyorum extra bır ıslemmı yapmam gerekıyor yardımcı olurmusunz...
    Ekran kartım Sapphire ati hd 4870

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzbb -- 5 Ağustos 2009; 16:10:53 >
  • dvı to hdmı dönüştürücü kullanıyorum ses alabiliyorum sorun çıkmayacaktır....
  • Dvi to hdmi kablomda lcd televızyonuma bagladım fakat ses alamıyorum extra bır ıslemmı yapmam gerekıyor yardımcı olurmusunz...
    Ekran kartım gtx ati hd 4870
    toshiba 42av635d televizyonum
  • off ne tartışıyosunuz ekran kartına göre değiir genellikle aktarıyo olay driver ve ekran kartında bitiyor tabi tv niz de önemli ps3 örneğini vercem diyceksiniz orda DVI yok ozaman bakın

apphire den DirectX10.1 destekli uygun fiyatlı çözüm ATI HD3850

DirectX 10.0 destekli tüm oyunların yanı sıra yakın gelecekte çıkacak olan tüm DirectX 10.1 destekli oyunlar için şimdiden hazır olun.
    1080p FULL HD görüntü desteği ; 4 lü ekran kartı kullanımına izin veren Crossfire X desteği, tümleşik HDMI ve Entegre 5.1 Dijital Ses...

Overclock ve Performans Meraklılarının Tercihi
    55nm üretim tekniği ile üretilen dünyanın ilk kartına sahip olun! Daha az ısındığı için overclock dünyasının göz bebeği olacak…

320 Steam İşlemcisi içeren Unified Shader Motoru, 256bit haberleşme arayüzü ile mükemmel performans.

Standart olarak gelen 1660Mhz GDDR3 bellek ve 670Mhz lik grafik işlemcisi ile bilgisayarda oyun oynamanın benzersiz deneyimine hazır olun.
    AGP EHMDE

• quote:

Orijinalden alıntı: 19G05S

tereddüte düştüm işallah ses çıkar

edit :

quote:

Orjinalden alıntı: qzwxec

quote:

dvidvi portunun audio niteliği varsa, bu mümkün.
    atilerin hd3000 ve hd4000 serilerinde bu özellik, pci-e slot üzerinden ses alınarak dvi porta iletiliyor. nvidia kartların ise, sli köprüsünün yanında s/pdif girişi olanlarda, anakartın veya ses kartının s/pdif çıkışından kablo ile bağlandığında bu mümkün.

DVI-hdmı dönüştürücü ses

quote:

SLI bağlantısının yanında gördüğünüz beyaz giriş ise S/PDIF girişi. Buraya ses kartınızdan ya da anakartınızın S/PDIF çıkışından bağlantı yapıyorsunuz. Bu sayede kartın HDMI çıkışı sesi de iletiyor

Ekran kartın HD3870 yani alabiliyorum sanırım

atı readon 3400 serisi var . acaba ses alabilmem mümkün mü

• üzerinde dahili hoparlörü var monitörümün ve DVİ girişi bulunuyor.
    buna bağlayağım aygıt XBOX 360 ve bağlantı için hdmi kablosu kullanıyor
    varsayalım bir ucu hdmi bir ucu DVİ kablo aldım ve
    monitör girişine DVİ xbox çıkışına HDMİ ucu bağladım.
    monitörden ses alabilirmiyim.

amacım TV yi konsol esaretinden kurtarabilmek..
  • Belki birinin işine yarar diye konuyu hortlatma ihtiyacı duydum.
    Burada ve pek çok forumda dvı dan ses alınamaz diye yorumlar okudum, fakat bende durum öyle olmadı.
    Ekran kartının hdmi çıkışı kırılınca dvı dönüştürücü ile görüntüyü aktarıp, ayrıca uzunca bir ses kablosu ile de sesi tv'ye iletmeyi planladım.
    Bunun için 24+5 pin dvı-hdmı dönüştürücü ve 5 metre aux ses kablosu aldım.
    Ancak ses kablosuna gerek kalmadan sesi de bu dönüştürücü ile televizyona iletmeyi sağladım.
    İşin sırrı 24+5 pin dvı-hdmı dönüştürücüdemi yoksa ekran kartının bir özelliğimi emin değilim.
    Ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
     DVI-hdmı dönüştürücü ses

• zokonko Z kullanıcısına yanıt
    Olay tamamen ekran kartı ve kullanılan ekrana bağlı. HDMI ve DVI da ses görüntü sinyalleri ile aynı hattan harmanlanarak iletiliyor. Panelde ses akışları ve görüntü akışları ayrılıyor.

24 pin ile 24+5 pin olmasının, böyle bir kullanımda bi anlamı yok. O +5 pin analog VGA içindir. Normal DVI-DVI ya da DVI-HDMI bağlantıda kullanılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 20 Şubat 2018; 15:24:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.