Şimdi Ara

LCD tv de büyük karar burda verilecek. Görüşleri itina ile alalım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle belirtmek istiyorum, maddi durumdan dolayı sadece 32" tv ler üzerinde durdum.
    cümleten selamünaleyküm cemaat. Birçok arkadaşlarımızın yorumlarını okudum. Gitmediğim mağaza kalmadı. Migros, teknosa, gold, vatan, bimeks, vs. vs. Ve sonunda bu üç modelde karar kıldım. Birisi alcam işte
    Arkadaşlar ağırlık olarak sd yayın(uydu) izlicem. Arada bir hd film falan izlerim. Bide laptop umu bağlayıp hem internete girerim, hemde oyun oynarım. Evet ustalar ve üstadlar.
    Mallar ortada. Özellikler ortada. SD yayında toshiba kimi iyi kimi iyi deil diyo. Kaldıki heralde tüplü tv den daha güzel olacağı kesindir. Bide toshiba bana ağır basıyo. Mesela ileriye dönük almışken full hd olsun düşünceside var tabe. Ama diğer 2 modelde pek tavsiye eidlmeyen modeller deil. Onlarda iyiler. Bakalım. İnşallah herkes bu konuyla güzel bi karar verir.
    ALLAH herkese gönlüne göre LCD yada PLAZMA nasip etsin inşallah. AMİN

1 - LG 32LG5000 :> MAVİ BİLGİSAYAR 1100 YTL CARD FİNANS 6 TAKSİT
    GÖRÜNTÜ
    Ekran Boyutu 32'
    Çözünürlük 1920 x 1080 (32' - 1366 x 768)
    Parlaklık (cd/m2) 500
    Dinamik Kontrast Oranı 50,000:1 (52' - 15000:1)
    İzleme Açısı 176/'176
    Renk Derinliği (R.G.B) 10 bit (52' ve 32' - 8bit)
    Tepkime Süresi (G - G) 5ms (52'- 6ms, 32' - 6,5ms)
    WCC(Geniş Renk Kontrolü) yok
    Trumotion (100HZ) yok
    Dijital TV DVB-T
    Görüntü Oranı 16:9
    Renk Sıcaklığı Kontrolü Soğuk/Orta/Sıcak
    24p Gerçek Sinema (24p 5:5 Çekim) yok
    Film Modu (3:2 /2:2 Çekim) var
    Göz Bakımı (Anti Göz Kamaştırma) var
    Parlak Beyaz var
    AV Modu var
    Uzman Modu / ISF Hazır var

SES
    Ses Çıkış Gücü 10W+10W (32' - 7w+7w)
    Hoparlör Sistemi 2 Yollu 4 Hoparlör
    Dolby Dijital Dekoder var
    Gizli Hoparlör (Invisible Speaker) var
    Net Konuşma var
    Ses Modu Standart / Müzik / Sinema / Spor / Oyun
    Surround Sistemi SRS TruSurround XT

ÖZEL FONKSİYONLAR
    XD Engine (Motor) var
    Akıllı Sensör var
    EPG(SI) var (8 gün)
    AV Giriş Navigasyonu var
    Giriş Tanımlama DVD/VCR/PC/Cihaz Üstü Kutusu/Uydu/Oyun
    SIMPLINK (HDMI-CEC) var
    Teletext Sayfaları 1000 sayfa
    CU:V (Kolay Arayüz) var
    Otomatik Programlama var

ARAYÜZ
    Kulaklık Çıkışı 1 Adet
    AV Girişi var
    S-Video Girişi var
    HDMI / HDCP Girişi 3 Adet (Sürüm 1.3 + Koyu Renk)
    USB (2.0) yok
    DVB-T (CI Yuvası) var
    1080p Kaynak Girişi HDMI 60p/50p/30p/24p Component 60p/50p
    RF Girişi 1 Adet
    Skart Girişi 2 adet
    Component girişi (Y,Pb,Pr) + Ses 1 Adet
    RGB Girişi (D-sub 15pim) - PC 1 Adet
    PC Ses Girişi 1 Adet
    RS-232C (Kontrol / Servis) 1 Adet

2- PHİLİPS 32PFL5403 :> VATAN BİLGİSAYAR 1190 YTL WORD CARD 5 TAKSİT
    Ekran Boyutu : 32"
    Çözünürlük (piksel) : 1366 x 768
    Parlaklık(lumen) : 500 cd/m2
    Kontrast Oranı : 30000:1
    Menşei : İthal
    Güç Tüketimi (w) : 130
    Programlanabilir Zamanlayıcı : Var
    Scart : 2 Adet
    Pal,secam Ve Ntsc Uyumluluğu : Var
    Yanıt Süresi (ms) : 6
    Çıkışlar : CVBS
    Otomatik Ses Ayarı : Var
    Digital Comb Filter : Var
    Hdmı Girişleri : 3 Adet
    Girişler 2 : USB
    Ses Geliştirme : Yok
    Digital Noise Reduction (dnr) : Var
    Ses Sistemi : Stereo NICAM
    Girişler 1 : YUV, S-Video, Kompozit
    Ağırlık (kg) : 16
    Ekran Formatı : 16:9
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Güç Gereksinimi : 220-240 V, 50 / 60 Hz
    Model : 32PFL5403
    Boyutlar(gxyxd) (mm) : 819 x 518 x 92
    Kulaklık Çıkışı : Var
    Kademeli Tarama : Var
    Parlamayı Önleyen Ekran : Var
    Picture İn Picture : Yok
    Tipi : HD Ready
    Ses Çıkış Gücü(rms) (w) : 2 x 15

3- TOSHİBA 32XV500 :> MİGROS 1190 YTL WORD CARD 6-12 TAKSİT VE BİMEKS 1270 YTL CARD FİNANS 6 TAKSİT
    S-Video, Komponent Video
    3 HDMI vs:1.3
    Subwoofer Çıkışı
    DNR: Dijital Gürültü Azaltıcı
    Pixel Processing IV
    3D renk yönetimi
    MPEG Gürültü Azaltıcı
    Aktif Kontrast Geliştirme
    Aktif Arka Işık Kontrolü
    Regza Link
    Oyun Modu
    Piano Black

Özellikler
    Ekran Türü : LCD
    Ekran Boyutu : 82 cm
    Ekran Çözünürlüğü : 1920 x 1080 px
    Kontrast Oranı : 30000 : 1
    Tepki Süresi 8 mS
    P.I.P. ? Var
    Parlaklık (Ansi Lümen ) : 500 nit
    Ekran Formatı : 16 : 9
    Görüntü Teknolojisi : Digital Gürültü azaltıcı(DNR),PIXEL PROcessing IV 3D Renk Yönetimi, MPEG Gürültü azaltıcı 2x20 Watt Onkyo hoparlörler, SRS WOW, Subwoofer çıkışı Aktif Kontrast Geliştirme, DCDi Faroudja, Exact Scan Mode Aktif Arka Işık Kontrolü, REGZA Link 24 fps uyumlu, Oyun modu Full Power Off (Enerji tasarrufu) Işık sensörü
    Tarama Yöntemi : 1080p
    Full HD : Evet/Var
    Yatay Görüş Açısı : 178 °
    Dikey Görüş Açısı : 178 °
    Bağlantılar : 2x SCART 3x HDMI 1.3 S-Video Component Video PC(RGB) Video / 2x Audio girişleri
    Renk : Parlak Siyah

Emeği, yorumu ve görüşleri geçen ve geçecek olan tüm arkadaşlara teşekkürler.
    NOT: Buradaki görüşlere göre LCD tv yi 1 hafta içinde alacaüım.
    Saygılar sevgiler selamlar herkese

• İşin zor gerçekten çok Büyük Karar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozay06

İşin zor gerçekten çok Büyük Karar

:) evet çok zor üçüde birbirine benziyo yaw
  • Bende Başlığı Görünce...Dedim Çok Pahalı Bir Panel Yada Süper HIGH Seri Alıcağın Diye Neyse...Arkdaşım Bu 3 Den Birini Alıcaksan LG5000 Derim
  • bende lcd ıstıyorum ama arkadasın paylastıgı bu ozellılklerın ne işe yaradıgı hakkında hıc bılgım yok sırf goruntusu guzel dıye herhangı bır markaya kapılmak ıstemıyorum...iş beyaz esya olsa zaten meslegımız az cok anlıyoruz ama tv konusunda bıldıgım ıkı sey 50-100mhz nın 100mhz sinin ıyı oldugu bırde full hd denıldıgınde tv kanallarının ılerıye donuk olarak algılanması...sımdı 2-3m mesafeden ızleyecegım teknık ozellıklerı ıyı kalıtelı dıgıturk ıle kullanılabılecek 2000 tl ye kadar butcelı şık ve kalıtelı bır lcd tavsıyesı beklıyorum...hayalımde sharp var ama alternatıflerıde degerlendirebılırım...
  • Ben olsam almışken full HD panel alırım. 720 p film izlemek ile sınırlı kalmak var , bide 1080 p film izlemek var.İlerde HD yayınlar artınca keske Full HD alsaymısım dememek için Tosh XV500 ü öneririm.

Bütün tosh ların SD yayın performansı iyidir.XV500 gamer serisi olsa da sd yayın performansı kötü denemez. Sd yayın görüntüleri hk aşağıdaki link e bakmanı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_30220541/tm.htm

HDMI cıkıslı bir reciever ile de sd yayıdan daha iyi bir görüntü alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 14 Mart 2009; 14:00:33 >
  • ee "karasızım" "acaba hangisi" gibi başlıklar tutmuyor arkadaş da ilgi çekici bir başlık açmış..
  • O zaman bende daha ilginç vede konuya yönelik bir cevap vereyim tam olsun;

Tosh XV bu belirttiğin iki rakibide çok fena döver hemde evire-çevire döver
    Nasıl döveri sonra anlatırım gari

++
  • quote:

Orjinalden alıntı: Judge34

ee "karasızım" "acaba hangisi" gibi başlıklar tutmuyor arkadaş da ilgi çekici bir başlık açmış..

kardeş konuya çok güzel değindin çok güldüm ya. :)
    albani usta, senin görüşlerinide hep takip ettim. toshiba konusunda baya bi bilgi sahibisin. senin engin bilgilerinede ihtiyacımız var zaten.
    konu başlığınıda özellikle seçtim. çünkü hep baktım üç aşağı beş yukarı bu üç modelde tabi 32" için diyorum millet gidip geliyo. bende son noktayı koyam herkes buradan güzel bi bilgi alsın dedim. kusura kalmayın. konu yannış yerlere gitmesin.
    Albani usta nasıl dövüyo bi anlatsana. toshiba üstünlüğünü bi görelim bida. diğer topiclerde çok okudum. ama burdada bi son nokta belirtelim.
    saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: hoodan

Ben olsam almışken full HD panel alırım. 720 p film izlemek ile sınırlı kalmak var , bide 1080 p film izlemek var.İlerde HD yayınlar artınca keske Full HD alsaymısım dememek için Tosh XV500 ü öneririm.

Bütün tosh ların SD yayın performansı iyidir.XV500 gamer serisi olsa da sd yayın performansı kötü denemez. Sd yayın görüntüleri hk aşağıdaki link e bakmanı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_30220541/tm.htm

HDMI cıkıslı bir reciever ile de sd yayıdan daha iyi bir görüntü alabilirsin.

hoodan kardeşim verdiğin linkte 42xv500 görüntüleri var. peki 32 ile 42 arasında görüntü farkı olurmu? yoksa basındaki 32 yada 42 olması sadece inç le alakalı. kökü xv sonuçta. hangi inşç olursa olsun aynımı? bide o linkteki pg plazma yane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devecibakar -- 14 Mart 2009; 14:47:37 >

• Migrosta sanırım 32XV500 kalmamış stokta.Ankara için konuşuyorum.Sadece bir adet teşhirde var.Bimeks içinde CardFinans lazım.
  • valla antalya 5m migrosta sorum dün akşam 2 adet kapalı kutu 1 tanede teşhir ürünü kalmış. eğer babamı ikna edebilirsem bugün yarın gider alırım. eğer burdada bitmişse bimex ten alırım artık 66 tl fazla verip
  • Deveci git XV yi al izle,zaten belliki fazla paran yok,yada panele fazla para vermek istemiyorsun!her ikiside olabilir vede normaldir,heleki bu günlerde!

XV tam senin aradın panel+Zaten bu seri aslında "Gamer" serisidir,ama Makine her zamanki gibi sağlam!
    Makine iyimi kötümü içinde Oyun oynarsın,çok hızlı sahnelere bakarsın,geçişlerdeki(yatay)durumlara bakarsın,kısace nereye
    bakarsan bak bu makine yağ gibi gidiyor!ayrıca alt-tarafı bu seri Orta-Seviye bir paneldir ama makine olarak High-End bütün rakipleriylede yarışır

Kısaca Processor ve kullanılan Chipset çok iyidir!
    Kısaca dövmek budur

Ama izleme açısı zayıftır,üzerindek,Modülün tipi ile alakalı,olarak,elbette Tosh böyle bir seviye panelde kalkıpta çok daha gelişmiş ve pahalı bir Modül
    kullanmayacaktı! Siyahlar biraz zayıftır,buda Modüller ile ilgili tabiki!

Ama genel olarak SD lerde seni üzmez yinede,ama Gamer da çok iyidir!!genelde bütün panellerin sukoyverdiği "Motionhandling" te ise çok iyidir++

Sonuç olarak hemen her panelin(heleki bu seviyerlerde olan!)artıları/eksileri vardır,bunuda unutma,1000 kağıda alacağın F/P+P olarak en iyi seçenektir XV ler++

• quote:

Orjinalden alıntı: albani

Deveci git XV yi al izle,zaten belliki fazla paran yok,yada panele fazla para vermek istemiyorsun!her ikiside olabilir vede normaldir,heleki bu günlerde!

XV tam senin aradın panel+Zaten bu seri aslında "Gamer" serisidir,ama Makine her zamanki gibi sağlam!
    Makine iyimi kötümü içinde Oyun oynarsın,çok hızlı sahnelere bakarsın,geçişlerdeki(yatay)durumlara bakarsın,kısace nereye
    bakarsan bak bu makine yağ gibi gidiyor!ayrıca alt-tarafı bu seri Orta-Seviye bir paneldir ama makine olarak High-End bütün rakipleriylede yarışır

Kısaca Processor ve kullanılan Chipset çok iyidir!
    Kısaca dövmek budur

Ama izleme açısı zayıftır,üzerindek,Modülün tipi ile alakalı,olarak,elbette Tosh böyle bir seviye panelde kalkıpta çok daha gelişmiş ve pahalı bir Modül
    kullanmayacaktı! Siyahlar biraz zayıftır,buda Modüller ile ilgili tabiki!

Ama genel olarak SD lerde seni üzmez yinede,ama Gamer da çok iyidir!!genelde bütün panellerin sukoyverdiği "Motionhandling" te ise çok iyidir++

Sonuç olarak hemen her panelin(heleki bu seviyerlerde olan!)artıları/eksileri vardır,bunuda unutma,1000 kağıda alacağın F/P+P olarak en iyi seçenektir XV ler++

albani usta, ok. artık ne alacağıma karar verdim az öncede üste yazdım. Artık en kısa sürede bende toshiba ailesine katılcam. Zaten kullanacağım şey
    1- uydu
    2- ps2
    3-dvd
    4-laptop bağlıcam
    hem oyun için çok güzel deniliyo, hem sd yayınlarda beni üzmicek. Yani %50 oyun %50 sd ve film amaçlı kullancam.
    Evet arkadaşlar demekki kullanım amaçlarınıza göre lcd tv almak gerekiyor.
    Bilgi veren arkadaşlara çok tşk ler. Özelliklede Albani, usta nın görüşleri için kendisine tşk.
    Ama şöyle bi durum var. Ben tv yi alınca hemen kutudan çıkartmıcam kurdurmıcam. Çünkü temmuzda düğün var. Haziran ayında evin iç döşemeleri
    mobilya beyaz eşya falan filan o zaman kurulumunu yaptırcam.
    Yani alınca size görüşlerimi hemen bildiremicem belirtmek istedim.
    Saygılar sevgiler.
    Bide şu kurulum kaç para isterler? tabi haziran ayında kurulcak :) Bide laptop ile bağlantıda bana sorun çıkarmaz dimi mesela laptop un ekran kartı uyuşmazlığı gibi falan. her ekran kartını destekliyor dimi. Tabi bilmediğim için soruyorum galiba laptop ile bağlantılarda ekran kartı önemli bi rol oynuyo dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devecibakar -- 14 Mart 2009; 15:59:51 >

• arkadaşlar malesef üzülerek söylüyorum. geç kalmışız.
    Bugün antalya mügros taki 32xv500 lerde bitmiş. Antalyada hiç bir mağazada bu model yok.
    Sadece bimeks satıyor. oda antalya mağazasında yok. Napcam bilmiyom. O ucuzluğa başka nerden alabilirim. internet ortamı falan far etmez.
    Güvenli bi siteden almak istiyorum ama fiyat 1200 olurmu?
    Evet internetten alışveriş yapan tecrübeli arkadaşlar bu xv500 1200 ytl ye alabileceğim yer neresi. Elektro market de olabilir. Antalya dışıda olabilir. Bi yardımcı olun bakem
  • kangurum.com da 1190 tl y di. oraya bir bak istersen
  • kardeş ordada yok yaw. bimeks te var. ordada 1270 ytl. pahalı. tam aradığımı bulmuşken sanırım başka marka modele yönelcem galiba. 1270 çok gelcek bana. eee albani ve hoodan ustalar bu durumda görüşlerin ne olur? 1200 ytl ye kadar.
  • arkadaşım 1200 tl diyosun .başka panel alıcam diosun.Karar senin ama bu paraya baska full hd bulabileceğini sanmıyorum.almısken 70 daha koy git full hd panel al, hemde tosh kalitesinde.

Hd ready alıp 3-5 gün sora keske full hd alsaymışım deme :) bi 720p film izlemekle sınırlı kalmak var bi 1080 p film izlemek var.
  • TOSHİBA 32XV500 almıştım bir ay kadar önce.sd yayın bana göre gayet başarılı.albani hocanın hazırladığı bir döküman ile de görüntü ve renk ayarlamalarını yaptım.sonuç benim düşünceme göre son derece yeterli oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hoodan

arkadaşım 1200 tl diyosun .başka panel alıcam diosun.Karar senin ama bu paraya baska full hd bulabileceğini sanmıyorum.almısken 70 daha koy git full hd panel al, hemde tosh kalitesinde.

Hd ready alıp 3-5 gün sora keske full hd alsaymışım deme :) bi 720p film izlemekle sınırlı kalmak var bi 1080 p film izlemek var.

hoodan kardeşim, evet ürün kalmamış hiç bi yerde. Sadece bimeks mağazalarında var. Antalya kipa daki bimeks mağazasına gidip bizzat sordum. Orda vardı. Tv yi inceledim bi güzel. Zaten daha önce migros ta gidip incelemiştim. Neyse, geçen işte bimeks e gittim tekrar baktım. İçim çok rahat. Sadece biraz para konusunda sıkıntı oldu. Ama aile desteğinide arkama alarak anlaştım ve bimeksten xv500 ü almaya karar verdik. Şuan kampanyalı fiyatı 1270 ytl. Card finans a 6 taksitle. Bu hafta içinde baya bi xv500 gelcekmiş sipariş etmişler.
    Seninde dediğin gibi üç beş gün sonra keşke full hd alsaydım demektense az daha sıkıp full hd alacağım ALLAH ın izniyle.
    hbasbay: kardeşim sende saol görüşün için. Merkak etmeyin az kaldı. Bende toshiba ailesine katılacağım.
    Verdiğiniz bilgiler için hepinizde tekrar çok saolun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.