Şimdi Ara

Uydunet için modem ve wireless router önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. ADSL bağlantımı iptal ettirip Uydunet'e geçme kararı aldım. Hafta içi bağlantı yapılacak ve acilen modem ve router almam gerekiyor.

Bildiğiniz gibi kablosuz kablo modemler çok pahalı (Ortalama 230 TL). Benim aklımda tek portlu kablolu bir modem alıp wireless router ile bağlamak. Sizden kablo modem ve wireless router için marka/model ve uygun fiyatla alabileceğim yerler önermenizi rica ediyorum. Temel amacım en düşük maliyetle evdeki 3 bilgisayarı internete bağlamak. Tavsiyelerinizi bekliyorum, saygılar.

• LINKSYS WRT54GC 4 port ethernet + Kablosuz router fiyat/performans olarak güzel 70 civarlarında. zaten network deyince Cisco nun kalitesi bellidir, onun bir ürünü. Tek anten olması çekim konusunda biraz dezavantaj olabilir. Bunun yanına basit bir kablo modem alıp evde ağ kurabilirsin.
  • LINKSYS WRT54GC 4 port ethernet + Kablosuz router kullanıyorum,iki duvar arkasından full çekiyorum..
  • İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. LINKSYS WRT54GC uygun gözüküyor evet, peki şifreleme imkanı var değil mi?

Bunun yanına en uygun fiyata hangi kablo modemi alabilirim acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: musician99

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. LINKSYS WRT54GC uygun gözüküyor evet, peki şifreleme imkanı var değil mi?

Bunun yanına en uygun fiyata hangi kablo modemi alabilirim acaba?

Hala bi cevap bekliyorum arkadaşlar.
  • Ben linksys hiç kullanmadım, kablonete geçince router almayı düşünüyorum o nedenle araştırmıştım, kendi sitesinde WPA/WPA2 güvenlik desteklediğini yazıyor (eğer şifrelemeden kastettiğin buysa)

http://www-tr.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Promotion_C2&childpagename=TR%2FLayout&cid=1175242778535&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=7853578535L09

Sitesinden alıntı:
    Yüksek güvenlik: Wi-Fi Protected Access™ (WPA/WPA2 Personal), kablosuz MAC adresi filtrelemesi, güçlü SPI güvenlik duvarı

Not: Kablo modemler konusunda birşey söyleyemeyeceğim, henüz o konuda fazla bir araştırma yapmadım ama DOCSIS 2.0 desteklemesine dikkat edin diyor Turksat. Uydunet kullanan arkadaşlar bu konuda daha iyi yardımcı olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 16 Mart 2009; 8:55:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: musician99

Selam arkadaşlar. ADSL bağlantımı iptal ettirip Uydunet'e geçme kararı aldım. Hafta içi bağlantı yapılacak ve acilen modem ve router almam gerekiyor.

Bildiğiniz gibi kablosuz kablo modemler çok pahalı (Ortalama 230 TL). Benim aklımda tek portlu kablolu bir modem alıp wireless router ile bağlamak. Sizden kablo modem ve wireless router için marka/model ve uygun fiyatla alabileceğim yerler önermenizi rica ediyorum. Temel amacım en düşük maliyetle evdeki 3 bilgisayarı internete bağlamak. Tavsiyelerinizi bekliyorum, saygılar.

hayırlı olsun şimdiden

uyduNet için , kablo modem ile kolay zahmetsiz internet bağlantısı + 4 port ethernet + wireles + güvenlik için her özelliği üstünde barındıran 4/4 lük,
    en iyi seçiminiz bu routerden yana olabilir

http://www.hepsiburada.com/netmaster-wds-540-wireless-accsess-point-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd71638#tablnk

modem olarakda bunu tavsiye edebilirim

http://www.mavibilgisayar.com/ud/6759

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.