Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.662
Cevap
53
Favori
452.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cadox :S vücudun kaslı gözükmüyor.Kollar hiç yok gibi hatta. kaslıdan ziyada kalın gözüküyor.ama bildiğin yolda ilerle derm ben
  • kasmadığım için olabilirmi sence orda vücüdun genelini göstermek istedim kol fotosuda ekleyim dicem baydı artık hem poz verip hem foto çekmek hiç kolay değil
    keşke başlamadan önceki fotoları atabilsem buraya o zaman anlardınız
  • ozaman amacına ulaşman dileğiyle.Önemli olan kendin memnun kalman :)
  • cadocx'un ölçülerini aşağı yukarı biliyorum ve 1 sene de çoğu kişinin çıkamayacağı bir hacmi var.

Spora 1,5 ay kadar ara versem, çok şey mi kaybederim aceba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Horozistan20 -- 28 Şubat 2010; 19:29:12 >
  • Azap benim seninle bir problemim yok aslında kimseyle problemim yok sadece bi hava bilmişlik yapıyolar gibi gelince sinirlerim bozuluyor
    en son mesajımda bende cardioya başladığımı belirttim bunu gün aşırı yapıyorum ben dumble yıda gün aşırı yapıyorum videoyu hergün yapıyorum ama sen ilk mesajında şey demiştin sürekli yaparsan her gün yani yağ yakarsın fakat kaslar yorulduğundan geç gelişir gün aşırı yap demiştin ama şöyle yapsam karın bölgesindeki tüm yağı yakana kadar aynı hareketi her gün yapsam işe yaramazmı bunu anlatmaya çalıştım
  • Yağ yakarsın demedim, aynı bölgeyi sürekli çalıştırırsan kas yakarsın dedim.

Cardio hergün yap,

Ağırlığı önceki sayfada söylendiği gibi yap.

Karını haftanın 2 günü yap, ordaki karın hareketleriyle baklava yapamazsıni yağ oranın çok düşük olması lazım keşke mekik çekerek göbek erise.
  • peki sadece cardio yeterlimi baklava için hangi hareketleri yapmam gerekli baklava için

edit:birde kas yakmak ne demek açıklarmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed_Passion -- 28 Şubat 2010; 21:49:37 >
  • Arkadaşlar bu Amino Asiitleri nasıl yutacağız Devasa yahu

Hocama dedim nasıl yutuyorsun diye.. gösteriyim dedi.. 4 tane birden attı ağzına bir yudumda hepsini indirdi miğdeye.. Ben yarımı içerken boğuluyordum az daha :))
  • Arkadaşlar cardio programım yorumlarınız bekliyorum.

ın.15dk max. 20 dk kosu bandında(tempo) ısınma,3 dk dınlenmeden sonra asagıdakı fıtness hareketlerını uygula;
    -chest press 3*12(makına gogus press)major gogus kasları*
    -butterfly 3*12(gogus acıs makına)bunu duz sehpaya sırt ustu uzanarak dambıllarla yana acarakta yapabılırsın*
    -shoulder press 3*10(makına omuz pres oturarak)omuz*
    -barbell biceps(curl) 3*10(z barla on kol ayakta)ön kol pazı*
    -push down 3*12(arka kol makına)arka kol*
    -pull down 3*12(makına enseye cekıs)kanat*
    -cable rowing 3*12(makına karna cekıs)sırt*
    -leg extansıon 3*12(makına on ayak)quatrseps*
    -leg curl 3*12(makına ters ayak)
    -1.karın antremanı:klasık yarım mekık 4x mın.20,her mekık setı arasında 2 ser dk dınlenme bu dınlenmelern 1dk sında twıstere gecıyosun ortalama 1 dk yada 60 tane twist yapıyosun yaptıktan sonra devam edıyosun sete,yanı 20 yarım mekık 2 dk dınlenme 60 twıst tekrar 20 mekık tekrar twıst,4set mekık 4 set twıst,
    -2.karın antremanı:abdomınal flexor aletı var burda kolları ve belı sıkıstırıp ayakları karna cekıyorsun 3*15 yıne aralarda 2ser dk dınlenme var dınlenmenın 1 dk sını twister da degerlendırıyorsun yıne,3 set karna cekıs 3 set twıst ok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azap

cadocx'un ölçülerini aşağı yukarı biliyorum ve 1 sene de çoğu kişinin çıkamayacağı bir hacmi var.

Spora 1,5 ay kadar ara versem, çok şey mi kaybederim aceba ?

Hocam değil 1,5 ay 20 gün ara versen bile azımsanmayacak bir kayıp oluyor. 2,5 yıldır devam ettiğim spora bazı nedenlerden dolayı 5 ay ara verdim. En son bıraktığımla olan halimle şimdiki halim arasında dağlar kadar fark var. Hem güçte hem kas miktarında çok düşüş var. Bırakmaya gelmiyor mereti. Daha geçtiğimiz perşembe yeniden başladım. En son bench preste son seti 125 kiloyla tamamlıyordum. Şu an 85 kiloyla seti zor bitirdim. İlk günden gurur meselesi yapıp zorladık bir de, şimdi göğüslerim ve kollarım cayır cayır yanıyor. Ama altyapı olduktan sonra çok hızlı toparlıyor insan. 1,5 - 2 ayda eski halime dönerim sanırım.
  • Bu konuda yanlışınız var gibi geldi, normalde zaten sporcunun belli aralıklarla dinlenmesi, vücut gelişimi için yararlı diye biliyorum, ee bende bu dinlenmeyi bu arada kullanırsam pek kaybım olmaz gibi geldi bana :)
  • 6 ay süre sonunda 2-3 hafta ara verilmesi öneriliyor.
  • 4-5 haftada bir 1 hafta 2 ayda bir 15 gün idealidir.
  • Ben de 4 - 5 haftada bir 1 hafta normal diye biliyordum, hatta salonda bir hocamız vardı, o arada 2 defa kas gevşetici vuruyordu kendisine, neden bilmiyorum ama :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azap

Bu konuda yanlışınız var gibi geldi, normalde zaten sporcunun belli aralıklarla dinlenmesi, vücut gelişimi için yararlı diye biliyorum, ee bende bu dinlenmeyi bu arada kullanırsam pek kaybım olmaz gibi geldi bana :)

Arada bir kasları dinlendirmek tabiiki iyidir hocam ama maksat sadece kasları dinlendirmekse 1 hafta gayet yeterli bir süre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion

peki sadece cardio yeterlimi baklava için hangi hareketleri yapmam gerekli baklava için

edit:birde kas yakmak ne demek açıklarmısın
  • anabolik diyet diye birşey dydum definasyon için.Bakalım nasıl birşeymiş.Deneyp sonçlarını söyleyeceğim size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadocx

sanmaki
    o kadar cahil değilim
    başladığımdan şu ana 10cm den fazla kol ölçüsü aldım bunların hepsi yağmı ?
    vede kasları ortaya çıkarmak ne demek anlamadım karın kası hariç tüm kaslarım ortada bunu biraz açarsın heralde

son bir resim ekliyorum artık bundan diyetten sonra bi tane daha eklerim
    http://i45.tinypic.com/16lhd35.jpg

edit:ilk eklediğim fotoda ışığın azizliğine uğramışım fotoya yeniden bakınca anladım bu foto daha net anlaşılır umarım

dostum kolum 10 cm kalınlaştı diyosun kolunu çok kasmamışsın ama yinede kas belli olmuyor 10 cm in 5 cm i kas gelmiştir bence koolun yağlı olduğu belli , göğüslerde sarkık duruyor yağlar yüzünden , göbeğini kolunla kapamaya çalışmışsın ama göbeğinde çok yağ var belli oluyor , açıkcası şuan sporcu gibi gözükmüyosun , işte bu yağları eritirsen kasların ortaya çıkmış olucak bunu demek istedim , diyet yapman gerekiyor biliyosundur , bunları eritmeye çalışırken hacim kaybediceksin farkedersin bunu zaten , moralini bozabilir bu ama sonucunda fit bir vucuda kavusucaksın neyse kolay gelsın
  • bi üstteki fotodakide benim kolum kasmış hali orda var
    evet yağlandım nerden baksan bi 10 kg fazlalığım var ama yağsız kilo almak işin zor tarafı çok süre isteyen bi iş
    bide bende bi güç takıntısı var 1-1.5 ay sırf onun için çabaladım bu sürede de karbonhidratı abartınca diğer zevklerimden de vazgeçmeyince fazla yağlandım işte mayıs-haziran-temmuz aylarında
    bi diyete giricem şimdi eksik yerlerimi kapatmam lazım madem yağlandık karşılığını alalım
    3 ayda 10-15 kg civarı yağ yakıcılar ile imkansız değil
    kas kaybını min. indirmek için mükemmel bi beslenme planı doğru antreman lazım bunlarıda şimdiden araştırıyorum işte umarım başarısız olmam
  • arkdaşlar ben boyuma göre biraz zayıfım ve vucudum çok biçimsiz geliyor bana bu spora başlamak istiyorum
    en az ne kadar bir süre gerekli şöle düzenli çalışırsak biraz vücut kaç ayda toparlar kendini merak ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.