Şimdi Ara

Subaylık ast subaylık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben Anadolu TEKNİK lisesi 1 . sınıg öğrencisiyim Subay yada ast subay olmak istiyorum Katsayı gibi bi sorun varsa (meslek lisesi katagorisinde olduğu için)Lise değiştirme hakkımı sene sonuna kadar kullanmam gerek.Bilgisi olan yardım ederse çok iyi olur.
    Ben Allah izin verirse Özel harekata katılmak istiyorum gerekli fiziksel özellikler nelerde boy ve kilo gibi ne istiyolar .
    Bide subaylığa gidersem Hangi bölümüsün sorularını yapmam gerek Ast subaylağıa gidersem hangi bölümünü sorularını yapma gerek.
    Ast subaylıkla Subaylık arasındaki ücret farkı nedir.Hangisine gidersem özel harekata katılmam daha kolay olur.
    Özel harekata katılıcaz diyelim Direk eğirdir komando okulna gitme gibi bir şansımız varmı.Yada başka okullara.Son olarak Özel harekat tii kaça ayrılıyo beinim bildiğim 3e
    -Borda bereliler
    -S.A.T
    -S.A.S
    Sorularamı cevap verenler şimdiden saolsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: Lex-boy

Öncelikle hepinize iyi günler

Ben Anadolu TEKNİK lisesi 1 . sınıg öğrencisiyim Subay yada ast subay olmak istiyorum Katsayı gibi bi sorun varsa (meslek lisesi katagorisinde olduğu için)Lise değiştirme hakkımı sene sonuna kadar kullanmam gerek.Bilgisi olan yardım ederse çok iyi olur.
    Ben Allah izin verirse Özel harekata katılmak istiyorum gerekli fiziksel özellikler nelerde boy ve kilo gibi ne istiyolar .
    Bide subaylığa gidersem Hangi bölümüsün sorularını yapmam gerek Ast subaylağıa gidersem hangi bölümünü sorularını yapma gerek.
    Ast subaylıkla Subaylık arasındaki ücret farkı nedir.Hangisine gidersem özel harekata katılmam daha kolay olur.
    Özel harekata katılıcaz diyelim Direk eğirdir komando okulna gitme gibi bir şansımız varmı.Yada başka okullara.Son olarak Özel harekat tii kaça ayrılıyo beinim bildiğim 3e
    -Borda bereliler
    -S.A.T
    -S.A.S
    Sorularamı cevap verenler şimdiden saolsun.

bütün sorularına cevap verecek bilgiye sahip değilim ama kesin olarak emin olduklarım şunlar...

-ast ve subaylık arasındaki ücret farkı yüksekdir AMA en önemlisi rütbe farkı onuda askerde iken fazlasıyla anlarsın.
    -hangi rütbeyi alırsan al özel kuvetler eğitimin temel olarak aynı olacaktır
    -timler ise
    ÖZEL KUVETLER olarak
    -bordobereli> A Takımı,C Timi,Özel Harekat
    sat ve sas ise içinde birçok time ayrılıyor ama kesin bir bilgim olmadığından birşey söylemek istemiyorum.

diğer bilgiler benim askerde Jandarma özel harekat (bodo bereli tabiki değil) olarak gördüğüm duyduğum bilgilerdir...

birde min.1.80cm boy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ty77 -- 28 Şubat 2009; 17:00:48 >

• ty77 çok ama çok saol 180 zor ya 15 yaşındayım 165 boya sahibim barfiks fln uzatıcaz artık
    Subaylar daha rütbeli ozaman çok soal subay olmam gerek ozamnan pazartesi günü rehbeliğe uğramam gerek
    çok saolun Ast subay olduğum zaman bunları araştırmam gerek
    Benim isteiğim faal olmak hangisine gitmem gerek

-bordobereli> A Takımı,C Timi,Özel Harekat
  • boy konusu olmazsa olmaz ondan çoook eminim
    faail konusuna gelince tabiki hepside faal hepsinin görevleri faklı
    mesela özel harekat ve c timi daha çok iç güvenlik unsurları güney doğuda sürekli olarak faaller a takımı ise hepimizin bahsettiği bordo bereliler (hepsi bordo berli) onlarda daha çok özel ve nokta operasyonlarda kullanılıyorlar
  • a takımı ise hepimizin bahsettiği bordo bereliler (hepsi bordo berli) onlarda daha çok özel ve nokta operasyonlarda kullanılıyorlar
    Gerçekten isteğim bu
    olayım buydu saool artık herügn barfiks + booy uzama antreamanı :D
    çok saol geri kalanı kat sayı fln öğrenme
  • hadi bakalım hayırlı olsun...
    söylediklerimde eksiklikler mutlaka vardır ama bilgilerin doğruluğundan eminim...
    hoşcakal
  • başka konuda bilgisi olan varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lex-boy

başka konuda bilgisi olan varmı
  • a timleri normal komandolardır
    b timleri paralı askerlerden oluşan jöh timleridir
    c timleri jöh'e gönüllü olan normal askerlerden oluşur

özel kuvvetlerde böyle ayrım oldugunu ilk defa duydum

jöh girmen içinde ya jandarma subay astsubay yada uzmançavuş olman gerekir
  • jöh'ün normal özel harekattan farkı ne
  • Jandarma Özel Harekat
  • işte farkı ne neki yani jandarma olması neyi değiştirir
    bide jandarma ast subay olduk diyelim nomal özel harekata katılamazmıyız
  • jöhler doğuda çok daha aktif'dir Türkiyenin her ilinde jöh taburu vardır ben vanda bordoberelileri ne gördüm nede duydum ama jöhleri herkez bilir tvlerde olay bölgesine özel harekatçılar gönderildi derse garanti jöhlerdir ama insanlar bilmediği için özel kuvvetlere bağlı bordo bereliler beleşten kaymağını yer daha çok alkışlanır jöh aynı zamanda jandarmadırda yani askerin kolluk kuvvetidir eylemlere robokop kıyafetleri giyerek müdahale ederler subaylardan astsubaylardan ve uzmanlardan ve normal askerlerden oluşan timleri vardır bence doğunun gözbebekleridir öyle dağda normal timler gibi arazi arama taramasına çok çıkmazlar misal çatışma çıktığı zaman mağrada kıstırıldıkları zaman helikopterlerle olay bölgesine giderler ve olay bölgesine indirilirler daha çok bilgi için google amcaya danış
  • Meslek lisesi mezunları basvuramıyor die biliyorum ,
    bence iice arastırmalısın ..
  • Başvurabiliyosun dedi rehber öğretmenim çok saol tiger shark
    bişey saorcam son ben diyelim jandarma ast subay oldum normal borda berelilere yada diğerlerine katılabilirmiyim
  • özel harekata katılabilirmiyim yani
    bide bilen varmı meslek lisesinden gidiliyomu
  • bak burada askeri personeler var üye ol buraya sor benim mevzuat hakkında pek bilgim yok
    http://forum.memurlar.net/forum.aspx?id=53
  • çok saol üte oldum ama 5 gün sonra msj atabilicekmişiz benim 3 gün kaldı :D
  • sık dişini
  • BAşka bilgisi olan varmı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.