Şimdi Ara

Bilgisayar monitörü yerine Lcd Tv alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
8.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayar monitörü yerine Lcd Tv alınır mı?
    24 yada 26" monitör almayı düşünüyordum Ama madem bu kadar para vereceğim 32" full hd (1980x1020) tv alayım ve monitör olarak kullanayım diye düşündüm.
    Sizce 32" fullhd tv bilgisayar monitörü olarak verimli olur mu?
    Yoksa 1980x1080 çözünürlüğü 75 hz gibi yüksek değerlerde alamayıp monitör olarak verimli gelmeyebilir mi?
    Bunun yerine sadece monitör olarak 24 yada 26" samsung mu düşünmeliyim?

Özellikle kullananların yorumlarını bekliyorum.

(Ekran kartım Palit 3850 512 mb 256 bit hdmi çıkışlı, işlemcim amdx2 5000+, ram 2 gb.)

• Sorunuzun cevabini bilmiyorum, fakat bimeks teknoport ta Toshiba nin 32 inch full hd bir lcd televizyonu -bence- cok uygun bir fiyata satiliyor. Yanilmiyorsam 1100-1200tl civarinda bir sey. Eger seciminiz tv den yana olur ise, degerlendireceginiz bir secenek sunayim dedim.
  • Bence kesinlikle alınır, şu anda kullandığın bir monitör var mı? internet falan için o monitörü kullanır, film, oyun, vb. için ise LCD TV'ni kullanırsın...
  • Alinmaz. Neden mi.. herseyden once dikkat edersen 1920*1080 cozunurluk bile 32" icin cok dusuk. Bu cozunurluk monitorlerde 24"te standart, 22"lerde de kullaniliyor. Bu da 32" TV'de pixeller arasindaki bosluk cok fazla olucak demek. Monitor kullanmak icin yakinina girmek lazim, bu da kotu sonuc verir. TV'ler uzaktan izlenmek icindir. Dahasi da var ama esas sorun bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DHArcadia

Alinmaz. Neden mi.. herseyden once dikkat edersen 1920*1080 cozunurluk bile 32" icin cok dusuk. Bu cozunurluk monitorlerde 24"te standart, 22"lerde de kullaniliyor. Bu da 32" TV'de pixeller arasindaki bosluk cok fazla olucak demek. Monitor kullanmak icin yakinina girmek lazim, bu da kotu sonuc verir. TV'ler uzaktan izlenmek icindir. Dahasi da var ama esas sorun bu.

+1
    sadece bir tavsiye olarak onu onerdim.
    yakindan bilgisayar kullanimi amaciyla LCD TV dogru degil bence de.
    zaten 32 inch veya 42 inche falan monitore oldugunuz uzaklikta duramazsiniz, gozleriniz sasi olur.
  • Sevgili ignoratn, 32xv500 modeli biliyorum, 1140 tl ye satılıyordu, takipteyim.
    Sevgili DHArcadia, bu çözünürlüğü yüksek hz ler ile alabilsem zaten o büyüklükte piksel açıklıklarına razıyım, kaldı ki bilgisayar monitörümde bol bol divx, dvd ve hd rip filmleri izlemek istediğim için böyle büyük ekra düşünüyorum, tabii belli bir mesafeden.
    Beni asıl endişelendiren, fullhd görüntü pc ile 1:1 örtüşüyor mu, yüksek hızda tazeleme hızı elde edebiliyor muyuz? Yoksa düşüyor mu..?
  • Eğer uzak bi mesafeden kullanılacaksa alınır.Çünkü uzaktan pixel boşluklar fazla göze çarpmaz.Yakından izlersen zaten gözbebeine zoom yapmış gibi olursun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sunbred

Sevgili ignoratn, 32xv500 modeli biliyorum, 1140 tl ye satılıyordu, takipteyim.
    Sevgili DHArcadia, bu çözünürlüğü yüksek hz ler ile alabilsem zaten o büyüklükte piksel açıklıklarına razıyım, kaldı ki bilgisayar monitörümde bol bol divx, dvd ve hd rip filmleri izlemek istediğim için böyle büyük ekra düşünüyorum, tabii belli bir mesafeden.
    Beni asıl endişelendiren, fullhd görüntü pc ile 1:1 örtüşüyor mu, yüksek hızda tazeleme hızı elde edebiliyor muyuz? Yoksa düşüyor mu..?

Hz degeri icin almayi dusundugun TV'nin spec'lerine bak, yazar. Monitorlerden farkli olcagini dusunmuyorum (60 HZ olucaktir buyuk ihtimalle). Ama ghosting, ve input delay'in monitorlerden daha kotu olacagini tahmin ediyorum. Reviewlara bak..
    Film izlemek icin TV ideal ama uzaga da otursan yazi okuyup yazarken memnun olmayabilirsin. Gerci fontlari buyuterek filan makul bir seviyeye gelinir..

• ben kullanan biri olarak kesinlikle önermiyorum.illaki bütün zamanını film izleyerek geçirmeyeceksin.işlemleri yapmak için dibine girmen gerekecek.birazda olsun sağlığını düşünüyorsan alma.herşey yerinde güzeldir.bilgisayar için monitör yapılmıştır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilengiz

ben kullanan biri olarak kesinlikle önermiyorum.illaki bütün zamanını film izleyerek geçirmeyeceksin.işlemleri yapmak için dibine girmen gerekecek.birazda olsun sağlığını düşünüyorsan alma.herşey yerinde güzeldir.bilgisayar için monitör yapılmıştır.

aslinda bu cevap, ozet niteliginde olmus.
    kocaman ekranim var, bir kablosuz klavye ile msn e gireyim desen yazilar problem olacak sonra da.
    bence de monitor ve yakindan kullanmak en iyisi.
    saniyorum simdiki teknoloji, maddiyat ve insan gozu ile 24 inch ust limit gibi.
  • Vestel pixellens 26" full hd tuner li monitör almaya karar verdim.
    800 tl
  • sen bilirsin ama bilgisayar için tv alma. çözünürlük sorunu yaşarsın.
  • Hemde Vestel....
  • alınmaz ! bunun cevabını çok verdik uzun uzun ama forumda ararsanız bulabilirsiniz.
  • ala ala vestelmi bunca yazılanları okuduktan sonra vestel haa pes doğrusu
  • bence normal hdmili monitör almanızda fayda vardır hdmi girişi bulunan mesala örnek seriler
    samsung T240 HD
    samsung T260 HD
    BENQ 2200 W HD serisi örnek monitörlere bakabilirsiniz(2400 vardı sanırım bilmiyorum)

böyle HD serisi olan monitörleri alabilirsiniz olmazsa yok lcd tv alacaksanız bilgisayar monitörü olarak kullanılabilir olanları var mesala 20'inç 51 ekrana eşittir.
    22 inç ise 55 ekrandır onun gibi düşünün.

lcd tv alcaksanız arçelik,vestel,beko o ürünlerden uzak durun tavsiyem Samsung,LG dir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 9 Mart 2009; 23:54:34 >
  • bence tv al daha iyi olur bende alıcaktım ama vazgeçtim yer yoktu.senin yer warsa al süper oluyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: zxx

ala ala vestelmi bunca yazılanları okuduktan sonra vestel haa pes doğrusu

4 hdmi ile 1920x1280 full hd çözünürlük veriyor
    usb girişten direkt divx film çalıştırıyor,
    üstelik bu fiyata..
    eksik yönü nedir sence?
  • neden alınmasın ki
  • Ben samsung 32A451C1 kullaniyorum

bilgisayaramin Philips 17" crt monitoru bozuldugu icin bilgisayarimi televizyona takip calisitiriyorum ve bir film izleyince muthis

goruntu veriyor fakat internete girecegim zaman ekrandaki yazilari gormek icin gozlerimi iyice netlestirmek icin aciyorum

niye vestel alinmaz

4 hdmi ile 1920x1280 full hd çözünürlük veriyor
    usb girişten direkt divx film çalıştırıyor,

her marka kendine guvenmiyorsa ayni fiyata digerlerinden farkli olarak bir kac ozellik katar
    samsung 26" T260Hd TVTuner 1260 TL
    Vestel ise 800 TL (KDV eklenmismi bilmiyorum) sitesini inceledim 1043 TL yaziyordu pixellens 26" olan lcd tv baska varmi bilemiyorum

haftaya kdv'si dusmus fiyatlari yazinca birdaha bakarsin

samsung usb koymasa da sattirir cunku adi var kalitesi var

vestel ise her turlu ozelligi ekler fakat hepsini birden kullaninca ters tepki veriir mi bilemiyorum.

son bir uyari daha samsung 1.monitor + 2.televizyon
    vestel 1.televizyon + 2.monitor

bri iki hafta icinde T220HD alicam suanki gold fiyati 782 TL kdv inice bu 715 inecek ve tv izleyebilecegim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.