Şimdi Ara

Nokia'nın QWERTY klavyeli ikinci telefonu da kendisini gösterdi; E75

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
15.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi tüm heyecanıyla devam ediyor ve yeni telefonlar ard arda tanıtılıyor. Nokia, bugün E serisinde yer alan E75 modelini lanse etti.

111.8 x 50 x 14.4 mm ebatlarında ve yaklaşık 139 gram ağırlığında dizayna sahip telefon, Symbian OS işletim sisteminden güç alıyor ve kızaklı QWERTY klavye barındırıyor. QWERTY klavye özellikle e-mail ve sms yazımında kolaylık sağlayacaktır. Telefonun teknik özelliklerini kısaca özet geçecek olursak quadband GSM / quadband HSDPA desteği, 2.4 inç 240x320 piksel 16 milyon renk TFT ekran, 50 MB dahili bellek, microSD kart slotu, 3.2 MP kamera, VGA çözünürlükte video kaydı, FM radyo, WI-FI, Bluetooth ve GPS bağlantıları dikkat çekiyor. Nokia E75'in 1000 mAh kapasiteli bataryası 264 saate kadar bekleme; 5.4 saate kadar konuşma süresi sunuyor.

E55'in üç farklı renk seçeneğiyle önümüzdeki haftadan itibaren vergiler hariç 375 Euro fiyatla satılması planlanıyor.

Teknik özellikler:

Şebeke:
    Quadband GSM / Quadband HSDPA

EDGE desteği:
    Var, 32. sınıf

İşletim sistemi:
    Symbian OS

Boyut ve ağırlık:

111.8 x 50 x 14.4 mm / 139 gram

Ekran:
    2.4 inç, 240x320 piksel, 16 milyon renk TFT

Bellek:
    50 MB dahili + 16 GB'a kadar microSD desteği

Kamera:
    3.2 Megapiksel, flaş

Video kaydı:
    640x480 piksel

FM radyo:
    Var, RDS desteği

Bluetooth:
    Var, v2.0 + A2DP

WI-FI:
    Var, 802.11 b/g

GPS:
    Var

Batarya:
    1000 mAh lityum iyon (264 saate kadar bekleme; 5.4 saate kadar konuşma süresi)

• nice ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: cgdincer

nice ;)

Şuna "hoş" demek daha mı uzun?yoksa burası burası ingilizce forum mu?

Telefon fena değilmiş.
  • TAM Q klavye için ekran küçük kalmış ama yeni bir tasarım olması sevindirici nokıa açısından..
  • tasarımı gerçekten çok güzel fakat ekranı 2.4 yerine 2.8 inç 3 inç falan olsaydı daha bir hoş olurudu
  • ekran çok küçük:S
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibm

quote:

Orjinalden alıntı: cgdincer

nice ;)

Şuna "hoş" demek daha mı uzun?yoksa burası burası ingilizce forum mu?

Telefon fena değilmiş.

sanane birader hayret bişy ya

• Önceden resimlerini görmüştük, boyutları da aşağı yukarı gözönüne getiriliyor ancak yine de ergonomik bakımdan iyi bir tutuş ve rahatsız etmeyecek bir kalınlık sağlarlarsa qwerty klavye'nin wi-fi barındıran her telefondaki gerekliliğini düşündüğüm bir donanım olmasından dolayı, sık mesajlaşan arkadaşlar için de güzel bir model olacaktır..

Tip olarak güzel görünüyor, özellikleri de idare seviyede, e serisi olmasından da her konuda stabil ve hızlı bir cihaz olacağını tahmin edebiliriz..
  • klavye dışında extra bir özelliği yok.Ekran küçük ,ağır, pahalı,batarya zayıf....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x79a -- 18 Şubat 2009; 0:53:54 >
  • ekran dokunmatik olsa aşmış bi cihaz olurdu
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenerist07

ekran dokunmatik olsa aşmış bi cihaz olurdu

N97
  • dombalak bişey yapmışlar hiç hoş görünmüyor aslında
  • quote:

Orjinalden alıntı: bynedim

quote:

Orjinalden alıntı: fenerist07

ekran dokunmatik olsa aşmış bi cihaz olurdu

N97

n97yi boyut olarak makul bulmuyorum acıkcası.tasarım olarakta cok kötü.
    x1 olsa bi nebze :)
  • İkisi de takdir edilesi modeller ama ben de X1'in tipine ısınamadım, ayrıca hala daha düzgün bir arayüz ve menü yazmadıkları bir mobil işletim sistemi için Windows Mobile'ı pek başarılı bulmuyorum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.