Şimdi Ara

Intel, X58 yonga setinde revizyon güncellemesine gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nehalem tabanlı Core i7 işlemcilerinde daha yüksek hız aşırtma başarımı sunacağı konusunda çeşitli spekülasyonların olduğu D0 revizyonuna geçmeyi planlayan Intel, X58 yonga setinde de revizyon güncellemesine gidiyor. B2 revizyonundan B3 revizyonuna geçmeyi planlayan firma bu hamle ile yonga setinin IOH kompnentlerinde bazı değişiklikler yapacak.

B2 revizyonuyla pin uyumuna sahip olacağı dolayısıyla üreticiler için herhangi bir anakart modifikasyonu gerektirmeyecek olan B3 revizyon X58 yonga seti için BIOS güncellemesi gerekecek. X58 yonga setinin B3 versiyonu 10 Nisan'dan itibaren anakart üreticilerine yollanmaya başlanacak.

• Ne gibi getirleri olacakmış, herhangi bir bilgi varmı...??
  • güzel zaten şu anayı düşünmüyorum bakalım bu revizyon ne gibi getirileri olacak
  • YA DAHA ERKEN DEDMİŞTİK DAHA İ7 alamk için erken daha çok rev yaparlar.az daha beklenmeli 6 ay mesela.
  • yani sadece bios güncellemesiyle chipset revizyonumu deişçek
  • Şu güne kadar üretilen x58 anakartlar zaten satılmıyordu. Intelin bu hamlesi ile üretilmiş olanlarda üreticinin elinde patlıyacak.
  • Açıkçası tam bu hafta içersinde X58 board almayı düşünüyordum, şimdi planım suya düştü diyecekttim ki.... BIOS güncellemesi içimi rahatlattı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 16 Şubat 2009; 13:25:17 >
  • demekki overclock potansiyeli daha da artacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KEyQUAD

yani sadece bios güncellemesiyle chipset revizyonumu deişçek

Hayır, bu tamamen üreticiyi ilgilendiren bir durum.
    Anakart üreticisinin halihazırdaki anakart tasarımlarında yeni chipleri kullanabilmeleri için, anakartlarının tasarımını değiştirmeden sadece BIOS sürümlerini güncellemeleri gerekmekte.
    Yani zaten üretilmiş bir anakarta yeni revizyon atman işe yaramayacak.
    Yeni üretilecek olan anakarta ayrıca yeni Chipset revizyonuna uygun BIOS gerekecek.
  • overclocktan çok sata ve usb leri ilgilendirecek.. IOH komponentleri değişiyor sadece , genel sistem performansında büyük bir adım değil .. asıl değişiklik i7 core lara yapılacak revizyon değişikliği ile görünecek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.