Elektrikli Battaniye kullanıyormusunuz? Zararı Nedir?
53 Cevap47036 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1376 Mesaj
13 Şubat 2009; 10:28:25 

İzmir çok aşırı soğuk olmadığı halde biz kullanıyoruz bazen sabah kadar ılık ölçüde açık bıraktığımız oluyo gerçi bu ara havalar güzel. . . Yalnız insanın içini kuruttuğunu duymuştum başka ne gibi zararları olabilir paylaşırmısnız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkabuğu -- 13 Şubat 2009; 10:25:40 >

Sükût gibi Münzevî, Çığlık gibi Hür...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Şubat 2009; 11:41:46 

içini mi kurutuyormuş ...

nasıl yani?????

1376 Mesaj
13 Şubat 2009; 11:50:09 

Mesela sabah kadar yandığı zaman ılık bile olsa insan ter içinde kalıyo ve hemen su içme isteği geliyo insana kullanan bilir işte hararet yapıyo gibi bu şekil bi zararı olduğunu duymuştum

935 Mesaj
14 Şubat 2009; 3:02:27 

Dostum, elektrikli battaniye kullan ama yatmadan önce mutlaka fişi çek.
Yoksa radyasyon ve kanser riski ile karşı karşıya kalabilirsin.
Bununla ilgili olarak aşağıdaki haberleri okumanı istiyorum.

http://www.saglikdunyas.../icerikdetay.asp?ID=418
http://www.ensonhaber.c...ttaniyelere-dikkat.html
http://www.porttakal.co...rantili-yolu-63932.html (Madde 7)

Intel Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz / MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 / GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V / SAMSUNG 128GB 840 PRO SATA 3.0 / Western Digital Caviar Green 2TB + 2TB / Samsung 2TB HD203WI / Samsung F2 EcoGreen 1.5TB HD154UI / CORSAIR 400R 80PLUS 750W / ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit / ASUS DRW-24B5ST 24X / S-LINK SL-525 5.25" / HP w2207 / LOGITECH G105 / LOGITECH G500 / THERMALTAKE TT eSPORTS PYRRHUS MEDİUM / POWERCOM BNT-1000AP 1000VA LINE INTERACTIVE / LOGITECH Z5500 / WD 3,5" 3TB My Book USB3.0 - USB2.0 / WD 3,5" 2TB Elements USB 2.0 / Windows 7 Ultimate 64bit /

737 Mesaj
14 Şubat 2009; 10:05:23 

yatağa yatmana yarım saat kala aç yatağa girmeden fişini çek hiç bir zararı olmaz...
ben yıllardır kullanıyorum.
odamız biraz soğuk o yüzden.
dediğim gibi yaparsan rahat edersin.

YATAĞA YATMADAN MUTLAKA FİŞDEN ÇIKAR

395 Mesaj
14 Şubat 2009; 18:02:00 

Evet ben de yatmadan önce fişten çekmenin doğru olacağını düşünüyorum, ben kullanmıyorum ama olsa bile özellikle uykuda elektrikli battaniyeye kesinlikle güvenmem, radyasyon demeyelim de elektro-magnetik dalga yayılımı yapıyorsa insanı etkiler onun yanında bir kaçak olursa battaniye üzerinize sarılı olarak terli terli bir güzel de çarpılırsınız uykudan uyanıp kendinize gelinceye kadar da olan olur zaten Birde terletme derecesine geliyorsa sağlık açısından da uygun olduğu söylenemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 14 Şubat 2009; 18:06:15 >

253 Mesaj
14 Şubat 2009; 18:15:43 

balkan soguklarına karsılık gece ısınmanın en ıyı yolu burda elektrıklı battanıye ama bobreklere zararı var...bırde depremde duzcede ogrencıyken prefabrıkte elektrıklı battanıye ıle ısınıyorduk uyudugunuzda eger hıc hareket etmezsenız sabah uyandıgınızda yattıgınız tarafta vucudunuzun bazı yerlerınde yanıklarla karsılasabılıyorsunuz.... tecrube ıle sabıttır...bu yuzden derımkı mumkunse yatarken fişten cekın...

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 18 sa. 22 dk. kadarı kaldı.
14 Şubat 2009; 22:40:59 

Annem bana yıllardır kullanıyor ama yatmadan önce mutlaka fişten çıkarıyorlar

1493 Mesaj
14 Şubat 2009; 23:30:14 

Yorum alakasız olacak ama... neyse yazmayayım anladınız siz onu.
Sabahları banyo yapma ihtiyacı hissedebilirsin. (birkaç kişiden de duydum onun için yazıyorum)

Çocuklukta terbiyeli, gençlikte kendinin efendisi, olgun yaşında dürüst, yaşlılıkta yol gösterici, ölürken de yakınmayan kişi ol.

839 Mesaj
16 Şubat 2009; 10:14:41 

Hiç bir zaman içinden elektrik kablosu geçen bir şeyin üzerinde yatılmaz. Mutlaka yatmadan önce fişten çekilmelidir. Elektriğe hiç bir zaman güven olmaz. Kablo kırılır, teriniz ile- nem ile kısa devre olup uyurken tutuşabilirsiniz. zamanında hebrlerde çıkmıştı elektrikli battaniyede yatan biri yanmıştı bu yüzden. Bunlar olmasa bile elektrik sağlığa zararlı ve sıcakta yatmak inanı rahatsız eder.

1234 Mesaj
16 Şubat 2009; 11:21:39 

sağlıklı değil. kullanmamanızı tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Şubat 2009; 13:04:09 

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Sabahları banyo yapma ihtiyacı hissedebilirsin. (birkaç kişiden de duydum onun için yazıyorum)

1376 Mesaj
16 Şubat 2009; 17:38:32 

quote:

konumu saptırmayın

quote:

Evet ben de yatmadan önce fişten çekmenin doğru olacağını düşünüyorum, ben kullanmıyorum ama olsa bile özellikle uykuda elektrikli battaniyeye kesinlikle güvenmem, radyasyon demeyelim de elektro-magnetik dalga yayılımı yapıyorsa insanı etkiler onun yanında bir kaçak olursa battaniye üzerinize sarılı olarak terli terli bir güzel de çarpılırsınız uykudan uyanıp kendinize gelinceye kadar da olan olur zaten Birde terletme derecesine geliyorsa sağlık açısından da uygun olduğu söylenemez

Ayrıca battaniyeye sarınmıyoruz adı battaniye olsada sentetik bişi altına seriyorsunuz çarşafın

1520 Mesaj
16 Şubat 2009; 19:02:14 

elektrikte çalışır iken kullanmak sakıncalı arkadaşlar gerekli linkleri vermiş insanın kırk yılda bir altına kaçıracağı tutar kişiyi elektrik çarpar ölüme kadar gidebilir

538 Mesaj
16 Şubat 2009; 19:05:52 

2 sene önce fişte unuttuğum için ev yanıyordu yatmadan önce iki saat fişte bırak yatarken çıkart
önemli not=yatmadan beş dakika önce mermer veya benzeri soğuk bir cisimin üstünde durun ve yatağa girin o keyfi hiçbiiyle değişmem

Cpu İntel c2duo E7200 2.53 ghz stock fan ---mb gigabyte p31-s3g bearlake--- kıngston 2gb ddr2 800mhz---samsung 320 gb 7200 rpm16mb sata2---vga palit 8600gt 1gb ddr2 128 bit---kasa bien 9801 300w

26 Temmuz 2002 hort

12685 Mesaj
16 Şubat 2009; 21:06:40 

@denizkabuğu uzun süreli çalıştırmanın zarar vereceği doğru

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

3129 Mesaj
17 Şubat 2009; 0:38:44 

quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

quote:

konumu saptırmayın

Konun sapmıyor, ancak farklı bir boyuttan bahsedeceğim,birçok kişi hayatında bir kez olsun yaşamıştır muhtemelen..Gece altına kaçırmaktan bahsediyorum,hele çocuklar söz konusuysa böyle bir risk var.
Şöyle söyleyeyim, battaniye altında ve gece bir icraat oldu diyelim...
1.Eğer battaniye çalışmaktaysa devre kapalı olduğu için çarpılmazsın ama yangın tehlikesi yaşarsın
2.Eğer kendi düğmesinden kapalıysa %50 şansın var, düğme teması şebekenin faz tarafından kesmişse yırtarsın,yok nötr tarafından kesmişse (bu tamamen fişi prize takma yönüne bağlı) altındaki tel yığını elektrik yüklü demektir, en olmadık yerinden çarpılırsın.
3.Eğer battaniyeyi üretenler vicdan sahibi insanoğluysa ve düğme her iki ucu birden kesiyorsa ya da kendin yatarken fişten çektiysen tek derdin oluşacak kokuya çözüm bulmak olur.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

335 Mesaj
18 Şubat 2009; 15:18:09 

yatmadan önce bir saat kadar açık bırakıp yatarken

fişi çekmeniz lazım.

kesnilikle fiş takılı olmamalı...

Bisan bisiklet,kırmız renk, modelsiz....

1376 Mesaj
18 Şubat 2009; 15:44:51 

quote:

Orjinalden alıntı: bobita

quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

quote:

konumu saptırmayın

Konun sapmıyor, ancak farklı bir boyuttan bahsedeceğim,birçok kişi hayatında bir kez olsun yaşamıştır muhtemelen..Gece altına kaçırmaktan bahsediyorum,hele çocuklar söz konusuysa böyle bir risk var.
Şöyle söyleyeyim, battaniye altında ve gece bir icraat oldu diyelim...
1.Eğer battaniye çalışmaktaysa devre kapalı olduğu için çarpılmazsın ama yangın tehlikesi yaşarsın
2.Eğer kendi düğmesinden kapalıysa %50 şansın var, düğme teması şebekenin faz tarafından kesmişse yırtarsın,yok nötr tarafından kesmişse (bu tamamen fişi prize takma yönüne bağlı) altındaki tel yığını elektrik yüklü demektir, en olmadık yerinden çarpılırsın.
3.Eğer battaniyeyi üretenler vicdan sahibi insanoğluysa ve düğme her iki ucu birden kesiyorsa ya da kendin yatarken fişten çektiysen tek derdin oluşacak kokuya çözüm bulmak olur.

Evet tabiki en zararlısı bu ben başka bişi düşünmüştüm

5426 Mesaj
1 Mart 2009; 14:12:07 

bu ürün zaten iki kademeli olarak ısıtıyor ,yatmadanbirsaat önce düşük kademesinde açıyorum,yatağa girincede kapatıyorum,insan yatkta kendini ısıtıyor,ama bazıları sıcak sever ya kapatmassanda gerçekten o biriken ısı bunaltıyor insanı zararmı ,bence değil galiba bir örneğide yok

2182 Mesaj
1 Mart 2009; 15:31:39 

yatarken fişi kesinlikle çekilmeli..

2007 ACCENT ERA STILE 1.5 CRDI VGT 16V 110 HP - Titanium Gry

432 Mesaj
1 Mart 2009; 18:23:31 

çok uytuyor insanın uyanası gelmiyorrrrrr

1 Mesaj
3 Nisan 2010; 14:57:38 

Sözü edilen şu çarpan battaniyeler, herhalde özgün tasarımların kopyası olanlar. Benim bildiğim çarpmaya karşı 3 kademe koruma devreli, aşırı ısınmalarda kendini kapatan, zaman ayarlı, çamaşır makinasında bile yıkanabilen elektrikli battaniyeler. Konfor alalım derken, ucuz diye kötü kalite, taklit ürünler alıp çarpılmak veya sağlığı hatta yaşamı kaybetme riskini yüklenmek bana aptalca geliyor. Ucuza alınan gerçek konforla hiç karşılaşmadım 55 yıllık yaşamımda. 12 yıldır kullanıyorum bir gün bile bir sıkıntısı ile karşılaşmadım. Derler ya, "ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti"; her pahalı iyidir anlamında değil elbette.

1202 Mesaj
19 Şubat 2011; 0:24:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Ozan.

2 sene önce fişte unuttuğum için ev yanıyordu yatmadan önce iki saat fişte bırak yatarken çıkart
önemli not=yatmadan beş dakika önce mermer veya benzeri soğuk bir cisimin üstünde durun ve yatağa girin o keyfi hiçbiiyle değişmem

bu sefer de cır cır olup yatağı pisleymesinler

Donanım Haber
## Bilgisayar Mühendisleri Odası ##

01101000 01101100 01101100 00100000 01101011 01101110 01101011

843 Mesaj
19 Şubat 2011; 10:36:46 

quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

yatarken fişi kesinlikle çekilmeli..

2982 Mesaj
20 Şubat 2011; 0:13:40 

Babam mağazada eskiden bunları satardı (20 yıl kadar önce) o zaman bile kaliteli olanlar yanında korsan ve çakma olanları vardı.
Bir bebeğin altına çiş yapıp elektrik çarpması sonucu öldüğü haberini hatırlıyorum. Muhtemelen kalitesiz ürünlerdendi.
Ben de çok kullandım. Benim gördüğüm battaniyelerin içinde çıplak tel yoktu, plastik kaplıydı. Fakat zamanla çatlamalar olabilir. Özellikle sıcakken normal battaniye gibi sarınmak, katlamak çok riskli.
En büyük yan etkisi ciltte kurutma yapar tıpkı rezinstanslı elektrik sobaları gibi.
Fakat uymak için girdiğin yatağın buz gibi olması ile sımsıcak olması arasında çok fark oluyor.
Yatarken düğmeden kapatmayı değil fişi çekmeni öneririm.

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

2226 Mesaj
18 Ekim 2011; 15:35:52 

merhaba şuanda hangi markalar en iyidir acaba arkadaşım alacakmışta?

267 Mesaj
18 Ekim 2011; 22:03:22 

Kardeş hepsi aynı zaten. En kalitelisinden en ucuzuna hemen hepsini kullandım. Al ucuzundan bi tane keyfine bak

black&white

6 Mesaj
30 Kasım 2011; 0:54:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ahcal06

Kardeş hepsi aynı zaten. En kalitelisinden en ucuzuna hemen hepsini kullandım. Al ucuzundan bi tane keyfine bak

Evimiz soğuk olduğundan yıllardır elektrikli battaniye kullanıyoruz 5-6 tane elektrikli battaniye eskitmişsizdir. En son 2 sene önce termal elektrikli battaniye aldım ucuz battaniyelere göre fiyatı biraz daha fazla 50 lira ama parasını fazlasıyla çıkartıyor. Kumaş yerine keçeden yapılmış çarpılmaya karşıda exra akım kesici de var. Bence hepsi aynı değil buradan bakabilirsiniz. http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/

3129 Mesaj
30 Kasım 2011; 11:31:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sekosan

quote:

Orijinalden alıntı: ahcal06

Evimiz soğuk olduğundan yıllardır elektrikli battaniye kullanıyoruz 5-6 tane elektrikli battaniye eskitmişsizdir. En son 2 sene önce termal elektrikli battaniye aldım ucuz battaniyelere göre fiyatı biraz daha fazla 50 lira ama parasını fazlasıyla çıkartıyor. Kumaş yerine keçeden yapılmış çarpılmaya karşıda exra akım kesici de var. Bence hepsi aynı değil buradan bakabilirsiniz. http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/

Arkadaşın hepsi aynı yorumu zaten cevaba gerek olan bir yorum değil. Kızacak ama fikirsiz zikir olmuş.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

40 Mesaj
1 Aralık 2011; 0:44:03 

arkadaşlar 12 volt karavan ve oto için elektrikli battaniyeler varmış bir arkadaşım almış adaptörle kullandığını söyledi sabaha kadar açık diyor çarpma tehlikeside yok yalnız boyutu biraz küçükmüş yinede bazen kapatmak zorunda kalıyorum terletiyor dedi nette araştırdım bir kaç çeşit var iyimi kötümü bilmem ancak tehlikeli değildir sanırım

3129 Mesaj
1 Aralık 2011; 11:56:56 

quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

arkadaşlar 12 volt karavan ve oto için elektrikli battaniyeler varmış bir arkadaşım almış adaptörle kullandığını söyledi sabaha kadar açık diyor çarpma tehlikeside yok yalnız boyutu biraz küçükmüş yinede bazen kapatmak zorunda kalıyorum terletiyor dedi nette araştırdım bir kaç çeşit var iyimi kötümü bilmem ancak tehlikeli değildir sanırım

Voltajı düşüyorsa amperi artıyordur,sonuçta ısı enerjisi üretebilmek için belli bir güce ulaşması lazım.Emin ol 12 volt ile de rahatlıkla yangın çıkartacak kıvılcımı üretebilirsin.

40 Mesaj
1 Aralık 2011; 19:01:03 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

Voltajı düşüyorsa amperi artıyordur,sonuçta ısı enerjisi üretebilmek için belli bir güce ulaşması lazım.Emin ol 12 volt ile de rahatlıkla yangın çıkartacak kıvılcımı üretebilirsin.

tabiiki yangın tehlikesi vardır ben daha çok elektrik kaçağından dolayı yazdım eksik bilgi vermişim bobita kardeşim tamamlamış

4462 Mesaj
10 Aralık 2011; 1:42:00 

arkadaşlar elektrikli battaniyede en iyi marka nedir? sadece yatmadan önce soğukluğu alsın diye yarım saat kullanacağım. hepsi burada daki omak marka nasıldır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

6 Mesaj
17 Aralık 2011; 17:43:58 

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

arkadaşlar elektrikli battaniyede en iyi marka nedir? sadece yatmadan önce soğukluğu alsın diye yarım saat kullanacağım. hepsi burada daki omak marka nasıldır?

yukarıda dediğim gibi ben http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/den satın aldım Boyralı Marka keçeden üretilmiş iyi kalite elektrikli battanıye kesinlikle tavsiye ederim

745 Mesaj
22 Aralık 2011; 21:27:17 

Ogrenci evinde 3 arkadas kullaniyoruz ev sobali oldugu icin arka odalar soguk oluyor mecbur yatak isinacak, isinmasa ne olur hasta olursunuz soguk evlerde buz gibi yataga girmek :D yatmadan 2 saat once calistiriyoruz super oluyor uyurken cekiyoruz yaktigi elektrikte para degil cok az elektrik tuketimi var

muhabbet zarardan acilmiskende bizim bi arkadas yerde yatiyor sicak seviyede sabaha kadar acik yatiyor demek ki adam radyasyondan gidecek :D cok soyledik ama anlamiyor

bende tum kullanan arkadaslara uyurken fislerini cekmelerini tavsiye ediyorum

2 Mesaj
26 Aralık 2011; 18:34:27 

elektrikli battaniye kullandığımız monitörlerden daha fazla zararlı değildir.bir şaç kurutma makinasından da daha tehlikeli değildir.merdiven altı imalatları kastetmiyorum tabiki.eğer elektrikli battaniye alacaksanız mutlaka ama mutlaka CE sertifikasının olmasına özen göstermelisiniz.bu sertifikada bildiğim kadarıyla bir kaç firmada mevcut.birtanesi MELSAN dı sanırım.

2 Mesaj
26 Aralık 2011; 18:40:38 

arkadaşlar çoook önemli.elektrikli battaniyenin mutlaka CE belgesi olması gerekiyor.

4462 Mesaj
26 Aralık 2011; 20:50:24 

hepsiburada dan morpa marka aldım.güzel ısıtıyor.memnunum.

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

1 Mesaj
5 Ocak 2012; 22:56:42 

Elektrikli battaniyeler, elektrik kaçağından yangın çıkarabileceğinden tehlikeli fakat aynı zaman elektro manyetik radyasyonda yaymakta. Elektrikli battaniye açıkken üzerinde uyunduğunda, elektro manyetik radyasyona gece boyunca yüksek miktarda maruz kalınıyor. Elektro manyetik radyasyona uzun süreli maruz kalındığında, dokularda ısıyı arttırıyor. Vücut ısısının artması da hücre yapısını bozabiliyor ve bu hücrelerde kimi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Genetik kırılmalar ve hücrelerde bozukluklar olabilir. Bunlar da daha sonra kanser hücrelerine dönebilir.Elektrikli battaniyelerin kullanımıyla ilgili olarak Elektrikli battaniyeleri kullananlar, yatmadan 30 dakika önce yatağı ısıtsınlar. Yatak ısındıktan sonra fişi çekip yatsınlar. Battaniyenin fişte kalmaması gerekiyor. Kesinlikle fişteyken yatılmamalıdır.

14543 Mesaj
20 Ocak 2012; 17:46:11 

bende bu akşam bi tane aldım afyonda gece -29 görüyoruz ne kalarüfer nede elektrikli soba fayda ediyor.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

42 Mesaj
27 Ocak 2012; 0:38:24 

14543 Mesaj
27 Ocak 2012; 8:15:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ersin_90

http://www.f5haber.com/...inca-oldu-haberi-42368/

okuyun ibretolsun....

Yatarken fişten çıkarmak lazım ben öyle yapıyorum.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

2378 Mesaj
26 Şubat 2012; 20:45:32 

Arkadaşlar ısıtıcı özelliği nasıl tavsiye ediyor musunuz?

745 Mesaj
26 Şubat 2012; 22:49:43 

quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

aga açık yattığın sürece sıkıntı yok fırın gibi ama çok çok tehlikeli ben artık o riski alamıyorum yani 3-5 kere yatmışımdır ama diken üstünde olmaya gerek yok her anlamda zararlı zaten gereken diğer açıklamalar yukarda da var. Hani şöyle adam gibi bi marka philips dir bilmem nedir üretse insan güvenirde alayı çin malı :D kaliteli ürün yok

2378 Mesaj
27 Şubat 2012; 17:24:35 

quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

quote:

aga açık yattığın sürece sıkıntı yok fırın gibi ama çok çok tehlikeli ben artık o riski alamıyorum yani 3-5 kere yatmışımdır ama diken üstünde olmaya gerek yok her anlamda zararlı zaten gereken diğer açıklamalar yukarda da var. Hani şöyle adam gibi bi marka philips dir bilmem nedir üretse insan güvenirde alayı çin malı :D kaliteli ürün yok

Isınacaz diye canımızdan olmayalım

745 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:55:28 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

quote:

Isınacaz diye canımızdan olmayalım

3602 Mesaj
28 Şubat 2012; 0:36:42 

Kaliteli marka alırsanız canınızdan olmazsınız ama ben kullandıgım zamanlarda sabah sırt ağrısı ile kalkıyordum, şu an klima 24 saat çalıştığı için ev sıcacık, elektrikli battaniyeye ihtiyaç olmuyor.

2378 Mesaj
28 Şubat 2012; 17:10:49 

Klima 2000 watt battaniye 60 watt olduğundan dolayı biz battaniye kullanalım mı diyoruz

2070 Mesaj
4 Kasım 2012; 12:38:25 

kışın eve geldiğimde yatak buz gibi oluyo, ufo açsam bile yatağım içini çok zor ısıtıyo çünkü yorgan falan çok kalın ve içinde yatarken nasıl dışarıdaki soğuğu içe geçirmiyosa, dışarda soba yanarken de dışarıdaki sıcağı kolay kolay içeri geçirmiyo.

buyüzden bitane alacağım sırf yatmadan önce yatağı ısıtmak için.

171 Mesaj
9 Kasım 2012; 1:04:28 

Isıtel türk malı ce belgeli senelerdir annem o markayı kullandırır sabaha kadar açıkta yattım elegant modeliydi galiba çift kademeli çift kişiliği 35 tek kişiliği 27 tl civarı kalitelidir özdilek te her kış satılır bildiğim en iyi marka bu fakat kipadan omak almıştık 20 liraya oda iyiydi ce belgesi tse vardı internete güvenemiyorum hepsiburada hariç

171 Mesaj
9 Kasım 2012; 1:16:30 

bu arada fiyatı modeline göre 130 tl ile Beurer 430 tl arasında değişen Beurer marka battaniyelerin makinede bile yıkanan modeli varmış para olduktan sonra teknoloji sınır tanımıyor

1 Mesaj
21 Ocak 2013; 23:49:01 

20 senedir kullanırım üstunu deyil nevresim altına serceksin romatizmayı giderir sabaha kadarda yanar cok soğukda en yuksekde ama cok önemli ıslatma yoksa yırmibin wott gelir

suratoğlu

4055 Mesaj
7 Aralık 2013; 18:17:20 

Ben yurtta kaliyorum, ranzanin alt katinda yatiyorum. Duvardan cok fena soguk geliyor, kucuk su sisemi yatakla duvar arsinda biraktigimda su buzdolabindan cikmis gibi soguk oluyor..

Ben bu duvara elektrikli battaniye asmayi dusunmustum ancak olurda dusup katlanirsa ne olur. Ranzanin ust katina sikistirip asagi sarkacak duvari kaplayacak surekli calisacak?

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » Elektrikli Battaniye kullanıyormusunuz? Zararı Nedir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203