Şimdi Ara

9000 BTU İNVERTER KLİMALAR ENFAZLA KAÇ M2 ALANI ISITIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
1
Favori
125.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Klimacı arkadaşlar ısıtma btu su 10918 olan 25lik sınıfında geçen bir klima en fazla kaç m2 alanı ısıtır isterse hiç cevap vermeyin. herkez gitsin 40 metre kare ısıtır diye 9000 btu alsın ama dikkat edin yanlızca krigamin mitsubishiyle asya 09 lc olucak diğerleri kötüdür..

• @hilmi-c şöyle bir durum var klimaplus sitesindeBURADA ve şimdi hatırlamadığım yabancı bir sitede hesaplama yapıldığında ortalama koşullarda 25 m2 yer için 10000 btu klimanın yeterli geleceği belirtiliyor ayrıca klimaplusa ne kadar güvenilebilir bilmiyorum. birde bazı klimacı arkadaşlar sonradan uğraşmamak ya da kar marjı yüksek ve stokları fazla olduğu için için büyük klima tavsiye ediyorlar mesela benim 25 m2 salona saygın bir firma temsilcisi 24000 klasik cihaz tavsiye etti bende aslında alaycı bir tavırla illa salon tipi 45000 llik cihaz istediğimi satıcıda evet daha iyi olur ancak elimde yok 24000 lik klimayı bağlayalım memnun olmazsanız değiştiririz dedi . bu konu pc bölümünda psu konsuna benzedi orada da çoğu arkadaş gereğinden fazla kapasiteli alıyor ve tavsiye ediyor .öenmli olan optimum cihazı almak böylece hem cihazı alırken hem kullanırken kazanmak

• arkadaşım illede uzmanlık şart değil zaten bir ortak akıl var ve 15-16 m2 den sonra önerilmiyor. klimacı arkadaşlar defalarca yazdılar bunları bizlerde alıp kullandık . kullnıcılığımız yazdık ve hep doğru çıktı... buün cool 82 arkadaşın eski yazılarını kontrol ettim oda aynı şeyleri yazmış diğer arkadaşlarda . mitsubishinin sitesindeki keşif değerleri bile söylüyor bunları aşağı yukarı . ama genede yerinde keşif diye birşey varsa boşa yok bu durum.. ben ilk klimamı alırken buradaki klimacı arkadaşları dinlesem belki şimdi yazmazdım bile gerçidinlemedim değil. salonda pek ısıtma yapmayacağım için birazda bilinçli aldım ama denedim ve 1 kış ısındım tecrübemi yazdım. şimdi sadece ısıtmak amaçlı oldumu alan vatandaş faydalanamazsa yazık olur dikkat çekme amacım budur . aşağıda birkaç örnek verdim. dahada çoğaltılabilir.. şu linkten aldım
    http://forum.donanimhaber.com/m_19986870/mpage_2/key_/tm.htm
    28m2 için tavsiye
    quote:

metehan_klima
    Er

16 Ocak 2008; 11:25:31

--------------------------------------------------------------------------------

slm arkadaşım anladığım kadarıyla klima almayı düşünüyorsun.ben 10 yıldır bu mesleğin içindeyim ve bu bölümün yüksek okulunu okudum.ayrıca fujitsu yetkili servisiyim.
    zaten senin sölediğin klimaların hepsi senin için biçilmiş kaftan ama malesef fiyatları biraz fazla sana FUJİTSU ASYA18LCC İNVERTER modelini tavsiye ederim şu anki satış fiyatı 2200$ +KDV montaj dahil ama DAIKIN-TOSHİBA VE MİTSUBİSHİ ELEKTRİC te işini görür tercih sana kalmış.araştır öyle al

Metehan klima ısıtma&soğutma sistemleri
    yavuz cad. no:22 Bornova/İzmir
    (0232)374 37 87

43m2 için tavsiye
    quote:

16 Şubat 2008; 18:12:47
    --------------------------------------------------------------------------------
    Sayın Barakone klima kullanım alanınız yaklaşık olarak 43 metre kare olarak gördüm.Bahsettiğiniz FTXS50 daikin klimanın maximum ısıtma performansı 26000 btu dur.Fakat bu performası sürekli olarak veremez yaklaşık 30 ile 45 dk bu değerde çalışabilir ve bu konumda yüksek elektrik tüketir.Enerji tasarrufu sağlayabilmeniz ve klimanın dış ünitesinin donmaması(defros) için büyük kapasite seçmeniz daha iyi olacaktır.Benim de tavsiyem FTXS71 olur.Zaten forumdanda inceleyebileceğiniz üzere panosonic sorunlu bir ithalatçısı var.Panosonicten uzakdurun.Hayırlısı olsun......

97HONDA CİVİC VTİ(SEDAN)

25 m2 için tavsiye
    quote:

xlasi_mavixl
    Çavuş

19 Şubat 2008; 11:53:39

quote:

Orjinalden alıntı: siyahbeyazh

merhaba.

*25m2 salonum için max.700 ytl yi geçmeyecek klima olarak ne önerebilirsiniz.
    *soğutma ve ısıtma için hafta arası max.6 saat kullanılacak.
    *aynı m2 için bir arkadaşım arçelik 9.000 btu klima kullanıyor ve gayet memnun. *ancak 25m2 için 12.000 btu bile az geldiği söyleniyor bazı topiclerde.

tşk.

artık ülkemizdede hava şartları değişti yazları çok sıcak kışları çok soğuk böyle bi durumda 25m2 de kesinlikle 12lik bi klimayı sorunsuz kullanma şansınız hiç yok kesinlikle olur diyenlerede inanma olmaz

34m2 soğutma için tavsiye
    quote:

mbirol
    Yüzbaşı

17 Nisan 2008; 13:37:58

quote:

Orjinalden alıntı: _VoRTeX_

Merhabalar. Öncelikle benim gibi bu klima işinden çok anlamayan kişilere yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

Şimdi gelelim soruma. İzmir - Çankaya'da yeni tuttuğumuz 34m²'lik ofisimize bir klima almayı düşünüyoruz.(daha çok soğutma amaçlı) Ofisimizin bulunduğu işhanındaki(Yeni Asır İşhanı) komşularımız 9000 BTU'luk klimaların yeterli geldiğini söylüyorlar. Ancak forumda araştırdığım kadarıyla 34m²'lik bir ofise en az 12000 BTU'luk bir klima gerekiyor. Ayrıca aliminyum doğramalar nedeniyle yalıtım da çok fazla iyi değil. Ofisin yüksekliği de 2.5 - 2.6 m civarında. Bu ölçülerde, düşük güç tüketimli, maksimum 800-850 YTL civarında önerebileceğiniz marka/modeller nelerdir?

cool82 ve mbirol hocalarım gördüğüm kadarıyla ikiniz de İzmir'desiniz. Bu konuda özellikle sizlerden yardım bekliyorum. Malum İzmir'in yaz aylarındaki sıcaklık durumunu daha iyi bilirsiniz. İşhanının adını da bu yüzden yazdım. Belki buradaki ofisleri biliyorsunuzdur diye.

Şimidien çok teşekkür ederim.

Saygılar...

Valla arkadaşım eger dediğiniz yer gerçektende 34 m2 ise 9 luk cihazla sogutana helal olsun derim,bırakın 9 luk cihazı İzmirde 12lik bile yetmez o kadar alana ,Yeniasır işhanını bilirim hele birde batıya doğru bakıyorsa büronuz 12 lik bile hiç olmaz,İzmirde 25 m2 yi geçiyorsa kesin 18 lik lazım.Tabi şunuda söylemeliyimki 800 ytl de hem iyi hem ucuzu klima klimacıda olmaz derim .Ancak market malı olur,onuda bana sorarsanız ben başınızı derde sokmayın derim.En makul fiyata 1000 ytl civarında 18 lik TRONİC tavsiye edebilirim,oda orta sınıf bir ürün başın ağrımaz.Benim bildiğim bu fiyatlarda en makul ve dertsiz cihaz bu ve derimki beyaz eşya,kalorifer ve marketlerdeki markalardan uzak durun tabi bu benim tavsiyemdir.karar sizin

quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Bu konuda uzman değilim fakat 9000 BTÜ klima 14-15 metrekarelik alana ancak yeter tahminim

• arkadaşım illede uzmanlık şart değil zaten bir ortak akıl var ve 15-16 m2 den sonra önerilmiyor. klimacı arkadaşlar defalarca yazdılar bunları bizlerde alıp kullandık . kullnıcılığımız yazdık ve hep doğru çıktı... buün cool 82 arkadaşın eski yazılarını kontrol ettim oda aynı şeyleri yazmış diğer arkadaşlarda . mitsubishinin sitesindeki keşif değerleri bile söylüyor bunları aşağı yukarı . ama genede yerinde keşif diye birşey varsa boşa yok bu durum.. ben ilk klimamı alırken buradaki klimacı arkadaşları dinlesem belki şimdi yazmazdım bile gerçidinlemedim değil. salonda pek ısıtma yapmayacağım için birazda bilinçli aldım ama denedim ve 1 kış ısındım tecrübemi yazdım. şimdi sadece ısıtmak amaçlı oldumu alan vatandaş faydalanamazsa yazık olur dikkat çekme amacım budur . aşağıda birkaç örnek verdim. dahada çoğaltılabilir.. şu linkten aldım
    http://forum.donanimhaber.com/m_19986870/mpage_2/key_/tm.htm
    28m2 için tavsiye
    quote:

metehan_klima
    Er

16 Ocak 2008; 11:25:31

slm arkadaşım anladığım kadarıyla klima almayı düşünüyorsun.ben 10 yıldır bu mesleğin içindeyim ve bu bölümün yüksek okulunu okudum.ayrıca fujitsu yetkili servisiyim.
    zaten senin sölediğin klimaların hepsi senin için biçilmiş kaftan ama malesef fiyatları biraz fazla sana FUJİTSU ASYA18LCC İNVERTER modelini tavsiye ederim şu anki satış fiyatı 2200$ +KDV montaj dahil ama DAIKIN-TOSHİBA VE MİTSUBİSHİ ELEKTRİC te işini görür tercih sana kalmış.araştır öyle al

Metehan klima ısıtma&soğutma sistemleri
    yavuz cad. no:22 Bornova/İzmir
    (0232)374 37 87

43m2 için tavsiye
    quote:

16 Şubat 2008; 18:12:47
    Sayın Barakone klima kullanım alanınız yaklaşık olarak 43 metre kare olarak gördüm.Bahsettiğiniz FTXS50 daikin klimanın maximum ısıtma performansı 26000 btu dur.Fakat bu performası sürekli olarak veremez yaklaşık 30 ile 45 dk bu değerde çalışabilir ve bu konumda yüksek elektrik tüketir.Enerji tasarrufu sağlayabilmeniz ve klimanın dış ünitesinin donmaması(defros) için büyük kapasite seçmeniz daha iyi olacaktır.Benim de tavsiyem FTXS71 olur.Zaten forumdanda inceleyebileceğiniz üzere panosonic sorunlu bir ithalatçısı var.Panosonicten uzakdurun.Hayırlısı olsun......

97HONDA CİVİC VTİ(SEDAN)

25 m2 için tavsiye
    quote:

xlasi_mavixl
    Çavuş

19 Şubat 2008; 11:53:39

quote:

Orjinalden alıntı: siyahbeyazh

merhaba.

*25m2 salonum için max.700 ytl yi geçmeyecek klima olarak ne önerebilirsiniz.
    *soğutma ve ısıtma için hafta arası max.6 saat kullanılacak.
    *aynı m2 için bir arkadaşım arçelik 9.000 btu klima kullanıyor ve gayet memnun. *ancak 25m2 için 12.000 btu bile az geldiği söyleniyor bazı topiclerde.

tşk.

artık ülkemizdede hava şartları değişti yazları çok sıcak kışları çok soğuk böyle bi durumda 25m2 de kesinlikle 12lik bi klimayı sorunsuz kullanma şansınız hiç yok kesinlikle olur diyenlerede inanma olmaz

quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Bu konuda uzman değilim fakat 9000 BTÜ klima 14-15 metrekarelik alana ancak yeter tahminim

• quote:

Orijinalden alıntı: altay74

bu arada yeni gördüm,,klimaplus ın sitesinde, gelin klimanızı beraber seçelim bölümü var,oradan değerleri girdiğinizde en son kısımda ihtiyacınız olan btu lar sayfanın en üstünde çıkıyor..

http://www.klimaplus.com.tr/klima-secme-modulu.aspx
    Bu hesaba göre herşeyi fazlası ile doğru girdim ama 30 metre kare yere 12.000 btu önerdi klimaplus, o hesapta bir hata var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: altay74

bu arada yeni gördüm,,klimaplus ın sitesinde, gelin klimanızı beraber seçelim bölümü var,oradan değerleri girdiğinizde en son kısımda ihtiyacınız olan btu lar sayfanın en üstünde çıkıyor..

http://www.klimaplus.com.tr/klima-secme-modulu.aspx
    Bu hesaba göre herşeyi fazlası ile doğru girdim ama 30 metre kare yere 12.000 btu önerdi klimaplus, o hesapta bir hata var.

bu linkteki hesaba göre, benim 30m2 mutfak oturma odası için de ısıtmada 9750btu, soğutmada da 10836btu önerdi. yabancı sitelerdeki hesaplamalarda da benzer bir durum ortaya çıkıyor.

aşağıdaki linkte de 12 lik klima tavsiyesi çıktı.
    http://www.klimafiyatlari.com/klima-hesabi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemyisgolvey -- 25 Eylül 2013; 0:25:52 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.