Şimdi Ara

EVET ARKADAŞLAR KLİMA ALACAK ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
134
Cevap
1
Favori
18.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mitsubishi süper tabii alabilirsiniz....ben fujitsu aldım mesela bugün bağlatıyorum inverter 9.000btu
  • Arkadaşlar Arçelik marka klimam var sorum şu; Klimamın dış üniteyle iç ünite arasındaki mesafe 1,5 mt.kadar, servis klimanın fazla borusunu dış ünitenin arkasına 3-4 kat rulo halinde gizledi.

Bu fazla boru ısıtmada yada soğutmada performansı düşürürmü? Eğer düşürüyorsa bu fazla kısım servis tarafından alınabilirmi yoksa kısa bir boruylamı değiştirilmesi gerekiyor?

tşk.
  • efekentli mitsubishi 18000 lik SRK 52 HE modelinin ısıtması(19100 BTU) zaten A-sınıfı . Bence inverter alman sart degil.
    18000 BTU'u sana servis mi soyledi bana mutfak icin çok geldi biraz :)
  • Arkadaslar bu inverter özelligi ne oluyor?

Ben daikin almak istiyorum onlarda inverter özelligi var zannedersem invertion elektirik tüketimle ilgili bisey..

daikin mi mitsubishi mi daha iyidir?
  • MERHABA SİKEBAB BEN 2 TANE ALIYOM KLIMA 17 MKARE OTURMA ODASI MİTSUBISHI 18 BTU INVERTÖRLÜ MUTFAĞIDA 17 METREKARE 1800 BTU SİGMA NORMAL SİGMADA A SERİSİ R410 GAZ KULLANIYO DEDİLER BU VERDİĞİM ÖLCÜ VE KLIMALAR OLUR DEMİ SİZCE
  • cool82 arkadaşım uzun araştırmalarım sonunda daikin ururu sarara 9.500 btu alacam.fakat servis çağırıp keşif yaptırdım 12.000 btu deluxe yeter dediler.ururu sarara yı araştırınca gördüm ki bu seri gerek coop gerekse eer olarak çok çok üstün hava dibisi deluxeten de sylısh tan da yüksek şimdi 12.000 btu deluxe takacağım odama 9.500 btu ururu sarara taksam aynı randımanı alabilirmiyim.ısıtmada proplem olur mu zira bu seri deluxe 12.000 btu nun çıktığı maksimum değere yani ısıtmada 17.000 btu ya kadar çıkıyor siz ne dersiniz bir yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enjoy46 -- 23 Şubat 2008; 15:34:09 >
  • Eski bir Arçelik-Lg Ar-Ge teknikeri olarak cevaplandırıyım:)
    o borunun rulo yapılmasının sebebi kompresörün yağ basmaması için yapılmaktadır min 3 mt olmalıdır size getirilen boru uzunluğu 5mt dir ve servis bu boruyu kesmemiş rula yapıp yağ kapanı haline getirmiştir. Herhangi bi sorun teşkil etmemektedir. o borunun uzunluğundan önce klimanızın içerisinde kılcal boru bulunmaktadır o çekvalfle iikiye ayrılmıştır yazın soğutmada kısa olan kışın ısıtmada uzun olan kullanılır. Borunun uzun olması bir performans kaybı oluşturmamaktadır.
    quote:

Orjinalden alıntı: selo078

Arkadaşlar Arçelik marka klimam var sorum şu; Klimamın dış üniteyle iç ünite arasındaki mesafe 1,5 mt.kadar, servis klimanın fazla borusunu dış ünitenin arkasına 3-4 kat rulo halinde gizledi.

Bu fazla boru ısıtmada yada soğutmada performansı düşürürmü? Eğer düşürüyorsa bu fazla kısım servis tarafından alınabilirmi yoksa kısa bir boruylamı değiştirilmesi gerekiyor?

tşk.

• Sn Emre bey aşağıdaki yazınızda minimum 3 m olmalıdır yazmışsınız bu acaba her klima için yağbasmaması için kıvrım mesafesimi yoksa kıvrım olmadan enaz olabilecek uzunluk mesafesinimi ifade ediyor selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

Eski bir Arçelik-Lg Ar-Ge teknikeri olarak cevaplandırıyım:)
    o borunun rulo yapılmasının sebebi kompresörün yağ basmaması için yapılmaktadır min 3 mt olmalıdır size getirilen boru uzunluğu 5mt dir ve servis bu boruyu kesmemiş rula yapıp yağ kapanı haline getirmiştir. Herhangi bi sorun teşkil etmemektedir. o borunun uzunluğundan önce klimanızın içerisinde kılcal boru bulunmaktadır o çekvalfle iikiye ayrılmıştır yazın soğutmada kısa olan kışın ısıtmada uzun olan kullanılır. Borunun uzun olması bir performans kaybı oluşturmamaktadır.
    quote:

Arkadaşlar Arçelik marka klimam var sorum şu; Klimamın dış üniteyle iç ünite arasındaki mesafe 1,5 mt.kadar, servis klimanın fazla borusunu dış ünitenin arkasına 3-4 kat rulo halinde gizledi.

tşk.

• olması gereken minimum uzunluktur. kimi yerlerde iç ünitenin borularını dışarı çıkarınca dış ünite valflerine yetişir ama bu kesinlikle yanlıştır bağlantı olmamalıdır. arda en az 3mt boru tesisatı olmalıdır.
    quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

Sn Emre bey aşağıdaki yazınızda minimum 3 m olmalıdır yazmışsınız bu acaba her klima için yağbasmaması için kıvrım mesafesimi yoksa kıvrım olmadan enaz olabilecek uzunluk mesafesinimi ifade ediyor selamlar

quote:

quote:

tşk.

• quote:

quote:

tşk.

tşk.

• Merhabalar

Daikin stylish ile delux arasındaki fark nedir acaba?
    çok teşekkürler.
  • Sayın nil2113 daikın stylish, delüx modelinin bir üst serisi olup aralarındaki farkları sıralarsak;
    1-Stylish serisi dizayn ve tasarım olarak daha iyidir
    2-Stylish serisinin verimliliği yani COP değerleri daha yüksektir.
    3-Stylish serisinin ses seviyesi daha düşüktür.(inanılmaz derece sessiz.)
    Tabiki bu değildir ki delüx modeli kötüdür.Delüx modelide diğer birinci sınıf klimaların bir çoğundan daha kalitelidir.Eğer bütçeniz yeterli geliyorsa stylish almanızda fayda var.Delüxte alsanız hata yapmazsınız.
  • Cool82

cevabınız için çok teşekkürler.Bir kaç sorum daha olacaktıç Ben bu klimayı sadece yazın çok sıcak günlerinde soğutma amaçlı olarak kullanacağım.Bu durumda COP değerinin bir miktar düşük olması ne kadar fark eder. diyelim ki ortalama günde 10 saat süre ile soğutma için kullanacağım. ayda elektrik masrafı olarak ne kadar fark gelir. Cop herhalde sadece elktrik masrafı açısından fark getiriyor diye düşünüyorum. Cop değerinin farklı olması başka farklılıklar da getirir mi?

aslında galiba az kullanacağım için inverter almam da gerekmiyor bu durumda ama ses durumu benim için çok önemli olduğu için inverter model almaya mecburum gibi gözüküyor.inverter olmayan tüm modellerde ses durumu daha yüksek gördüm. bu konuda benim için başka bir çözüm olabilir mi acaba?

birde şu var. Daikin in kataloğuna bakıyorum. ses seviyesi olarak her iki model için de soğutmada 38/32/25/22 veriyor.Her ikisinde de iç ünite sessiz çalışma modu var gözüküyor.Isıtmada ki ses durumu da aynı. acaba katalogdaki bilgi yalnış mı?

Çok teşekkür ederim.

• merhaba arkadaşlar benimde sizden bi ricam olacak
    45 m2 bi salon için klima düşünüyorum ev ankara gölbaşında bu sene kışın -20 leri gördüm
    o yüzden okuduğum kadarıyla inverter felan dahi olsa çok başarılı olacağını düşünmüyorum ısıtma açısından klimanın
    ancak yazında bi o kadar sıcak oluyor ankara ile en az 5 derece fark oluyor
    şimdi sizden ricam sadece yazın soğutma amaçlı kullanım için 45 m2 çok iyi yalıtıma sahip çatı katı bi yapının soğutması için ne önerebilirsiniz
    1.200 ytl en fazla ayırabileceğim miktar olmaz derseniz başka bahara kalacak gibi : (
    ne önerebilirsiniz şimdiden çok teşekkür ederim
    herkese iyi çalışmalar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: daimler

merhaba arkadaşlar benimde sizden bi ricam olacak
    45 m2 bi salon için klima düşünüyorum ev ankara gölbaşında bu sene kışın -20 leri gördüm
    o yüzden okuduğum kadarıyla inverter felan dahi olsa çok başarılı olacağını düşünmüyorum ısıtma açısından klimanın
    ancak yazında bi o kadar sıcak oluyor ankara ile en az 5 derece fark oluyor
    şimdi sizden ricam sadece yazın soğutma amaçlı kullanım için 45 m2 çok iyi yalıtıma sahip çatı katı bi yapının soğutması için ne önerebilirsiniz
    1.200 ytl en fazla ayırabileceğim miktar olmaz derseniz başka bahara kalacak gibi : (
    ne önerebilirsiniz şimdiden çok teşekkür ederim
    herkese iyi çalışmalar...

ben size gerçegi söylüyeyim,olmaz

• Sayın NIL2113 aslında sizinde dediğiniz gibi soğutma amaclı olrak kullanacağınız için klasik klimada işinizi görecektir.Fakat sizin için sesssizlik çok önemli olduğundan bahsetmişsiniz bu sebepten dolayı inverter klimaların ses seviyeleri daha az olduğu için size en uygunu inverter bir cihaz olacaktır.Birde inverter klimaların ortamdaki sıcaklığı tam anlamıyla kontrol ederek konfor sağlarlar.Yani ortamda sıcaklık yükselmesi ve alçalması gibi bir durum olmaz sizin ayarladığınız set değerinde sabit kalır.
    Şimdi gelelim delüx ve stylish farkına;

1-Klimadaki COP farkı enerji tüketimiyle ilgidir bunun dışında bir fark yoktur.10 saat süreyle kullanacağınızı varsayarsak delüx ve stylish arasındaki COP farkı sizi tüketim konusunda etkilemeyecektir.Belki ikisi arasında ödeyeceğiniz fiyat farkını 10 yılda anca kapatır.

2-İki klima arasındaki ses olayına gelirse katolog değerleri sizinde dediği gibi aynı gözüküyor.Fakat benim kişisel tecrübelerim ve gözlemlediğim kadarıyla stylish birazdaha sesiz bir cihaz.İkisininde dış üniteleri aynı olduğu için dış ünite ses sevileride aynı zaten.Delüx cihazın 1. kademe sesini duymanız çok zor stylishi siz düşünün.

• Sayın daimler ayırmış olduğunuz 1200 ytl bütçe çok kaliteli bir klima önermek için biraz az fakat yinede sınıfında iyi bir klima olan SAMSUNG AQ-24FAN Split Klima - Forte Serisi 24.000 Btu/h model klimayı 1200 ile 1400 ytl arasındaki bir paraya satın alarak en iyi tercihi yapacağınıza inanıyorum.Ankara gibi bir büyük şehirde yaşadığınız için servis sıkıntınızda olmaz.

EVET ARKADAŞLAR KLİMA ALACAK ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM!
  • TEKNİK ÖZELLİKLER :

Boyutlar Net Boyutlar (GxYxD, mm) 1065 x 298 x 218
    Performans Kapasite (Soğutma, Btu/saat) 23.180
    Kapasite (Soğutma, Kalori/saat) 5.842
    Kapasite (Soğutma, kW) 6,8
    Kapasite (Isıtma, Btu/saat) 23.850
    Kapasite (Isıtma, Kalori/saat) 6.011
    Kapasite (Isıtma, kW) 7
    Nem Alma (l/saat) 2,4
    Air circulation (Max, M3/min) 15
  • ilgine teşekkür ederim
    değerlendirip bu ürün üzerine yoğunlaşcam
    iyi çalışmalar...
  • cool82,

Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misin?

Evimde kullanmak için inverter klima almayı düşünüyorum.
    Kullanacağım oda 18m2. Odanın üstünde çatı yok. Ayrıca batı cephesinde 1 adet çift camlı alüminyum pencere var. Ayrıca birde aynı özelliklerde balkon kapısı mevcut. İzmirde oturuyorum. Yerler parke. Kapılar Amerikan kapı.

Benim sormak istediğim bu özellikler için kaçlık klima kullanmalıyım? Ayrıca kafam da dört model klima bulunuyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

TOSHIBA SKVR13 INVERTER : 2,150 YTL (13000 BTU)
    EER: 3,5 COP:3,89

FUJİTSU ASYA12LC INVERTER : 1,850 YTL (12000 BTU)
    EER: 3,80 COP: 3,87

MITSHUBISHI FA35VA INVERTER : 2,270 YTL (12000 BTU)
    EER: 3,74 COP:4,02

ZIBRO S 2035 INVERTER : 2,050 YTL (10000 BTU)
    EER: 4,44 COP: 5,05

FIYAT VE PERFORMANS OLARAK FUJITSU UYGUN GÖRÜNÜYOR AMA KARARSIZIM.

YARDIMCI OLABILİR MİSİN?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.