Şimdi Ara

AMD'nin güncel yol haritası; Haziran ayına kadar çıkacak yeni işlemciler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
8.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni yıla Phneom II 920 ve Phenom II 940 Black Edition işlemcileriyle merhaba diyen AMD yeniden sahneye çıkıyor. Firmanın yarın yapacağı duyuru ile Soket AM3 formundaki DDR3 destekli yeni işlemcilerini duyurması beklenirken, kombo bellek kontrolcüsü sayesinde işlemciler, Soket AM2/AM2+ anakartlarda DDR2, Soket AM3 anakartlarda ise DDR3 belleklerle kullanılabilecek.

Peki bellekler arası kullanım farkı son kullanıcılara ne sağlayacak? AMD'nin açıklamalarına göre DDR2-1066MHz yerine DDR3-1333MHz bellek kullanımı %5 civarı ekstra performans sağlayabilir. Bu konuda daha fazla detay almak isteyenler Dünya'da ilk defa yayımladığımız Phenom II X3 720 Black Edition işlemci testlerinde DDR2-DDR3 karşılaştırmasına göz atabilirler.

AMD'nin mevcut takvimina göre, Haziran ayına kadar 18 yeni işlemcinin gündeme gelmesi bekleniyor. Seriye 3.1GHz'de çalışan Phenom II X4 950 işlemcisinin kaptanlık etmesi bekkenirken, dört çekirdekli işlemcilerin yanı sıra çift ve üç çekirdekli modeller de devreye girecek.

Tamamı 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanacak işlemcilerin ısıl güç tasarımları da modeline göre 45 Watt ila 125 Watt arasında değişecek. AMD'nin gündemindeki yeni işlemcilerin detaylarına yukarıdaki tablo aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

• Yarından itibaren 5 yeni işlemci pazara giriş yapacak; ama AM3 anakartlar biraz geç kalmadı mı?
  • ohohoho Amd iyice tozuttu hem performans kulvarında iyi adımlar atıyo, hem yeni çıkacak işlemcilerle ürün alternatiflerini artırıyor.Inteli zor günler bekliyo yanıtı ne olacak acaba yine 250 300$lık bi işlemci çıkarırsa işi zor!Yalnız %5-10 için bu kadar para verecek ülkemin insanı yoktur heralde?
  • bugun aldigim en kotu haber 925 yarin cikmiyor mu yani?
  • Amd işte budur. Seni bekliyorum Amd. Yazın ortasına hatta sonuna kadar bekleyeceğim mükemmel bir sistem için. (amd+ati)
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

bugun aldigim en kotu haber 925 yarin cikmiyor mu yani?
    />

Merhaba,

Tablo güncel bilgiler ışığında derlenmiştir. AMD duyuracağı işlemciler hakkında herhangi bir resmi açıklamada bulunmadığı için model bazında değişiklikler olabilir. Phenom II X4 925'in lansmanındaki en büyük soru işareti de 920'nin durumu zira. Soket AM2+ anakartlarda DDR2 belleklerle de kullanılabilecek Phenom II X4 925 muhtemelen Phenom II X4 920'nin satışını gölgeleyecektir. Belirttiğimiz gibi AMD'nin ne düşüğü, nasıl bir strateji belirlediği yarın netlik kazanacak.

• phenom 2 x4 950 ideal bir işlemci.
  • phenom x4//phenom2 x4 serilerine bağımlı kalmadan elimdeki x2 4600 ü değiştirebileceğim modeller göründü

TR ye girecek +-100USD modeller tercih gurubum olacak
  • X4 925 çıktıgı ve tr ye geldiği an almayı dusunuyorum ama su 3 ve 4 çekirdekliler arasındaki performans farkınıda merak ediyorum dogrusu
  • walla listeye bakınca hepsinden alasım geliyor
  • X4 805, testleri görelim bakalım. Umarım 150$ civarında gelir.
  • Sadece 940 mı Black Edition oluyor?
  • yeni athlon modellerinin ht hızı ne olacak acaba?
  • amd hızları ve önbellekleri güzelleştirmiş performansıda iyiyse hararetli tartışmaların olacağının belirtisidir
  • 3,5 ghz phenom2 nerde sanki geçenlerde öyle bir haber vardı
  • YAA arkadaşlar gözüm kaldı şu P2 940 ta indirim olmasını bekliyorum ilk fırsatta almayı düşünüyorum ne olursa olsun.. :)
  • P II 940 ın fiyatı ne zaman ciddi oranda düşer acaba?
  • x4 810 ve x4 910 arasında ne kadar performans farkı olur acaba.
  • 605e benim işlemcim düşük güçlü X4 :)
  • büyük ihtimalle acaip bi fiyatı vardır masaüstü devam o yüzden
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.