Şimdi Ara

Nehalem tabanlı Xeon işlemciler 29 Mart'ta satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nehalem kod adlı yeni nesil mikroişlemci mimarisini temel alan Core i7 serisi masaüstü işlemcilerini geçtiğimiz Kasım ayında kullanıma sunan Intel, kurum ve kuruluşların merakla beklediği Nehalem tabanlı yeni nesil Xeon işlemcilerini ilk çeyreğin sonu itibariyle pazara sunmaya hazırlanıyor.

Firmanın 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Xeon W 55xx, Xeon X 55xx, Xeon L 55xx ve Xeon E 55xx serisi Nehalem EX jenerasyonu yeni nesil sunucu ve iş istasyonu işlemcilerinin 29 Mart itibariyle satışa sunulacağı belirtilirken fiyatlar modeline göre değişikliki gösterecek.

Intel'in kullanıma sunacağı dört çekirdekli Xeon W5580 modeli 3.2GHz'de görev yapacak. 8MB bellek kapasitesine sahip olan ve 6.4GB/sn'lik veri transferi sağlayabilen QPI veri yolu teknolojisine destek veren işlemcinin 1557$'lık fiyat üzerinden satışa sunulacağı belirtiliyor.

Xeon W5580 modelinin yanı sıra daha düşük çalışma frekansına sahip olan 2.93GHz'lik Xeon X5570 modelinin de 29 Mart itibariyle 1349$'lık fiyat üzerinden kullanıma sunulması beklenirken Intel'in yeni işlemcilerinde soğutma çözümünü ayrı olarak satmaya hazırlandığı bildirilmekte.

• Corei7'yi çıkardı zarar etti.Çalışanlarını çıkardı.
    Hala daha akıllanmadı intel.XEON işlemcilerinde satılacağını pek sanmıyorum.Bir 5000 kişi için daha kapının yolu gözüktü kesin.
  • bilo senin için üretmiyolar bu işlemcileri serverlarda flan kullanılmak üzere üretiliyor hatta bi servera 4 tane xeon işlemci takıldıgını gördüm ayrıca dünyada krizden haberin yok heralde !
  • Corei7'yi çıkardı zarar etti.Çalışanlarını çıkardı. Hala daha akıllanmadı intel.XEON işlemcilerinde satılacağını pek sanmıyorum.Bir 5000 kişi için daha kapının yolu gözüktü kesin.

Ne kadar gereksiz ve bilinçsiz bir yorum
  • ben amd kullanıcısıyım ve amdnın fıyat polıtıkalarını yerınde buluyorum tamam server makınalarına takılabılır bunlar ama ıntel normal ıslemcılerınede cok fayiş fiyatlar belirliyor normal işlemcileri için cok adaletsiz bir fiyat politikası izliyor intel bence
  • Arkadaşlar bu işlemci i7'nin üstü mü oluyor ?

Yoksa 4 işlemcimi oluyor yoksa 8 işlemcimi ?

Fiyata bakarsak aboo
  • bu işlemcler yıllardır var masaüstü işlemcilerle aynı keseye koyma intden arastır xeon işlemciler diye bulursun
  • bakalım bu krizde nasıl alacaklar
  • Workstation diye tabir edilen iş istasyonlarında ve üst düzey sunucularda kullanmak için üretilen işlemcilerdir bunlar. Farkındaysanız üst düzey diyorum çünki piyasada hp nin ve ibm in 2000$ civarına alabileceğiniz sunucuları bulunmakta, ancak hiçbirisinde 1500 dolarlık işlemciler yok vesselam. Her yeni donanım duyurusunu haberini kendi açımızdan değerlendirmemiz yanlıştır hatta çoğu zamanda komiktir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

Corei7'yi çıkardı zarar etti.Çalışanlarını çıkardı.
    Hala daha akıllanmadı intel.XEON işlemcilerinde satılacağını pek sanmıyorum.Bir 5000 kişi için daha kapının yolu gözüktü kesin.

Asıl Bu fikirleri bulanları işten çıkarmları lazım
  • ıntel arabamı yapmıs fıyata bak:S
  • Arkasaşlar şimdi elime w5580 ulaştı çift işlemci 16 çekirdek çalışıyor alet, eskiden beri fanatik bir AMD'ciyim ama intel olayı aştı artık.. Performansı süper masaüstü olarak kullanıyorum. İntel 5520SC anakart 16 GB Ram tam bir canavar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UnknownExistence

Arkasaşlar şimdi elime w5580 ulaştı çift işlemci 16 çekirdek çalışıyor alet, eskiden beri fanatik bir AMD'ciyim ama intel olayı aştı artık.. Performansı süper masaüstü olarak kullanıyorum. İntel 5520SC anakart 16 GB Ram tam bir canavar.

Buda ayrı bi yetenek... Masaüstünde 16 çekirdek 16gb ramle napıcaksın onu merak ettim?
  • arkadaşlar kendinize güldürmeyin ya.i7 çıkmış intel zarar etmiş.intel zarar ettiği için belki i7 yi çıkardı.hem işlemciden hem anakarttan voleyi vuruyor adamlar.sonuçta anakart firmalarına x58 yongasınını satan intelden başkası değil.en basit x58 anakart 230 dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zencefi1 -- 6 Nisan 2009; 16:33:03 >
  • Güç tüketimlerini merak ettim doğrusu. Artık sunucu piyasasında Intel de AMD de benzer teknolojileri kullanıyor (QPI ve HT gibi). Sonuçları nasıl olur acaba...
  • nereden,nerelere geldik
  • quote:

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

Corei7'yi çıkardı zarar etti.Çalışanlarını çıkardı.

kesin oledir..

Sen rahat ol intel işini bilir
  • Bizde şu anda w5580 den iki tane yane toplamda 16 çekirdek artı 12 gb ram ile testlerimiz sürüyor.

http://img132.imageshack.us/img132/4430/16cekirdekn.jpg
  • one yaw tadım poşetinden o kadar çekirdek çıkmıyor :p Widescreen ekranlar en çok burada işe yarayacak galiba :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ScRyedd

Arkadaşlar bu işlemci i7'nin üstü mü oluyor ?

Yoksa 4 işlemcimi oluyor yoksa 8 işlemcimi ?

Fiyata bakarsak aboo

Core i7 ile bunu karşılaştırmanız pek doğru olmaz. Çünkü bunlar Serverlar için üretiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.