Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisi Ne Yapar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
15.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hedef belirlemek üzereyim ve sizlerin yardımına ve bilginize ihtiyacım var...

bilgisayar mühendisi.... ne iş yapar. hangi bölümden çıkar.mühendis olunca ne iş yapılıyor. program mı yazıyor falan...

iş alanları nedir. nerelerde iş bulabilir. hangi bölümden çıkar. öss'de kaç puan gerek.

geniş bilgiye ihtiyacım var. tşkler...

herkes bildiği bişeyi yazsa da olur..

• Türkiye de bilgisayar mühendisleri genellikle ya sistem mühendisi ya da yazılım mühendisi olarak çalışır. Hangi bölümden çıkar sorunu pek anlayamadım ? Sanırım liseyi kast ediyosun. Anadolu-Fen-Düz liselerin sayısal bölümlerinden çıkar. Puanı da üniversitesine göre değişir. Geniş sistem ağlarının kullanıldığı heryerde iş çalışabilir. Web tasarımcılığı yapanlar da var
  • quote:

Orjinalden alıntı: METALLICA

Kesinlikle okuma matematik dersleri ağırlıkta.

Bize Matematik diploması verseler daha iyi.

İşsiz kalıcaksın hiç okuma bir sürü Bilgisayar Mühendisliği mezunu var zaten yeteri kadar.

Öğretmen olma şansımız vardı onuda vermiyorlar. Anca Tezsiz Yüksek Lisans yaparsan.

rakip eleyen bir bilgisayar mühendisi adayı

mezun olduğun üniversiteye, bildiğin yabancı dillere göre değişir olanağın
  • nerde çok bilgisayar mühendisi var...
    en kötü ihtimalle işsiz kalsan otur evinde web tasarımı yap.kendi programlarını yaz sat.
    benimde hedefim bilgisayar mühendisliği sırf yazılım programlamacılığı için istiyorum.
  • CD satar çok pis
  • quote:

Orjinalden alıntı: Neces#

CD satar çok pis

• Sanırım mekanik derslerinde kasa kaç kilo yük taşır, üstüne oturulsa yamulma yapar mı, yan yatırılması sağlıklı mıdırı filan görüyorlardı.
  • Elektrik-elektronik mühendisliğini de araştır. Mezun olunca kendini geliştirerek istersen yine sistem mühendisliği yapabilirsin.
  • bilgiler için çok tşk ederim arkadaşlar

eşit ağırlık bölümündeyim. derslerim iyi. bu bölümden çıkabilir miyim.ne tür zorluklarla karşılaşırım.
  • Ben yazılım mühendisliginde okuyorum,sayisaldan girdim tabiki.
    Malesef ea'dan muhendis olamazsin..
  • E.a dan girme durumun ancak özel üniversiteler olabilir okul puannın yarıya düştüğünü sayarsak full yapmayacağınıda göz önünde bulunrurusak yani... ben istanbul kültür üniv. de bilg. müh. 2 sene önce 256 say 2 puanıyla kazandım ancak hala hazırlık okumaktayım ve bölüme geçen arkadaşlarımın verdiği tepkilerde pek olumlu sayılamaz dersleri çok ağır ve zormuş ama tabi iş bulma yönünden çok avantajlı ben iletişim üzerine çalışmayı düşünüyorum sanki önü daha açık gibi geliyor bana.Matematik ve programlama dersleri bayağı ağır geçiyormuş.Sana başarılar...

• hevesim kayboldu... :S

özel üniversiteden okusam bile ilk başta devlet ünivrsitelerine iş verirler -ki haklılar..

peki bana bişey tavsiye edebilir misiniz??.

hukuk düşünüyordum ama o da zormuş. ayrıca o da sayısal bölümüymüş sanırım ???
  • Eşit ağırlıklıktan Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne gidebilirsin, işletme ile bilgisayar mühendisliği derslerinin perçinlenmiş hali... ama puanı bi hayli yüksek
  • kaçıncı sınıfsın ona göre sayısala geç illaki bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum diyosan. Onu yapabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kral_murat

hevesim kayboldu... :S

özel üniversiteden okusam bile ilk başta devlet ünivrsitelerine iş verirler -ki haklılar..

Bu dedigini ancak merdiven alti sirketler yapar,eger muhendis olmak istiyorsan hala sansin varsa sayisala gec.
    Esit agirliktan
    hukuk
    halkla iliskiler
    isletme
    iktisat
    kamu yonetimi gibi bölümler secebilirsin..

• quote:

hevesim kayboldu... :S

Yuh ne sayısalı ya. EA bölümü hukuk

• quote:

Tam tersi dostum..
  • hayatta bilinçsiz yapılan meslek seçimleri vardır bunların başında tıp geliyor işçi memur çocugu amiyane tabirle yırtmak için yazar(:

bilgisayar mühendisliginde de işin özüne inmeden Ee ben bilgisayarın başında vakit geçiriyorum akşama kadar, oyun oynamayı da seviyorum dur bari okulunu okuyum şunun durumları..

ergenlik döneminde yapılan seçimler bu kadar oluyor keşke hayatı tersten yaşasak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 27 Ocak 2009; 13:53:18 >
  • genelde bilgi işlem bölümlerinde çalışıyorlar
  • bence şu an en iyi mühendislik. Özel üniversite mezunu olmanın bir zararı olmaz.

Eğer seviyorsan yaz derim.

Ne iş yapar dersen, yazılımcılık yapar. Kod yazarsın. Hemen her şirketin yazılımcıya ihtiyacı vardır. Haberleşme-network sektöründe de çalışabilirsin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.