Şimdi Ara

Nvidia'nın önde gelen iş ortakları GPU siparişlerinde kesintiye gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekonomik kriz nedeniyle düşen talebe bağlı olarak satışlarda yaşanan daralma ve bu durumun doğurduğu stok fazlası, ekran kartı üreticileirnin yeni GPU siparişlerine de yansıyor. Ekran kartı üretiminde pazarın en büyük oyuncularından biri olan ayrıca Gainward ve XpertVision gibi firmaların da sahibi konumunda ki Palit'in yılın ilk çeyreğine yönelik olarak verdiği 400.000 adetlik Nvidia GPU siparişini yüksek stok seviyesine bağlı olarak kestiği belirtiliyor. Öte yandan Palit ile birlikte Asus, MSI, Gigabyte ve PC Partner gibi sektör devi isimlerin de GPU siparişinde kesintiye gittiği belirilirken Nvidia'nın tahmini olarak 1.5 milyon GPU'luk sipariş kaybettiği ifade ediliyor.

• fiyatlari dusursunler o zamanda satilsin
  • iyi oluyor akıllara başına gelir belki fiyatlandırma konusunda
  • kesinlikle nvidia ve intel için bu tarz olmusuzluklar olmalıdır ki nede olsa satıyoruz mantıgıyla degil hakkıyla fiyatlandırma olsun!
  • iktyas bir yardım elli uzat paliten al şu 400.000 kartı
  • Eee olacagı buydu zaten, millet ati sayesinde uyanıyor artık, zaten kriz var.Bu krizde öle nvidia almak ve SATMAK öle kolay mi.Ya gördünüz mü adamlar 1.5 milyon siparis kaybina ugramis az rakam degil.
  • yunus arkadaş sen atiye ortak falanmısın yoksa kardan hissemi alıyosun bu konuda bile bu kadar ati fanlığı yapıyonuz pesss
  • Ellerinde kalanları makyajlarlar :)
  • bir atici olarak üzüldüm inş. batma tehlikesi falan yaşamaz. olan yine bize olur.
  • nVidia 'yı sevmiyorum.

Sebebi açık yüksek fiyat stratejisi. Satamayınca ve ATI mükemmel ürün ile rakip olunca ne yapacağını şaşırdı.

GT300 'de facia olursa asıl o zaman hapı yutar. Çok kritik bir ürün olacak.
  • drkayzer kardes ortak degilim :O)Ama bir gün olur belki :O)--Bu konuya atiyi karıstırmamım nedeni atinin düsük maliyetle de saglam performans alınabilecegini kanıtlamıs olmasıdır.Bunu ekran kartı üreticileri anlamıs olacak ki bu haber ortaya cıktı.Ama nvidianın batmasını tabiki istemem zamanında fx5500 ünü az kullanmadık.Ben zaten batacagını düsünmüyorum.Eger fiyatları düzeltirse bakarsın tekrar nvidia ya gecerim.Sende benden kurtulursun :O))
  • nıhıhı ceo abi umarım fiyatlandırmayı gözden geçirir.Ati den de haberler bekliyoruz
  • Nvidia karın tokluğuna çalışıyor :)
  • nvidia yı sevin diyen yok ama olaki nvidia battı ati tekel kaldı ozaman görürüz fiatları
    windows fiatları ortada 300 dolardan işletim sistemi satıyorlar 10 senelik xp ye bile 150$ istiyorlardı hala
    bence sadece ati nvidia bile az keşke 2-3 firma daha olabilse ama malesef yok 2 firmadan birini seçmek zorunda herkes
  • Burunları sürtsün azıcık.
  • kesinlikle biraz biz kazıklayalım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.