Şimdi Ara

Windows Xp 64 bit edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar xp 64 bit hakkında bi kaç sorum olacak ...

ben 64 bit bir bilg. sahibim.şu anda normal xp kullanıorum şimdi xp 64 bit çıktı ... bunu nereden nasıl temin edebilirim yada nereden indirebilirim beta olmasını istemiorum .. bu arada o farkı nereden analayacağım..
    bide 32 bit ile 64 bit windowsun farkı ne olacak ?
    ,

teşekkürler

• performans gercekten 32bit e gore cok iyi fakat, bazi programlar hala 32bit tabanli olmasi nedeniyle sorun yasana biliyor.. bence biraz daha beklemeli
  • arkadasım bildigim kadarıyla (ki yanlıs bilio olabilirim.. pek bilgili olmadıgımı kabul ediyorum.. burda ustalar warken bana laf düsmez onuda biliyorum ama idare edin:) 32 bit bi işlemci 2 üzeri 32 kadar işlemi biarada yapabilir, 64bitlerde 2üzeri 64.. we kullandıgın 32bit windows senin işlemcinin 2üzeri 32 kadar işlemi biarada yapmasına olanak werir, 64 bit windows ise 64.. :) yani teorik olarak bayaaa bi farkedecek.. ama pratikte bu nekadar gercek olacak orasını bilmiyorum
  • yogurtsuz pilavsız iskender yemek gibi bişi bu....bu bi editörün lafıdır.... 64 bıt işletim sisteminin performansı super ama alt programlar ornegın wınamp gıbı 64 bıt destegı saaalamıolar ayrıca dahada kotusu ekran kartı gıbı bılımum parcaların 64 bıt sıstemıne uygun suruculerı cıkma asamasındadır daha war yanı.... beklıcezzz ve hızlanızcaz hep beraber.............
  • kesinlikle dogru bi tespit arkadasım.. dogru söylüyosun
  • Microsoft 64 bit full sürümünü zaten yayınladı beta olup olmadığını ordan anlayabilirsin beta sürümüde 6 ay önce çıktığından çoktan linki kaldırılmıştır veya bunu belirten bir ibare konulmuştur.32 bit ile 64 bit arasındaki fark en basit örnekle şudur:
    Diyelim senin bilgisayarın aynanda 16 işlemi yapabiliyor.32 bit bir bilgisayarın komut seti uzunluğu buna yetmeyeceğinden bu işlemi 2 seferde almaya bakar.Üstelik gelecekteki bazı programlar bunada olanak sağlamayacağından 32 bit sistem önermiyorum kimseye.Şu an için bu işletim sistemi erken.Piyasayı amd değil intel yönetiyor,bu sebeptendir ki Windows Xp 64 bit edition ile Intel'in 64 bit işlemcilerinin çıkması aynı tarihlere rastlar.Eğer intel amd ile birlikte 64 bit işlemcilerini piyasaya çıkarsaydı bu gün hemen hemen bütün programlar 64 bit olacaktı ancak şu an için böyle bir durum söz konusu değil.Uzun lafın kısası şu an için 64 bit benchmark programı bile yok.Onun için 64 bit işletim sistemi şu an için erken çünki piyasadaki programların %00000.1'lik bir dilimi 64 bite destek veriyor.Henüz 64 bit sürücüler bile yok.

• Suruculer yavas yavas oturmaya basliyor, ben gigabyte k8ns ultra-939 anakart kullaniyorum ve sitesinden bu anakartin butun driverlarini buldum (x64 icin).. yanliz daha beta olarak verilmisler.. yinede indirip denemekte yarar var
  • Evet Xp 64 çıksında Far Cry'ı 64bit oynayalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.