Şimdi Ara

Yakıt deposu kapağı açılmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
50.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • palio Depo kapağı açılmıyor. anahtarı zorlamak istemedim. Allahtan tüplü de çok aciliyet arzetmedi. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı?

• Bizim temprada da boyle bir sorun vardı. Anahtar donmuyordu. Bayagı bi ugrasmak gerekiyordu acmak icin. Öyle kullandık. Bi sure sonra kapat bozuldu. Kilitlenmez oldu. Kapagı degistirdik sorun cozuldu.
  • dönderip dişlisini kıracan aga,, başka çaresi yok
  • anahtarı kırmada :)))
  • Hocam başlığa tıklamadan önce Palio mudur acaba dedim ve doğru cevap; Palio.

Benim araç da zorlama yapıyor ara sıra biraz kanırttım öyle açıldı. Aman ha ben böyle dedim diye denemeye kalkmayın, vebali bana kalmasın. Olaki anahtar veya kapak kırılır filan.
  • Arkadaşım yarın bir anahtarcıya git,onlarda kilit temizleme köpüğü var kilide sıkar 5 dakika sonra işlem tamam,transitte benim başıma gelmişti,sakın zorlama yarın dediğim gibi yap
  • sorun aynı olduğu için hortlatmam lazım:

benzin depo kapağı önce depo girişine sıkıştı , neyse çıkardık sonra da anahtar kapağa sıkıştı, anahtarı çıkaramıyorum.

dün 1 saat yolda kaldık, depo çıkışına poşet tıkayıp yedek anahtarla yola devam ettik.

yeni depo kapağı alsam kontak anahtarı buna uymayacak, beraberinde anahtarını da gönderiyolarmı acaba , internetde bulamadım.

• palio benzin depo kapağını söktüm, google dan arayanlar için de resimler belki yardımcı olur.

yukarıda yazdığım ahantar sıkışması olayını da bi arkadaşım halletti.

• W40 yag sık aciliyor hemen biraz ileri geri yap kapagi havasi ciksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

W40 yag sık aciliyor hemen biraz ileri geri yap kapagi havasi ciksin

hocam komple söktüm, gazı da çıktı

leş gibi (yada mis gibi) benzin kokuyo kapak

sökerek hallettim eyvallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

W40 yag sık aciliyor hemen biraz ileri geri yap kapagi havasi ciksin

hocam komple söktüm, gazı da çıktı

leş gibi (yada mis gibi) benzin kokuyo kapak

sökerek hallettim eyvallah.

Araci ilk aldigimda benzin koyamiyorduk pompacilar ben yaparim rahat ol diye nerdeyse anahtari kiriyordu donmuyo cevirmeye calisiyo en sonunda birine kizmistim ama anahtari deli gibi zorlamisti gittim 10 tl ye actirdim sorun kalmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

sorun aynı olduğu için hortlatmam lazım:

benzin depo kapağı önce depo girişine sıkıştı , neyse çıkardık sonra da anahtar kapağa sıkıştı, anahtarı çıkaramıyorum.

dün 1 saat yolda kaldık, depo çıkışına poşet tıkayıp yedek anahtarla yola devam ettik.

yeni depo kapağı alsam kontak anahtarı buna uymayacak, beraberinde anahtarını da gönderiyolarmı acaba , internetde bulamadım.

Sorunu halletmişsiniz gerçi ben bilgi amaçlı yazayım dedim. Sizin anahtarın kapaktan çıkmaması anahtar kilidi çevirmediğinden çıkmıyordur. Depo Kapağı sökülüp fişek denilen şifresi büyük ihmalle kuruyup sıkışmıştır yağlayınca düzelir düzelmezsede tamir edilir. Yeni alacağınız depo Kapağı anahtarı ile birlikte satılır. Kontak anahtarı depo kapağına gidiyorsa kapağın şifresi kontak anahtarına göre şifrelerin bir veya birkaçı iptal edilerek ayarlanır.

• Arkadaslar bu kapaktan banada lazim bulamiyorum nerelerden temin edebilirim

• Selamun aleyküm arkadaşlar. 92 model tofaş şahin arabam var. Benzin deposu anahtarı kayboldu. Kapak kilitli kaldı. Nasıl açabilirim acaba?

• Benim puntonunda içerdeki yakıt kapağı kilitlenmiyor. fiatta bu da kronik heralde :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.