Şimdi Ara

HP biri bilimsel üç yeni hesap makinesini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
4.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HP OfficeCalc 300

AMD'nin ultra-ince dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği Yukon kod adlı yeni mobil platformu temel alan dünyanın ilk dizüstü bilgisayarını tanıtarak dikkat çeken HP, bilindiği üzere sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayar hazırlamıyor. Alanında dünyanın en büyüklerinden biri olan firmanın çeşitli birimleri farklı iş kolları için alternatif cihazlar hazırlamaya devam ediyor. Firma son olarak ürün gamına üç yeni hesap makinesi dahil etti.

Firmanın yeni hesap makineleri arasında en dikkat çekici olanı hiç şüphe yok ki üniversite öğrencilerini hedef alan ve temel bilimsel hesaplamaların yapılabilmesine olanak tanıyan SmartCalc 300 modeli. Çok pikselli TFD (Textbook Format Display) ekrana sahip olan hesap makinesinin 249 farklı fonskiyona destek verdiği belirtiliyor. Güneş enerjisi ile çalışabilen SmartCalc 300 için belirlenen yurt dışı satış fiyatı ise 14.99$.

OfficeCalc 300 kod adlı model ofislere, EasyCalc 100 kod adlı model ise hesap makinesine ihtiyaç duyan hemen her kesime hitap ediyor. Temel matematik fonksiyonlarına destek veren ayrıca renkli ve modern tasarımıyla dikkat çeken EasyCalc 100 7.99$, ofisleri hedef alan, vergi ve % hesaplamalarının yapılmasında kolaylık sağlayan ayrıca son 105 girdiyi düzenleyebilen OfficeCalc 300 ise 29.99$'lık etiket fiyatına sahip.

HP EasyCalc 100

HP OfficeCalc 300

• casio fx-82ms yada daha üst modeller varken pek gerek yok buna bence
  • casio bu konuda süperdir.
  • casio ve texas inst. dururken ,bunlar anca bakkallar için ideal aletler olur
  • bunların 2 si zaten kebapçı calculatoru. diğeride vasatı geçmez...
  • Şaka mı bu ?

ilk ikisini zaten işportacılar 5 liraya almayanı dövüyorlar, diğeri de olsun olsun 15 lira olsun...

haber niteliği taşıyan kısmı nedir yani bunun ?
  • zamanında casio fx3600 p alamamıştım vitrinde gelir gider bakardım.O hırsla okudum doktor oldum
  • Eskilere gittim birden. Bari bir de "oyunlu saat" çıkarsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 11 Ocak 2009; 0:09:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: real_kuru

Şaka mı bu ?

ilk ikisini zaten işportacılar 5 liraya almayanı dövüyorlar, diğeri de olsun olsun 15 lira olsun...

haber niteliği taşıyan kısmı nedir yani bunun ?

Haber niteliği fiyatına göre mi belirlenir ?
  • Dün KADIO KD-82 bozulunca, CASIO FX-82 aldım 20liraya. Öğrenci işi ise şaşmayın derim. Aklım FX-3650 de hala ama gerek yok. İşime yaramayan fonksiyonu ne yapıyım.

• Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Eskilere gittim birden. Bari bir de "oyunlu saat" çıkarsınlar.

Laptopta geforce 7600 var bu oyuna gücü yetermi
  • quote:

Orjinalden alıntı: KutluhanGüngör

Teşekkürler

bi şey değil
  • Bu hesap makinelerinin deyim yerindeyse en babası hp50g dir. Insan onun simulatorunu kullaninca diger bilimsel makinalar abakus gibi kaliyor. :)
  • Bilimsel hesap makinesi dendi Texas Instruments tan başkasını tanımam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: neverlate

Bilimsel hesap makinesi dendi Texas Instruments tan başkasını tanımam.

Yok hocam TI de iyidir ama hp 50g donanimsal olarak ti89 gibi makinalardan ustun. Ama ti89 kullanim kolayligi bakimindan eşsizdir o da ayri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenfat10

quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Eskilere gittim birden. Bari bir de "oyunlu saat" çıkarsınlar.

Laptopta geforce 7600 var bu oyuna gücü yetermi

Aynen :)

• HP biri bilimsel üç yeni hesap makinesini kullanıma sunuyor

• CASIO'yu bu konuda tek geçerim. elektronik saat ve hesap makinesi konusunda rakip bile çıkmadı daha bu markaya..

1980 li yıllarda oyunlu hesap makinesi almıştım. boks oyunlu bi bakın fotoya. o oyun furyasına ben de katılmıştım. takip eden yıllarda çoğu oyunlu bir sürü casio saatim olmuştu..

• Casio yu tek geçerim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.