Şimdi Ara

Nvidia BIOS Editor (NiBiTor) v4.7 yayımlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
4.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım severlerin alet çantısında bulundurduğu uygulamalardan biri de Nvidia tabanlı ekran kartları için hazırlanan NiBiTor yazılımı. Özellikle profesyonel kullanıcıları hedef alan ücretsiz yazılım ile ekran kartınızın BIOS'unu kontrol edebilir, daha yüksek performans için çeşit ayar ve optimizasyonlar da yapabilirsiniz. Yeni nesil ekran kartlarında pek karşılaşılmasa da bazı modellerde üretici tarafından gizlenmiş ve/veya devre dışı bırakılmış bazı fonksiyonların açılmasına da olanak tanıyan NiBiTor yazılımı 4.7 sürüm numaralı yeni versiyonu yayımlandı.

NiBiTor v4.7 ile gelen yenilikler şu şekilde;

• GeForce 6200 TC desteği eklendi

• GeForce Go 7300 desteği eklendi

• GeForce Go 7400 desteği eklendi

• GeForce 8400 GS (65nm) desteği eklendi

• GeForce 8400M G desteği eklendi

• GeForce 9400 GT desteği eklendi

• Quadro FX 3600M desteği eklendi

• GeForce 8400 GS desteği güncellendi

• GeForce 8600 GT desteği güncellendi

Ayrıca bazı ufak hataların giderildiği de belirtilen NiBiTor v4.7'yi buradan indirebilirsiniz.

• Sağol fx57 çok işime yarayacak
  • Bu Programla Overclockta yapılabılıyor mu ??
  • Çok güzel overclock yapılıyor hemde kökten sonra ancak garantide kurtarırsın kartı
  • Kökleyin ayarları
  • bu progam sayesinde işlemciyi biosta oc eder gibi gpu ve memoryleri voltajlar dahil ayar edebliosnzz tbi tecrube ve bilgi gerekli herkez kalkışmasn ozellikle pahalı kartlarda..
  • Kullanan arkadasların orneklerını beklerdik :)

BFG
    ------Performance-----
    GPU NVIDIA® GeForce® 9800 GT
    Core Clock 625MHz (vs. 600MHz standard)
    Shader Clock 1566MHz (vs. 1500MHz standard)
    Shader Model 4.0
    Texture Fill Rate 35.0 Billion/sec.
    Processor Cores 112
    ---Memory-----
    Video Memory 512MB
    Memory Type GDDR3
    Memory Data Rate 1800MHz
    Memory Interface 256-bit
    Memory Bandwidth 57.6GB/sec.

bu kartıma kullansam ne gıbı ayarları degistirebilirdim mesela .... ?
    Rivatuner kullanıyorum aynısımı yoksa daha kapsamlısımı nedır yanı :)
  • güzel ama kartımı desteklemiyor herhalde
  • @ucimentay
    Bunun asıl olayı yapılan oc 3. parti programlara gerek kalmadan sabitlenebiliyor. Kart üretildiğinde 600mhz değil de (sallıyorum) 750mhz ile geliyormuş gibi halledebiliyorsunuz. Ayrıca fazladan voltaj da verip oc sınırını biraz daha yukarılara çıkartıyorsunuz.
    Rivatuner ile farklı bir program, sonuçta fan hızıyla oynamadan Rivatuner ile kartına zarar vermen çok zor, ama BIOS editör hem zahmetli hem zarar vermek çok daha kolay. İyice araştırma yapmadan bulaşmayın, zaten program kurulum sonrası direk müdahale ile çalışmıyor, disket sürü flash bellek vs. ile dos altında karta BIOS yazdırmanız eşliğinde çalışan bir program. Bulaşmayın derim.
  • usb veya disket sürücüsü şart
  • Madem verdiniz derinliklerinide öğretin :D
    Merakta kaldım 8600 gt yanarmı, yanar abi :D
  • bu programı gt260 için kullanamazmıyız mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 2 Ocak 2009; 15:11:12 >
  • Acaba bununla 8800GTS ime neler yapabilirim çok farkeder mi?
  • 8800gt de işe yarıyomu ¿
  • Tehlikeli bir yazılım,başta ben olmak üzere fazla anlamayanlar uğraşmasın
  • Arkadaşlar nvidia kartları destekliyor program işte(ati desteği var mı bilmiyorum). Nbitor çok yaygın ve içerik bulabileceğiniz bir editör, araştırın biraz. Ama normal oc yapıyorsanız bunu kullanınca 2 kat fps falan artmayacak bence kendinizi riske etmeyin derim. Yanlış BIOS sonrası pci ekran kartıyla BIOS yazdırıyorsunuz ya da garantiye yollayıp, olayı anlamamaları için umut ediyorsunuz. (yapacak arkadaşlar google'da -nvidia BIOS yazmak- vs. diye aratsın, tomshardware'de bir konu vardı mesela)
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

8800gt de işe yarıyomu ¿

benim 8800de işe yaradı ama nasıl 1,1v vererek.yoksa diğer oc programları ile farkı yok.1,1v ile 790*1800*2140 kadar çıkmıştım.

ben şimdi gt260 a baktım 1,12v yazıyordu 1,15v çıkarılabiliyor fakat ben windows üzerinden baktım.bu program ile biosu editleyebilirsem tahminim core 800 ü görür belkide geçer ama gt260 ı destekliyecekmi bilemediğim için cesaret edemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: tsk

@ucimentay
    Bunun asıl olayı yapılan oc 3. parti programlara gerek kalmadan sabitlenebiliyor. Kart üretildiğinde 600mhz değil de (sallıyorum) 750mhz ile geliyormuş gibi halledebiliyorsunuz. Ayrıca fazladan voltaj da verip oc sınırını biraz daha yukarılara çıkartıyorsunuz.
    Rivatuner ile farklı bir program, sonuçta fan hızıyla oynamadan Rivatuner ile kartına zarar vermen çok zor, ama BIOS editör hem zahmetli hem zarar vermek çok daha kolay. İyice araştırma yapmadan bulaşmayın, zaten program kurulum sonrası direk müdahale ile çalışmıyor, disket sürü flash bellek vs. ile dos altında karta BIOS yazdırmanız eşliğinde çalışan bir program. Bulaşmayın derim.

Sistemım
    X2 5200+ 2.7
    2gb Ram kıngston
    Asus M2N anakart
    500W PSU termalt
    160GB Samsung 8MB
    BFG 9800 GT OC

Peki ustad gercekten fark edermı 600-750 gercı salladım dedın ama benım kartın ve sıstemın max. (senın gorusun) ne olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucimentay -- 2 Ocak 2009; 22:01:39 >

• Güzel program bu ve benzeri bütün programları her yeni kartımda kullanıorum.
    Anlamıyanlar için ne oldunu açıkliim, Programın amacı şu; Riva tuner veya benzeri 1 yazılımla yaptınız overclock denemelerinde kartınız için stabil 1 hız yakalarsınız bu hızı overclcok programını kullanmadan sabitlemek için kartınızın biosuna yazarsınız, bunun için dos ortamında bios u flash'lamak gerekir fakat bunu win altında yapan belli markalarda var illede diskete gerek duymadan Leadtek, gigabyte gibi büyük firmalar kartların sürücü CD sinde ekran kartınızın biosunu winxx altında flash'lamanıza, biosunuzu update etmenize olanak sağlıyan program verirler, bu programlarla biosunuzu masaüzerine kaydedersiniz sonra kaydettiniz bios.bin i Nibitor ile açarsınız ve overclcok yazılımlarıyla buldunuz stabil hızları Nibitor de açtınızda biosunuzdaki orginal hızların yazdıı yerlerekilerle deiştrip farklı 1 isimde veya üzerine kaydedersiniz, daha sonra E.kartınızın yazılımıyla yeni hazırladınız biosu 5 ~ 10sn de kartınıza yazarsınız ve restart atmanız istenir atarsınız yeni hızlarınız artık biosta yazılı olduundan kartınız (sonic- amp -extreme ed.)v.b olur, artık overclock yazılımlarına ihtiyacınız kalmaz, sürücüde deiştirseniz winxx de deiştirseniz, systemde deiştirseniz farketmez kısaca programın E.kartının biosuna direk müdahale olayı, kartnızın ismini markasını bile biosta deişik gösterebilirsiniz.

Edit : kartı destekliip desteklmedini programı indirip anlıyabilirsiniz kartınızı tanır ve biosunu dışarıya (masaüstüne) olması gereken hızlarıyla verebiliosa desteklio olur.

Yanlış hatırlamıosam bu program masaüstünden kartınıza yeni biosu u bile yazdırabilio olması lazım ordaki submit bios butonuyla, karıştırıoda olabilirim zira masaüzerinde bios yazabilen çok program kuıllandım ATI nVidia her 2 si içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 2 Ocak 2009; 22:57:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DhanTE

Güzel program bu ve benzeri bütün programları her yeni kartımda kullanıorum.
    Anlamıyanlar için ne oldunu açıkliim, Programın amacı şu; Riva tuner veya benzeri 1 yazılımla yaptınız overclock denemelerinde kartınız için stabil 1 hız yakalarsınız bu hızı overclcok programını kullanmadan sabitlemek için kartınızın biosuna yazarsınız, bunun için dos ortamında bios u flash'lamak gerekir fakat bunu win altında yapan belli markalarda var illede diskete gerek duymadan Leadtek, gigabyte gibi büyük firmalar kartların sürücü CD sinde ekran kartınızın biosunu winxx altında flash'lamanıza, biosunuzu update etmenize olanak sağlıyan program verirler, bu programlarla biosunuzu masaüzerine kaydedersiniz sonra kaydettiniz bios.bin i Nibitor ile açarsınız ve overclcok yazılımlarıyla buldunuz stabil hızları Nibitor de açtınızda biosunuzdaki orginal hızların yazdıı yerlerekilerle deiştrip farklı 1 isimde veya üzerine kaydedersiniz, daha sonra E.kartınızın yazılımıyla yeni hazırladınız biosu 5 ~ 10sn de kartınıza yazarsınız ve restart atmanız istenir atarsınız yeni hızlarınız artık biosta yazılı olduundan kartınız (sonic- amp -extreme ed.)v.b olur, artık overclock yazılımlarına ihtiyacınız kalmaz, sürücüde deiştirseniz winxx de deiştirseniz, systemde deiştirseniz farketmez kısaca programın E.kartının biosuna direk müdahale olayı, kartnızın ismini markasını bile biosta deişik gösterebilirsiniz.

Edit : kartı destekliip desteklmedini programı indirip anlıyabilirsiniz kartınızı tanır ve biosunu dışarıya (masaüstüne) olması gereken hızlarıyla verebiliosa desteklio olur.

cok güzel bi anlatım eline saglık bu programı uzun zamandır kullanıyorum tek sölicem bellek timinglerine pek girmeyin voltaj arttırımı ve hız sabitleme yapın gercikartların %95 inde bu voltaj verme işi yaramıyor tek yarayan 8800gt ler vardı baska duymadım ben ben kendi 7600gt 8800gts ve 9800gtx kartlarımda denedim olmadı bende gpu mod yaparak voltaj verdim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.