Şimdi Ara

XFX GeForce 9600GSO Fatal1ty modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran isimlerden biri de XFX olmuş ve firma 2009'dan itibaren AMD-ATi tabanlı ekran kartları hazırlayacağını açıklayarak gündem yaratmayı başarmıştı. Zira adı Nvidia ile özdeşleşen isimlerden biri olan XFX'in bu hamlesi kimilerince sürpriz bir adım olarak değerlendiriledursun firma Fatal1ty serisi ekran kartı ailesine yeni bir model daha ekliyor.

Bir süre önce, dünyanın en iyi oyuncusu olarak tanınan Johnathan 'Fatal1ty' Wendel ile işbirliğine giderek Fatal1ty serisi ekran kartları hazırlamaya başlayan firma, GeForce 9600GSO modelini de seriye ekledi. Hatırlanacağı üzere GeForce 9600GSO, geçtiğimiz Mayıs ayında aslında sene başında Radeon HD 3850'ye rakip olarak hazırlanan GeForce 8800GS'nin yeniden isimlendirilmesiyle pazara sürülmüştü.

XFX'in yeni modeli Siyah renkli baskılı devresi ve soğutucusu ile tasarım açısından dikkat çekmeyi başarıyor. 192-bit bellek veri yolu desteğine ve 768MB GDDR2 belleğe sahip olan yeni modelde 96x paralel işlem birimi bulunuyor. Grafik işlem birimi 580MHz'de, paralel işlemcileri 1450MHz'de ve bellekleri ise 1000MHz'de görev yapan kart, destek veren anakartlarda SLI kurulumuna da olanak tanıyor.

DirectX 10, CUDA ve PhysX teknolojileriyle uyumlu olan ekran kartı, HD DVD ve Blu-ray gibi yüksek tanımlı videolar için PureVideo HD teknolojisiyle donanımsal hızlandırma yaparak HD video oynatımında merkezi işlem biriminin daha az meşgul olmasını da sağlayabiliyor. Çift DVI ve HDTV konnektörleriyle donatılan Fatal1ty serisi GeForce 9600GSO'nun fiyatı ise açıklanmadı.

• Dizaynı hoş
  • fatality bu kartı mı öneriyo yada kullanıyo anlamadım
  • sırf görüntüsü için alırdım
  • evet tasarımı çok güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

fatality bu kartı mı öneriyo yada kullanıyo anlamadım

Evet öyleymiş... Fatality artık kendini maneviyata vermiş, bu aralar "dünya fani, 9600gso neyimize yetmiyo" diyormuş...
  • GSO modeline bu kadar yatırım ve marka teşviki ne işe yarayacak anlamadım???!!!!!
  • fatality ha, adamı gebertir
    lanparty pc lerine güzel gider aslında, sırf görüntü
  • Bu kart quake oyunları için tasarlanmış olmalı,zira jonathan wendel quake uzmanı
  • hep bir xfx ekran kartım olsun istemiştim 7900gs kullandım xfx bidaha almam
  • Yanlış olmuş Fatal-1ty olacaktı sanırım :P
  • yazim doğru ancak daha ozenli bir soğutucu beklerdim suana kadar gördüğüm her fatal1ty ürünü içler acısı kalitede ve performansda... bu fatalcity denilen şahis ile iş birliğine gitme de isim kullanim hakkını almadan oteye gitmemesine rağmen her sitede niçin yazar anlamis değilim...
  • Fatal ve - 1ty yani -(eksi,kötü,gereksiz) anlamında...
  • Tasarımı hoş fakat kullanıldığı kart yanlış 9600GSO alan kişi olacağını sanmıyorum
  • bunlar hala 9xxx serisindemi calisiyorlar
  • ya 9xxx serisi çalışılıyor mu. yani yapaklarsada bari 9800 yapılsın yani oda yapılmaz da artık.
  • yavvv 9600 işte
  • Bu kartın fanı sesli olur ayrıca tasarımı kötü

nedeni : fan tasarımına bakın görürsünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 23 Aralık 2008; 21:29:48 >
  • her tarafı Fatal1ty olsa ne olur
  • 192 bit ve ddr2 kötü bence gt si varken gso alınmaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.