Şimdi Ara

Athlon X2 7750 Black Edition modelinin fiyatı netleşiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD'nin Kuma kod adlı çift çekirdekli Phenom işlemcileri için geri sayım başladı. Firma 45nm Phenom II işlemci ailesini lanse etmeden önce uzun süredir merakla beklenen ve bir süre önce Athlon X2 7000 serisi altında pazara giriş yapacağı açıklanan çift çekirdekli yeni işlemcilerinin en hızlısı olan Athlon X2 7750 Black Edition modelinin fiyatı netleşiyor.

AMD'nin Soket AM2+ formundaki yeni işlemcisi 65nm üretim teknolojisiyle hazırlandı ve 2.7GHz'de görev yapıyor 1MB L2 ve 2MB L3 belleğe sahip olan işlemcinin ısıl güç tasarımı ise 95 watt olarak belirlenmiş. Black Edition serisi dahilinde hazırlanan işlemci tahmin edebileceğiniz üzere çarpan kilidi açık olarak gelecek.

Bu ay içerisinde kullanıma sunulması beklenen yeni işlemcinin fiyatı da netleşmeye başladı. Gelen haberlere göre Athon X2 7750 Black Edition, Avrupa fiyatlar listelerine 86 Avro seviyesinden giriş yapmaya başladı. En hızlı Kuma modeline ek olarak 2.5GHz'de çalışan Athlon X2 7550 ve 2.4GHz'de görev yapan Athlon X2 7450'nin de daha uygun fiyat seviyesinden pazara giriş yapması bekleniyor.

• haber 37 kez okunmuş tek bir yorum yapılmamış...

bu ya işlemcinin gereksizliği nedeniyle ilgisizliği yada başka şeyleri açıklıyor!!!!

AMD 65nm ye geçerken 90nm de uzmanlaşmış fabrikaları düşük güç tüketimli işlemciler üretbiliyordu::::::::: bu işlemciler de 65nm son demlerinde ekstra başarımlarla üretilmeli bence....
  • Haber için Teşekkürler Zaten Çoğu kişi haberi okumak için bakmıyor bakıp geçiyor :) Ben Phenom2 920-940'ları bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BroK€NSaf€ty -- 5 Aralık 2008; 11:54:35 >
  • Simdi bu islemci AM2+ ise 4000mhz'e kadar HT destegi ile gelecek degil mi?
    yoksa Athlon oldugu icin 2000mhz'e kadar mi destek verek..?

baska bir bakis acisiyla bu islemciyle 1066mhz ram desteginden yararlanabilecek miyiz..?

ilk once bunlari bir kesinlestirin ondan sonra tekrar konusalim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 5 Aralık 2008; 12:13:48 >
  • Habere yorum yazılmayışının nedeni büyük ihtimalle herhangi bir test içermediği için. AMD uzun süredir pek heyecan yaratmıyor. Şimdi heyecanlı bekleyiş Phenom 2 de. Az çok test var onlarda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Simdi bu islemci AM2+ ise 4000mhz'e kadar HT destegi ile gelecek degil mi?

baska bir bakis acisiyla bu islemciyle 1066mhz ram desteginden yararlanabilecek miyiz..?

http://www.donanimhaber.com/AMD_nin_Kuma_islemcileri__Athlon_X2_7550_ve_X2_7750-11254.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Simdi bu islemci AM2+ ise 4000mhz'e kadar HT destegi ile gelecek degil mi?

http://www.donanimhaber.com/AMD_nin_Kuma_islemcileri__Athlon_X2_7550_ve_X2_7750-11254.htm

O zaman bu islemcilere bir nevi iki cekirdekli Phenom islemciler diyebiliriz... Cunku buyuk olasilikla Phenom isminin koyulmamasinin asil sebebi iki cekirdek olmalari... Fiyatlari da bu denklemde 3 cekirdekli islemcilerden daha ucuz olacaktir diye dusunmekteyim... Bu da oyun bazinda cift cekirdekli Core 2 islemcilerine bir alternatifdir. Bu da ilk yorumum olsun...

Anladigim kadariyla insanlar Athlon'larin hepsini hala ayni zannediyorlar.. Bu islemcilerde esasen Phenom tabanli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 5 Aralık 2008; 12:33:00 >

• sizce amd 4000+ le değiştirmek mantıklı mı=
  • X2'lerden çok bir farkı yok, fakat genede çeşit ve rekabet. Özellikle Intel'in 5200 ve 5300 serilerinin fiyatını düşürmesiyle bu segment şenlenir.
    2.6ghzlik E5300 76$, E5200 ise 64$ seviyesine gelecek. Ayrıca E7400'de 133$'dan 113$'a düşüyor.
  • 100+ dolardan gelse 188 lira o fiyatla x2 satislarini kesemez ama daha uygun olacak denilen modeller bir ihtimal ancak onlarin oc kapasitesi normal phenomlar gibiyse x2 satilmaya devam eder.mesela fatihcanery x2 4000 anakart ve ramler problem cikarmazsa 3ghz rahat calisir olmadi 2.8ghz.bu black kuma da bu hizlarda calisir biraz daha fazla isinarak.bence gerek yok ayni hiza sahip ama L3 cacheli islemci almaya.phenomlarin ram kullanimi gibidir ve x2 bu konuda daha iyi sanki.
  • 2 sene önce bu işlemciyi alacaktım, iyiki beklememişim, halen çıkmamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

haber 37 kez okunmuş tek bir yorum yapılmamış...

bu ya işlemcinin gereksizliği nedeniyle ilgisizliği yada başka şeyleri açıklıyor!!!!

AMD 65nm ye geçerken 90nm de uzmanlaşmış fabrikaları düşük güç tüketimli işlemciler üretbiliyordu::::::::: bu işlemciler de 65nm son demlerinde ekstra başarımlarla üretilmeli bence....

Yorum yapılacak bir tarafı yokki! Hala 45 nm'ye geçemediler. AMD taraftarı olarak şunu çok net söylüyorum,AMD'den en erken 2 yıl zarfında tatmin edici bir işlemci beklemiyorum. Başka bir konuda da dile getirmiştim; en iyi yaptıkları iş kendilerinden soğutmak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

2 sene önce bu işlemciyi alacaktım, iyiki beklememişim, halen çıkmamış.

İlk Phenom çıktıktan hemen sonra sunulacaktı bunlar, nedense sonradan ertelemişlerdi

Bu 7XXX serisinin lansmanı da Las Vegas' da mı yapılacak?

Edit:: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musandia -- 5 Aralık 2008; 14:42:26 >
  • L1 bellek miktarı nedir ben mi göremedim acaba ..
  • amad kullanan ve phenom 2 lerı uzun zamandır bekleyen bırı olarak soyluyorum amd den baya sogudum acıkcası daha ıntel ın e8600 işlemcısını bıle gecemedıler bırak q9550 leri yeni cıkacaklardan baya umutluydum ama umudumda kalmadı ıntel 32nm gecısıne hazırlanırken amd hala ıyı bı ısmıs gıbı 65 nm uretıyor yazık cok ısterdım amd ıyı ıs cıkarsın yenıden amd ıslemcıler alayım ama artık ıntele gecıyorum beklemekten sıkıldım
  • e7xxx lere rakip olur ancak bu 2çekirdekli phenom da diyebiliriz buna giriş seviyesi olur muhtemelen:)
  • amd nin sözlerine değil içraatlarını görmek gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

amd nin sözlerine değil içraatlarını görmek gerekir

http://forum.donanimhaber.com/m_28246322/tm.htm

• 2 çekirdekli cpu da l3 önbellek var. ilginç olmuş. ilk defa karşılaşıyorum. diğer taraftan intelde göremedik hala l3 cache leri. henuz gerçek 4 çekirdekli modelleri yok.
    65nm ürettimine devam ettiği için amd yi suçlamak yersiz. bunları tutup faihş fiyattan satacak değil ya sonuçta. athlon x2 lerle muadil fiyatlı olacaktır sanırım. ki performansta bir miktar artacaktır diye umuyorum.ama sanıyorum 3.1 ghz de çalışan x2 4000+ cpu mu bununla değiştirmem pek bişey kazandırmaz?
  • core 2 duo nun çıkışına göre fos olacağı kesin..

AMD artık ciddi birşeyler çıkarması gerek, biraz eklemiş gibi bu o kadar..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.