Şimdi Ara

AMD'nin 65 watt'lık Phenom X3 8450e işlemcisi satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Phenom II işlemcileri merakla beklenen AMD'nin 65nm üretim teknolojisiyle hazırladığı mevcut Phenom modellerine yönelik yeni gelişmeler de yaşanmıyor değil. Firmanın ısıl güç tasarımı 65 watt olan üç çekirdekli Phenom X3 modelleri de pazara giriş yapmaya başladı. AMD'nin düşük güç tüketimli Phenom X3 ailesinin raflardaki yerini alan ilk temsilcisi Phenom X3 8450e oldu.

AMD'nin soket AM2+ formundaki üç çekirdekli Phenom X3 8450e modeli 2.1GHz'de çalışıyor. Seviye 2 bellek kapasitesi 1.5MB, çekirdekler arası ortak kullanıma açık seviye 3 bellek kapasitesi ise 2MB olan işlemci, 1066MHz'e kadar destek sunan entegre bellek kontrolcüsüyle donatılmış durumda. 65 watt'lık TDP seviyesi ile öne çıkan işlemci Japonya pazarında kullanıma sunulmuş durumda.

AMD'nin Phenom X3 8450e modeli Japonya pazarında yaklaşık 106$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulmuş durumda. Bu arada firmanın Kuma kod adlı ve K10 mimarili 7000 serisi çift çekirdekli işlemci ailesinin de yakın zaman içerisinde kullanıma sunulacağını da hatırlatalım.

• amd ne kadar çok işlemçi cıkarıyor ama şöyle bir bomba etkisi yapacak işlemçi istiyorum
  • amd nin işlemci felan çıkarsığı yok.
  • 3 çekirdek hangi akla hizmet
  • Bomba işlemci isteyenler Phenom II'yi görecekler. Bu işlemciler de ürün yelpazesi ve yeşil akım açısından önemli diye düşünüyorum.
  • quote:

AMD'nin Phenom X3 8450e modeli Japonya pazarında yaklaşık 106$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulmuş durumda

TR pazar fiyatı olsa hemen gider bir adet alırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

3 çekirdek hangi akla hizmet

fiyat performans için ideal bir işlemci seçeneği bence.şahsen dört çekirdekli bir işlemci almaya imkanım olmasaydı iki çekirdekli bir işlemci yerine bu işlemciyi seçerdim.zaten talep olmasa amd bu işlemci ailesi ile bukadar ilgilenmez tozlu raflara çoktan kaldırırdı.
  • zaten sorunlu bir ismi var. pc kullanıcılarının %80'i neredeyse bilinçsiz kullanıcı.
    bu adama phenom işlemci öneremezsin ki. kulağına geldiyse ya da alacağı zaman sorsa çevresine. phenom nasıl?
    -alma kardeşim bu işlemci sorunluymuş..
    bitti.
  • çoğu kullanıcınıcıya yetecek bir işlemci 3 çekirdek ve iyi fiyat
  • tam bir ucuz orta seviye düşük güçlü ev pc işlemcisi!
  • Turkiye genelde fiyat/performans cizelgeleri overclockability mantigina yattiginan, bu islemcilerin talebi olmuyor... o sebeple bu ve bunun gibi ekonomik islemciler, Turkiye'nin satisi cok da yapilan islemcileri olmadiklari icin, az satisi yapilacagina hic yapilmasin mantigindaki distribitorler getirmeyecektirler..

nitekim 9100e; 9150e; 9350e ve 9450e islemcileri 4 cekirdekli 65watt islemcileri olmasina ragmen Turkiye'de bulabilene askolsun.
  • ksusra bakamyınama amd sadece işlemci çıkartmak için çıkarttıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

3 çekirdek hangi akla hizmet

HTPC toplayacaklar için iyi... G31+E2180 yerine 780G+X3 8450 tercih edilir...
  • düşük güç tüketimini sonuna kadar destekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

amd ne kadar çok işlemçi cıkarıyor ama şöyle bir bomba etkisi yapacak işlemçi istiyorum

İşlemçi nedir acaba, açıklarmısınız?
  • Sonuçta her kör satıcının topal bir alıcısı olur.Bu işlemcide htpc toplayanlar için uygun bir işlemci.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.